Thor: Ragnarok

• USA Thor: Ragnarok (více)

Thor je uvězněn na opačném konci vesmíru bez svého mocného kladiva a je nucen pustit se do závodu s časem, aby se vrátil včas do Asgardu a zastavil Ragnarok - zkázu svého domova a konec asgardské civilizace - který se snaží rozpoutat mocný nový nepřítel, nemilosrdná Hela. Předtím ale musí přežít smrtící gladiátorskou soutěž, v níž se ocitá tváří v tvář svému bývalému spojenci z řad Avengers - neuvěřitelnému Hulkovi. (Falcon)

ti88na

Aká to radosť po predchádzajúcom trápení. Hneď ma aj oči menej pálili od toho digitálneho hnusu, keď som cítila ako sa film z ľahkosťou nesie na zábavnej vlne, neberie sa smrteľne vážne a aj ten retro nádych sa mi veľmi páčil. Zábavná parádička, ktorá mi ubehla ako voda a je príjemným osviežením v celej tejto už trošku otravnej sérii. ()

krtek138

Klasický komiks už nikoho moc nebere. K akci se musí přidat vtip a nadhled, jinak nemáte šanci. Už Deadpool byl výbornej, ale třetí Thor je podle mě ještě lepší. Nejlepší komedie za loňský rok. ()

Giggs

Toto ma byt ten hit roku? Infantilny, prvoplanovy, radoby humor. To uz ste sa vsetci uplne zblaznili? Zla parodia na samu seba. ()

HArna

Marvel (vlastně už Disney) úspěšně pokračuje v budování rozsáhle značky nebo Marvelovského vesmíru. Třetí a zárověň pravděpodobně poslední díl Thora je skvělý film a navíc jak to tak v Marvelu poslední dobou bývá je ta trochu "jiný". Tím jiný myslím, že je v něm oproti ostátním filmům mnohem více hůmoru a je to osvěžující. Je tady třeba zfetovaný Jeffa Goldblum,atd..... Režisér filmu je Taika Waititi , který před 3 lety natočil Co děláme v temnotách, což byl jeden z nejvtipnějších filmů toho roku. Jsem rád, že Disney dává šanci i takto né-úplně známým tvůrcům. Budu zvědavý, jak si Disney poradí i v budoucnu, jelikož nás čekájí dva Avengers filmy, kde zcela jistě proběhne "čistka". Na každý pád je nový Thor 3 skvělým pokračováním né úplně mého oblíbeného klaďase. 80% ()

aquiver

Komediální omalovánky s primitivním scénářem pro americké děti. Marvel bohužel umí vykastrovat i talentované režiséry. Také mi dost vadí, že se vykrádají a překrucují evropské mýty. Takto norská mytologie nevypadá a neměli bychom si ji tak představovat... 35 % ()

XdanteX

Co Marvelácký film...to případ blackwashingu. Valkyrie....severská dvoumetrová blonďatá krasavice...zde 1,6m vysoká černoška. Nemám nic proti černochům ale protlačování barvených herců do rolí kam se nehodí ale logicky či potažmo historicky ani nepatří jen proto aby Marvel dokázal jak je super-pokrokový, otevřený a politicky korektní...to je k zblití. Například Heimdall v podání Idrisse dává smysl protože originál byl tmavějšího původu a Idriss svou postavou se pro roli jakoby narodil.... Ale Valkyrie? Nesnáším rasistické pokrytce... ()

orkadimenza

Marvel universe is all (half) in one! Začalo to nepříliš povedeným trailerem, má očekávaní od filmu byla značně mizivá, a skončilo to poměrně úspěšným překvapením. Třetí Thor se vydává docela jiným směrem než předchozí dva díly. Nejen že se nevracíme na Zemi za sexy Portmankou, ale i v ostatních pohledech režisér Waititi nabízí odlišnou podívanou od dramatické jedničky a dvojiky. Jeho nezkušenost s blockbustery se projevuje někdy až nechutným kopírováním filmů z poslední dekády. Objevuje se zde (bezvýznamně) mysteriózní Doctor Strange, situační humor ze Strážců galaxie a taky typická Vaughnova moderní hudba v akčních scénách alá Kick-Ass + Kingsman. Jenže ono to dohromady nějak zafungovalo, bez slizkého Captaina Ameriky a cynického Iron Mana se Revengers docela povedli, Natálku ve středu mužské pozornosti úspěšně nahradila Terka Thompson a protože já na ty Marvelovské příběhy nějak nejsem, tak celkově hodnotím Ragnaroka jako zatím nejpovedenější ze série hlavně díky dobře zapamatovatelnému humoru, který se Taikovi povedl víc než v Hunt for Wilderpeople. A solidní dojem mi nesebraly ani extrémně špatné potitulkové scény. ()

xmatysekx

1. Vývoj postavy Thora: Bůh hromu dozná v rámci filmu značných jak vizuálních tak charakterových změn. Co se těch kosmetických úprav týče, myslím, že z Thora se stal tak trochu buran. Dlouhé vlasy napovídaly původ severského boha. To samé ale platí i pro jeho mrštný jazyk. Po prvním snímku série, kde dospívá, a druhém, který byl těžký, temný a poměrně vážný, se nám Thor ukazuje jakoby zase o krok zpátky. Je z něj opět výrostek sršící sebevědomím, který bere všechno na lehkou váhou. Na což navazuje další bod... 2. Humor v sérii: Protože humorem nekypí jen Thor, ve filmu se vtipné hlášky potkávají jedna s druhou. Metá je i Hulk, i Thor, i Banner, i random chlápek s mečem, i Hela, i Skurge, prostě všichni. 3. Co bude dál? Hrdinové nám známí postupně přestávají stačit svým nepřátelům, jejichž síla každým dílem roste. Vyvstává tedy otázka, kam to půjde dál? A jak vlastně bude vypadat Infinity War? Snese ještě filmové plátno takový spektákl? Za mě je to tak, že se na to těším a myslím, že ten bordel zvládnou ukočírovat, stejně jako tady. ()

