Reklama

Reklama

The Joker Blogs

(seriál)

Fanouškovský počin s názvem The Joker Blogs se odehrává po událostech ve filmu Temný rytíř (2008). Joker (Scott McClure) byl umístěn do Arkhamské psychiatrické léčebny, kde se poprvé setkává s doktorkou Harleen Quinzelovou (Kira Westberg). Naštěstí pro nás doktorka (a znalci komiksu jistě uhodli, že nejde o nikoho jiného než budoucí Harley Quinn, kterou její obsese Jokerem v budoucnosti přivede na stranu zla) vše zaznamenává videokamerou.
Seriál je koncipován jako série Jokerových terapeutických sezení v léčebně – zkouší na něj kde co, můžeme se těšit například na arte nebo hypnoterapii. Jde o záznam rozhovorů s Jokerem, v nichž nechybí ani občasné rýpnutí do Batmana nebo Harveyho Denta. Ačkoliv jde zpočátku v podstatě výhradně o záznam samotného Jokera (a klobouk dolů před hereckým výkonem), postupně se seznamujeme s jednotlivými členy léčebny. Joker si užívá manipulaci a hrátky se svým okolím a tak věřte, že některé z nich potká nehezký (a poněkud předčasný) konec. Jednotlivé díly na sebe navazují a Joker si pro nás připravil dokonce i několik speciálů, např. velikonoční nebo valentýnský. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (40)

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

přestaňte už proboha srovnávat Ledgera a McClura, je to JINÝ herec a Jokera prostě hraje jinak, proč se s tím nesmíříte? Blogům se dají odpustit občas nepříliš zdatné herecké výkony ve vedlejších rolích, výborná oddechovka pro Jokerofily (ne Ledgerofily), díky délce jednotlivých dílů nemá koncept moc šancí nudit ()

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Trocha šikovného make-upu,věrohodný kostým a Jokera může hrát každý blbeček.Neřikám že se McClure nesnaží a občas mu to i jde,ale chybí mu ta vyšinutá tónina Ledgerova hlasu,pomyslně nemlaská a nešklebí se.Když už se tedy snažím o něco takového,snažím se o to se vším všudy.Jako fanouškovský počin slušné,ale míra zábavnosti mě nedovolila přehoupnout se víc jak přes tři díly,ale časem to snad dokoukám.Ono kdybych to hodnotil jako samostatný amatérský počin,bez většího srovnávání s originálním...no ani ne tak filmem,který je zbytečným a nejpřeceňovanějším filmech všech dob,ale s nesmrtelným výkonem Ledgera,asi bych to docenil víc. 40% ()

Reklama

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

na tvorbu fandů skoro geniální, ale samozřejmě má to svý mouchy a někdy dost otravné a velké masařky.. Herec hrající Jokera se od počátku snaží, hlas je skoro dokonalý (jelikož přímo odkazuje celé dílko na Temného rytíře, a Joker má dokonce, mimochodem velmi povedený, makeup Ledgera, porovnávám ho s ním), no jeho celkové grimasy, pohyby atd. už tak dobře neodpovídají.. No, postupem času a dílů je vidět, že se do toho dostává stále víc a víc, a i když jeho Joker není ani tak anarchista jako spíše úplný šílenec, hrající si z psychikou normálních lidí, je to stále velmi nadprůměrný výkon. Děj je taky velmi svěží a každý druhý díl končí parádním Jokerovským rozuzlením, což pro ty normální lidi určitě není příjemné, no pro diváka a fandu Batmana ano.. Logiku ovšem nemůžete hledat, plno věcí, týkajících se děje, nedává smysl, a není ani nijak extra vysvětleno, což je asi chytré, jinak by to museli rychle ukončit. No, na druhou stranu, hlavní je ta snaha o co nejlepší poctu komiksu a je super vidět různé postavy a odkazy, které zatím byly jenom v Arkham hrách (tam samozřejmě na zcela jiném levelu, ale film žel ještě nebyl a tak se cení i tohle). A pak je tu taky problém amatérismu, co se herectví týče. Joker, jak jsem už napsal, je hodně dobrý, no většina ostatních postav je zahrána opravdu bídně, emoce a strach jim nejde věřit a o nějakém prožívání rolí taky nejde mluvit. To ve vypjatých okamžicích hodně kazí dojem, ale nakonec, zase nešlo čekat nic jiného. A jako fan seriál je to, jak jsem napsal, opravdu parádní a dostatečně věrné... Mlask ()

jh666 

všechny recenze uživatele

Joker Blogs jsem se jako většině fanmade dlouho vyhýbal, ale když jsem na videačesky.cz zahlédl první řadu s titulky, pustil jsem se do toho. A musím uznat, že na fanmade je to skutečně povedené. Scott McClure se fakt snaží, jeho líčení je povedené, takže jsem spokojený. Se zbytkem osazenstva je to horší. Harleen se povedla (alespoň v první řadě, na druhou se teprve chystám), ale Arkham je strašný, nevěřil bych mu absolutně nic. První série slušných 70 % ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

Komentář bude obsahovat SPOILERY! Zpočátku byl tento seriál vskutku geniální (na to, že to je od fanoušků). A byl geniální dokud Joker byl v Arkhamu. Jenže jakmile utekl, začaly se kupit věci na sebe a mnohdy prostě a jednoduše nedávaly smysl. Když už holt chcete něco točit ruční kamerou, musíte si nějak obhájit její přítomnost a ne spoléhat na to, že divák zapomene, že na druhé straně je vždy někdo, kdo by měl být zapojen do příběhu… Jinak ohledně herce, co představuje Jokera, zpočátku se mi líbilo, že se nesnaží hrát Heatha, ale že se snaží navázat na jeho výkon a ne ho jen kopírovat. Bohužel mi přišlo, že jakmile se Joker dostal z Arkhamu, tak jako by Scottovi (herec hrající Jokera) zvedlo sebevědomí a od té doby přišlo to, s čím se budou potýkat i mnohem profesionálnější filmoví tvůrci - kopírování. Bude těžké přijít s něčím novým po třech Nolanových filmech, bude hodně těžké zahrát znovu Jokera tak, aby to nevypadala jen jako laciná kopírka Heatha Ledgera. Tomuto projektu to ještě dokážu odpustit, je vidět, že všichni, co na The Joker Blogs pracovali, jsou fanoušci a prostě chtěli vzdát hold svému oblíbenému komiksu nebo filmu. Jen proto i přes všechny chyby (někdy menší, někdy větší) dávám 80 % a jsem zvědavý, zda někdy budou pokračovat v druhé sérii. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (15)

  • Kendra Cashmore nahradila v poslední epizodě mini-série Further Evidence a ve druhé sérii tohoto seriálu postavu Harleen Quinzelovou. Původní představitelka Kira Westberg se totiž po první sérii odstěhovala. (ManOfPhoenix)
  • Seriál z pohledu Jokera (Scott McClure) navazuje na film Temný rytíř (2008). V 19. epizodě první série se pak objevují přímo záběry z filmu. (TwoFace)

Reklama

Reklama