Strážci Galaxie: Sváteční speciál

(TV film)
  • USA The Guardians of the Galaxy: Holiday Special (více)

Strážci galaxie se vydávají na planetu Zemi, aby pro Petera Quilla sehnali dokonalý vánoční dárek. (Disney+)

hrumsrt

Na dvou frontách excelující James Gunn se rozhodl, že kromě trávení velkého sousta, jaké dostal od DC, ještě zkrátí fanouškům MCU čekaní na třetí Strážce Galaxie. A rozhodl se to udělat stylem Vánočního speciálu, čímž dokazují i třeba svoje místo univerza v kinematografii, jelikož kdysi dávno v jedné předaleké galaxii tohle zkusili taky (akorát ti Wookieové nikoho nebrali)... Parádní marvelácká jednohubka, a dokonce asi i nejpříjemnější projekt, jaký jsem od téhle značky dostal. Mám rád vánoční filmy, miluji tu atmosféru a zkrátka něco to pro mě znamená. Tohle je ve všech ohledech nádherné pošimrání ještě se ani neprobouzející vánoční nálady. Úvod s tím songem pro Quilla je láhůdka! Možná jen škoda, že ten největší prostor si tady odnese Drax a Mantis, kteří si půjdou pro Kevina Bacona.. Od nich víte, co čekat a mně ten jejich humor je předem jasný a spíše bych si ten návrat na Zemi chtěl užít Peterovýma nostalgickýma očima (tak snad příště!). Je to ale moje nové MCU guilty pleasure! Totálně to miluji... Dali ty nejstřelenější postavy do tak legendárně oddychové jízdy.. Ach ty songy! Oh, ten nakorbenej Groot (kterej je prostě pořád úplně top postava)! Emoční jízda, která nabídne tolik prvků, které mám na filmech tak rád, že jestli byl SW Vánoční speciál sebevíc špatný, tak renomé těhle speciálů je okamžitě napravený.. A MCU bude mít rázem problém, jelikož já něco podobného budu chtít každý rok.. Suprová epizodka, která tolikrát mile pohladí, dýchne vánoční náladou, jen nakonec uteče až moc rychle. 80% ()

Tomacek

Tak nic extra jsem od toho (jako od kratkometražního filmu) neočekával, ale takové malé Marvelové vánoční zpestření. Myslím že stojí za to se na něj prostě podívat a udělat si u něj pohodu a nic víc neřešit. Dávám 4 hvězdy, zbytek mi tak nějak sedl. Až na ten typický trapný Marvelovský humor. **** ()

kubas369

6/10. Píčovinka určená pro fandy Gunna, intergalaktických pablbů a vánoc. Přesně v tomhle pořadí. Není to průser ale také nic, co musíte za každou cenu vidět. Nejdůležitější informace je, že Mantis je sestra Petera, což je věc, která je vlastně naprosto logická, jen to prostě málo koho po dvojce strážců napadlo a další podstatná informace, kterou díky tomuhle zjistíte je, že Kevin Bacon je frajer. ()

mrclTV odpad!

Viete, čo je horšie ako Guardians of Galaxy? Keď z nich niekto pre dojenie peňazí (iny racionálny dôvod ma nenapadá) spraví gýčový presladený Vianočný špeciál. Hnus. (Áno, ja skutočne nemusím Guardianov, ale toto bolo veľa aj na mňa). ()

PlysovyMacko

Vtipný nápad s vtipným prevedením. Nasiaknuté vianočnou atmosférou s pár pohodovými pesničkami. Najlepší fór o nechutnosti hercov. ()

Dukekuky

Konečně je to tady ! Blíží se vánoce a také s něma tu máme speciál od Marvelu ! Na tohle jsem se hodně těšil a fakt mě to pobavilo, už hned od začátku jsem si říkal že to bude pecka ! Jsem rád že po Black Pantherovi 2 tu máme zase skvělej Marvel protože jsem se bál že to dopadne špatně, ehm... Shehulk, jdeme radši zpět. Ze začátku jsem se bál že když to má 42 min tak to bude celkem osekané ale právě že naopak ! Skvělý nápad jak Drax a Mantis letí na Zemi, aby sehnali Quillovi výborný vánoční dárek, a nebyli by to oni kdyby tam neudělali nějaké kraviny :D. Dnes to za mě stačí a i když tam bylo pár nedostatků tak si myslím že se jedná o velice povedený speciál, sakra já se tak těším na ty třetí strážce ! 7,5/10 ()

