Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství

• USA Doctor Strange in the Multiverse of Madness (více)

wesi96

8/10. Hororovější Marvel? Sem s tím! Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství je po delší (po hodně delší) době odlišnější MCU film. Aspoň v tom, že má v sobě prvky hororu, což můžeme děkovat režisérovi (Sam Raimi). A co zbytek? Je mi jasné, že u plno lidí to nenaplnilo očekávání, ale mně celkem ano. I když jsem čekal větší šílenství a víc postav, tak ve výsledku se mi to hodně líbilo a i dané camea se mi líbila. Byla tam slabší camea např. Captain Marvel, ale to mi bylo úplně jedno, protože tu postavu stejně rád nemám. Příběh není žádná věda a film se prakticky nezastaví a nezpomalí (aspoň na chvíli), což je ten problém toho filmu, ale i tak jsem se bavil a Marvel mě zase utvrdil, že mě nenadchne ani nezklame a vždy z toho vyjde koukatelná věc, ale žádná průlomová. ()

Cooller odpad!

opět další marvelovka bez pointy, bez zaporaka a naprosto bez fantazie. Prvních 20 minut snímku vypadalo jako celkem fajn, jelikož hrdinové ze kterých se stanou záporáci, mají vždy nejsilnější přiběhy. Rád bych tuhle myšlenku podpořil i zde, ale Wanda místo aby si vysněné děti jednoduše vyšukala, nebo adoptovala, (mohla mít koneckonců i černý klidně že jo).. tak se je rozhodne místo toho radši ukrast z jinyho vesmiru a to rovnou sama sobě. To jako važně? Jedna z nejvice fanaticky kladných postav celeho spektra avengers a vymyslí jí takhle stupidní duvod k přechodu na druhou stranu... 'chci byt mama', prostě proč tohle někdo děla? To už by davalo větší smysl že hledá třeba verzi vesmiru, kde Vision žije... Nasledně s uvodem více 'realit' a více 'kopii' protagonistů se tam pak vlastně nic podstatneho neděje a to ani v připadě smrti, protože si Marvel timhle obligátně teď muže dovolit doslova COKOLIV, včetně toho co udělali nejen Wandě. Jednoduše to nic neznamená, protože s touhle logikou vubec nic nebrani tomu aby se v nějakem dalším filmu vratila jednoduše jiná její verze a tenhle snímek pak jako kdyby neexistoval. Tuhle bohužel -ne pouze- teorii už rovnou tenhle snimek i potrvzuje, protože je tu k vidění napřiklad misto skupiny hrdinu Avengers, spolek Iluminátů, kterýmu šefuje Kapitan Britanie místo Ameriky, kde vše včetně schopnosti je stejne ale na štitu ma britskou vlajku a je ženska, but wait, that's not all. Opravdu jsem se hodně nasmál, když sem tohle viděl, ale jakmile tam přijel profesor X, který těmhle "iluminatum" děla předsedu a se kterým se ve Wolverinovi studio tak srdceryvně rozloučilo, tak mi už do smíchu moc nebylo, protože jim nestačilo ho jen oživit v jine realitě, on misto křesla teď jezdí na vytuněný DX racer židli. Ale bacha, to furt neni všecko... ani tohle jim totiž nestačilo, oni ho chudaka donutili znova začít chodit a pak ho radši znova zabili aby se neřeklo :D No ja mam dost prostě... Nehledě na všechny tyhle velice pozitivní aspekty, bych dal všem hercům minimalně oskara, protože nevěřim že se vůbec hnuli od green screenu, co zaběr, to nějaky stupidní efekt. Co se to proboha děje s moderní kinematografii... ()

