Ocenění

2020 - 34th Premios Goya

Nejlepší film

Nejlepší dokument

Nejlepší režisér

Nejlepší herec

Nejlepší herečka

Nejlepší vedlejší herec

Nejlepší vedlejší herečka

Nejlepší zahraniční španělsky mluvený film

Všechny kategorie

Nejlepší film
Bolest a sláva
Až přijde oheň
Intemperie
La trinchera infinita
Mientras dure la guerra
Nejlepší dokument
Ara Malikian: Una vida entre las cuerdas
Aute Retrato
El Cuadro, Historias de Las Meninas
Historias de nuestro cine
Nejlepší režisér
Pedro Almodóvar (Bolest a sláva)
Oliver Laxe (Až přijde oheň)
Aitor Arregi, Jon Garaño, José María Goenaga (La trinchera infinita)
Alejandro Amenábar (Mientras dure la guerra)
Nejlepší debutující režisér
La hija de un ladrón (Belén Funes)
Buñuel v želvím labyrintu (Salvador Simó)
El hoyo (Galder Gaztelu-Urrutia)
Výhody cestování vlakem (Aritz Moreno)
Nejlepší herec
Antonio Banderas (Bolest a sláva)
Antonio de la Torre (La trinchera infinita)
Karra Elejalde (Mientras dure la guerra)
Luis Tosar (Oko za oko)
Nejlepší herečka
Belén Cuesta (La trinchera infinita)
Penélope Cruz (Bolest a sláva)
Greta Fernández (La hija de un ladrón)
Marta Nieto (Matka)
Nejlepší vedlejší herec
Eduard Fernández (Mientras dure la guerra)
Asier Etxeandia (Bolest a sláva)
Leonardo Sbaraglia (Bolest a sláva)
Luís Callejo (Intemperie)
Nejlepší vedlejší herečka
Julieta Serrano (Bolest a sláva)
Natalia de Molina (Adiós)
Mona Martínez (Adiós)
Nathalie Poza (Mientras dure la guerra)
Nejlepší nový herec
Enric Auquer (Oko za oko)
Vicente Vergara (La trinchera infinita)
Santi Prego (Mientras dure la guerra)
Nacho Sánchez (Těžkých sedmnáct)
Nejlepší nová herečka
Benedicta Sanchez (Až přijde oheň)
Pilar Gómez (Adiós)
Carmen Arrufat (La inocencia)
Ainhoa Santamaría (Mientras dure la guerra)
Nejlepší původní scénář
Bolest a sláva (Pedro Almodóvar)
El hoyo (David Desola, Pedro Rivero)
La trinchera infinita (Luiso Berdejo, José María Goenaga)
Mientras dure la guerra (Alejandro Amenábar, Alejandro Hernández)
Nejlepší adaptovaný scénář
Intemperie (Daniel Remón, Benito Zambrano)
Buñuel v želvím labyrintu (Eligio R. Montero, Salvador Simó)
Matka (Isabel Peña, Rodrigo Sorogoyen)
Výhody cestování vlakem (Javier Gullón)
Nejlepší zahraniční španělsky mluvený film
La odisea de los giles (Sebastián Borensztein)
Araña (Andrés Wood)
