Randall a Hopkirk

• Velká Británie Randall and Hopkirk (Deceased) (více)
Akční / Komedie / Krimi / Drama / Fantasy / Mysteriózní
Velká Británie, (1969–1970), 21 h 41 min (Minutáž: 50–51 min)

Hudba:

Edwin Astley

Mike Pratt, Kenneth Cope, Annette Andre, Carol Cleveland, Peter Cellier, Michael Ripper, Brian Blessed, Walter Sparrow, Olga Lowe, Michael Gothard (více)

Epizody(26)

Tato dvojice detektivů je poněkud zvláštní… Jeden z nich je totiž duch... Jsou dva, jak se na správné detektivy patří, a vlastní kdesi v Londýně soukromou detektivní kancelář. Tedy lépe řečeno, byli dva. Až do oné autonehody, při níž přišel – jak pozůstalí detektiv Jeff Randall (M. Pratt) a sekretářka Jeanie Hopkirková (A. Andreová) věří „nešťastnou náhodou“ – Marty Hopkirk (K. Cope) o život. Když Jeff truchlí nad ztrátou přítele a společníka, náhle se ozve telefon, v němž slyší Martyho hlas. To ještě netuší, že se z něj stal duch, co mu bude od této chvíle neustále na blízku, a to i často proti Jeffově vůli. S nově nabytými schopnostmi mu bude pomáhat řešit případy, na které by za normálních okolností byli oba krátcí. A bude se snažit udržet kancelář nad vodou, aby Jeff s Jeannie mohli žít aspoň trochu důstojně. Nejdříve ze všeho se ale chystá staronový Jeffův parťák vyřešit případ vlastní vraždy – nikoliv nehody, jak se každý domnívá. (Česká televize)

jahol

Nyní již archaicky působící a v řadě ohledů překonané, nicméně noblesu si uchovávající dílko, které ve své době představovalo naprostou špičku žánru na pomezí krimi a její zlehčující parodie. Vlastně mé prvé setkání s božím anglickým humorem. Remake tohoto malého šperku je pravděpodobně vůbec nejhorší remake čehokoli (...jo, trocha nadsázky...), vyvarujte se záměny! ()

corpsy

Pamätám, pamätám. Na nedeľu večer, veľa rokov dozadu. Dnes by ale tento seriál asi dlho na obrazovkách nevydržal. ()

kleopetra

Většina dílů: Jeffa omráčí a svážou a nějakým způsobem se z toho dostane. Časem tím, že Marty dokáže promluvit i k někomu jinému než k Jeffovi. Docela jednoduché příběhy, ale když jsem byla malá, tak se mi to dost líbilo... ()

blackrain

Legendární britský kriminální seriál s duchařskou zápletkou. Randall a Hopkirk jsou parťáci v detektivní kanceláři. Hopkirk je zavražděn, jako duch pomáhá svému kolegovi s řešením případů. Pozdější remake se zrovna moc nepovedl. Jen škoda, že některá z našich povedených TV stanic tenhle seriál nereprízuje. Určitě by ho sledovalo hodně lidí. Na svou dobu povedené dílko s originálním nápadem a příjemným humorem. ()

kaylin

Humor je tím, co seriál zdobí. A samozřejmě parťáctví. Seriál má hodně společného s jinou peckou, kterou byl seriál "The Persuaders!". Těm dvěma to spolu prostě klape. Sednou si, což je dáno i tím, že jsou to podobné typy. Oba trochu nýmandi, jeden mrzout, druhý spíše smíšek, alespoň od pohledu. Přesto vás bude bavit se na ně dívat, protože prostě skvěle fungují. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/07/randall-hopkirk-serial-1969-1971-95.html ()

slunicko2

Nostalgie nepomůže, stojí to za houby. 1)  Z dětství si pamatuji, jak jsme nedočkavě usedávali k televizní obrazovce, abychom popatřili na příběh v československé televizi začátku 70. let vskutku neobvyklý - bylo to z Anglie, soukromí detektivové a k tomu jeden z nich je duch. No paráda._____ 2)  Dnes vidím jen neobyčejně naivní až hloupé rádoby veselé "detektivní" případy. Vyšetřovatelé s myšlením úspěšných absolventů zvláštní školy "řeší" úkoly, které by přemýšlivé děcko zvládlo obratem ruky._____ 3)  A k tomu je to celé dost nudné._____ 4)  Inu, vzpomínky jsou mrcha pes, ne vždy je jim co věřit. ()