Azrail

Takhle. Není to rozhodně dokonalý film, to ani zdaleka. Scénář je místy dost plytký a je tu rozehráno příliš mnoho partií na to, aby se daly všechny uspokojivě dotáhnout. Souboje jsou sice velmi nápadité, ale to spíš ty menší potyčky, hlavní bitvy opět nejsou zcela dotaženy. Ovšem na druhou stranu tu máme naprosto úchvatné vizuální orgie s jasným Raimiho rukopisem a obecně po vizuální a nápadité stránce není filmu co vytknout. Raimi se opravdu vyřádil a jsem rád, že mu v tomto směru dali dost tvůrčího prostoru (hororové prvky, zajímavé vizuály apod.). Postavy jsou také dost zajímavé, včetně variant, asi až na samotnou Americu Chavez, která mě osobně nepřišla nikterak zajímavá, charismatická, prostě taková nijaká. Kdyby ve filmu nebyla, myslím že bych to nepostřehl. Ve výsledku asi klasický průměrnější film v rámci MCU, který je ale dostatečně okořeněn Raimiho stylem a tudíž mu můžu s celkem klidným srdcem dát 7/10. ()

papadoce

Toto je učebnicový príklad toho, keď sa názov filmu stopercentne zhoduje s dejom filmu. Mnohovesmír šialenstva je veľmi trefný názov pre túto psycho sondu do života Doctora Strangea. Lenže mňa to nenaplnilo ani kúsoček. Vlastne priznávam, že som práve videl jedno z najväčších marveláckych filmových sklamaní. Prešpikované trikmi, úplne trápnymi až komickými monštrami, umelo vygenerovaným nepriateľom, nezaujímavé. Príbeh zbytočne komplikovaný a celé vložené do rúk Sama Raimiho, ktorý mal pred desaťročiami pár dobrých zárezov, ale to už pojal čas. Prepojenie Avengers s X-Menmi už ani nekomentujem. No a America? Tragédia. Vlastne ma to bavilo trochu zo začiatku a potom trochu keď Wanda zabíjala čudných paralelných Avengerov. Mierne hororové prvky a asi prvá krv v Avengers svete výsledok nenapravili hoci výrazne pomohli a chutný dvestoruký Zombie Strange na konci potešil. Je to stále sklamanie, ale po druhom zhliadnutí zvyšujem z 2 na 3. ()

Maniik88

Narozdiel od šašoThora, bolo toto pre veľké deti. Bolo to strašidelné, s dobrou atmosférou, mega silnou bosorkou, zaujímavým konceptom paralelných vesmírov. Prekvapili niektoré postavy, čo sa tu objavili a kým boli. Ja som spokojný, bavilo ma to asi najviac z tých najnovších Marveloviek. ()

Jan.Cada1

Což o to, vizuální efekty jsou ve Strange filmech fakt boží, i když trošku na hlavu. Ale ten příběh...to byl fakt děs. V druhé půlce filmu jsem dokonce usínal a to by se u Marvelovek opravdu dít nemělo. Skvělý Cumberbatch zase jako v jedničce vytáhl tuto scénáristickou frašku alespoň na slabý průměr. ()

TaNya_

Mno, ehm ehm... Tak jsem se konečně dostala k neslavnému pokračování Strange a po fajn jedničce je to sešup dolů. I přes multiverse je to nemastné, neslané. Wanda dostala víc prostoru než si zasloužila a hlavně potenciál všech možných vesmírů se celkem promrhal. Jasně, pořád se něco děje, někam se skáče nebo utíká, ale divákovi je celkem jedno kam. Zombie Strange byl super a souboj s notama se povedl, i když nebudu polemizovat nad tím, jestli koncept neokoukali u třetího Star Treku. No Benedict je stále můj oblíbenec, takže ztráta času to vyloženě nebyla. ()

