Black Panther: Wakanda nechť žije

• USA Black Panther: Wakanda Forever (více)

Královna Ramonda (Angela Bassett), Shuri (Letitia Wright), M’Baku (Winston Duke), Okoye (Danai Gurira) a Dora Milaje (Ivy Haralson) bojují o ochranu svého národa před zasahujícími světovými mocnostmi poté, co se rozšířily zprávy o smrti krále T’Chally. Zatímco se obyvatelé Wakandy snaží přijmout svou další kapitolu, hrdinové se musí spojit a s pomocí Nakii (Lupita Nyong'o) a Everetta Rosse (Martin Freeman) vytvořit nový svět pro království Wakanda. (Falcon)

jethrotull

Pre mna najhorsia,najtupsia a najhlupejsia Marvelovka. Scenar pisali zrejme dvaja dementi z osobitnej skoly. Proste odpad a zbytocne straveny cas divanim sa na tento primitivny grc. ()

sh3riff

Extrémně zklamaný. Většinou si tolik dávají pozor na souvislost detailů a tady to hodně odflákli. Problém to dokoukat a pořád jsem se chytal za hlavu jako proč to napsali takhle .. ()

Inhoofer

Vydržel jsem přesně 30 minut. Něco tak neskutečně nudného a nezábavného jsem od marvelu ještě neviděl. V budoucnu tomu možná ještě dám šanci ale byl bych překvapen kdybych svoje hodnocení měnil. ()

Caesarion

Slabé dva. Příliš dlouhé. To co dostalo Panthera tam kde byl je naprosto Fuč. S Bosemanem to celé prostě umřelo. V celé stopáži jsem si uvědomoval, jak moc mi Boseman chybí. Král je jen jeden. Ten film byl dobrý? Já to tam prostě nevidím. ()

E.H

Takto by to mohlo asi aj fungovať, po tom čo som nad MCU takmer zlomil palicu po Thor4 a vlastne skoro celou fázou 4,bola toto príjemná zmena(ktorá asi nemusí sedieť každému). Osobitý prístup mne ale sadol, a aj keď sa tu miestami trochu moc rozpráva, tak nám to vynahrádzajú fungujúcimi postavami, skvelou hudbou, emočne silnými momentmi a akciou. Trochu som sa bál, ako to ustojí Letitia Wright, keďže bude skoro celý príbeh stáť tentokrát na nej, ale popasovala sa s tým dobre. Talokan patrí pre mňa k Highlitom filmu a to hlavne kôli Namorovi Aka Kukulkan aka vládcovi podmorskej ríše (inšpirácia majskou kultúrou bola super voľba). Tento film mi pripomína marvel v jeho rannej fáze, kde sa viac dbalo na výsledný produkt, pred tým ako sa z toho stala pasová výroba plná seriálov a spin-offov,,,,, keby sme dostali MCU kľudne iba raz do roka, ale podobnej kvality vôbec by som nebol proti. 7/10 ()

Tommyw208

Pohybovali sa obrázky a vychádzali zvuky,ale to je všetko. Pripadalo mi že pozerám 3hodinovu koláž reklam na farebne obrázky.Dej filmu zbúchaný na kolene a bez akýchkoľvek emócii. Umelo vyvolaná reklamná mega kampaň na cely film,bola však nutná,lebo filmu by sa zjavne nevrátili ani náklady .Je mi ľúto že musím napísať takúto recenziu,nakoľko som veľký fanúšik Marvelu,ale strašne som sa nudil a chcel som odísť uprostred filmu.Dufam že týmto Black Panther skončil . ()

iskander1210

V prvom rade som velmi rad ze sme mali moznost esteraz stretnut postavy z povodneho black panthera, aj napriek tragickemu umrtiu vynikajuceho herca - Chadwicka Bosemana.  Tak teraz pozitiva a negativa: Pozitiva: - krasna rozlucka s hercom Chadwickom Bosemanom, ktory bol pre rolu pantera ako stvoreny - nadherne zobrazena Wakanda a Atlantis - konecne sa objavil vo svete Marvelu jedna velmi dolezita a podcenovana postava z komiksu - Namor, cize Submariner - zaujimavy pribeh, dobre to vymysleli ako to vyriesit bez Black Panthera Negativa: - Namor - herec Tenoch Huerta sa super hodil do Narcosu, ale tu posobil smiesne, ako trpaslik, bez akehokolvek svalstva, teda vobec sa na rolu nehodil - Namor - v komikse je Namor sice dost hlupa a jednoducha, no predsa vznesena, uctihodna, pysna ale dobrosrdecna a sprvodliva postava, vo filme ho dali ako brutalneho nemilosrdneho vraha, dost zvlastne ()

