Spider-Man: Bez domova

• USA Spider-Man: No Way Home (více)

Vůbec poprvé ve filmové historii je odhalena totožnost Spider-Mana a náš dobrý soused již nedokáže oddělit svou zodpovědnost superhrdiny od běžného života, čímž se jeho nebližší ocitnou ve velkém nebezpečí. Spider-Man požádá Doctora Strange, aby mu pomohl jeho tajemství obnovit. Kouzlo však způsobí v realitě obrovskou trhlinu, jíž do světa proniknou ti nejmocnější zloduši, kteří kdy bojovali se Spider-Manem v paralelním světě. Peter tak musí překonat svou doposud největší výzvu, která navždy změní nejen jeho budoucnost, ale i budoucnost paralelních světů. (Falcon)

mstychov

Velice me prekvapilo herecke obsazeni. Navrat vsech 3 spidermanu. Hudba i akce. V celem pribehu nechybela laska. Tesim se na druhy dil. Kino- dolbi atmos, titulky ()

BLEEDER

Jedným slovom WAU! Kvôli tomuto filmu som cestoval až do Brna, aby som si ho mohol pozrieť v kine, keďže momentálne sú na Slovensku kvôli pandémii kiná zatvorené. Neľutujem to! Nový Spider-Man prináša všetko, čo vynikajúci film musí mať. Po grafickej a hudobnej stránke film exceluje. Herecké výkony excelovali taktiež a na hereckom obsadení mi absolútne nič nevadilo. Film je naozaj plný momentov, kedy vám po chrbte prejdú zimomriavky. Jediné čo mi na filme trochu vadilo bol pocit, že film sa snaží robiť veľa vecí na efekt (hlavne s postavami z predchádzajúcich Spider-Man univerzov) ale nakoniec mi to až tak nevadilo. Emócie a atmosféra, ktoré z filmu sršali vo mne vyvolali to, že som sa až 2 krát v kine rozplakal. Prvá cca hodinka mi prišla trocha slabšia, pretože sme nevedeli aká bude hlavná zápletka a dej bol celkom predpokladateľný. Potom sa ale všetko zvrtlo a začala sa poriadna nádielka. Za mňa 9/10 ()

Dekovnik

Nějak mě to pavoučí dospívání nebavilo. Holland byl protivný od začátku do konce. A vůbec ne tak efektně, jako Tobey ve své trojce. Záporáci až na Jamieho vcelku toporní a tetička May posunuta na hranu trapnosti. Naopak Garfield byl skvělý. A Tobey Maguire působil skutečně jako zjevení z jiného světa. Až se člověku chtělo okřiknout Hollanda, ať nechá místo na plátně pravému Spider-manovi. Je škoda, že chlapci začnou úřadovat až po polovině minutáže. Zkrátka nevím.. Hollandovu verzi spider-mana jsem měl doposud velmi rád a na tento film jsem se dlouho těšil. Možná přehnaná očekávání? Spíše zmařený potenciál. ()

p.a.douch

Pro mě zcela překvapivě byl nejhorší Spider-Man Holland. Neustále někam civěl a řešil dilemata. Asi už jsem stár a dilemata puberťáků mě zkrátka neberou. Sejmul ho i Garfield, který mě v tomto filmu bavil nejvíc ze všech filmů, v kterých se ukázal jako Spider-Man. Maguire vyzrál velmi slušně a odvedl vysoký standart (bylo pěkný vidět ho znovu v této roli). Dal bych čtyři, ale Dafoe a Molina to zkrátka vytáhli na pět. Bavil jsem se, kdyby byl film o 10 minut kratší, bavil bych se ještě víc. Zkrátka bylo pěkný vrátit se skoro o 20 let zpátky, chtělo by to multivesmír využít, ale bojím se že by se v tom pak už nikdo nevyznal. ()

