Zajímavosti k filmu (87)

 • - Citát „...tvrdě spočívá ta hlava kterouž koruna tlačívá...“, který pronese Nick Fury (Samuel L. Jackson) k Peterovi (Tom Holland) v Benátkách, pochází ze hry „Jindřich IV: (2. část)“ od Williama Shakespeara. (AloeB)

 • - Původní hrubý sestřih filmu se blížil ke 3 hodinám. Posléze byl sestříhán na necelé 2 a půl a nakonec na 2 hodiny a 10 minut. (Kinofil)

 • - Mezi vystřižené scény patří: První se týká Petera Parkera (Tom Holland) a jeho nové lásky MJ (Zendaya). Odehrává se v letadle během zpáteční cesty do Spojených států, kdy dvojice usne s hlavami opřenými o sebe. Následuje pak scéna s tetou May (Marisa Tomei), kdy jí Peter ukazuje brýle Tonyho Starka (Robert Downey Jr.) a May ho ubezpečí, že do nich doroste. Na webu Daily Bugle se pak objevilo video pořízené Flashem Thompsonem, v němž Peterův spolužák popisuje útok Elementálů živě přímo z místa. Doprovodný článek se pak pochopitelně nese v duchu nepřímého obviňování Spider-Mana a poukazuje na zmínky o přítomnosti dronů. Naopak padouch Mysterio je titulován přídomkem velký. [Zdroj: Filmozrouti.cz] (Kinofil)

 • - Krátce po premiéře filmu a jeho překonání miliardových tržeb studio Sony oznámilo, že postava Spider-Mana končí v sérii MCU z důvodu dohadů se studiem Disney o procenta ze zisku. Sony, který na něj vlastní filmová práva, se rozhodl, že si jej nechá pro svůj komiksový vesmír a plánované propojení s Venomem (2018). Situace se nakonec po měsíci obrátila a oblíbená postava zůstala jak v sérii MCU, tak i pod vedením Sony. [Zdroj: Moviezone.cz] (Kinofil)

 • - V jedné z počátečních scén vidíme charitu May Parker (Marisa Tomei) pro oběti po událostech z Avengers: Endgame (2019). V komiksu se tato charita jmenuje „Food, Emergency Aid, Shelter and Training“ („Jídlo, pomoc při mimořádných událostech, přístřeší a výcvik“), zkráceně F.E.A.S.T. (3T)

 • - Disney dostává od Sony 5 % ze zisku spider-manovských filmů. [Zdroj: Fandimefilmu.cz] (Geralt z Rivie)

 • - Film se pár týdnů po premiéře vrátil podruhé do kin v delší verzi. Například s akční scénou v restauraci. (tyzmrde)

 • - V traileru se objevila akční scéna v restauraci, kdy Spider-Man (Tom Holland) bojuje s gangstery a potom mluví s policisty. Tato scéna byla z filmu vystřižena. (tyzmrde)

 • - První film MCU, který se odehrává v České republice. (tyzmrde)

 • - Ve scéně, kdy se objeví Fire Elemental v Praze, můžeme vidět, jak při útoku rozmlátí českou policejní Škodu Octavii. (UncleMorty)

 • - Snímek během tří promítacích víkendů překonal hranici 1 miliardy amerických dolarů a stal se tak 8. filmem v rámci Marvel Cinematic Universe, kterému se na tuto metu příjmů z kin podařilo dosáhnout. Současně jde o první film se Spider-Manem v hlavní roli s tímto finančním úspěchem. Utržené peníze za lístky z kin však v tomto případě nezískalo studio Disney, ale studio Sony, které vlastní práva na sólové filmy se Spider-Manem. (Tashi)

 • - Ve druhé potitulkové scéně, kde jede Talos (Ben Mendelsohn) a jeho manželka autem, má auto poznávací značku HNM 2601 – to znamená „Hawkeye & Mockingbird #6 volume 1“, a to je jediný komiks, kde se ukázal Nick Fury (Samuel L. Jackson) jako Scrull. (Hlubinix)

 • - Místo, kde zastaví autobus cestou přes Rakousko, není žádná rakouská roubenka, ale hospůdka v obci Dobřeň na Kokořínsku (Hospoda na Dobřeni). (Winster)

 • - Ve scéně, kdy je Spider-Man v holandském vězení, tak telefonující policista je ve skutečnosti český komparzista Martin Čermák. Jediný on a Tom Holland měli onu masku v průběhu natáčení na sobě. (Zayoch)

 • - V tomto snímku má Peter (Tom Holland) řadu obleků, jenž můžeme vidět na palubě Happyho tryskáče. Jeden z nich je Iron Spider suit, který si nakonec nechal v New Yorku (v nabíječce). Ten jsme mohli už vidět ve filmech Avengers: Infinity War (2018) a Avengers: Endgame (2019). Má několik podobných vlastností hned s několika obleky. Je podobný Anti-Dock Suit ze hry „Marvel's Spider-Man“ na PS4, kdy tvůrci jen zvolili jinou kombinaci barev (pavoučí logo je velice podobné), ale ze všeho nejvíce se podobá s klasickým oblekem Iron Spider z komiksu. Prvně se objevil v „The Amazing Spider-Man #529“ z roku 2006 a známe ho i ze seriálu Ultimate Spider-Man (od r. 2012), ve kterém tvůrci pavoučích filmů (z MCU) častokrát našli inspiraci. Později ho nosila i Marry Jane, Aaron Davis či Michael van Patrick. Velice podobný oblek nosil také Otto Octavius v „The Amazing Spider-Man #698“ z roku 2012 (Superior Spider-Man Suit) či v „The Amazing Spider-Man Vol 4 #25“ z roku 2017 a v „Superior Octopus Vol.1 #1“ z roku 2018 (Superior Octopus Suit). (3T)

 • - Malé náměstí v Nizozemí je pouhé nádvoří restaurace v centru Prahy. (maxmen)

 • - Bojová scéna, odehrávající se na náměstí v Praze, měla být původně točena na Staroměstském náměstí, to ale však nemohlo být kvůli turistickému ruchu zavřeno na dostatečnou dobu, a tak se scéna nakonec točila na náměstí Dr. E. Beneše v Liberci. (maxmen)

 • - Daleko od domova také vzdává hold některým z mnoha komiksových spisovatelů, kteří formovali postavu Spider-Man v průběhu let. Několik budov v Benátkách je tak pojmenováno podle známých autorů Marvel jako Calle Slotto (Dan Slott), Calle Bendiso (Brian Michael Bendis), Calle Sterno (Roger Stern), Calle Michelinio (David Michelinie) a Calle G. Convayo (Gerry Conway). (3T)

 • - Mysterio (Jake Gyllenhaal) lže, že pochází ze Země - 833. V komiksech je tato realita domovem Spider - UK, britského Spider-mana. Dále naší Zemi nazve Zemí - 616. Ta v komiksech slouží jako hlavní realita, tudíž hlavní příběhová linie. (Mikahu)

 • - Jeden z filmů, který si studenti mohou v letadle pustit, je „Finding Wakanda“. (Mikahu)

<< předchozí 1 2 3 4