Randall a Hopkirk

• Velká Británie Randall and Hopkirk (Deceased) (více)
Akční / Komedie / Krimi / Drama / Fantasy / Mysteriózní
Velká Británie, (1969–1970), 21 h 41 min (Minutáž: 50–51 min)

Hudba:

Edwin Astley

Mike Pratt, Kenneth Cope, Annette Andre, Carol Cleveland, Peter Cellier, Michael Ripper, Brian Blessed, Walter Sparrow, Olga Lowe, Michael Gothard (více)

Epizody(26)

Tato dvojice detektivů je poněkud zvláštní… Jeden z nich je totiž duch... Jsou dva, jak se na správné detektivy patří, a vlastní kdesi v Londýně soukromou detektivní kancelář. Tedy lépe řečeno, byli dva. Až do oné autonehody, při níž přišel – jak pozůstalí detektiv Jeff Randall (M. Pratt) a sekretářka Jeanie Hopkirková (A. Andreová) věří „nešťastnou náhodou“ – Marty Hopkirk (K. Cope) o život. Když Jeff truchlí nad ztrátou přítele a společníka, náhle se ozve telefon, v němž slyší Martyho hlas. To ještě netuší, že se z něj stal duch, co mu bude od této chvíle neustále na blízku, a to i často proti Jeffově vůli. S nově nabytými schopnostmi mu bude pomáhat řešit případy, na které by za normálních okolností byli oba krátcí. A bude se snažit udržet kancelář nad vodou, aby Jeff s Jeannie mohli žít aspoň trochu důstojně. Nejdříve ze všeho se ale chystá staronový Jeffův parťák vyřešit případ vlastní vraždy – nikoliv nehody, jak se každý domnívá. (Česká televize)

lewwin

Když jsem byl malý, tak mě ten seriál bavil strašně moc. Nevím, jak by to fungovalo teď, ale to nic nemění na faktu, že to byla docela sranda. ()

G.W.Bush

Včera za mnou v Tescu dvakrát samovolně spláchl pisoár a od té chvíle jsem si jist, že čidlo zachytilo Hopkirka, který je mi na stopě. ()

velkyvezir

Nápad na detektivní příběhy s dvěma hrdiny, z nichž jeden je duch, je zajímavý nápad. Samozřejmě, že nejde o promyšlené detektivky jako jsou ty s Dalglishem, ale u tohoto seriálu se nikdy nenudím. Díky tomu, koho napadlo to vydat za pár korun na DVD.:-) ()

Wally

Super klasika....koukal jsem na to jako malý a i po těch letech mne to znovu pobavilo. Je super, že tento seriál stále baví i mladé osazenstvo, protože naše mladá se od něj nemohla odtrhnout a objevila tak kouzlo detektivních seriálů, které neuvěřitelně rozvinulo její představivost. ()

Paity

Tohle se povedlo, ale dnes už na to nemám nějak chuť. Před deseti - patnácti lety jsem ale mluvil jinak a hltal to. Proto dávám 80 procent. ()

DocBrown

Pamatuju, jak to přišlo do TV těsně po revoluci, byl to pro malé dítě úplný přízrak jako samotný Hopkirk. Moc mi toho v paměti neutkvělo, jen hudba s dlaní, Hopkirk s doutníkem a tomíkem a psychiatr ovládaný Hopkirkem. Až po více než dvaceti letech jsem se dotal k originálu. Častečně je to teda blbost, ale s tou britskou nadsázkou to funguje skvěle, některé epizody jsou opravdu velmi originální až geniální. A k tomu nenapodobitelná britská atmosféra, kterou už ani dnes v UK nenajdete, starší herci s akcentem který už dnes neuslyšíte. Zajímavostí je, že v britské televizi byly epizody odvysílané v úplně jiném pořadí než natočené (to odpovídá řazení na ČSFD) a nejlepší epizody jsou ty natočené později, ale odvysílané na začátku. Druhou zajímavostí je, kolik krásných angličanek do toho seriálu dostali a to nejen Džíny. ()

Garch

Dodnes originální detektivní seriál, kterému sluší slovo kultovní, jako málokterému. Anglický humor, výborný nápad, sympatická ústřední trojice i nezapomenutelná hudba. Nestárne, snad kvůli čisté jednoduchosti zpracování a nadhledu. Dá se vidět každých deset let ;-) ..Oddechovka s výborným dabingem. ()

Greg25

80% No tak to je stará dobrá seriálova škola, kde tvůrci ještě věděli co to znamená příběh, atmosféra a kde herci byli opravdovými postavami a ne jen loutkami. Navíc výborný nápad. :-) ()

BreHas26

Seriál "Randall a Hopkirk" jsem poznal díky svému tátovi, který jej sledoval jako malý kluk a jsem hodně rád. I přes pár trochu blbějších dílů seriálu nemám na výběr a musím dát 5 hvězd! ()

Bozvav

Když jsem to viděla jako dítě, byla jsem u vytržení. Po letech už mi tak úžasný nepřipadal, ale s ohledem na dobu vzniku díla, nespornou řemeslnou kvalitu, smyslupný scénář a laskavý humor musím říci pořád dost dobré. Jsem zvědavá na novou verzi, zda se ze ctí vyrovná s tak vysoko nastavenou laťkou. Za mne 80%. ()

BerniX

Narozdíl od jiných filmů/seriálů, pro mě bylo překvapením, že tento seriál vůbec nic neztratil po tolika letech. A k vydani na DVD. Škoda, že vydavatele nenapadlo dříve nevysílané díly dodabovat. Přeci jen F. Němec a V. Postránecký jsou skvělí. Podle informace co mám nebyli ani osloveni. Škoda ()

Deratizer

Seriál znám černobíle a hrozně se mi tehdy líbil. Mělo to zvláštní atmosféru a ta černobílnost mi přijde, že tomu dodávala stylovej efekt. Hopkirk jako duch byl prostě vynikající postava. Hrozně na mě působila ta úvodní znělka a nějak mi k té duchařině naprosto pasovala. ()

burton

....jednou jsem trénovala procházení zdí tak urputně, že jsem z toho měla modrou celou půlku tváře a stěna v pokojíčku byla celá odřená. Jak jsem byla tenkrát malá, vůbec jsem netušila, že jeden z nich je duch. ()