Westworld

Sci-Fi / Thriller / Western / Drama / Mysteriózní
USA, (2016–2022), 35 h 28 min (Minutáž: 48–91 min)

Hudba:

Ramin Djawadi

Anthony Hopkins, Jeffrey Wright, Sidse Babett Knudsen, Evan Rachel Wood, James Marsden, Thandiwe Newton, Ed Harris, Shannon Woodward, Luke Hemsworth (více)

Série(4) / Epizody(36)

Seriál inspirovaný stejnojmenným filmem z roku 1973, který napsal a natočil Michael Crichton, pojednává o futuristickém zábavním parku obydleném robotickými bytostmi. Vítejte ve Westworldu! Poznejte svět, který uspokojí všechny vaše touhy... Dramatický seriál z produkce HBO je temnou odyseou, která nás zavede do počátku umělého vědomí a evoluce hříchu. Westworld nám představí svět, kde se protíná blízká budoucnost s minulostí, s níž se dá dle představivosti manipulovat. Svět, ve kterém lze splnit každou lidskou touhu, ať už ušlechtilou, nebo zvrhlou. (HBO Europe)

kobliha

Skutočnosť že sledujeme "životy" robotov spôsobila, že sa u mňa úplne vytratil nejaký pocit napätia alebo spolupatričnosti. Bolo mi jedno čo sa komu prihodí, či "zomrie" alebo sa zraní, keďže ich vždy fixnú a sú ako noví. Práve toto ma nedokázalo strhnúť a napríklad dopozerať poslednú časť prvej série som si zmyslel asi 2 mesiace po predposlednej. Len preto že som to už začal, nie preto že má zaujímalo ako kto dopadne.. ()

Faila

První série mě nadchla, bezva námět, super herci, vizuál i dějové zvraty. Ve druhé sérii jsem se místy solidně ztrácela a ke konci jsem si málem musela kreslit diagramy, abych chápala, o co jde. I přes to, že na mě Westworld po dvou sériích působí značně překombinovaně, nadšení z něj neopadlo. Seriál uměl přitáhnout mou pozornost a udržet mě v napětí od úvodní znělky (která mi přijde dokonalá!) až po závěrečné titulky. V druhé sérii mě nadchlo větší otevření možností Westworldu (Indie, samurajové, indiáni) a na další sérii (série) jsem rozhodně zvědavá. ()

Johny M.

Když jsem relativně nedávno viděl původní Crichtonův Westworld (1973), přišlo mi zvláštní, že tak parádní film ještě nemá v dnešní záplavě více či méně zbytečných remakeů ten svůj. Klasika s Brynnerem a Brolinem si o něj vyloženě říkala. Proto patří velký Dík Jonathanu Nolanovi, který dokázal, že není jen schopný scénárista a trochu povystoupil ze stínu staršího bratra. Parádní atmosféra, vizuál i obsazení (Anthony Hopkins a Ed Harris nahradivší Yula Brynnera - super!) a spolu se Stranger Things seriálová událost nejspíš nejen letošního roku. Crichton by měl radost. Dojde i na Futureworld? ()

Strmda

Krásně natočené (zvlášť 1.díl od Nolana-2 tip-top), na tom se shodnou všichni...Druhá stránka je dějový obsah. Pro mě taky super, ale není to jen tak, když to berete podle toho, co na první pohled vidíte na obrazovce a moc si nad tím nelámáte hlavu je to trošku divné sci-fi, když si začnete pokládat otázky ohledně konceptu celého westworldu, je to úplně o nečem jiném. Zatím jen dva díly, takže se klidně může stát, že kvalita stopáže půjde dolů, taktéž se může stát, že pro mě zatím komplexní a zajímavé "neznámo", se po odkrytí stane řadovou nezajímavou zápletkou a všechny fylozofické otázky, které si teď pokládám, byli jen výplodem mé fantazie a seriál bude uplně o něčem (ničem) jiném... ()