Frca

Taková kratší blbůstka, která ve vás ale nechá fajn vánoční pocit. Děj není nic extra, prostě jen o vyzvedávání "vánočního dárku" pro Petera, ale na druhou stranu je to povedené.  Nejste z toho extra odvaření, ale na druhou stranu to ani neurazí. Stačí jen vypnout mozek a příliš nad tím nepřemýšlet. ()

LordArthas

Kdyby takhle fungovali i ostatní filmy Marvelu, tak by to bylo v topu. Gunn prostě umí skloubit luxusně humor, s emocema a akcí. Tak na co Marvel/Disney čeká? Stačí podepsat ne? Oh... Wait... ()

smarkus

Bolo to celkom hlúpe a jednoduché... Samozrejme si tam nemohli odpustiť návštevu gaybaru, kam až tlačia tie neomarxistické lpgtdi sračky, už nie je možné. Tak 65% max akurát pre deti. Go woke get broke ()

TR4XY_CZ

James Gunn se rozhod nám ještě před třetíma strážcema dát takovej malej vánoční speciál. Takovou malou neškodnou jednohubku, která potěší, pobaví a budete se díky ní ještě více těšit na třetí díl. Drax s Mantis, jak unášejí Kevina Bacona, je opravdu něco, co bych nečekal, že někdy uvidím. Mohlo to teda vyjít trochu později vzhledem k tomu, že Vánoce jsou až za měsíc, ale co se dá dělat. 7/10 ()

xxmurphyxx

Neurazí, nenadchne. Kľudne sa to dalo osekať na príjemnú dvadsaťpäť minútovku, keďže tých gagov tu zas toľko nie je a obe pesničky vtrepem do desiatich minút. Čakal som trochu viac. Regulérne by to bolo za dva, dva a pol, ale keď už idú tie zasraté sviatky prihodím na tri, nech nežeriem. ()

Scanerior

Pěkný, vtipný a pohodový vánoční speciál, který potěšil a letos mi poprvé přinesl vánoční atmosféru. Celý děj mi ohromně utekl, stopáž byla opravdu akorát a film neměl hluchá místa. Dalším plusem byly rozhodně písničky, zvláště ta první. Celkově opravdu překvapivě povedený speciál. Aktualizace: Ta první písnička je opravdu skvělá a asi se stane jednou z mých oblíbených vánočních klasik. ()

Kinofil

|| TV-14 || Marvel/Disney || Rozpočet: N/A || Potenciál na tuto vánoční Gunnovu blbinu, údajně inspirovanou nechvalně známým, avšak legendárním vánočním speciálem Star Wars, byl veliký. Tedy ne zase tak veliký, ale Gunn si tu mohl vymyslet prakticky cokoliv, aniž by to zasahovalo do MCU a vyřádit se. Čekal jsem proto šílenou jízdu s Kevinem Baconem, u které se budu bavit, smát a na konci si poslechnu nějaké to povinné vánoční poselství. Dočkal jsem se jen toho posledního. Ne že by byl Sváteční speciál nějaká nuda, ale zápletka je čistě primitivní (dobře tady bych to ještě bral jako záměr k parodii) a její provedení ryze televizní, laciné a odfláknuté. Drax a Nebula v LA připomínají Herkulese v New Yorku, diví se a smějí se každé blbině, dělají bordel a...to je všechno. Zábava tak pro 7leté děcka. Zábavný není ani Bacon, který nedostane pořádný prostor a šanci tento kraťas vytáhnout z průměru. Celé to navíc působí extrémně studiově. Dobře je to televizní blbina, ale na Marvel je to pod úrověn. Korunku tomu nasazuje ošklivý (CGI?) Groot, který vypadá jako tlustý teenager v kostýmu. Bojím se o trojku Strážců a bojím se i o Gunna, který po Sebevražedném oddílu ujíždí až moc (jak Taika Waititi s Thorem). Pochválit však aspoň můžu soundtrack. 50%. ()

IZFNP

Vianočný špeciál, ako má byť. Keď už to MCU nie je jedinečné a špeciálne, nech je aspoň zábavné a vlastne tak trochu retro. ()

blazma

Taková krátká Vánoční blbůstka a konečně se Peter dočkal setkání se svým dětským hrdinou. Příjemné, ale pořád blbost bez které bych se obešel. ()

Gunn začíná čistku DC filmů

Gunn začíná čistku DC filmů