The Joker Blogs (TV seriál)

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2008

Scott McClure

Andrew DeVary

na tvorbu fandů skoro geniální, ale samozřejmě má to svý mouchy a někdy dost otravné a velké masařky.. Herec hrající Jokera se od počátku snaží, hlas je skoro dokonalý (jelikož přímo odkazuje celé dílko na Temného rytíře, a Joker má dokonce, mimochodem velmi povedený, makeup Ledgera, porovnávám ho s ním), no jeho celkové grimasy, pohyby atd. už tak dobře neodpovídají.. No, postupem času a dílů je vidět, že se do toho dostává stále víc a víc, a i když jeho Joker není ani tak anarchista jako spíše úplný šílenec, hrající si z psychikou normálních lidí, je to stále velmi nadprůměrný výkon. Děj je taky velmi svěží a každý druhý díl končí parádním Jokerovským rozuzlením, což pro ty normální lidi určitě není příjemné, no pro diváka a fandu Batmana ano.. Logiku ovšem nemůžete hledat, plno věcí, týkajících se děje, nedává smysl, a není ani nijak extra vysvětleno, což je asi chytré, jinak by to museli rychle ukončit. No, na druhou stranu, hlavní je ta snaha o co nejlepší poctu komiksu a je super vidět různé postavy a odkazy, které zatím byly jenom v Arkham hrách (tam samozřejmě na zcela jiném levelu, ale film žel ještě nebyl a tak se cení i tohle). A pak je tu taky problém amatérismu, co se herectví týče. Joker, jak jsem už napsal, je hodně dobrý, no většina ostatních postav je zahrána opravdu bídně, emoce a strach jim nejde věřit a o nějakém prožívání rolí taky nejde mluvit. To ve vypjatých okamžicích hodně kazí dojem, ale nakonec, zase nešlo čekat nic jiného. A jako fan seriál je to, jak jsem napsal, opravdu parádní a dostatečně věrné... Mlask(24.6.2012)

Hodně to ubíjí pokusy o hraní ve vedlejších postavách (pro některé postavy jsou ještě ktomu jejich představitelé dost mladí, a to kazí taky dojem), ale dá se to vydžet a tolerovat, když vezmu v úvahu, že je to výtvor party kamarádů/fanoušků, tak klobouk dolů. A možná příjde i Batman. Ke shlédnutí zde: http://www.videacesky.cz/serialy/the-joker-blogs(21.5.2014)

Joker má sice masku, ale hrát každý ho nemůže, ale pokud dokážete napodobit hlas a ďábelský smích, tak nemám výhrad, tady se to povedlo. Seriál má sice nedostatky (např. Joker je téměř nepřemožitelný poté, co uteče z léčebny) a logické kopance (ale ty jsou ve filmech často a komiksech asi schválně), ale přesto se jedná o zdařilý počin, navíc od fanoušků.(6.8.2012)

Přemýšlel jsem, jestli 3 nebo 4 hvězdy. Tu čtvrtou jsem chtěl věnovat geniálnímu herci, ztvárňujícího Jokera. Ovšem v průběhu jednotlivých dílů, se podoba chování vzhledem k Temnému rytíři, ztrácí. Avšak né úplně vymizí. Joker ze zahrán skutečně svěle, ale bohužel je to asi jediná silná zbraň této minisérie. Ovšem jakožto "fanouškovský počin", musím říct, že je to skvělé!(6.7.2012)

Je to velmi povedený amatérský seriál, i když tam není Heath Ledger nebo někdo jiný z opravdové filmové trilogie Temný rytíř. Každou epizodu provádí náš "nový" Joker své podivné kousky, až to povede k něčemu, jako bylo v Nolanově trilogii o Batmanovi. A Scott McClure je jako Joker fakt dobrej. Navíc, se mi líbí i další herecké obsazení. Zejména ve druhé sérii, která si tak moc nehraje na videonahrávek našeho klauna, ale na události, které se našim hrdinům dějí. Tam především účinkuje Kendra Cashmore jako Harleen Quinzel. Nebo bych měl spíš říct, již budoucí Harley Quinn?(4.10.2013)

• - Policejní vozidla pro natáčení poskytla Los Angelská policie. (TwoFace)

• - Kendra Cashmore nahradila v poslední epizodě mini-série Further Evidence a ve druhé sérii tohoto seriálu postavu Harleen Quinzelovou. Původní představitelka Kira Westberg se totiž po první sérii odstěhovala. (ManOfPhoenix)

• - V 7. epizodě první série se objevuje i Scarecrow, který se mimo jiné objevil v Nolanově snímku Batman začíná (2005). (TwoFace)