KOOHA

Great potential but bad execution. Velmi pomalé, velmi pomalé. Nebudu čekat 20 dílů, než se tam něco rozjede...jestli vůbec. Dokoukal jsem až do konce. Poslední díl podle očekávání dost dobrej. Nicméně si musím stát za tím, že se to celé jen vleklo. Jediný pozitivum, co tomu dám a to jako fakt je výkon Anthonyho Hopkinse, který je možná jeho nejlepším v jeho kariéře. Za tohle bych mu dal klidně Oscara. Ten si s tou postavou tak pohrál, že kvůli němu se na to dalo koukat. Obrovskou škoudou je pak to, že se ho jako jedinýho zbavili. Měl jsem tam ale krapet nejasnosí. Kam zmizela ta holčina co pátrala po tom úniku informací? Pak taky jsem myslel, že Eda Harrisa zastřelil ten Teddy a on tam na konci byl...to jsem nepobral. Teď nastíním, jak to bude pokračovat, jo. V další sérii budou tedy stroje bojovat proti lidem, nějakým způsobem tam Hopkinse dostanou zpátky v roli toho tajemného Hayetta (asi si do něj nahrál svoje vědomí). No tohle jim vydrží sézonu, možná dvě a přijdou konečně s tím, že tam je ještě druhý svět a možná dva (jako je to v původním filmu...pokud jste ho viděli) a budou lidi natahovat další sezóny. Ono, si myslím, to bylo naznačeno v jednom díle, kde byly ty obrovský bagry, rovnající terén a Hopkins tam šéfoval všechny ty dělníky a dával jim instrukce...pak dál už o tom nebyl ani zmínka a myslím, že si tím Nolan připravil půdičku pro další vývoj situace. ()

Charlie84

Westworld má všechno. Mohli bychom namítat, že jde tak trochu o vysoustružený "produkt" podle chladné kalkulace "nalijeme tam všechny ty cool věci, které jsme měli v minulých seriálech a měly úspěch". Plus samotným konstruktem světa jako atrakce si odůvodníte vlastně jakoukoli šílenost a klišé... A je to tak. Ale když to takhle šlape, komu to vadí? ()

gazogazo

Chytre se tvarici žvásty. Jen hezké obrázky za sebou a nakonec klasický narativ tolikrát vykraden v sci fi ( star wars!) . Pokusím se nezacit koukat na další sezónu, když jich má být nejméně pět! Nechce se mi to ani psát zase, ale scénář dělalo sedm opic ()

papaguy

Na tomhle seriálu mi vadí snad jen ten hype. Hype ve všem. I v té syrovosti a špíně... Je to takové... uhlazené a skvěle zahrané. Promyšlený a dobře postavený příběh nabízející téma k zamyšlení. Jistá "cykličnost" tomu udává rytmus a gradaci. __ Ve druhé sezóně se rozjíždějí jatka, které pohnou žaludkem i otrlejším divákům. Nadmíra násilí má jistě svůj hlubokomyslný význam... ale přijde mi, že nejzajímavější díly jsou ty, kde zrovna nehraje prim porcování výtvorů i hostů na sto způsobů. Závěr navnadí na třetí řadu. ()

Yancl

Na tento seriál jsem narazil úplně náhodou a jsem rád, že jsem mohl koukat na něco tak vychytaného, promyšleného .. co mě dokázalo po delší době ukotvit k sedačce a hltat díl od dílu. Naposledy jsem zažil něco podobného u "Hry o Trůny" .. ono také úvodní znělka v produkci HBO hodně táhne k tomu, že to bude pecka. Také samotný námět M. Crichtona a podstatná role A. Hopkinse říká své - v pozitivním slova smyslu. Nemám ve zvyku hodnotit vysoce, poněvadž celá řada dnešní produkce je všelijaká, hodně se kopíruje atd. Ale tady rád po dlouhé době maximum udělím, poněvadž seriál je to výborný, divák musí mít sice kapku představivosti a nehledat chybu v detailech. Poté si užije každý díl, který láká novým a novým rozuzlením, ale ve své podstatě neříká nic důležitého a nechává diváka tápat, čehož si od tvůrců vážím, protože seriál překvapuje až do posledního dílu a skládá puzzle z jednotlivých částí. Těším se na druhou řadu, svět je dokonale otevřený pro další dobrodružství, tak snad zůstane kvalita nadále vysoká. [98%] ()

