Vraždy v kruhu

• angličtina The Zodiac Murders (festivalový název)
Z natáčení  - Ivan Pokorný, Ivan Trojan
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Česko, 2015, 15 h 16 min (Minutáž: 74–85 min)

Režie:

Ivan Pokorný

Scénář:

Iva Procházková

Kamera:

Lukáš Hyksa

Hudba:

Jiří Hájek

Ivan Trojan, Richard Krajčo, Marek Němec, Hana Vagnerová, Jiří Štrébl, Adéla Petřeková, Pavel Oubram, Martina Eliášová, Petr Panzenberger, Simona Stašová (více)

Epizody(12)

Vraždy v kruhu se chtějí přiřadit k detektivkám klasického společensko-psychologického charakteru. Nepřinesou divoké střílečky ani chladnou analytickou práci laboratoří, souhru širokého týmu neosobních kriminalistů, ale především silnou osobnost hlavní postavy – majora Holiny (Ivan Trojan). „Holina není drsňák, ale řídí se svou intuicí. Během své práce pochopil, že zločin vyrůstá stále ze stejného podhoubí, že je ve své rozmanitosti prostý," popisuje svého hrdinu spisovatelka a scenáristka Iva Procházková a dodává: „Úvahy o pohnutkách vraha ho v průběhu jeho profesní kariéry přivedly i k astrologii. Chápe ji jako psychologický rozbor osobnosti a to mu pomáhá úspěšně sledovat stopy zločinu." Diváci spolu s vyšetřovateli zabrousí do všech možných zákoutí společenského i politického života. Hlavními postavami jsou kromě majora Mariána Holiny také jeho nejbližší spolupracovníci – poručík Diviš Mrštík (Marek Němec) a kapitán Rosťa Bor (Richard Krajčo). Společně v každém z dílů řeší jeden případ násilné smrti. Záhadné vraždy jsou navíc volně propojeny se znameními zvěrokruhu, jejichž podstatu pomáhá objasňovat Rosťova manželka Sábina (Hana Vagnerová). „Na postavě Sábiny mě nejvíc bavila ta osobní rovina," říká její představitelka Hana Vagnerová a dodává: „Stála před složitým rozhodnutím ve vztahu s Rosťou, který nefungoval. On se však zranil natolik, že nebyl schopen normálního života. A to dilema, jestli má člověk být sobecký, nebo tam má být pro toho druhého a vykašlat se na to, co by sám chtěl, to se mi moc líbilo." Ivan Trojan o své postavě říká: „Holina je inteligentní chlapík, který si umí dávat věci do souvislostí a oplývá velkým talentem pro policejní profesi. Důležité pro něj je, že nerad prohrává a má vůli věci dotahovat do konce. Zároveň je v něm ale určitá svobodomyslnost a nadhled." (Česká televize)

migl

To je taká sprostosť až to bučí!. Trojan pred natáčaním snáď ani nečítal scenár,nechápem že sa do takej chujoviny nechal navŕtať ()

Adolf47

Po shlédnutí prvních tří dílů spokojenost. Po shlédnutí celé série možná přehodnotím. Jako vždy perfektní Trojan, slušně sekundující Krajčo, Němec a Stašová. Ta byla sice skvělá, ale přesto je to na ní trochu slabší výkon. Němec je překvapení, navíc tady konečně alespoň policista nevypadá jako šosák. ()

whitewater

Opravdu už mám po krk dementních seriálů ve STÁTNÍ (daňovými poplatníky vydatně vykrmované) televizi - ty privátní si totiž můžou produkovat, co se jim zlíbí, protože mají "vlastní" dukáty - kdežto ČT........ zkrátka je to bordel. "Vraždy v kruhu": Natahované, nudné, dialogy k uzoufání, dokonce ani ne rádobyvtipné, ale idiotské (patoložka nad mrtvolou: "Chlastal jako australskej papoušek" apod.), Vagnerová k hovnu, Petřeková s násilně nevymáchanou hubou, Krajčo neherec.... nemá smysl pokračovat. 1* vlastně nevím zač. ()

Naby

Sice je taky nabusenej znamejma tvarema, ale scenar je vetsinou takovej nudnej, az je chvilkama az trapnej. Obcas misto kriminalistiky se resi naprosto banalni veci a osobni vztahy... Celkem 1,9* ()

rock.rebel

Před vysíláním tohoto seriálu reklama slibovala vyšetřování vražd tak trochu na základě znamení ve zvěrokruhu. Říkala jsem si, že by to snad nemusel být obyčejný krimi seriál.Bohužel, děj se kolem znamení jen prošel. Je to jen další kriminálka, kde jsou způsoby a případy vražd nezáživné, odfláknuté a nezajímavé. Smutným faktem je, že kompaktnost seriálu nedrží děj, ale výkon herců, kteří se i přes hrozný scénář snaží hrát jak se dá. Takže 3 hvězdičky a to jen za Trojana a Krajča. ()

