Randall a Hopkirk

• Velká Británie Randall and Hopkirk (Deceased) (více)
Akční / Komedie / Krimi / Drama / Fantasy / Mysteriózní
Velká Británie, (1969–1970), 21 h 41 min (Minutáž: 50–51 min)

Hudba:

Edwin Astley

Mike Pratt, Kenneth Cope, Annette Andre, Carol Cleveland, Peter Cellier, Michael Ripper, Brian Blessed, Walter Sparrow, Olga Lowe, Michael Gothard (více)

Epizody(26)

Tato dvojice detektivů je poněkud zvláštní… Jeden z nich je totiž duch... Jsou dva, jak se na správné detektivy patří, a vlastní kdesi v Londýně soukromou detektivní kancelář. Tedy lépe řečeno, byli dva. Až do oné autonehody, při níž přišel – jak pozůstalí detektiv Jeff Randall (M. Pratt) a sekretářka Jeanie Hopkirková (A. Andreová) věří „nešťastnou náhodou“ – Marty Hopkirk (K. Cope) o život. Když Jeff truchlí nad ztrátou přítele a společníka, náhle se ozve telefon, v němž slyší Martyho hlas. To ještě netuší, že se z něj stal duch, co mu bude od této chvíle neustále na blízku, a to i často proti Jeffově vůli. S nově nabytými schopnostmi mu bude pomáhat řešit případy, na které by za normálních okolností byli oba krátcí. A bude se snažit udržet kancelář nad vodou, aby Jeff s Jeannie mohli žít aspoň trochu důstojně. Nejdříve ze všeho se ale chystá staronový Jeffův parťák vyřešit případ vlastní vraždy – nikoliv nehody, jak se každý domnívá. (Česká televize)

poppy75

47 rokov po natoceni vyznieva spracovanie pochopitelne naivne a miestami smiesne..ale napad s duchom dobry,obcas dokonca aj vtipne...rozhodne by som vsak ani za cenu zivota neriskovala zverit svoj osud do ruk tymto dvom detektivom :) sorry,ale asi najneschopnejsi detektivovia v historii..ako oddychovka sa s prehladom da... ()

ferika

Trochu ma dorazilo tvrdenie zopar jednotlivcov, ze je to smejd dobry akurat tak pre sentimentalnych penzistov. To moze napisat len magor (slusnejsie ma nic nenapada), odchovany na efektoch, scenach, exploziach a postavach rendrovanych na hollywoodskych pocitacoch. Aj ked skoro cely zivot pracujem na vyvoji elektroniky a casto aj softveru, takato "starina" natocena s davkou fantazie a humoru je mi ovela milsia, nez braky produkovane za miliony na americkych kompoch. A pro pos: chodia tito "inteligenti" este vobec do divadla? ()

ladyViolet

Nostalgie, čirá nostalgie :-) :-) :-) (Po éře létajících šlehačkových dortů je tady éra neustálých rvaček... neškodilo by, kdyby jich bylo míň.) ()

Ziral

Je s podivem, že tento nápad jak zviditelnit postavu ducha, byl anglickými reřiséři sprostě ukraden z Československého filmu z roku 1940 "Vy neznáte Alberta" a nestál je ani jedinné peny. Co na vy to všichni ti přísní stážci autorských práv ? ()

710.cz

Jsem neobjektivní pamětník, který pamatuje první uvedení v ještě Československé televizi. Pamatuji si to málo a byl jsem po letech překvapený, že jde o barevný seriál (tehdy u nás snad ani barevné televize nebyly). Samozřejmě, že dnes je to blboučké, naivní a laciné, a to i z hlediska nákladů na výrobu. Třeba když auto nabourá do lampy, tak je lampa rovná a auto (i když se tváří, že ne) je úplně nepoškozené :-p ()

milos.bradik

Vtipný a dobře natočený seriál, který se i po letech dá vidět. Bohužel nový dabing už není tak kvalitní, hlavně výměna Jorgy Kotrbové za Lucii Vondráčkovou nebyla dobrá. ()