Tai_K_B

Bomba. Jedním slovem bomba. Při každém novém filmu za posledních pár let jsem si říkala, že už Marvel přece nemá invenčně kam postupovat, a on mě pokaždé vyvedl z omylu a posunul laťku ještě o kousek výš. Před návštěvou kina jsem tentokrát záměrně neměla zjištěno nic víc, než že se provalí Spidermanova identita a při pokusu o nápravu se Doctoru Strangovi cosi zoufale nepovede. A tak nějak jsem tušila, že to zároveň bude předpolí pro mnou horečně (i s obavami) očekávaný Multiverse of Madness. Ovšem že v tomto filmu zároveň tvůrci dokonale rehabilitují oba předešlé „vyexpirované“ Spidermany (v podání Maguira a Garfielda, které jsem až do dneška nijak zvlášť nemusela) a exhumují mi kromě ostatních recyklovaných zloduchů i mého oblíbeného Willema Dafoa alias Normana Osborna / Green Goblina, to bylo opravdu milé překvapení. Fanservis par excellence. Příběh o partě typických puberťáků potýkajících se s nadlidsky obtížnými rozhodnutími se opět povedlo prezentovat způsobem stravitelným i pro dospělé, což je jev, který mě u Hollandem ztvárněného Spidermana nepřestává udivovat. Nechyběla neodmyslitelná dávka typické svěží marvelovské sebeironie a až na trochu zbytečně nepřehledné akční scény to byla podívaná, kterou jsem si vychutnávala od začátku až do konce. Do potitulkového konce v podobě traileru na Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Marvel zkrátka tyhle věci umí a očividně pro něj není problém si po letech kontroverzí prostřednictvím Doctora Stange a jeho magie obhájit zdánlivě neobhajitelný dvojnásobný reboot Spidemana a ještě z toho vytěžit maximum. Palec nahoru! Jen by mě zajímalo, když teď celý svět (světy) zapomněl, kdo je Peter Parker… kdo tedy zdědil Starkovo impérium? :-) ()

Updated_Cake

Recenze obsahuje spoilery. K novému Spideymu jsem byl hodně skeptický a skoro jsem až váhal, jestli na to jít do kina. Proč? Poslední film potitulkovou scénou skončil dost špatně pro Spider-Mana a byl tu velký prostor pro to nasekat velký film s fan servisem a hromadou chyb. Film nakonec ale hodně příjemně překvapil. Zpočátku byl film trochu utahaný a musel vysvětlit základní věci, ale hned ze začátku se mi líbila kooperace Spider-Mana s Dr. Strangem. Možná škoda, že se MJ tolik změnila, ale nevypadalo to tak špatně. Obecně byl film příjemné překvapení a Marvel ukazuje, že i když tu s námi už není Stan Lee a i když většina původních oblíbených hrdinů je pryč, tak dokáže udělat skvělou sci-fi akci. Pochopitelně nostalgie z toho, když se na plátně objeví Maguire a Garfield vedle Hollanda, je úžasná. Hlavní rozpory mám spíš s koncem, kdy mu Stark vlastně v minulých filmech odkázal vše a Spider-Man to teď vše zahodí, což se mi jako fanouškovi Starka moc nelíbí. Obecně byl film ale hodně fajn a doufám, že se Marvel bude ubírat touto cestou i nadále. ()

Dr_Berry

Ani nevím co napsat snad jen: FANSERVICE JAK SVIŇ!!! Naprosto perfektní završení Hollandovi trilogie, který nezapomíná na dřívější pavoučí série. Od začátku do konce jsem se nemohl odtrhnout od plátna a hltal každou scénu. Holland jako Spidey si sáhl na dno a dospěl. Navíc teenage-feeling filmu návrativší postavy určite nezhazuje, ale právě naopak s respektem si legendy obháji svoji pozici na velebeném piedestalu a průměrné postavy vylepší své pozice u diváků. Tohle je prostě nejspidermanovatějších film, co byl natočen se živými herci a po Endgame je tohle fakt obrovský úspěch. Kéž by tohle viděl Stan Lee a Steve Ditko. ()