Torgal

Najlepšie seriálové finále vôbec, ale to predovšetkým preto, že až v poslednej epizóde divák pochopí hru scenáristov. Keď to preženiem, tak všetky časti pred ním sú len prológom k finále a slúžia len k tomu, aby sme spoznali figúrky na šachovnici. A pretože až do konca nevieme nič o pozadí a motiváciách postáv, tak väčšina epizód išla okolo mňa bez toho, aby vo mne vyvolala väčší záujem. To, že pravidlá sveta a fungovanie androidov po malom zamyslení obsahuje množstvo väčších či menších dier je ďalšia vec, kvôli ktorej som mal problém sa s týmto seriálom zžiť. Štvrtú hviezdu dávam len kvôli výbornému zakončeniu priemerného, častokrát nezáživného a rozťahaného seriálu. 7+/10 Update po 2. sezóne: Scenáristická mizéria maskovaná roztriešteným, nechronologicky rozprávaným dejom, ktorý by v klasickom usporiadaní nebol nijak zaujímavý a len by odhaľoval svoje nedostatky. Kopec slepých uličiek aby sa naplnila stopáž (SamuraiWorld, príbeh indiána), miestami úpadok až do frašky (všade sa váľajú od začiatku do konca mŕtvoly, vstup do podzemia na každom kroku), neuspokojivo dotiahnuté dejové linky (Maeve, man in black). Tretiu sériu v rovnakom duchu nemám záujem sledovať. 6/10 Update po 3. sezóne: Seriál nám prechodom z parku do skutočného sveta oddriftoval niekam do úplne iných sfér, ktoré sú od pôvodného konceptu na míle vzdialené. Výrazne je cítiť, že tvorcovia nemajú so seriálom žiadny ucelený plán, ale každú sezónu vymýšľajú od nuly a kontinuita je pre nich sprosté slovo. Teraz sa do centra diania dostáva všemocný stroj riadiaci osudy ľudstva (Jonathan Nolan túto tému zjavne miluje, viď. jeho Person of Interest) s ktorým má Dolores svoje plány. Všetci ostatní sa tu ale len potĺkajú a nevedia čo so sebou (Bernard), prípadne sú totálne mimo (Maeve). Celkovo je to ale zaujímavejšie ako druhá sezóna, hoci mám pocit že sa začalo výrazne šetriť na výprave. 7-/10 ()

Lmslaver

Důmyslně vypracovaný strhující příběh, šokující zvraty, napětí. Jednoznačně nejlepší sci-fi seriál co jsem viděl. ()

salamandrr

Námět super, idea vzpoury robotů je klasika a rád se na to podívám, ale táhne se to jak smrad z fuseklí po dvou týdením čundru! Kdyby to mělo 6 dílů, které b vznikly střihem těch deseti zveřejněných, tak bych jásal. A to, že hňup jako já prokoukne co bude středem labirintu již v 6 díle to se styďte. ()

Ziggy Zagg

Vydržel jsem pět dílů. To je pět hodin neskutečně vleklého děje, proložený přestřelkama, u kterých víte jak dopadnou. Co mě však nejvíc deptalo, to byly rádoby filozofické rozmluvy s výtvory v podání dvou hlavních vývojářů. Anthony Hopkins chvílemi vypadá že na placu usne. Zajímavá myšlenka, naproti tomu mizerná forma. ()

katmandzoo

Originálna myšlienka, nápaditosť a celkové prepracovanie deja a hlavných postáv je to, čo sa Westworldu vziať nedá. Pre mňa osobne to však bolo vo väčšine seriálu na škodu veci. Tvorcovia chceli zakaždým prísť s niečím prelómovým a diváka prekvapiť do takej miery, až sa v tom postupne strácal a nemal už ani základný prehľad o tom, kto je kto a o čo komu ide. Pointa a snaha poukázať na silu ľudského vedomia a najtemejšie túžby/úchylky človeka, je naozaj zaujímavá, ale vo výsledku to nemá ten žiadaný efekt. Potešila ma prítomnosť starých harcovníkov Hopkinsa a Harrisa, ktorých postavy dodávajú seriálu na vážnosti, úvodná znelka od tvorcov soundtracku Game of Thrones či výber skladieb, ktoré v seriáli odzneli. Prostredie je tiež naaranžované obstojne a zasadenie do doby "divokého západu" je poetické. Vo výsledku som však sklamaný a prvú sériu som dopozeral len z úcty a v očakávaní záverečného vyvrcholenia, ktoré by veľa vecí vysvetlilo, no ktoré sa napokon nekonalo. Do ďalších dvoch sérií sa preto púšťať nebudem. 3/5 ()

