Thor: Ragnarok

• USA Thor: Ragnarok (více)

Thor je uvězněn na opačném konci vesmíru bez svého mocného kladiva a je nucen pustit se do závodu s časem, aby se vrátil včas do Asgardu a zastavil Ragnarok - zkázu svého domova a konec asgardské civilizace - který se snaží rozpoutat mocný nový nepřítel, nemilosrdná Hela. Předtím ale musí přežít smrtící gladiátorskou soutěž, v níž se ocitá tváří v tvář svému bývalému spojenci z řad Avengers - neuvěřitelnému Hulkovi. (Falcon)

Illy

Ukrutně zábavná... vlastně scifi komiksová komedie. Neskutečné množství vtípků a gagů, je vidět že spousta toho je improvizace. K tomu přidejte osmdesátkovou music (chvílemi jsem myslel že začne mluvit Cé Em El), ultra dobrého Ruffala... doslova "boží" film. ()

Martinius

prekvapivo vynikajuce. natocene s uletenou lahkostou, nezhadzujuce pritom majestat asgardu ani zapletky. ujety genius z noveho zelandu caroval. ()

majec4

Najvtipnejsia Marvelovka. Cez ten vsetok humor sa stihne odohrat aj "seriozny" pribeh. Kritizovat ani nie je velmi co. V mojom okoli som pocul ohlasy, ze Hulk v severskej mytologii je totalny bullshit. No mna tento mytologicky bullshit strasne bavil. Ci uz kvoli spominanemu humoru, alebo aj kvoli tomu ako tento mix vsetkeho funguje ako celok. Pacilo sa mi ze aj vedlajsie postavy su dost vyrazne a su aktivne v deji. Vztah Lokiho a Thora nema chybu. Casting jedna basen. Godlbluma a jeho Velmajstra si budem pamatat este dlho. Tak isto sa mi aj Blanchett velmi pacila. Vizualne to bolo poriadne zive. Film hyri farbami. Tieto komixy ma bavia, rad si pozriem kazdy, no uz davno sa mi nestalo, aby som bol po filme az takto poteseny. Na zaver mozno hlupost, ale Thor uz nebude mat kladivo? ()

Flopik

Tak pre mňa sklamanie.Marvel milujem a Thora mám rád no toto čo s tým spravili je hrôza.Diel kde by sa neskutočne hodil vážnejší podtón nakoľko tam umierajú hlavné postavy a plno ľudí a oni z toho spravia komédiu.Hudba tak tá bola úplne otrasná čo to malo byť ako z hracieho automatu v 70 rokoch.Ale aby som nekrivdil niekedy bola dobrá.Čo sa akcie týka aspoň tá bola skvelá.Inak sa mi ani nepáči Čo spravili s postavami , Hulk nechápem prečo bol taký a Thor bol vtipný.Neviem či sa chceli opičiť po Deadpoolovi alebo čo.Hovorím chválim akciu a koniec bol dobrý.Súboj Thora s Hulkom tak isto.Inak sklamanie. ()

Echelon1

Ja to napísal tron: „Sitkom za 180 miliónov.“ To je najkratšia a najpresnejšia definícia tohto filmu. Thor 3 je najlepší príklad toho, ako je komixový žáner v koncoch so snahou zaujať či priniesť niečo nové, a že spoločnosť zdegenerovala na „driftérov na bathose“. Éra komixoviek už prežila svoje (samotný Logan to v jednej scéne o Westerne naznačil). ()

