Thor: Ragnarok

• USA Thor: Ragnarok (více)

Thor je uvězněn na opačném konci vesmíru bez svého mocného kladiva a je nucen pustit se do závodu s časem, aby se vrátil včas do Asgardu a zastavil Ragnarok - zkázu svého domova a konec asgardské civilizace - který se snaží rozpoutat mocný nový nepřítel, nemilosrdná Hela. Předtím ale musí přežít smrtící gladiátorskou soutěž, v níž se ocitá tváří v tvář svému bývalému spojenci z řad Avengers - neuvěřitelnému Hulkovi. (Falcon)

gemi

Třetí Thoř. Barevnější, akčnější, digitálně bordelovatější, prostě velkolepější než kdy dřív. Jasně, je to pohádka pro přerostlá děcka, ale má to spád a nenudí. ()

john.h

Thor je tak trochu jinej a jsem rád, že se Marvel snaží to dělat jinak. To padání mrakodrapu a demolování New Yorku už byla prostě nuda před 5 lety. Novej Thor jede over the top od samého začátku a neřeší už vůbec žádné logické a fyzikální zákonitosti. Nejen superhrdinové tu létají a při pádu ze sto metrů se jim nic nestane, ale i obyčejní smrtelníci! Do toho všichni cool hláškují, objevují se cool vtipné postavy, jako je třeba ohromný kamenný chlapík s hláskem desetiletého děcka a citlivou duší a celé je to naprosto skvěle stylizované. Od Marvelu asi nejstylizovanější komiksovej film do dnešního dne. Pestré barvičky v každém záběru, do toho synťáková hudba jak z Far Cry: Blood Dragon, ve výsledku to působí jako něco z osmdesátek, což umocňují ještě scény jako je vyzbrojování ve stylu Komanda, průlety pestrobarevnými teleportačními tunely a chrlení blesků a jiných živlů jak v nějakém osmdesátkovém sci-fi fantasy animáku typu He-Man a tak dále. Trošku mě zklamalo, že jsem tu osmdesátkovou stylizaci po zhlédnutí trailerů čekal ještě o něco větší a nakonec to byl přece jenom pořád spíš komiks od Marvelu než nějaká pocta osmdesátkám (čekal jsem vyloženě něco jako Blood Dragon). Celkově slušnej nadprůměr a výborné pobavení v kině. Doporučuji. ()

tlesk

Pokud vás na Thorových sólovkách dosud bavila hlavně vlastní mytologie a jistá odlišnost od hlavního proudu filmů v MCU, nejspíš se tady zrovna radovat nebudete. Thor: Ragnarok je sice v patřičných momentech dostatečně temný, a nadále rozvíjí tradiční motivy, přesto se ale v mnohém opravdu blíží Strážcům galaxie (hlavně nahláškovaným humorem a barevností). Samotná stylizace a vizuálno dokáží opravdu nadchnout a akce je zkrátka perfektní. Trochu zamrzí snad jen odklon od dosavadního tónu řady, spolu s tím, že je skvělý závěrečný zvrat z druhého dílu rozřešen poněkud rychle a jednoduše. Nicméně Thorův přerod ve vyzrálého vůdce který převzal zodpovědnost potom, co se plně ztotožnil se svou mocí, se ve všech významných bodech povedl a byť jde o snímek poněkud přímočarý (ostatně jeho ústředními charaktery jsou dva nejhorkokrevnější Avengeři), stojí za pozornost a fandy prostě nezklame… Více zde: http://nafilmu.cz/2017/10/recenze-thor-ragnarok-2017/ ()

brabbik

Z vážnějšího ''Thor: temný svět'' se pomalu stává komiksová komedie. Jako komedie rozhodně zaboduje, nasmál jsem se celkem hodně, ale očekával jsem trochu jiný styl. Bojím se, aby se tímto směrem v Marvelu nepokračovalo a nestal se z úžasných velkofilmů jen seznam nadprůměrných přestřelených komedií. Kostýmy, boje, vtip a efekty dost slušná práce. 75% ()

RAFT

Tak klobouk dolů před tímto režisérem ,obzvlášt že,natočil parádní marvelovku .Klidně bych mu svěřil další pokračování ,jestli někdy příjde.Z těch tří filmů jestli bych si měl vybrat Spider-man Homecoming,Strážci galaxie vol.2 a nebo třetí pokračování thora ,tak budu jedině pro toho třetího v pořadí.Film je ze začátku pomalé tempo a pak, je to ten svižný zabavný Marvel .Hlášky stály za to .Snad kdo mi ve filmu dost chyběl byla Natálka .Dalo by se říct že, nejlepší díl z celé trilogie .88% ()