easaque

nostalgická +2* Nedávno jsem tu zahlédl někoho ze svých oblíbených hodnotit tento starý anglický seriál, který nás obšťastňoval už za dob socialismu, stejně jako Profesionálové. Sice se taky jedná o kriminálku, ale není brána tak vážně, hlavně proto že v hlavní roli je duch. Věřím, že kdybych si pár dílů nezopakoval, tak bych dal minimálně 3 hvězdy, ale bohužel těch padesát let je tady opravdu hodně znát. Rozvláčný a naivní děj, kde jsou příběhy vesměs furt na jedno brdo a nevýrazné herecké obsazení, což je na 26 dílů opravdu málo. Takže nostalgie nenostalgie zůstane je u dostatečné známky, která mě nedonutí si ho zopakovat celý, i když svých příznivců – zejména u pamětníků – tu má dost. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Šimpy

Pro mě kultovní seriál, který jsem viděl jako kluk v roce 1991. A nyní po letech jsem ho zkouknul znovu a je pořád tak dobrej a geniální jako mi připadal kdysi. Sice se podepsala doba vzniku, ale do té se dá vžít a herci hrají výborně. Oba hlavní představitelé hrají skvěle a uvěřitelně. Navíc Martyho duch vnáší do seriálu i komickou úroveň. I původní český dabing seriálu dodává své kouzlo. ()

sator

Retro kousek, jehož největší slabinou jsou naivní dětské scénáře a stále se opakující zápletky, zkusil jsem i původní znění, ale bez dabingu tenhle seriál ztrácí smysl.. V roce 2021  se ČT odhodlala k nevídanému kroku a díly k nímž chyběl původní dabing po padesáti letech dodabovala. Jiří Dvořák nadaboval Mika Pratta (Randall), Martin Písařík - Kennetha Copa (Hopkirk), Lucie Vondráčková - Annettu Andre (Jeannie), ()

Kri-kri

Jeden z mála hraných seriálů, který jsem ještě coby dítě sledoval už roku 1990, tehdy ještě na černobílé televizi (i když on byl i obraz seriálu tehdy v černobílé verzi). Nejvíc mi z té doby v hlavě utkvěl díl To je sladký pokojíček, hlavně úvodní scéna, kdy se ta ženská v uzavřené místnosti otrávila plynem, zatímco její milenec už jí za oknem kopal hrob. Pak jsem si matně pamatoval díly Čtenář myšlenek, Milovníci ptactva a Sentimentální cesta. Před pár lety mě dost nasralo, že ani dnešní prozápadní média nebyly schopny díly 19-26 nadabovat a na DVD je odflákli debilníma titulkama. Už proto nemůžu R a H dát původně zamýšlené 4 *, takhle budou muset stačit 3 a 70%. A neodpustím si ještě povzdech - zlatí komunisté, jenom díky nim máme alespoň prvních 18 dílů nadabovaných! ()

filmmovier

Jako... ve výsledku byla většina epizod spíše průměrná, dnes se již o nijak působivý ani pozoruhodný seriál rozhodně nejedná. Jenže Randall a Hopkirk jsou vlastně fajn. Sledování mě bavilo, pár dílů musím zařadit mezi opravdové žánrové klenoty, vtipy taky docela fungovaly a chemie mezi hlavní hereckou dvojicí (trojicí) taky. A sledování všech 26 dílů bylo vesměs příjemné. A ta výchozí zápletka je prostě skvělá. Není to ani zdaleka tak dobré, abych se na jakýkoliv díl podíval podruhé, ale za mě jsou Randall a Hopkirk příjemná, neurážející oddechovka. Jen teda hanba ČT. že těch osm zbývajících dílů nedodabovala už v devadesátých letech a téměř půl stoleté jí trvalo odvysílat ho komplet. 70%. ()