El despertar de las hormigas (Antonella Sudasassi Furniss)
Monos (Alejandro Landes)
Nejlepší evropský film
Bídníci (Ladj Ly)
Portrét dívky v plamenech (Céline Sciamma)
Tina a Vore (Ali Abbasi)
Yesterday (Danny Boyle)
Nejlepší animovaný film
Buñuel v želvím labyrintu
Elcano y Magallanes, la primera vuelta al mundo
Klaus
Nejlepší kamera
Až přijde oheň (Mauro Herce)
Bolest a sláva (José Luis Alcaine)
La trinchera infinita (Javier Agirre)
Mientras dure la guerra (Alex Catalán)
Nejlepší střih
Bolest a sláva (Teresa Font)
La trinchera infinita (Laurent Dufreche, Raúl López)
Matka (Alberto del Campo)
Mientras dure la guerra (Carolina Martínez Urbina)
Nejlepší zvuk
La trinchera infinita
Bolest a sláva
Mientras dure la guerra
Oko za oko
Nejlepší původní hudba
Bolest a sláva (Alberto Iglesias)
Buñuel v želvím labyrintu (Arturo Cardelús)
La trinchera infinita (Pascal Gaigne)
Mientras dure la guerra (Alejandro Amenábar)
Nejlepší píseň
Intemperie (Intemperie)
Klaus (Invisible)
La inocencia (Allí en la arena)
La noche de las dos lunas (Miel y agua)
Nejlepší výprava
Mientras dure la guerra (Juan Pedro De Gaspar)
Bolest a sláva (Antxón Gómez)
La trinchera infinita (Pepe Domínguez del Olmo)
Výhody cestování vlakem (Mikel Serrano)
Nejlepší kostýmy
Mientras dure la guerra (Sonia Grande)
Bolest a sláva (Paola Torres)
La trinchera infinita (Lourdes Fuentes, Saioa Lara)
Paradise Hills (Alberto Valcárcel)
Nejlepší masky
Mientras dure la guerra
Bolest a sláva
La trinchera infinita
Výhody cestování vlakem
Nejlepší producentská supervize
Mientras dure la guerra
Bolest a sláva
Intemperie
La trinchera infinita
Nejlepší speciální efekty
El hoyo
La trinchera infinita
Mientras dure la guerra
Perdiendo el este
Nejlepší krátkometrážní film
Zumo de sandía (Irene Moray)
El nadador (Pablo Barce)
Foreigner (Carlos Violadé Guerrero)
Maras (Salvador Calvo)
Velká večerní (Jiajie Yu)
Nejlepší krátkometrážní animovaný film
Madrid 2120 (José Luis Quirós, Paco Sáez)
El árbol de las almas perdidas (Laura Zamora)
Homomaquia (David Fidalgo Omil)
Muedra (César Díaz Meléndez)
Nejlepší krátkometrážní dokument
Nuestra vida como niños refugiados en Europa (Silvia Venegas)
El Infierno (Raúl de la Fuente)
El sueño europeo: Serbia (Jaime Alekos)
2001 Sparks in the dark (Pedro González Bermúdez)
Čestné uznání
Marisol