Kingjiri

1. série: Na vizuálu, castingu nebo výpravě je vidět, že se vůbec nešetřilo a finance byly v tomhle směru správně investovaný. Původní film jsem neviděl, ale i přesto si dovolim říct, že jde o hodně originální seriál. Samotnej koncept s hlavním námětem jsou fajn, moje nadšení však trochu zmírnilo pomalejší tempo vyprávění. Skutečně strhující a napínavý jsou poslední dva díly a občas jsem si řikal, jestli neni téměř hodinová stopáž na díl trochu nadbytečná. Tvůrcům se ale podařilo mě překvapit většinou twistů, ačkoliv si myslim, že bylo samotný finále zbytečně překombinovaný. Uvidíme, co přinesou další série, čtvrtá hvězda za vizuál a casting. 2. série: Vítám, že přibylo akce, nicméně i tak nebyla o hlušší místa a mnohdy zbytečný dějový odbočky nouze. Taky už trochu začínám být unavenej ze stylu vyprávění v několika časovejch rovinách a celkově se mi zdá, že v celym příběhu začíná být pěknej guláš. Bohatě by mi stačilo, kdyby se druhá série věnovala jenom rekonstrukcím událostí od vzpoury ve Westparku po nalezení zmatenýho Bernarda v moři. Mám teda vcelku smíšený pocity a první série byla přece jenom o něco zajímavější, tři silnější hvězdy. 3. série: Třetí série už má s Westworldem pramálo společnýho a změna směrem k utopický konspirační scifi mě teda vůbec nezaujala. Nelíbil se mi moc ani vizuál nebo hudba. Nový postavy převážně nezajímavý a vážně už jsem hodně unavenej z neschopný ochranky / policie / zásahovky, který se nechaj ze strany výtvorů v podstatě dobrovolně střílet, což je už fakt do očí bijící. Nechápu, jak může být vyprázdněná třetí série bez zajímavějšího nápadu nebo momentu líp hodnocená než druhá, dvě silnější hvězdy. ()

FOCKE_WULF

Dolores, až zas' budeš ukládat nákup do koně, tak nezapomeň upustit plechovku kondenzovaného mléka (opakující se smyčky). Ve Spojených státech severoamerických sestrojili paralelní realitu jako rekreační časoprostor pro zbohatlíky. Občas se jim seká, asi chyba ve zdrojovém kódu. ()

Eventyrer

Hoci je seriál len na začiatku, nemôžem odolať a nezbožňovať ho. Fantasticky napísaný, každá epizóda odhaľuje niečo nové, svet umelej inteligencie a postupného odhaľovania rôznych línií príbehov všetkých postáv. Je to skrátka jedna veľká pecka! ()

ER

Platí pro první sérii...Tady se kopíroval Jurský park (hned v pilotu to zcela nepokrytě zazní), přičemž seriál sám má méně "žravou" náladu,ale mrtvol je tam dost (i když není mrtvola jako mrtvola). Režijně jde jednoznačně o prvotřídní záležitost,problém může být s hloubavějším pojetím,které kráčí až k psychoanalýze.Navíc každá postava má svůj příběh poměrně osobitě zpracovaný,takže udržet pozornost a vnímat spoustu detailů není vždy jednoduché. Ale naštěstí je ve vzduchu cítit neustálé napětí. ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Seriál Westworld byl nečekaně zrušen

Seriál Westworld byl nečekaně zrušen

05.11.2022

Přestože měli tvůrci seriálového Westworldu Jonathan Nolan a Lisa Joy potvrzenou pátou a finální řadu jejich sci-fi seriálu, HBO od plánů nakonec upustila a projekt tak byl oficiálně zrušen. Popravdě… (více)

Seriálový Last of Us až v roce 2023

Seriálový Last of Us až v roce 2023