DaweForeman

Doctor Strange si po událostech se Spider-Manem moc neodpočine, kdy musí řešit další problém (nejen osobní, ale i světový). Opravdu se mi líbilo ono zpracování toho, že hrdina nemusí být vždy hrdinou, ale může sejít na temnou cestu. Po Venomovi 2 a Morbiusovi jsem si tímhle spravil chuť, kdy to má spoustu napínavé akce a několik věcí k zamyšlení. Pak to má ještě pár opravdu zajímavých lekaček. Alternativní světy navíc ukážou určité pravděpodobné scénaře, co by se stalo, kdyby.... Člověk může sice kritizovat určitý trošku na hlavu postavený souboj mezi jednotlivými hrdiny a jistou postavou, ale když se nad tím zamyslí, tak to trochu dává smysl kvůli špatné kombinaci nebo menším předsudkům o tom, kdo je silnější. Navíc i když je tento díl trochu uspěchaný, tak mu to tentokrát prospělo, kvůli nastavení napětí z naléhavosti a že není čas to brát s klidem. Akce celkem baví až na určité nesmysly a jako obvykle je to zapracováno do krásného vizuálu s dobrou hudbou. Posledních několik filmů jsem si ale všiml, jak se autoři sem snaží až příliš okatě za každou cenu vecpat onen přehrocený multikulturalismus s LGBTQ+ (nic proti, ale nemusí to být všude za každou cenu). ()

Milda003

Netajim se tím, že doktora Strange nemám rád ze všech Avengerů nejvíc.. Když je pohromadě s nimi asi mi nevadí, ale jinak je to moc "kouzel" . Tady teda ovšem boduje Wanda... ()

himor

No ja neviem čo sa komu nepáči. Trhliny v scenári? A aké konkrétne? Veď dej je úplne jasný, postavy veľmi pekne vykreslené, kamera vskutku výborná. Raimi a horor? Tak trošku desivé, s občasnými ľakačkami to síce bolo, skôr ma uchvátila taká temná atmosféra, ktorá sa tiahla komplet celým filmom, možno to bolo aj tou červenou...ja úplne seriózne nemám prečo dať menej ako 5 hviezdic. Film som zožral, vizuálne bol výborný, občasne som sa ľakol, občasne zasmial, hlavne som sa bavil. Výborné. 100% ()

darthvader77

POZOR BOJLER PRO MENTÁLY!!! ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Kontroverzní film si rozhodně vyžaduje kontroverzní komentář Tento film, stejně jako Eternals, je příliš dítětem svého režiséra, takže to, zda se vám bude líbit nebo jej hodnotit, bude záviset na tom, zda se vám líbí nebo nenávidí Sam Raimi. Osudnou chybou pro mě bylo, že tento film je prostě příliš málo epický. Neexistuje žádný boj, který by Thanos vs Strange překonal z nekonečné války a Multivesmír je prozkoumán mnohem méně, než by si člověk přál. Lidé však nemají na vině nikoho jiného než sebe. Stěžují si na příliš mnoho CGI a akce a Endgame je příliš dlouhá, a když studio na tyto stížnosti odpoví, kňučí na pravý opak, myslete na příliš málo akce, jak vidíme u tohoto filmu a Lokiho. Ale Raimi dal mnohem větší důraz na charakter a to funguje perfektně. Sestup Wandy do šílenství je skvělý a její postava byla v tomto filmu nádherná. Jo, trochu to zrušilo WandaVision, ale buďme upřímní, že to tam už bylo na postuvěrkové scéně. Líbí se mi, jak Raimi dala své postavě Dr Octopus oblouk a tohle byla největší síla filmu. Villain není poražena cgi bojem, ale tím, že se jí tváří, jaké monstrum se z ní stalo, což je dokonalé. Bigotní Incels, který věří, že Marvel vykresluje všechny ženy jako bezchybné bytosti, si na druhou stranu myslel, že neexistuje způsob, jak z Wandy udělat úplnou padošku a nikdy nebude potrestána. No hádejte, čím rozdrtila svůj sen a pak sama rozdrtila dostatečný trest. To je důvod, proč miluji tento film, protože chad Raimi nějak dokázal všechny naštvat. Také to bylo pro Raimiho velmi důležité, protože Wanda má v tomto filmu v podstatě stejný charakter postavy jako Dr Octopus ze Spider Mana 2. Cameas byly také použity dobře, jsou tam dost na to, aby byl humbuk, ale velmi málo, aby nerušily stručné vyprávění. To byla jednoznačně jedna z nejbrutálnějších scén v MCU. Ale miluji to za to, co to je, a dokonce i v tom můžeme vidět spoustu Raimi. Miluji poselství filmu, že Strange musí být rád za to, co má, a vážit si toho, protože existuje tolik horších vesmírů. Strange může konečně jít dál a čelí budoucím hrozbám. Také jeho vztah s Amerikou Chavesovou byl úžasný a líbil se mu stejně jako zápletka Punisher Amy. Skvělý film, který bohužel nebude oceněn, protože se Raimimu příliš líbí. Ale miluji každou vteřinu toho. ()