Tomko87

Dostal som mocnú emočnú, dojímavú a nostalgickú nálož. Bez hanby poviem, najlepší spiderman film, od dvojky od Raimiho. Neskutočne ma prekvapil Willem Dafoe. On je pán herec. To ako v jeho veku zahral ( zase) Goblina, je neskutočné. ()

tomino28

Nepatřím k těm, kteří by byli po zhlédnutí bez výhrad nadšeni a v kině vstávali a tleskali tvůrcům, jako se to údajně v některých sálech při prvních projekcích stávalo. Ale musím všechny zúčastněné pochválit za odvahu a nápad zkombinovat více světů (rozuměj multiversů) do jednoho filmu a být tak v každoročním přílivu komiksových děl něčím originální a výjimeční. Akční scény byly vesměs povedené a konverzační mezi hrdiny víceméně taktéž, i když dle mého by snímku neuškodilo zkrácení minimálně o půl hodiny, tempo by bylo určitě o dost svižnější. Ale taková je holt doba, když už se jde na něco do kina, tak divák očekává, že za své peníze dostane spoustu muziky - filmového materiálu. ()

Scaevola

Snímek drží pohromadě, příběh vzdor své náctileté naivnosti dává smysl a technické stránce nelze nic vytknout, pominu-li skutečnost, že jsem se již dávno přestal snažit, abych se vyznal v akčních sekvencích generovaných počítačem, a jednoduše si vždy jen počkám, kdo bude v další scéně zraněn, přemožen či zabit. Objev všech slibovaných postav a herců je splněným fanouškovým snem (W. Dafoe všechny přehrává o celou třídu), nebo lépe řečeno vzpomínkovou procházkou notně přestárlého pamětníka, jak jsem zjistil, a tak bych vlastně měl být veskrze spokojen. Jenže... téměř z každého záběru jsem měl nutkavý pocit, že je vše narafičeno přesně tak, jak divák očekává a že je všecičko připraveno pouze tak, aby se naplnily pokladny kin a kapsy producentů. Vím, že na podobném principu stojí a padá celé MCU a že nejde o nic zvláštního, a vlastně snad ani škodlivého, leč tak absolutní poklonkování všeobecnému publiku mne roztrpčilo, protože přišlo přesně to, čeho jsem se obával po Endgame: Už není cesta, jak udělat film větší, autoři tedy zkusili recyklovat, a tentokrát nikoli jen zápletky a fikční prvky, ale rovnou i prvky naší skutečnosti včetně herců, žvýkajíce každého do jakéhosi meta-světa. Kam se vydá zábavní průmysl po této zkušenosti, je otázkou. ()

HennessyVSOP

Asi stárnu ale mě to přišlo dobrý. Starý trilogie jsem nemusel, nicméně tenhle film si cením. Příběhově, jako u všech comicsů, jde o banalitu. Peter ale působí lidsky a podařilo se v něm zachytit postavu sympatickou pro teenagery, což se mi v okolí potvrzuje, protože film je extrémně oblíbený u mladých. Efekty jsou skvělé, sidekick v podobě Dr. Strange taky. A hlavně, funguje na plátně skvěle romantická linka i humor. Mám obavu, že se jedná o poslední skvělý Marvel, ale třeba mě Disney ještě překvapí. ()

Ace.A.T.L.

Čekal jsem lecos, ale takovouhle parádu fakt ne. Došlo ke spojení něčeho, co jsem si myslel, že spojit nejde. A jak parádně fikaně to spojili, jen co je pravda. Tohle je jako něco, o čem se člověk i bojí jen fantazírovat. A ono se to splnilo. Bomba. Co by si fanda Spideyho mohl víc přát. Za mě zasloužených 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

HellsAngel

Porada, na ktorej tvorcovia riešili, čo všetko narvú do nového Spider-Mana, musela stáť za to. No Way Home je totiž splnený sen všetkých fanúšikov pavúčieho muža, skrz naskrz prešpikovaný skvelými odkazmi a senzačnými hláškami, obratne spájajúci tri samostatné série do jedného ultimátneho filmu, ktorý je ako jazda na horskej dráhe so spider-manovskou tematikou. Aj preto ho viac ocenia ľudia, ktorí na Spideyho dobrodružstvách vyrastali, než bežní fanúšikovia MCU (i keď film zohráva v budúcnosti tohto univerza veľmi dôležitú úlohu). Je to síce fan servis najhrubšieho zrna, no taktiež jeden z najsilnejších príbehov, aké Marvel vyprodukoval. Aj preto som dianie na plátne hltal rovnako ako keď som bol malý chlapec a v televízii dávali novú časť animovaného seriálu s dobrým susedom Spider-Mankom. Akékoľvek rozoberanie podrobnosti by ale ublížilo celkovému zážitku, treba to vidieť na vlastné oči. Je to jednoducho amazing, spectacular a sensational :) ()