Pepcik

Před půl rokem v kinech, od dnešní deváté ranní i na Disney+. Pro každého sympatizanta Black lives matter, zastánce extrémního feminismu, nebo potřeby zdůrazňovat role LGBT komunity ve filmu z toho budou orgie radosti a štěstí. Pro průměrného diváka, kterému jde o film a nikoli o celé universum Marvel je to průměrný film, a to přes velmi velkorysý rozpočet a velmi kvalitní vizuální efekty. Pro fanouška filmové série, nebo snad někoho, kdo je takřka odkojený na komiksech velké zklamání. Není to až takový propadák jako Black Widow, ale i tak. V okamžiku, kdy začne být děj upozaďován na úkor politiky jde o propagandu. Jsem velmi rád, že jsem na film nešel do kina. A jsem velmi rád, že se mnou kolega z práce sdílí Disney+. Platit za vymývání mozků opravdu nechci. A mrzí mne jen to, že moje děti tohle nevidí. Obecně to není nejhorší práce (dávám dvě hvězdy), ale pokud to není o divákovi, nebo příběhu, ale propagandě - jsem zklamán. ()

Fanatic72

Za me pokracovani slabejch marvelovek po endgame. Smrt Chadwicka pochopitelne musela narusit plany s dvojkou, ale vznikla z toho slatanina. Celej konflikt nedava moc smysl, Shuri se na roli Black panthera proste nehodi a CGI mi prislo jak na urovni serialu na netflixu. Prijde mi ze se kvalita digitalnich efektu stale zhorsuje. Prumerna marvelovka co neurazi ani nenadchne. ()

StarFsh

Bezduchá prázdnota utopená v CGI efektoch. Niekomu takáto fekália zabalená v peknom obale stačí k intelektuálnemu blahu, ale mne nie. ()

Bituminous odpad!

Tolik afektovanych a spatnych hereckych vykonu jsem dlouho nevidel. Vetsina hercu je vylozene svyn vystupovanim odporna a strasne prehrava. K nove nalezene podvodni civilizaci se nema smysl ani vyjadrovat, to je tak strasne hloupe vymyslena slatanina... Naprosto zbytecny film. ()

Anosompozer

Mizandria, rasizmus a patetickosť. Tri základné piliere, na ktorých stojí BP2. Ale, musím oceniť, že to malo v celku dobrodružný feeling. Takže keď pominiem tie ostatné sračky, tak to nebol až taký prúser ako jednotka. No do budúcna, a to je v skutku len dobre, na tento film poľahky zabudnem, asi ako na vyrážkú v podpaží. ()

LEFTFLANK

Tak toto je to famózne zakončenie 4. fázy? No, nech sa páči. Mám chuť ísť na Antmana do kina, lebo mi je rodinné pozadie originu milé a svojim spôsobom guilty pleasure. No po tom všetkom, čo Marvel predvádza a aj po traileroch sa bojím, že to bude digibordel, ale taký, ktorý nie je oku lahodný. Zato svet BP mi veľmi nesedí. A vidieť Wakandu forever po Avatarovi 2 je chyba, lebo ten morský národ v porovnaní s Navi vyzerá strašne smiešne. Dokonca aj Aquaman poráža Namora o celú námornú míľu. V scéne keď sa vynára na pláži to skôr pôsobí akoby sa vynáral z bazéna s mokrými trencľami, brrr. Pôsobí to umelo a nedôverihodne. Avatar v HD to je neuveriteľná ostrosť akýchkoľvek VFX, tak prečo je v BP všetko rozmazané?? Pri Cameronovom velikášstve je to iba úbohé B-čko. A scenár? ako, cítim silný cringe element. Ja v tom tu naleštenú parádu fakt nevidím. A k hudbe musím podotknúť, že mi veľmi dlho trvalo spomenúť si konkrétne pri pochovávaní znie motív, ktorý som isto iste niekde počul. Až na konci filmu som si spomenul na Zimmerov Dark Phoenix. Podobný motív znie v scénach s Jean Grey. Ludwig je síce Hansov učeň ale takéto vykrádanie? :D ()

robo_sykora

Sentimentalita a.k.a. FF 7. Akcia fajn, ale nejako nám efekty "zdísičkovali". A mám otázku. Komu scénar filmu pripomína Thor - Dark World? ()