husokachna

Dávám dohromady tým! Jo, a jak se bude jmenovat? Ehmmm....Revengers! Thor si dal během Civil War oraz v Austrálii a Disney si tak přes tyhle kraťasy oťukal, jak se bude Chris líbit v nové, víc komediální, poloze. Mě se líbil už tehdá, když Darellovi pomáhal sehnat na nájem a kreslil si Mjornil, co drží v ruce malinkýho Thora. Lépe řečeno líbilo se mi to víc než celej Ragnarok. V celovečerní stopáži má tenhle odlehčený tón za následek jednu nepříjemnou věc. Jde o hovno. Jakýkoliv náznak epičnosti, osudovosti, vážného tónu je přinejmenším nefunkční. Zůstává tak povedená taškařice na sobotní odpoledne, kde je všechno pěkné barevný, zábavný, šlape to tak jak má a na dvě hodinky to zabaví. Bude to tím pádem asi jediný Thor, kterýho si nechám v pohotovosti na dny, kdy budu mít kocovinu a bude se mi u něčeho chtít příjemně pospávat. Ale i takový filmy jsou potřeba a proto odpustím, že to prostě není nic převratnýho a budu si užívat vtípky a barvičkové orgie. Asi je pravda, že Thor byla poslední série ze stáje Marvelu, která si držela trochu jiný tón a jinou tvář, než zbytek comicsovánek, ale vzhledem k tomu, že mě ta "jiná tvář" nikdy moc nebrala a vzhledem k tomu, že od Marvelu stejně nečekám nic jinýho, než barevný masový produkty, je mi to celkem volný. ()

cskomando

Led Zeppelin - Immigrant song, výýýborná, pro mě až nečekaná volbička (neposlouchám je). Co zde můžete najít ? Hlášky, hlášky, vtip, humor a zase hlášky ! Tentokrát se ale dočkáme i celkem několika vydařených akcí, které díky tomu vygradují v 3 a ten nejlepší díl doposud. Taika Waititi, v cellku (pro mě) nic neříkající režisér, tohle zvládnul opravdu elegantně. Scénáristi chtěli bavit člověka od začátku až do konce a dařilo se. CGI efekty stejně jako u předchozích dílů na výbornou. ()

M1k9

Musím uznat, že tento Thor byla solidní nálož humoru, a to mě značně obměkčilo. Komedie je dnes ohrožený druh. Bez tak precizního scénáře a dialogů by Thor musel zákonitě vyhořet!? Přesto, myslím, že je nejvyšší čas přibrzdit. Ne kvůli tržbám, ale kvůli zachování zdravého pomalého myšlení a diverzity. Mainstreamové filmy s mainstreamovou setrvačností. Nikdo to nedokže zastavit. Dokud to nezkrachuje. Jak typické. (Hodnocení má pochopitelně sestupnou tendenci, i když tento díl zdaleka nebyl nejhorší.) 6.5/10 ()

Blue.Shark

Vítaná změna v pojetí Marvel univerza. Dost bylo rádoby vážných problémíků, teď si potrháme bránici u směsice gagů a záměrně trapných momentů zabalených v superhrdinském hávu. Guardians of the Galaxy se čtyřikrát vynásobili a vzniknul po dlouhé době komixák, který výrazně vystupuje z řady nadprůměrných klonů svojí nadprůměrnou vtipností. Narozdíl od Black Panthera je tohle zábavné každou vteřinu stopáže a prakticky neexistuje místo, kde by Thor nebo Hulk tahali za kratší konec. Jsem naprosto nadšený a za posledních 5 let bude Ragnarok Marvelovka, kterou si konečně zapamatuju. ()

KubykF

Pořád to byla kravina, ale aspoň to má Cate Blanchett a Marka Ruffalla, dalo se tím projít bez velkého skřípání zuby. Blockbuster na jedno podívání. ()

abetu

Thor: Ragnarok nepřekvapil, ale na druhou stranu rozhodně nezklamal. Možná až trochu přílišnou stylizaci do Guardians tvůrci vykompenzovali parádní bitkou na konci. Cate Blanchett velmi zaujala v traileru, nějak to ale nedokázala ve filmu rozvinout. Škoda toho. Marvel tentokrát naservíroval nenáročnou zábavu, při které díky drobným potěšením třeba v podobě Strange pookřeje srdce nejednoho fanouška jejich universa. ()

Snake.Charmer

Obrat od vážnějšího tónu k nadsazenosti Strážců galaxie se Marvelu vyplatil. Humor zde zkrátka tentokrát hraje stěžejní roli a nikdo se nebere příliš vážně. V duchu tohoto obratu se nese jak vizuální stylizace, tak perfektní hudba. Čistá dvouhodinová zábava bez hluchých míst. Dotčený komentář místního odborníka na severskou mytologii pobavil. Budu věřit, že to nemyslel vážně. ()