marrrrian

Po Endgame som sa rozhodol byť k Marvelu prísnejší. Myslím, že právom. Divák k nemu síce už vedome pristupuje ako k filmu podľa šablóny, ale šablóna na zážitok prestala stačiť. Filmári s týmto Spider-Manom dostali do rúk zlatú rudu, ale zlato nevyťažili. 148min filmu nestačí, aby stihol niečo odovzdať. 148min sa plahočí okolo pár udalostí a aj tak ich berie z rýchlika. Napriek 148min je plný dejových skratiek tak rušivých, že vytŕhajú zo sledovania. MCU pokračuje v trende započatom pri Black Widow - humor - tŕň v oku pre jedných, eso v rukáve pre druhých - už pôsobí strojene. Pokračuje v trende Shang-Chiho, keď vedľajšie postavy behom pár chvíľ ovládajú netušené schopnosti a podkopávajú pravidlá vlastného sveta. Po vzore Lokiho pokračuje s alternatívnymi verziami postáv (Holland/Maguire/Garfield), ale ak si chcete alternácie vychutnať, pozrite radšej SM: Into the Spider-Verse. Ostávam zvedavý, ako sa Marvel dovlečie k novej Thanos-like udalosti, ale myslím, že už to nebudem pravidelne sledovať v kine. No a ak stále čítate a čakáte pozitíva: 1) Tom Holland ako SM drží svoju úroveň a baví ma. Za sfušovaný film herca neviním. 2) Willem Dafoe je jedným z lepších záporákov a som rád, že sem bol teleportovaný. 3) Odhalenie identity SM bolo super kontrastom s odhalením identity Iron-Mana. ()

SamGee

Populárny hrdina Spider-Man dokáže aj po 60 rokoch najďalej prekvapovať svojich fanúšikov, čo dokázal aj v najnovším filme zo sveta MCU.    Celý svet je proti Petrovi Parkerovi (Tom Holland), ktorého identita bola odhalená v minulom diely. V zúfalstve požiada Peter o pomoc Doktora Stranga  (Benedict Cumberbatch), ktorý pomocou kúzla vymaže pamäť všetkým, ktorí Petra poznali. Zaklínadlo však otvorí multiverzum prinášajúce dobre známych nepriateľov a nečakaných spojencov.     Posledná časť tejto trilógie ponúka hravý humor, funkčnú nostalgiu, pár prekvapení a emotívnu cestu hlavných postáv, ktoré si prechádzajú výrazným vývojom.     Film stojí na skvelých hereckých výkonoch. Tom Holland a jeho hereckí kolegovia žiaria svojou osobnosťou a  zloduchovia zo spider-manovskej ságy  si kradnú scény pre seba.     Niet čo vytknúť technickej stránke. Hudobné motívy sú dramatické, akčné scény nepoľavujú a počítačové triky sršia kvalitou.       Spider-Man: Bez domova patrí medzi nielen najlepšie počiny od Marvel Studios, ale aj medzi najlepšie napísané príbehy o pavúčom hrdinovi. Film má veľké srdce, nezabudnuteľné momenty a podarené postavy. Vrelo odporúčam vidieť túto snímku všetkým fanúšikom Spideyho a marveloviek.     Príbeh: 10/10,  Herci: 9/10,  Hudba: 8/10,  Akcia: 9/10,  Počítačové triky: 8/10,  Celkovo: 9,5/10. (pridávam pol boda  za  nostalgiu) ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

07.05.2023

Super Mario zdolal 1 miliardu

Super Mario zdolal 1 miliardu

01.05.2023

Snímek Super Mario Bros. ve filmu od společností Nintendo a Illumination oficiálně po 26 dnech od premiéry překonal hranici 1 miliardy dolarů. Dohromady to je 490 milionů ze Severní Ameriky a 532 ze… (více)

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (více)