hrumsrt

Když ono je to tak vydatný, že vstřebat to chce detox po i před. Ani po fans service Spideym jsem si nebyl jistý, jak mi ten "mnohovesmír" bude chutnat, spíš jsem se pořád bál, že toho na mě bude moc... Tady ho dostáváme, co se do toho vejde, no a mě to sedlo! Je to jak odměna pro oddaného diváka Marvelu, který má následováno WandaVision, WhatIf i třeba ty X-Meny(!). Že Doctor Strange je vizuální orgie a potenciálně i nejodvážnější MCU film je už asi povinnost, nikde jinde to nedává větší smysl než právě se Stevenem. Veškerou práci si tady oddře Steven, ale je to nakonec Wanda, kdo si vyzobe ty nejlepší kousky. Sakra, jak mě ta Elizabeth baví! Přes úvodní CGI bestii, kde jsem si říkal, že by to dneska mohlo bolet, si sednete na šílenou žranici ve stylu sněz, co můžeš. A právě tady se to podle mě láme, já se ani zdaleka nepřejedl, a tak i potitulková scéna působí jako dezert. Škoda, že to pokulhává po příběhové stránce. Chtěl nám toho ukázat tolik, že si vybral ubrat právě zde (sice risk, ale nakonec v některých ohledech i zisk). Je to děsnej náhul, ale tak kreativní (hororový prvky jsou asi spíš vtipný, avšak v MCU mi to přišlo, jako nové koření, které na poprvé chutná) a odvázaný projekt, takový tu ještě nikdy nebyl! Po dlouhé době spokojenost s novým kouskem z tohoto světa.. /viděno v kině/ 80% ()

george82

No ty vole to byla sračka. Jedna hvězda z úcty ke komiksu, jedna za Scarlet, která jediná měla koule a ta třetí, ta je za zombie Strange. Celkově slouhý, nudný a bez akce. Těch pár čmáranic, jak při znakové řeči nepovažuji za akci. ()

Ajka1

Nevím, jestli už jsem z komiksáků prostě "vyrostla" nebo šla jejich kvalita tolik dolů, ale po tomto filmu upřímně říkám, že s Marvelovkami končím. Ne. Bylo to špatné, vážně. Chytala jsem se za hlavu snad každých pět minut. A titulky nekorespondující s anglickým originálem tomu také moc nepřidaly (možná transkript dabingu?). Scénář byl velice děravý, zápletka vůbec nebyla rozvinutá, atmosféra budovaná tak nějak nijak, nemělo to gradaci a nedávalo to smysl. V prvních pěti minutách mi chybělo asi tak dalších 30 minut příběhu, prostě jen hop jedna scéna, hop druhá, hop třetí. Patosu a trapných gest či rádobyhlubokých promluv tolik, že kamarád vedle mě se kroutil na sedačce jak žížala a neustále opakoval něco o telenovele. Nevěděla jsem zda se dřív smát, brečet nebo nevěřícně protáčet panenky. Přišlo mi to  jen jako dojezdový doják na fanoušky. Ale jestli vás to baví...nic proti gustu. Krasinski coby vysloveně splněný sen mnoha fanoušků potěšil, sir Patrick by si nicméně zasloužil něco lepšího, než tento paskvil. Vůbec mě to nebavilo. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023