Scarlett Johansson alias Black Widow se po dekádě v Marvel Cinematic Universe konečně dočkala svého prvního sólového dobrodružství, které však bude úplně jiné, než jaké doposud poznala. Skupina velmi nebezpečných lidí odhalila její už téměř zapomenutou minulost, a proto se musí vydat na cestu napříč celým světem, zatímco je pronásledována Taskmasterem – neúprosným zabijákem, jehož jediný úkol je zničit Black Widow. (Falcon)

Drirr

Celé je to takové nedomrlé a tuctové a jediné, co v tom filmu opravdu baví, je dvojka Pugh-Harbour.  Všechno ostatní už jsme někde viděli lépe nebo šťavnatěji, a to včetně závěrečné akce utopené v odpudivym digitálním bordelu. Záporáci nebyli zajímaví a neukázali prakticky nic a i ta Scarlett vypadá, že si to odehrála spíš už jen z nějaký povinnosti. Koukat se na to dá, ale narozdíl od posledních Avengers nebudete mít jedinej důvod to někdy vidět znova. Kdyby se tvůrci drželi stylu naznačeného v úvodní půlhodince a přišli s temnějším a civilnějším filmem, kde rány opravdu bolí, bylo by to úplně o něčem jiném. Takhle po tom zůstane hlavně pachuť vyvařené kaše.  57,77% ()

merit1

Nebyť Florence Pugh a Davida Harboura, bolo by to ešte o hviezdu menej... Niektoré rodinné scénky vďaka ich herectvu boli tým najlepším z filmu ( močenie, American Pie ), avšak celkovo film ťahali práve tieto dve postavy. Premrštené akčné scény servírované v zbesilom tempe ma ničím nenadchli. "Odkliatie" vdov pomocou "zázračnej substancie" pripomínalo mávnutie prútika a pôsobilo až komicky, rovnako ako zámena postáv. O záchrane takmer celého osadensta levitujúcej mučiarne ( ktorá mala mimochodom na počet obyvateľov mega rozmery, neekonomický a neekologický to počin !!! ) ani nehovorím. Chápem, že cieľová skupina je od čias Civil War posunutá vekovo nadol, ale prečo je producentami tak podceňovaná ? Som si istá, že by dokázala oceniť aj sofistikovanejšie dielo. ()

Prochy38

No, mám smíšené pocity... velmi... i když jsem se na film těšil, úplně mě asi ani tato postava nebere. Jeden z mála lidí, který patří k Avengers a kterého jsem naprosto nepochopil. Ale čert vem nějaké fyzické a biologické zákony. Zde jsem se těšil především na příběh Widow, to jsme nedostal... místo toho epizodku, která nemusela existovat a ani vlastně nikoho nezajímala. Táhlo mě obsazení. F. Pugh je skvělá a zde svoji tvář drží na 120%, rodičovská dvojice fajn. Obsazení tedy není zlé. Scarlett hraje to svoje, co ve všech Avengerovkách. Na můj vkus se z toho dělalo moc srandy... nějak jsem čekal temný příběh ve stylu Red Sparrow. Škoda. ()

woodsman odpad!

velka velka slabota uplne onicom suche jedna lepsia scenka bola z basi ked sa pretlacal to bola topka a na konci scena zaujimava zeby isla proti hawkeyovi ()

Marius_ss

Obal prekrásny...ale duša ? Žiadna. Prepojenie s MCU ? Skoro nulové. Zábava ? Povrchná a silená. Dialógy a príbeh ? S tým môžu byť spokojní snáď len nenároční tínedžeri. Akcia ? Miestami skvelá (úvodná scéna s Taskmasterom), miestami smiešna (vlastne celá druhá polovica...). Keď kedysi Martin Scorsese prehlásil, že MCU nie je umenie, ale len povrchná zábava, súhlasil som s ním len na polovicu. Teraz je však už jasné, že mal pravdu. Obávam sa, že MCU už nebude o budovaní kvalitného príbehu a prepracovaných, milovaných postavách, ale o povrchnej zábave a najnovšie aj politikárčení, či uspokojovaní rôznych sociálnych skupín. Teraz si na svoje prišli feministky, čoskoro sa "poteší" Čína. Potom príde ďalší Black Panter, a ja už vidím ako si zmlsnú BLM fanatici...a namiesto silného univerza budeme mať guláš, ktorý bude na pohľad cool, ale vo vnútri prázdny...presne ako Black Widow. Scarlett Johansson mi je ľúto, lebo jej postava by si zaslúžila kvalitný origin, a nie túto politickú objednávku. Ešte musím spomenúť soundtrack, ktorý bol fakt skvelý. A skvelý bol aj David Harbour. Normálne by som to videl na 3/5, ale to, čo spravili s Taskmasterom na konci, to je zločin, ktorý sa nedá odpustiť. Taký skvelá postava, ktorá navyše aj vo filme vyzerala skvelo, a dlho som si myslel, že to bude po Thanosovi môj druhý najobľúbenejší záporák, /SPOILER/ no potom prišlo odhalenie, a z cool bojovníka z komiksu, som sa dočkal 55kg modelky....a ak k tomu prirátam to "poplačme si" finále namiesto súboja, navyše dosť tuctovo podané....tak to na tých štandardných 3/5 skrátka nedosiahne. No určite je to oveľa lepší film ako Captain Marvel, či Black Panther. ()