Michal.Jezek

Taika Waititi, to jméno bychom si měli zapamatovat. Je to režisérský obroditel, podobně jako Matthew Vaughn a jeho Kingsmani. Prolínat takhle humor s vážností v sáze Avengers, to je něco úžasného. Herecké výkony všech protagonistů uvolněně, plně nadšení. Dále několik zajimavých rozuzlení a mocná sïla Thora!!! Prostě ještě větší oddychovka než letošní Spiderman a nejlepší díl ze série!! ()

Maniik88

Tak to bola pecka. Jednoznačne najvtipnejšia Marvelovka. Rezal som sa non-stop celé dve hodiny, ktoré ubehli jedna radosť. Verím, že viacerým vadí, že z Thora je vtipálek a že taká vážna téma je urobená tak odľahčene. Ale toto sa fakt podarilo. Bežne má dobrý film 5-10 hlášok, čo fakt stoja za to, no tu ich bolo desiatky a desiatky spolu s vtipnými scénkami. Herci si to užívali, spojenie Thor - Hulk výborné, do toho tradičný tragéd Loki, na odľahčenie Doctor Strange a čerešničkou bola skvelá Cate Blanchett ako Hela. Avengeri boli super, no toto bol ešte iný level. Takže ja som rád, že sa to nebralo smrteľne vážne, ale že to bola taká rozprávková komédia - a fakt lepšia ako vtipní Strážcovia galaxie. Chcem to vidieť znovu a chem to vidieť zas. ()

ŠpetaMarek

Ještě na začátku roku jsem nechtěl žadný komixák, kromě Logana vidět. Po jeho shlédnutí a doplnění WW, GotG a Spideyho ve mě svitla naděje, že to zas až tak v háji není. Vyrazil jsem na Thora. Ano... je to strašná kravina, hovadina a sebeparodie a mohl bych vytáhnout x věcí a film hanit až na kost, ale já se prostě náramně bavil. Korg! ()

slavokvasic

Iron man bez obleku nie je predsa iron man. A predsa to na plátne fungovalo skvele v treťom filme. Takisto som si nevedel predstaviť Thora bez kladiva a hľa: ďalšia skvelá podívaná. Bol to akčný náklad od začiatku do konca, kde každá ďalšia scéna prebila tu predošlú. Najviac prekvapivá vec pre mňa na filme bol neustály nával humoru a vtípkov, ktoré ma úprimne pobavili (drvivá väčšina). Samozrejme našiel by som aj pár trhlín v dokonalosti tohto filmu, ale načo zbytočne si nimi kaziť absolútne skvelý zážitok z filmu. ()

MAAUZ

Byl jsem překvapenej, jak se jim povedlo natočit úplně jinýho Thora než doposud. Osmdesátky. Metal. Remixlá 8bit hudba. Arkáda. Jako film se mi líbil moc, ale zároveň jsem z něho furt zaraženej.. Thora si pamatuju jako vážnýho boha, ctícího sliby. Sochu s kamenným facem.. Ale když mu jeho sestřička Hela rozmáčkla kladivo v ruce, jeho fejs zkoprněl, a stala se z toho trochu komedie. Akce a veškerý bitkaření bylo na jedničku. Barevná odpadová planeta v čele s gayem taky OK. Možná jsem jen čekal více co-op Dr. Banea a Odinsona. A míň hluchých míst. ()

BrianMorello

Ani ne tak stoprocentní komedie jako spíš stoprocentní fraška. Kdyby ten film stál někde bokem jako samostatný příběh tak ještě dejme tomu, ale ne jako závěrečný díl trilogie. Pokud očekáváte nějaké citlivé zakončení dějových linek a osudů jednotlivých postav (jako například Thorova družina), které byly načrtnuty v minulých dílech, máte smůlu, nebo spíš přesněji řečeno vám bylo naflusáno do obličeje. Takhle přesně jsem se cítil po projekci. Infantilní humor srážející cokoliv vážného kurví prakticky celý film a úmrtí řady postav je něco naprosto vedlejšího a nedůležitého, že nestojí ani Thorovi za to zvážnit na 30 vteřin a projevit úctu padlým kamarádům. Že se ošmikaly postavy ze Země, kvůli neúčasti Natalie Portman se dá pochopit, ale podobně dopadli i ti, kteří tam zkrátka být měli.. aneb kde kurva byla Lady Sif?? Pokud u filmu nechcete naprosto ale naprosto přemýšlet a komiksy jako takové jsou vám naprosto ukradené, tak to asi vzhledem k ohlasům a návštěvnosti není problém. Pokud do této skupiny nepatříte, čeká vás drsné vystřízlivění. Doufám, že Mr. Waikiki se bude na nějakou dobu držet od komiksů dál. Edit (2021) - Víceméně vše výše popsáno platí stále. Vzhledem k tomu, že ale dostaneme čtvrtý film a nejedná se tak o konec Thorova příběhu, se dá nahlížet na film i více samostatně. V tom případě se jedná o hodně zábavnou podívanou a vlastně poslední odlehčenou chvilku před drtivým dvojfinálem Avengers. ()