2019 - 33rd Premios Goya

Nejlepší film

Nejlepší dokument

Nejlepší režisér

Nejlepší herec

Nejlepší herečka

Nejlepší vedlejší herec

Nejlepší vedlejší herečka

Nejlepší zahraniční španělsky mluvený film

Všechny kategorie

Nejlepší film
Šampióni
Carmen a Lola
Království
Mezi dvěma vodami
Všichni to vědí
Nejlepší dokument
Mlčení těch druhých
Apuntes para una película de atracos
Camarón: Flamenco y Revolución
Desenterrando Sad Hill
Nejlepší režisér
Rodrigo Sorogoyen (Království)
Isaki Lacuesta (Mezi dvěma vodami)
Javier Fesser (Šampióni)
Asghar Farhadi (Všichni to vědí)
Nejlepší debutující režisér
Carmen a Lola (Arantxa Echevarria)
Ana de día (Andrea Jaurrieta)
Sin fin (César Esteban Alenda, José Esteban Alenda)
Viaje al cuarto de una madre (Celia Rico Clavellino)
Nejlepší herec
Antonio de la Torre (Království)
Javier Gutiérrez (Šampióni)
José Coronado (Tu hijo)
Javier Bardem (Všichni to vědí)
Nejlepší herečka
Susi Sánchez (La enfermedad del domingo)
Najwa Nimri (Quién te cantará)
Lola Dueñas (Viaje al cuarto de una madre)
Penélope Cruz (Všichni to vědí)
Nejlepší vedlejší herec
Luis Zahera (Království)
Antonio de la Torre (La noche de 12 años)
Juan Margallo (Šampióni)
Eduard Fernández (Všichni to vědí)
Nejlepší vedlejší herečka
Carolina Yuste (Carmen a Lola)
Ana Wagener (Království)
Natalia de Molina (Quién te cantará)
Anna Castillo (Viaje al cuarto de una madre)
Nejlepší nový herec
Jesús Vidal (Šampióni)
Moreno Borja (Carmen a Lola)
Francisco Reyes (Království)
Carlos Acosta (Yuli)
Nejlepší nová herečka
Eva Llorach (Quién te cantará)
Zaira Romero (Carmen a Lola)
Rosy Rodriguez (Carmen a Lola)
Gloria Ramos (Šampióni)
Nejlepší původní scénář
Království (Isabel Peña, Rodrigo Sorogoyen)
Carmen a Lola (Arantxa Echevarria)
Šampióni (Javier Fesser, David Marqués)
Všichni to vědí (Asghar Farhadi)
Nejlepší adaptovaný scénář
La noche de 12 años (Álvaro Brechner)
Jefe (Natxo López)
Superlópez (Borja Cobeaga, Diego San José)
Yuli (Paul Laverty)
Nejlepší zahraniční španělsky mluvený film
Roma (Alfonso Cuarón)
Andílek (Luis Ortega)
La noche de 12 años (Álvaro Brechner)
Psi (Marcela Said)
Nejlepší evropský film
Studená válka (Paweł Pawlikowski)
Dívka (Lukas Dhont)
Nit z přízraků (Paul Thomas Anderson)
Večírek (Sally Potter)
Nejlepší animovaný film
Další den života
Azahar
Bikes the Movie
Memorias de un hombre en pijama
Nejlepší kamera
La sombra de la ley (Josu Inchaustegui)
Království (Alejandro de Pablo)
Quién te cantará (Eduard Grau)
Yuli (Alex Catalán)
Nejlepší střih
Království (Alberto del Campo)
Šampióni (Javier Fesser)
Viaje al cuarto de una madre (Fernando Franco)
Všichni to vědí (Hayedeh Safiyari)
Nejlepší zvuk
Království
Quién te cantará
Šampióni
Yuli
Nejlepší původní hudba
Království (Olivier Arson)
En las estrellas (Ivan Palomares)
La sombra de la ley (Xavier Font, Manuel Riveiro)
Yuli (Alberto Iglesias)
Nejlepší píseň
Šampióni (Este es el momento)
Carmen a Lola (Me vas a extrañar)
Muž, který zabil Dona Quijota (Tarde azul de abril)
Všichni to vědí (Una de esas noches sin final)
Nejlepší výprava
La sombra de la ley (Juan Pedro De Gaspar)
El fotógrafo de Mauthausen (Rosa Ros)
Muž, který zabil Dona Quijota (Benjamín Fernández)
Superlópez (Balter Gallart)
Nejlepší kostýmy
La sombra de la ley (Clara Bilbao)
El fotógrafo de Mauthausen (Mercè Paloma)
Muž, který zabil Dona Quijota (Lena Mossum)
Quién te cantará (Ana López Cobos)
Nejlepší masky
Muž, který zabil Dona Quijota
El fotógrafo de Mauthausen
La sombra de la ley
Quién te cantará
Nejlepší producentská supervize
Muž, který zabil Dona Quijota
El fotógrafo de Mauthausen
Království
Šampióni
Nejlepší speciální efekty
Superlópez
Errementari
Království
La sombra de la ley
Nejlepší krátkometrážní film
Čuník (Carlota Martínez-Pereda)
Bailaora (Rubin Stein)
El niño que quería volar (Jorge Muriel)
Matria (Álvaro Gago Díaz)
Nejlepší krátkometrážní animovaný film
Talent Scout (José Herrera)
El olvido (Xenia Grey, Cristina Vaello)
Soy una tumba (Khris Cembe)
Nejlepší krátkometrážní dokument
Gaza (Garry Keane, Andrew McConnell)
Kyoko (Joan Bover, Marcos Cabotá)
Poklad (Nestor del Castllo, Marisa Lafuente Esteso)
Wan Xia, la última luz del atardecer (Silvia Rey)
Čestné uznání
Narciso Ibáñez Serrador