cesky_hrac

Neviděl jsem mnoho marvelovek. Možná tak tři? Nebo čtyři? Bál jsem se, že mi budou nějaké informace chybět a ne. Teméř vše je ve filmu dostatečně vysvětleno, což mě velice potěšilo. Také jsem si hodně všímal dech-beroucí hudby a krasné kamery zachycující epické scenérie. Herci hráli dobrě, vizuální efekty byli uvěřitelné (u jednoho případu bych se hádal) a to je asi vše z pozitivní stránky věci. Teď k té negativní, proč jsem neudělil vyšší hodocení. Celý film mi přišel jako přes kopírák. Jakobych ho už párkrát viděl. Doslova a do písmene jsem uhádl kostru filmu aniž bych videl sebemenší trailer nebo si pořádně prohlédl plakát a to mi vadí nejvíce. Jakobych jedl tu samou svíčkovou jako už párkrát jen na jiném talíři. Ocenil bych více originálosti. Vyvedení z kurzu ale to bych chtěl asi hodně... Následně i ty komediální prvky. Nemuseli tam bejt. Rovněž bych se nezzlobil. Celkový dojem bych shrnul takto: Nechoďte na to. O nic závažného nepříjdete. ()

Klajnik odpad!

Prostě další nudná marvelovka, která emocionálně nefunguje, protože rodinná linka nemá hloubky ani šířku, aby zaujala a akce je nudná a umělá. Očekával jsem, že uvidím aspoň jeden dobrý pěstní souboj. Nestalo se, protože tvůrci jsou neschopní. Taskmaster i Red Guardian naprosto nevyužití. Hlavně, že se ale tvůrci vyjádřili k Harveymu. Weinstein je prase a krom moci by zasloužil zbavit i genitálií, ale aspoň produkovat kvalitní filmy. Co je vůbec tohle za film? Tohle není to umění a není to ani zábava. Jediný, co to může být je mrdka a vůči tomu je nutno se ohradit. Nechci, aby vznikaly takový filmy, ale většina lidí si řekne že dobrý, protože je to snadno stravitelný a zábavný pro idioty bez vkusu a nároků, kteří jsou na tohle schéma zvyklý a film sklidí úspěch. Díky tomu tu za chvilku máme další břidkou neautorskou nevkusnou sračku, která světu peněz ukáže, že tohle je správná cesta. Jsou filmyu, které mne obohatí o nějaké uvědomění, které tříbí vkus, které fungují a divák tak může souznít s příběhem, který by jinak sám nezažil. Jsou filmy, které nemají hloubku, ale aspoň baví, protože atrakce byly poctivě zhotoveny. Tahle umělé podívaná může snad jen bavit, ale problém je v tom, pro koho je to zábava. Cílovka by potřebovala spíše povznést, ale produkcí této úrovně se jen upevňuje nedokonalost. ()

Jaro_slav

Jako by první polovinu natočili tvůrci Logana a druhou ty paka z DC Comics, co tak poničili Man of Steel a Batman vs. Superman. Začne se sice naprosto imbecilní scénou úprku malym pístovym letadlem, kterýmu vzlet trvá snad dvě minuty, ale pak následujou stylizovaně výpravný úvodní titulky, na který je radost se dívat (podobně jako na titulky Watchmen), a pomalu vyprávěnej příběh dvou sester hledajících původ. Jenže pak začne pompézní akce plná různejch vypravěčskejch a kamerovejch klišé a veškerá radost z filmařiny jde do háje spolu se zájmem o dění. Škoda, protože obsazení se vskutku povedlo. ()