AndrejBB

Na môj vkus až prílišné tlačenie na pílu. Jasné, chceli z toho mali mať komédiu, tak z toho je komédia, ale miestami to prechádzalo do úrovne Scary Movie. Inak príbeh ok, audiovizuál takisto skvelý. Len som čakal niečo epickejšie. A scéna s valkýrami ma vyslovene sklamala, naozaj som dúfal, že to bude lepšie vsadené do príbehu. ()

Danken

7/10 Obrat o 360° a z osudového Thora se stává sitcom Thor. Nevím, jestli to byla ta správná změna. Moc mi teda nesedla. ()

D.Snake

Další klasická Marvelovka a další odchod z kina, po kterém jsem se sám sobě divil, proč jim vlastně ty sebeparodující, rádoby vtipné sračky pořád toleruju. Příště se už zlákat opravdu nenechám. Dvě hvězdy za Jeffa a příjemně nasynthovaný soundtrack. ()

mclenin

Ak si chcete pripraviť vlastný Ragnarok, postupujte s rozvahou jednotlivými krokmi nasledovného receptu : 1) Vezmite Kung Fury, 2) Vyberte si minimálne ďalších dvoch Avengerov, ktorí okorenia Thorov základ (9 z 10 kuchárov odporúča Dr. Strange-a a Hulka), 3) Pridajte špecifický humor režiséra Taiku Waititiho, 4) Celú masu vymiesiť a zaobaliť do plášťa Guardians of the Galaxy, 5) Posypať výťažkom z Pána prsteňov (zmes tmavého korenia Galadriel a Éomer), 6) Pečieme presne 130 minút, 7) Podávame v luxusnej retro štylizácii 80tych rokov. Dobrú chuť ! ()

tterez

Marwellovky jsou čím dál tím lepší! Jedna vtipná glosa za druhou, super hrdinové jsou navzájem velmi jízliví a má to prostě grády. Za TOP scénu považuju držkopád Hulka na skleněný most, který nás na dobré 2 minuty úplně rozsekal. Je to prostě jízda, která ti nedá ani krátký moment na vydechnutí. Těším se na další díly z dílny Marwell. ()

jasiska

Niekedy, keď chcú tvorcovia urobiť film, ktorý by bol cool, tak to dopadne len trápne. Tentokrát sa im to však jednoznačne podarilo. Tretí Thor mal veľa spoločného s druhými Guardians. Okrem celkového 80s nádychu to bola aj záporáčka ako výsledok nedostatku rodinnej terapie, ale Thor (a Cate Blanchett) to podľa mňa zvládol oveľa elegantnejšie. Veľmi sa mi páčilo, že z až príliš dokonalého hrdinu sa im najmä vďaka humoru podarilo urobiť oveľa prístupnejšieho a ľudskejšieho Thora a navyše sa zbavili povinnej jazdy, t.j. romantickej zápletky s Ball & Chain (=Jane). ()

TheDude

Proces infantilizace se evidentně v Marvel universu stupňuje a stejně jako ochota publika tomu tleskat s prvním sebeironizujícím gagem. ()

Patrik256

Rozpočet_ 180 milionov dolarov // Tržby_ 852.3 miliona dolarov // Tržby v ČR*_ 66 081 646 Kč // Diváci v ČR_ 424 442 // Tržby v USA*_ 313.7 miliona dolarov // ()

Hanes88

Noo už to není ten samý Thor co býval. Ale je to špatně? Možná trochu zamrzí, ale jinak především převládá nadšení. Udělali to ještě více komediální než jsme u Marvelu zvyklí, ale to taky není někdy na škodu. Hudba, efekty, postavy a Cate Blanchett v záporné roli perfektní. 80%. ()

cmenda

Tak tady to už přehnali Thor byl víc než vážná postava zachranující Azgart špíš šašek . Celkem se jim z toho podařilo udělat dobrou komedii ale v případě akčního a dobrodružného žánru který má navazovat na dva předchozí díly které nebyly takto odlehčené je to dost zajímavé. Nicméně diváka který není obeznámen s předchozími díly a návazností na Avengers tak ho to pobaví a neurazí fanoušek se trochu naštve a ostatním je to jedno ale tímto bych asi serii Thora ukončil přece jen v nejlepším se má přestat. ()

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

24.11.2022

Od té doby, co bylo Chrisu Hemsworthovi (Thor, Vyproštění) v dokumentárním seriálu Tělo nezná hranic s Chrisem Hemsworthem na Disney+ naznačeno, že má předpoklady k vážné formě Alzheimerovy choroby,… (více)

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

17.07.2022

Uběhl první týden od uvedení novinky Marvelu Thor: Láska jako hrom, což znamená zhodnocování jeho trvanlivosti u publika. A to není vůbec jednoznačné. Lord (tedy bůh) hromu za první víkend… (více)

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

17.01.2020

Zpráva, která nejspíš nikoho, kdo sleduje dění okolo Lucasfilmu, Star Wars i režiséra Taiki Waititiho, nepřekvapí. Disney teď totiž talentovanému filmaři nabídlo možnost natočit si vlastní Star Wars… (více)