VvV14

Marvel už ukázal, že si svoje UNIVERSUM dokáže postavit na více předlohách. Marvel už ukázal, že jejich snímky se drží kvality a úroveň tak moc nekolísá. Marvel už ukázal... dobře to stačí. Marvel si teda trochu vyhodil z kopýtka a přizval Novozélanďana, co tomu dal trochu šťávy (nebo vtipné kaše, ale říkejme si tomu každý jak chceme). Taika Waititi zvládl perfektně natočit vtipného Thora, jak se to jeho předchůdcům nepovedlo (Ne, že bych to po nich chtěl. A ne, že by se mi předchozí díly nelíbily.). Osvěžující odlehčení před finální bitvou s Thanosem. Já prostě nemám jedinou výtku. Parádní akce, efekty, výkony, děj i obsazení. Co ale musím opravdu pochválit (a teď zavřete oči, pokud jste to ještě neviděli !!!SPOILER!!!) je to, že všechny upoutávky jak na Thor: Ragnarok, tak i na nadcházející Avengers neprozrazují zásadní Thorovo zranění. Z toho jsem byl velice, ale vskutku mile překvapen. A to hlavně kvůli dnešní pitomé době, kdy vám trailer většinou vyzradí vše potřebné (JE TAM THOR!!!), nepotřebné (THOR JE JAKO DOUTNAJÍCÍ UHLÍK), to co chceme vědět (JE TAM THOR!!!), ale i to, co nechceme vědět (NO A TO TU SNAD POPRVÉ ZA DLOUHO DOBU NENÍ!!). No a co bych ještě mohl vypíchnout? Další oko už ne, samozřejmě. Jediné co mě znepokojuje je fakt, že vskutku nemůžu přijít na něco, co by mě v tom filmu zklamalo. Suverénně, s oběma očima dokořán, za 5*. ()

hamir0

Je to fakticky dobrý. Vtipný, svižný, svěží. Jenže já už si prostě svůj marvelovský wow moment užil u prvních Avengers takže na pět hvězd už zkrátka jen tak něco nestačí. ()

Knor

Tak nevím no, asi jsem čím dál víc přísnější a stále více roztáhlejší marvelovský vesmír mě asi začíná pomalu a jistě nudit. Tenhle Thor byl ten nejslabší. Myslím, že trocha vážnosti tu mohla zůstat podobně jako u prvního Thora. Ty tuny vtípků a hlášek přebily úplně všechno. Vtipkuje se i ve scénách, kde to nebylo vůbec třeba. Všechno se tu zlehčovalo, fakt všechno a hrozně to filmu uškodilo. Ve finále tedy napětí nulový stejně jako nějaký emoce. Předvídat se tu dalo taky snad všechno a příběh mi skoro nic neřekl, protože se neustále postavy jen předháněly, která z nich hodí do placu vtipnější hlášku. Thor mám rád, přítomnost Hulka nemůže nikdy zklamat, Cate Blanchett byla jako vždycky výborná, v těsným oblečku a obarvená na černo jí to moc seklo :-) Ale co z toho, když zbytek nefunguje a jede se vlastně jen na efekt. Vlastně to samý jako druzí Strážci Galaxie, mraky vtípků a CGI pro konzumenty, kterým stačí, že se lítá z planety na planetu a pořád tam něco bouchá. Takže pro mě zklamání. ()

Lavinia

Velmi vtipné, svěží a svižné, sice trochu patriotické podtóny, ale naštěstí bez debilního patosu. Obsah: Thorův papa odešel na výminek, což v jeho případě znamená odlet v podobě jiskřivého oranžového obláčku někam na luka. Thorova starší sestra Hela nato vyleze na světlo boží a pochopitelně chce moc, aby mohla vládnout, dobývat a všechny šikanovat, neboť to je dostatečný důvod ke všemu (tak nějak mi to připomíná naši šéfku v práci), načež se po zbytek filmu odehrává konflikt mezi sourozenci. A protože jsme ve filmu, tak zvítězí nakonec kdo? Náš hrdina, nikoli zlovolná psychopatka. Prostě přesně naopak než v životě. Doporučuji. ()