pepca72

Viděno do 6. dílu a musím konstatovat, že jsem vcelku spokojen. Nedosahuje to kvalit 1. oddělení, ale není to zase tak špatné, jak je to tady na fóru prezentováno a hodnoceno.Ivan Trojan je tahoun seriálu a škoda, že Hana Vagnerová nemá více prostoru. Ta blonďatá policistka je fakt drsná a hraje to dobře. I Krajčo mi v roli sedl. Celkově průměrné, ale na odpolední nedělní podvečer velice vhodné. Po technické stránce není co vytknout, režije, střih, kamera vše OK. Lehká, zábavná, mírně dramatická, ne akční krimi. Raději tohle, než tu kopu USA kriminálek. Zasloužené 3 *, ale je fakt, že na víc to nemá. ()

zekon

Určitě ne nejlepší a ani nejhorší seriál co běží v TV. Jsou daleko větší hnoje :) Nemá to sice kvality Anděla, nesedí mi tam ty horoskopy, ale naštěstí nejsou rozhodující. Ta krimi práce je taková nějaká zrychlená, nicméně dá se. Ale co tam hledá Krajčo to nechápu, a nemám rád Vagnerová...takže 3. ()

Jardatekk

Moc nic. Hlavní hrdina jakoby jasnovidec má představivost rovnající si proroctví Inků, horoskopy kam se podíváš se moc do detektivky nehodí a když k tomu připočtu drsnou blondýnu v roli poručíka ,která se chová jako kdyby vyšla z bordelu který sama založila, tak to ve finále nic moc být nemůže. ()

pesbara

výborný seriál, jehož epizody jsou stále lepší. Kdybych platil televizní poplatky, byl bych rád, že toto je jeden z výsledků:o) ()

BullittSF

Bez těch blábolů o horoskopech by to byl docela slušný český krimi seriál, na První oddělení nemá ale ani zdaleka přes jako vždy skvělého Trojana. ()

Pastelka..

Ať si kdo chce co říká, mě ten seriál docela baví.. Na český seriál mi to přijde super... Některé postavy mi k srdci teda nepřirostly, inspirace znamením mi přijde docela dobrá a jak o tom v průběhu série přemýšlí postupně i ostatní jestli byl Ryba nebo Rak, to je taky fajn.. ;-) Nejlepší je tam teda Trojan, vlastně kvůli němu se na seriál koukám ;-) ()

Martin_L

Po trochu rozpačitém začátku se nakonec seriál vyvinul v pěknou podívanou. Jako racionálně uvažující člověk považující astrologii za roztomilou, avšak nevědeckou hru, jsem se bál, jak moc bude zvěrokruh ovlivňovat scénáře jednotlivých příběhů. Naštěstí ne příliš a zůstává tak lehce nadprůměrně zdařilá detektivka s kvalitními hereckými výkony a nenudícími zápletkami. Výtku si zaslouží převýtvarněné a obtížně čitelné závěrečné titulky. ()

jardas

Jen kvuli Trojanovi a zajimavym prazskym lokacim...Jinak nesympaticke postavy, malo uveritelne. Pokud by takto vysetrovala nase kriminalka, pak se dam v klidu na drahu zlocinu ;-) ()

wewrka

Dal bych tři, ale za debilní horskopy atp. mínus jedna. Jinak, zatím nejslabší byl první díl, na ostatní podle mého už šlo i koukat. ()

camomilla

Asi nejnudnejsi detektivka co existuje. Mysteriozni /Thriller? To jako fakt?!!! Vic nez tri dily nezvladnu. Zapletky nudne, dialogy nudne, zapletka s horoskopy nudna (az komicky vtipna). Tohle fakt ne. Jestli chcete dobrou detektivku, radeji si prectete cernou kroniku. ()

caniferus odpad!

Může mít žena rak anální sex s mužem blížencem. Ano může, co ale ja nemůžu, dosledovat bez výkazu činnosti žaludečních šťáv tento seriál. Never again!!!!!! ()

toos

Pokus o tajemnou atmosféru. Bohužel to působí strašně upachtěně. Holina je nadšenec do astrologie, podle který odhaduje pachatele, ale taky do astroložky, což je trochu problém, když je to žena jeho kolegy na vozejku. I Holinovu kolegovi jde nakonec hlavně o to, aby nějak zaujal a sbalil mladou rádoby drsnou kolegyni, kterou nakonec udolá přes svíčkovou. A pak tu máme kriminální případy, který když náhodou po čtyřech pěti letech od premiéry uvidíte, tak si je vůbec nepamatujete... Slabota, kterou ani Trojan nemá šanci nějak zlepšit. ()

quokam

Ve své naivitě jsem zapomněl o astrologickem nametu, ktery mne od shlednuti serialu vzdy odrazoval a serial jsem si pustil. No. Ideologicka nalevarna na urovni 30 pripadu majora Zemana, doprovazena prisernymi dialogy, spatnym kastigem a hereckymi vykony zvlast obou Adelek. Sve dny nemel ani Ivan T ci Hana V, Richard K mym olibencem nikdy nebyl. Jediny, kdo svym vykonem pozvedl alespon jeden dil, byla Jenovefa B., jinak nikdo nic, coz je malo. Hana V tam byla vzdy tak nejak navic, ani postava Petra Pe jaksi neobhajila svuj narok na existenci. Vsechny tyto okolnosti zabijely i tech par opravdu dobrych napadu na dejovou detektivni linku, ktere se  zde vyskytly Celkovej dojem 4/10. ()