ASSEMBLEDSK

Konečne po roku a pol som opäť zašiel do kina a musím povedať, že bola to pre mňa veľká udalosť. Film Black Widow bola najočakávanejšia Marvelovka v tomto roku (keby som nepočítal ešte Spider Man: No Way Home), no a ja ako pravý Marvel fanúšik som si to nemohol nechať ujsť. Začiatok filmu je priam dokonalý a bol som skrátka nadšený a akcia bola na úrovni Mission Impossible! Stred filmu je veľmi príjemný, čo sa týka dialógov a rozhovorov medzi hlavnými hrdinkami, ale finále bolo bohužial odfláknuté a plné CGI bordelu, ktoré bolo odporné, prehnané a umelé na pohľad a bol som totálne sklamaný, ale že TOTÁLNE:( Našťastie to vynahradila podtitulková scénka, ktorá bola dojemná a mala prekvapivo veľa emócií. Nové postavy sú veľmi sympatické a zaujímavé. Najviac ma prekvapil Red Guardian, ktorý si celý film kradol pre seba a ako komedialný prvok bol skvelý. Yelena ako "druhá Black Widow" bola dosť BADASS a niektoré jej hlášky sú na nezaplatenie. Rachel Weisz mi prišla zo všetkých najslabšia, síce samotnú herečku milujem, ale tu sa úprimne moc nepredviedla. Nový hlavný záporák Taskmaster je podľa mňa nevyužitý, zbytočný a nemal žiadnú motiváciu a je to sklamanie, pretože v komiksoch je Taskmaster veľmi zaujímavá postava a tu mohol mať veľký potenciál, ale bohužial sa to nepodarilo a som z toho dosť smutný. Z Black Widow som spokojný a ako rozlúčka je to veľmi fajn, ale čakal som o moc viac. Videl v kine Považan NMnV. 6,5/10. ()

cingi.t

Akoby povedal detektív Murtugh.." som príliš starý na tieto sra*ky". Asi to je tak dávno, ale nespomínam si, že by tie filmy boli až tak prehnané. Po pol roku v kine a jediné, čo nám servírujú sú neduchaplné rozhovory, trápne vtipy a akčné scény, pri ktorých už človeka bolia oči z toľkého prekrúcania. Veľmi slabé v porovnaní s inými Marvelovkami. 3 plusy - menej trápne ako Čierny panter, kratšie ako Avengers a Florence Pugh. 2,5* ()

filipvrbik

Nic moc, není to špatně natočené, ani to není žádný totální průšvih, ale pro mě zklamání... Nejsem si jist, že po Endgame mělo být vůbec něco natočeno- už ani ta Scarlett není co bývala, bitky sice hezky zahrané, ale příběh jalový.. Je to prostě taková snaha natočit Marvelovinu trochu jinak, a výsledek není úplně ono. No snad to aspoň vydělá hodně peněz a obnoví to návštěvnost kin...50% ()

Milky.

Asi už tak nějak standardní, ale furt jedna z lepších Marvelovek. Prostě digibordel, nějaké bití, všechno podmáznuté humorem a hlavně o tom, že je důležité mít rodinu, ale nemusí to být ta vaše. Vymýváme vymýváme. Marxjungend pokračuje. Mám ale s márvelem poslední dobou problém. Jelikož se identifikuji jako eskymák, považuju za diskriminační, že v celém vyváženém spektru marvel univerza je má skupina zastoupena minimálně nebo vůbec. Buuu márvel, buuuu. Rasisti!!! ()

Sochorisko

Scarlett opět nezklamala ale to co předvedla pro mě dosud neznámá Florence mě velice potěšilo. Děj nabírá hned ze začátku na obrátkách a za mě (asi SPOILER) vrcholí soubojem již vzrostlých “sester”. Poté je to klasická Marvelovská řež, která neurazí ale ani neohromí. Díky! ()

Mikino00

Slibný bournovský úvod rychle zmizí a zůstane jen pachuť. Komiksový příběh je vždy přitažený za vlasy, ale tohle bylo přespříliš. A co více, že by to nějak dávalo smysl nebo oslnilo akčními scénami se rozhodně říci nedá. Kvalitativně tak na úrovni prvních dvou marvelovských seriálů, kam také tento příběh o girl power měl zamířit. ()

Marys

Popri Thorovi 2 asi najnudnejšia z Marveloviek. Úplne zbytočná. Dlhé čakanie na jej vypustenie do kín takisto nepridalo na bodoch. Pár lacných vtipov a príbeh, ktorý sme až tak dovysvetliť nepotrebovali. Reálna pocta postave mohla vyzerať trochu inšpiratívnejšie. ()

mira007

Nemám nakoukanou sérii Avengers, takže jsem se trochu ztrácel, úvod mne hodně zaujal, pak lokace střídá lokaci, akce akci a pár hlubokomyslných dialogů a musím přiznat, že scény "rodinky" mne hodně pobavily, ale ve výsledku je to takový holčičí film, kde jsou doslova asi jen dva chlapi, ale já po delší době dal nějakej pořádnej americkej blockbuster a kochal se současnými velkorozpočtovými možnostmi Hollywoodu. ()

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

12.09.2023

Ředitelé největších hollywoodských studií jako Disney mívají spíš status seriózních, velice inteligentních a logikou byznysu vedených lidí. Nový report televize CNBC ale tento pohled v případě Boba… (více)

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (více)

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

01.05.2022

Naděje na čínskou premiéru Doctora Strange v mnohovesmíru šílenství jsou zřejmě mrtvé, tamější autority totiž po kontrole filmu došly k názoru, že snímek neodpovídá té správné socialistické vizi… (více)