ForGump

Nová Marvel série, která začala Iron Manem v roce 2008, mi až do letoška unikala. Upřímně ani mě nelákala, neboť komiksové filmy vesměs považuji za Rychle a zběsile fantasy průmyslu, tedy na jedno brdo a absurdní. Až v roce 2017 jsem se dostal na projekci Thora: Ragnarok. Dostalo se mi prozření. Ve dvou hodinách smršť hlášek s prvky slapstick, která je nudná pouze ve chvílích, kdy se snaží být vážná. Uvolněnost, pohodička, to se mi líbilo absolutně nejvíc, Ruffalův Hulk, tupoš z kamene, Damonovo cameo a stylová Cate Blanchett, a tak dále. Marvel Universe mě tedy dnešními dny zajímá a doufám, že tenhle Thor není jen náhoda. Pokud by se všechno marvelovské odehrávalo tímto způsobem, tak rozhodně souhlasím. Tyhle filmy musí především bavit a to nekonečně, jinak nemají žádný zvláštní význam. 80% ()

Najt

Trošku mi vadilo to zasazení do "nového" zmagořeného a stupidního světa, prostě mám radši Zemi nebo Asgard, nicméně bez ohledu na toto to byla určitě jedna z top marvelovek. Vtipná akční jízda to byla, navíc s perfektním obsazením, takže za mě supr. 85% ()

HERGImanCZ

Thor je mrtev. A teď nemluvím o žádných spoilerech. Marvel si totiž všiml, že Strážci Galaxie už podruhé oslavili obrovský úspěch. A tak se rozhodli, že tento koncept aplikují i na Thora. Takže co tu vzniklo? Hláškující vládce blesku, který se víc jak Thorovi podobá Starlordovi. Ne že by Strážci Galaxie nebyli můj šálek čaje, mně osobně se oba díly velmi líbily. To ale neznamená, že Marvel začne do všech filmů cpát hromadu často až přehnaných vtípků a hlášek. Nevysvětlená změna charakteru nějaké z postav u mě rozhodně totiž nezíská pochvalu. Abych ale jen nekritizoval, po vizuální stránce je film na velmi vysoké úrovni. Příběh je na superhrdinský film poměrně dobrý a postavy, které známe z předchozích dílů, nejsou opomenuty, což je také jen a jen dobře. Tom Hiddleston je zase jedním z nejlepších aspektů filmu. Problém je s novými postavami, které film přináší. Nejsou nijak zajímavé, jsou extrémně předvídatelné a především jsou napsané pro pobavení dětí. To ovšem neplatí pro hlavní záporačku, která je Cate Blanchett zahrána skvěle. Hudba je také skvělá, má ovšem zase své ale. Celý soundtrack je směrovaný do osmdesátých let, což mi opět nesedí ke severskému bohu blesku. Ve výsledku by to všechno dohromady nedalo vyloženě špatný film, ale mou hned první výtku nemohu přehlédnout. Takže pokud jste neviděli žádného předchozího Thora nebo vám nevadí změna charakteru hlavní postavy, můžete si hvězdičku přidat. Pokud jste ale trošku náročnější či fanouškem ásgardského boha blesku, můžete očekávat zklamání. ()

Mkartaylas56

Rozhodně se nemůže tomuto filmu upřít to, že se jedná o nejvtipnější marvelovku. Bohužel ale kvůli obrovskému hypu, jenž se točil okolo 3. Thora, to mé očekávání nenaplnilo na 100 %. Akční scény byly každopádně parádní, obzvláště ty, jenž byly obohaceny tou fantastickou "osmdesátkovou" hudbou a měly díky ní ohromnou šťávu (chci jich víc!). Z herecké stránky jsem viděl celkem obstojné výkony hvězdného obsazení s Chrisem Hemsworthem, Tomem Hiddlestonem nebo novou záporačkou, kterou velmi slušně zahrála Cate Blanchett. Při prvním shlédnutí jsem měl jisté pochybnosti o kvalitách třetího Thora, protože jsem měl kvůli již zmíněného hypu obrovská očekávání, která nebyla naplněna, ale po opětovném shlédnutí musím konstatovat, že se jedná o opravdu výborný film. 80% ()

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

24.11.2022

Od té doby, co bylo Chrisu Hemsworthovi (Thor, Vyproštění) v dokumentárním seriálu Tělo nezná hranic s Chrisem Hemsworthem na Disney+ naznačeno, že má předpoklady k vážné formě Alzheimerovy choroby,… (více)

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

17.07.2022

Uběhl první týden od uvedení novinky Marvelu Thor: Láska jako hrom, což znamená zhodnocování jeho trvanlivosti u publika. A to není vůbec jednoznačné. Lord (tedy bůh) hromu za první víkend… (více)

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

17.01.2020

Zpráva, která nejspíš nikoho, kdo sleduje dění okolo Lucasfilmu, Star Wars i režiséra Taiki Waititiho, nepřekvapí. Disney teď totiž talentovanému filmaři nabídlo možnost natočit si vlastní Star Wars… (více)