Monisek

Trochu se to ve mě mísí.. 4* nebo 5*? Toť otázka! Ale nakonec dávám pět, protože se mi to fakt líbilo hrozně moc. Dokonce i víc než dvojka Guardianů. Ta mi přišla přehláškovaná až moc, ale tady mi to k tomu prostě tak nějak sedlo. Znáte to, pasuje to sem jak prdel na hrnec :-) Od začátku do konce jsem se bavila a to tu jde především, takže já jsem rozhodně víc než spokojená. Už se těším na Infinity War... huu, to bude zase jízda! :-) 85% ()

Azuko

Další pecka od Marvelu. Nechyběly vtipy, akční scénky ani super hudba. Opět správná volba na co zajít do kina. ()

vito_corle

Thor:Ragnarok- fakt povedený komiksák. Nejlepší ze série o ,,vládci hromů". Vtipy, hlášky, akce, něco vážného o zemi a lidu, nic nic zbytečně sladkého. Skvělý soundrack, efekty, kostýmy, barvy. Chvílemi mi Thor připadal jako další Strážce galaxie a ne jako suchar z Avengerů. A sestra záporačka byla fakt dobrá a sexi kost. Cate to hodně slušelo. Loki byl správný zmetek-bratr. Chrlil jednu hlášku za druhou a nevynechal jedinou možnost jak kladivouna přehrát. Jo rodina je rodina! :) Ale Thor nebyl suchar s nářadím na ježka byl ještě větší drsňák se smyslem pro humor. A Hulk! Ten mi urval bránici i jako zelenej dětinskej i jako vědec s kupou doktorátů. A protože se s Thorem znají z práce a jsou to kolegové, fakt jim to spolu šlo. Když se řezali v aréně 2 kámoši z práce bylo to skvělé. A překvápko-vtipný Strange v úvodu a skvělá vedlejší postava.Za mě 5 hvězdiček a snad se nedočkáme dalšího sladkobolného Thora, ale dalšího marvelovského útoku na bránice. Kdo je filmem pobouřený, že z Thora byla taškařice a režisér nebral předlohu tragicky vážně.... Co je vážného na komiksech? Nic jen jejich příznivci! ()

El-Barto

Ne, vážně ne. První dva díly jsou nejsušší a nejnudnější marvelovky, ale jsou pořád svoje. Na nic si nehrají, nepitvoří se, nepodbízí masovému publiku a berou se vážně. Trojku bohužel semlel dnešní masový trend a snaží se nacpat fór do každého dialogu. Vtipů tam je opravu hodně, ale 80 % z nich jde mimo aspoň trošku dospělejšího a inteligentnějšího diváka, jsou prostě děsně infantilní a na sílu tlačené. Dějově zase klasika a hodně by tomu pomohlo, kdyby Ragnarok samotný hrál v příběhu větší roli. Cate Blanchett překvapivě dobrá, Jeff Goldblum otřesnej, Tessa Thompson tak nějak neutrální. Nejhorší díl, 5/10. ()

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

24.11.2022

Od té doby, co bylo Chrisu Hemsworthovi (Thor, Vyproštění) v dokumentárním seriálu Tělo nezná hranic s Chrisem Hemsworthem na Disney+ naznačeno, že má předpoklady k vážné formě Alzheimerovy choroby,… (více)

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

17.07.2022

Uběhl první týden od uvedení novinky Marvelu Thor: Láska jako hrom, což znamená zhodnocování jeho trvanlivosti u publika. A to není vůbec jednoznačné. Lord (tedy bůh) hromu za první víkend… (více)

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

17.01.2020

Zpráva, která nejspíš nikoho, kdo sleduje dění okolo Lucasfilmu, Star Wars i režiséra Taiki Waititiho, nepřekvapí. Disney teď totiž talentovanému filmaři nabídlo možnost natočit si vlastní Star Wars… (více)