Reklama

Reklama

Policie Modrava - Série 1

(série)
Krimi / Drama / Thriller
Česko, 2015, 14 h (Minutáž: 54–60 min)

Režie:

Jaroslav Soukup

Hrají:

Soňa Norisová, Filip Tomsa, Jaroslav Satoranský, Matěj Dadák, Jana Boušková, Zdeněk Palusga, Taťjana Medvecká, Jan Monczka, Stanislav Hýbler, Jaroslava Bobková-Stránská, Martin Davídek, (více)
(další profese)

Epizody(15)

Recenze (9)

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Nemám ověřeno praxí, protože jsem u toho žehličku nezapnula, ale myslím, že k žehlení je tento seriál ideální. Nemá smysl pátrat, zda by policisté z okresu mohli vyšetřovat vraždy, zda by si nějaký šéf vyšetřovatelů z kraje jen tak z plezíru mohl na týden odjet na chatu a vyšetřovat něco ve spolupráci s místními. Raději ani nepřemýšlet nad množstvím mrtvých, protože by člověk došel k tomu, že volně se pohybující vrazi jsou na jihu Čech v lese větším nebezpečím než kůrovec. Obyvatelstvo je v této nebezpečné lokalitě doplňováno nějak jako v Midsomeru, jinak by tam už po první sérii nebyla ani noha. ()

Tryskomyš 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tenhle seriál několikrát prošel okolo mě. Pilot jsem viděla aspoň tak 3 x. Teď znovu sleduji seriál díl po dílu. Je to taková vesnická oddychovka, i když lehce kriminální. No rozhodně bych ho nespecifikovala jako thriller. ()

Reklama

jungewolf 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Policajti z obvodu, co řeší vraždy? Ty neřeší ani kriminálka z okresu, ale "mordparta" z kraje !!!!!! . Co taky čekat od režiséra J. Soukupa.... . I kdyby se kameraman,střihač,zvukař,autor hudby rozkrájeli a herci přetrhli, u něj platí - "z hovna bič neupleteš ! " . Takže - 1,5 * a 30 % a to jen a pouze za nádherné šumavské exteriéry... . ()

modranka 

všechny recenze uživatele

Na rozdiel od zahraničných kriminálnych seriálov boli časti prvej aj druhej série zaujímavejšie než tie americké. Herecké výkony na sto percent, dokonca ma prekvapila réžia J. Soukupa - tiež stopercentná, nádherná šumavská príroda zachytená na kameru - 110 percent a ani scenár nebol taký hrozný, ako sa zdal niektorým komentátorom. *** Dodatok s úsmevom... asi by mal pán Soukup prestať treťou sériou, lebo si vyvraždí celý kraj... :o) ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Proti seriálu jsem nic neměl. Nenáročná podívaná s lokálními problémy, sem tam s nějakým tím mordem. Zacíleno na znalce Šumavy a okolí (a místních postaviček?) s dobrými herci. Netuším sice, jak ve filmu skutečně mluvil David Pospíšil (a pokud se to nedalo poslouchat, tak proč ta tedy hrál...), ale ten jeho předabing bolel. Ne, že by hlas byl špatně, ale dost to k postavě a do filmu nesedělo. A co mi tedy ve všech dílech nesedlo byla byla skutečně hodně divná znělka (nebo úvodní a finální hudba), bůhví komu ze dvojice Zdeněk Barták - Jiří Hradil za ni patří kredit. ()

Galerie (119)

Zajímavosti (9)

  • Jarmila Novotná (Andrea Černá), bývalá milenka podnikatele Pavla Klimenta (Zdeněk Pikl), do telefonu paní Klimentové (Simona Postlerová) s měničem hlasu říká: „Černý Anděli, to se mi líbí, za to Vám řeknu něco zajímavýho,“ když ale poručík Sedláček (Filip Tomsa) pouští nahrávku od technika poručíkovi Vinické (Soňa Norisová), tak říká: „Černý Anděli, to se mi líbí, za to Vám řeknu něco zajímavého“ spisovně, stejně jako ve výslechové místnosti v Klatovech při konfrontaci s důkazy proti přítomné Jarmile Novotné. Poté je slyšet opět nespisovná původní verze, která je správná (Teimei)
  • Část této epizody se natáčela na hřbitově a v kostele svatého Mořice v Anníně na Šumavě. Kostel se nachází na kopci Mouřenec, asi 0,5 km jihozápadně od Annína. (ArthasKarfa)
  • V této epizodě se objeví i skutečná postava učitele ze Sušice Emila Kintzla (Emil Kintzl), kterého v seriálu ztvárnil (Ladislav Mrkvička), konkrétně se objeví ve scéně v jídelně v čase 35:36. (ArthasKarfa)

Reklama

Reklama