MatyRock

Překvapivě povedené pokračování. Nejtěžším úkolem bylo jisto jistě vymyslet, jakým způsobem pokračovat bez hlavního představitele, T'Challi, Chadwicka Bosemana. S překvapením a lichotivým údivem musím konstatovat, že se to režisérovi, a zároveň scénáristovi, Ryanu Cooglerovi, smysluplně podařilo. Druhý Black Panter není Oskarovou záležitostí, i když si na ní občas hraje, pořád se drží zuby nehty typické šablony, ze které díky bohu sem tam vystrčí nos. Film překvapí množstvím komplexních myšlenek, které však nejsou komplexně využity a dost často vyzní do prázdna. Rozsáhlost celého příběhu příjemně překvapila, neboť ústřední zápletka není nikterak inovativní, ale tvůrci do ní umí propsat zajímavé okolnosti a zmiňované myšlenky. Delší stopáž mírně pokulhává, ale větší problém s fázováním jsem nezaznamenal. Letitia Wright není vždy stoprocentní, ale herecky překvapit umí. Nově představené postavy, zejména antagonisté mají perfektní motivace a minulost, navíc v čele stojí charismatický Namor. U Riri Williams/Ironheart jakožto pomyslné nástupkyni Iron Mana to drhlo o něco více. Počítačové efekty, jak už tomu nyní bohužel bývá, jsou někdy opravdu nekoukatelné. Do určité míry to kompenzuje často zajímavá kamera a skvělý soundtrack. Jo a snaha o vážnější tón schvaluji. 7/10 ()

tein

MCU se posledni dobou velice uspesne vydava po stopach DCU debilnich slatanin a navic vykrada vsechno nac si vzpomene a to i sebe sama. Pripravte se teda na cerno-modry mix Iron Mana, Star Treku, Aquamana, Avatara, Cesty do Ameriky, a nevim ceho vseho, kde jsou cernosi jakasi genialni, chrabra, charakterni a temer dokonala nadrasa bilym, hnedym i modrym. Tolik nesmyslu a  totalnich hovadin, co se navic berou priserne vazne, se opravdu najde jen v malokterem filmu. Svet se ale v uctivani nebilych obraci a tak byl uspech zarucen uz jen ve vyberu te spravne barvy jez ve filmu dominuje a zduraznuje to uz i samotnym nazvem. No a samozrejme tomu nesmi chybet ani dalsi, ac malinkaty, lesbicky kousek te woke kultury. Navic, aby to nikoho nurazilo ci nepohorsilo, tak hlavnimu padouchovi digitalne zmensili a vyzehlili jeho "muznost", a zaplacli to vlozkami Always s kridelky az ke kotnikum mu sahajicim... Takze plave a dokonce lita i bez Red Bullu jako by mel u pr*ele vrtulku. ()

Neikn

Dobře uctěná památka zesnulému herci Chedwicku Bosemanovi bohužel nezachránila tuto nesmyslnou slátaninu. Spousta neuzavřených dějových linek, podprůměrné CGI, příšerný scénář, podivné nelíbivé střihy, nezajímavé lokace, absurdně přetáhnutý čas nebo nesympatičtí herci, ani jedna z těchto věcí tomu také dvakrát nepomohla. Je smutné vidět tak nápaditý, ambiciózní a nadějný projekt takto selhat. ()

manas1

Jde to všechno do kopru.. Kdybych na tohle šel do kina tak bych nadával že jsem vyhodil peníze.. MARVEL asi nevymyslí už nic jiného.. Samé zbytečné války, nakonec po tisících mrtvých se stanou spojenci. To nemá ani hlavu a ani patu. Postrádá to smysl... A to nemluvím o nadřazenosti černé rasy. Starý pán byl třída, za jeho žití to mělo smysl ale tohle je už trochu moc i na mě ..... ()

Filmoar odpad!

Prvá časť bola celkom schopná, no toto s prihliadnutím v globále v dnešnej dobe... Je to úbohá, na silu zbúchaná taľafatka pokrokového západu a ideológie smerujúcej nikam. Chadwick Aaron Boseman dal prvému filmu niečo, bez čoho by skončil tam kde druhá. Ďakujem za skvelú recenziu @verbal ... https://www.csfd.cz/film/53660-kingova-pomsta/prehled/ Message from the King bol super obraz úchylného sveta kde sa tvoria takéto braky... ()

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři

04.09.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou