Thor: Ragnarok

• USA Thor: Ragnarok (více)

Thor je uvězněn na opačném konci vesmíru bez svého mocného kladiva a je nucen pustit se do závodu s časem, aby se vrátil včas do Asgardu a zastavil Ragnarok - zkázu svého domova a konec asgardské civilizace - který se snaží rozpoutat mocný nový nepřítel, nemilosrdná Hela. Předtím ale musí přežít smrtící gladiátorskou soutěž, v níž se ocitá tváří v tvář svému bývalému spojenci z řad Avengers - neuvěřitelnému Hulkovi. (Falcon)

cesky_hrac

Film se mi líbil. Většinu mých očekávání splnil. Hudba na pozadí se k filmu hodně hodila. Kostýmy bravurně vytvořené. Nemám moc co odečíst. Jen to, že si film v nejbližším čase nebo životě nepustím. Nemám potřebu. Tak proto Thor nedohodil své kladivo k plnému hodnocení. Docela slábne... Nejsem sice Asgárďan a nemám kladivo ale dávám ze čistého srdce 86%!!! ()

bobstock

Další stálice komiksových seriálů pomalu upadá do propadliště gumových Hulků pro děti. To trapně nucené zesměšňování severské mytologie musí rvát milovníkům Vikingů srdce na kusy. Tradiční barevná digi hovna, podivná elektro hudba, přiblblé dialogy, neustále protěžovaní Avengers. Jediné, co bych snad mohl pochválit byl latexový obleček pro záporačku Cate Blanchett. Na její téměř pátý křížek má stále fajn figuru..jestli tomu taky digitálně nepomohli, kdo se v těch umělých lží má vyznat. Jak jsem prvnímu Thorovi fandil, tak Ragnaroka posílám do pr****. Z hodnocení zde na csfd je vidno velká tolerance. Waititiho pokus o svého kladivouna pochopim pouze jako film pro děti, pro které to je asi především, teda pro peníze jejich rodičů. 40% ()

Zombi

Velmi vtipná marvelovka, ale občas je ten humor použit ve scénách, kde by být neměl, ačkoliv tedy mají zásadní dopad, emoce působí jen chvíli a pak to některá z postav sestřelí hláškou. Jinak velká spokojenost. Hudba, výprava, postavy, super. Slušné 4 hvězdy. ()

aLPaC

Thor začíná hláškovat stylem Tonyho Starka, což určitě není na škodu, vtipných situací a gagů je ve filmu spoustu, na druhou stranu mi přijdu trochu podivné, měnit styl mluvy a pojetí postavy, která je už zavedená a objevila se už ve spoustě filmů. Ale jak vidno z tržeb, diváci si podobný styl žádají. Co se týče filmu samotného, zápletka mě bavila, zvlášť ta část, odehrávající se na planetě Jeffa Goldbluma. Cate jako hlavní záporačka je fajn, stejně tak Hulk a ta černá Valkýra. Za mě palec nahoru, jedná se o nejlepšího Thora a jsem zvědav na závěrečné rozřešení v Avengers: Infinity War. ()

Ollie235

,,What are you, Thor, god of hammers?" Nevím jestli je Thor nejsilnější Avenger, ale po třetím díle mohu v klidu říct, že je rozhodně nejzábavnější. Množstvím vtipů bez problémů předčí všechny dosavadní sólovky, smrští barevných akčních scén rovněž za nikým nezaostává. Místy je to dokonce odlehčené až moc, ale bavit zvládá po celou dobu výborně. Kde třetí Thor naopak trochu pokulhává, jsou vážnější scény a to i přesto, že Hela je velice solidně zpracovaným záporákem. Ve výsledku velmi silné 4*. ()

Sygauras

Nejlepší Thor. Proč ? Protože jsem tupá konzumentka dementních omalovaných hýbajících se obrázků od těch neumětelů z Marvelu. Takže proto. ()

mosnak

Výborné pokračování Avengers :-) Thor je vynikající... smál jsem se a bavil od začátku až do konce - 85% ()

Garch

"Jo, to je koruna. Já myslel že to je obočí." Taika Waititi odebral na patetičnosti, přidal na humoru a k řežbě Led Zeppelin :-) ()

Risolutore

Jednoznačně nejlepší marvelovka :) Během JEDNOHO filmu se z Thora stala nejpopulárnější postava celého ansámblu (viz jeho působení v navazujících filmech) ()

Klajnik odpad!

Není to vtipné, protože Waititi je infantilní debil. Celé to působí uměle, protože postavy jsou před zeleným plátnem, nikoli tam, kde mi film ukazuje že jsou a jejich kreace na lanech nejsou vhodně zasazeny do prostředí. Zbraně a brnění působí plastově a celé se to snaží být takovou rodinnou zábavou a kde vlastně o nic nejde, ač zde vlastně proběhne zánik planety. Někdo si asi myslí, že stačí, když to bude zábavné. K tomu má přispívat to nesmysluplné navození devadesátek. Realita je, že to bohužel stačí, jenže mě tu zábavu dělá kvalita, nikoli tento nevkusný mix ověřených aspektů, které uspokojují jedině košťata. PS: Thorovo vyřízlé oko je tu černou CGI skvrnou. ()

Bezda202

Už to jde bohužel moc na sílu. Tento formát se hodí ke Strážcům, ale k Thorovi a ještě vyloženě k takovýmu osudovýmu přiběhu dle mého názoru vůbec. Neříkám, že jsem se nezasmál, pár vtipů to má parádních (a pár zase naprosto stupidních), ale sem by se mi spíš právě hodila ta vážnější nota. A Loki už je s tim jsem hodnej/zlej docela trapnej. Potěšila nečekaná camea. Plusem je určitě vizuál a akce, to je prvotřídní. A Hulk je očekávaně skvělej. Takhle nakonec za 2*, ubrat trošku na vtipu a přidat trošku na dramatu a emocích a bylo by to o několik levelů výš. ()

in nomine

Nu což, asi jako hodně lidí jsem čekal jinou apokalypsu Asgardu, ale za to jsem dostal super fantasy komedii se skvělými efekty a zábavnými Hulkem a Korgem...Nakonec proč ne :-))) ()

Dunadan

Najlepší Thor a najlepšia tohtoročná marvelovka, aj keď, povedzme si pravdu, Spideyho a druhých Guardians zas tak ťažké prekonať nebolo. Ragnarok ťaží najmä zo štýlového vizuálu, výborných hercov a z parádnej retro hudby, ktorú by som však zniesol v oveľa údernejšej podobe. Nebol by to ale film z MCU, ak by opäť raz neobsahoval poriadnu dávku nevhodne načasovaného humoru, resp. pokusu o humor. A je to obrovská škoda, pretože Ragnarok mohol disponovať viacerými emočne silnými momentami. No aj napriek tomu som bol v rámci možností spokojný. 7,5/10 PS: 3D je v tomto prípade zlo! ()

Brejlil

Od antické tragedie k pop-kulturní taškařici. Ne, že by to vadilo, film je zábavný, uteče a nabízí i podvratnější interpretace. Herci se snaží, vizuál je pěkný, dokonce i nějaký ten vývoj postav by se našel. I nějaká ta hlubší myšlenka. Ale pak přijde "digitální bordel" a já už jsem pomalu, ale jistě na digitální bordel alergický. ()

Blueeyes

Tak chudák Thor nemá kladivo, vlasy ani holku... Byl by to smutný příběh, až na to že místy je to celkem psina. Tempo šlape jako hodinky, Cate Blanchet je bezvadná záporačka, Loki je zase slizkej jako vždycky, Immigrant song má velkou šťávu a po velmi dlouhé době kino plné téměř k prasknutí. Tak proč jen za tři? Já nějak nevím, Thor je sice sexy i s tím účesem na vojáka, jen už to se mnou nelomcuje tak jako kdysi. Jsou to slušné tři hvězdy, ale víc z toho nevytřískám s kladivem ani bez :) ()

Eterninox

Asgardians of the Galaxy. Se třetím dílem Thorova série definitivně opouští své distinktivní dramatické ladění nastavé Branaghem, a po vzoru Strážců Galaxie (především těch druhých) se stává ulítlou vesmírnou taškařicí s mega-smrští vtípků a barvité akce, ale minimem divácké investice. *** Největší devizou filmu je podle očekávání humor a špičkování mezi jednotlivými postavami - to je svižné, občas přitroublé, ale rozhodně udrží vaši pozornost. Nezřídka se však příliš tlačí na pilu (např. postava Jeffa Goldbluma), což také podrývá potenciálně napínavé nebo emočně silné scény. Jako obvykle se nicméně vydařily i triky, a tentokrát i hudba. Vypravěčsky je to ale (až na důmyslný zvrat na konci) celkem bída. Děj je ukrutně epizodický, expozice často zdlouhavě předříkávána, a většina vtipnějších i příběhově zajímavějších momentů se zakládá na znalosti předchozích MCU filmů (např. Hulkův návrat k lidskosti, Lokiho divadélko, nebo zápas v aréně). *** Největším zklamáním pro mě ale byla Hela, která přes výborné obsazení funguje pouze jako další generický světazkázný padouch. O to větší je škoda, že se kvůli ní muselo násilně retconovat celé asgardské zasazení a šmahem odrovnávat několik zásadních postav Thorova dosavadního příběhu. Od Bohyně Smrti bych navíc čekal zajímavější schopnosti než nekonečné vrhání kopí a mečů, a její kostým sice vypadá výborně na obrázcích nebo v útržkovitých záběrech (např. Valkyrin flashback), ale v souvislejších scénách spíš vyvolává dojem lehce nadprůměrného cosplaye. *** Pokud ale hledáte pestrý vizuální spektákl při kterém lze vypnout mozek a bavit se kanonádou humoru a WTF hlášek, je Ragnarok určitě pro vás. Za mě nicméně jen 60% ()

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

24.11.2022

Od té doby, co bylo Chrisu Hemsworthovi (Thor, Vyproštění) v dokumentárním seriálu Tělo nezná hranic s Chrisem Hemsworthem na Disney+ naznačeno, že má předpoklady k vážné formě Alzheimerovy choroby,… (více)

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

17.07.2022

Uběhl první týden od uvedení novinky Marvelu Thor: Láska jako hrom, což znamená zhodnocování jeho trvanlivosti u publika. A to není vůbec jednoznačné. Lord (tedy bůh) hromu za první víkend… (více)

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

17.01.2020

Zpráva, která nejspíš nikoho, kdo sleduje dění okolo Lucasfilmu, Star Wars i režiséra Taiki Waititiho, nepřekvapí. Disney teď totiž talentovanému filmaři nabídlo možnost natočit si vlastní Star Wars… (více)