2018 - 32nd Premios Goya

Nejlepší film

Nejlepší dokument

Nejlepší režisér

Nejlepší herec

Nejlepší herečka

Nejlepší vedlejší herec

Nejlepší vedlejší herečka

Nejlepší zahraniční španělsky mluvený film

Všechny kategorie

Nejlepší film
Florencino knihkupectví
El autor
Handia
Léto 1993
Veronika
Nejlepší dokument
Spousta dětí, opice a zámek
Cantábrico
Dancing Beethoven
Saurovi
Nejlepší režisér
Isabel Coixet (Florencino knihkupectví)
Manuel Martín Cuenca (El autor)
Aitor Arregi, Jon Garaño (Handia)
Paco Plaza (Veronika)
Nejlepší debutující režisér
Léto 1993 (Carla Simon Pipó)
El secreto de Marrowbone (Sergio G. Sánchez)
La llamada (Javier Ambrossi, Javier Calvo)
Nedokážu říct sbohem (Lino Escalera)
Nejlepší herec
Javier Gutiérrez (El autor)
Antonio de la Torre (Abrakadabra)
Javier Bardem (Escobar)
Andrés Gertrúdix (Odcházení)
Nejlepší herečka
Nathalie Poza (Nedokážu říct sbohem)
Maribel Verdú (Abrakadabra)
Penélope Cruz (Escobar)
Emily Mortimer (Florencino knihkupectví)
Nejlepší vedlejší herec
David Verdaguer (Léto 1993)
José Mota (Abrakadabra)
Antonio de la Torre (El autor)
Bill Nighy (Florencino knihkupectví)
Nejlepší vedlejší herečka
Adelfa Calvo (El autor)
Belén Cuesta (La llamada)
Anna Castillo (La llamada)
Lola Dueñas (Nedokážu říct sbohem)
Nejlepší nový herec
Eneko Sagardoy (Handia)
Pol Monen (Amar)
Eloi Costa (Kůže)
Santiago Alverú (Selfíčko)
Nejlepší nová herečka
Bruna Cusí (Léto 1993)
Adriana Paz (El autor)
Itziar Castro (Kůže)
Sandra Escacena (Veronika)
Nejlepší původní scénář
Handia (Aitor Arregi, Andoni de Carlos, Jon Garaño, José María Goenaga)
Abrakadabra (Pablo Berger)
Léto 1993 (Carla Simon Pipó)
Veronika (Fernando Navarro, Paco Plaza)
Nejlepší adaptovaný scénář
Florencino knihkupectví (Isabel Coixet)
El autor (Manuel Martín Cuenca, Alejandro Hernández)
La llamada (Javier Ambrossi, Javier Calvo)
Nejistá sláva (Coral Cruz, Agustí Villaronga)
Nejlepší zahraniční španělsky mluvený film
Fantastická žena (Sebastián Lelio)
Amazona (Nicolas van Hemelryck, Clare Weiskopf)
Bouře (Tatiana Huezo)
Zama (Lucrecia Martel)
Nejlepší evropský film
Čtverec (Ruben Östlund)
Dokud nás svatba nerozdělí (Olivier Nakache, Eric Toledano)
Lady Macbeth (William Oldroyd)
Toni Erdmann (Maren Ade)
Nejlepší animovaný film
Tad Stones a tajemství krále Midase
Nur eta herensugearen tenplua
Příšerky pod hladinou
Nejlepší kamera
Handia (Javier Agirre)
Florencino knihkupectví (Jean-Claude Larrieu)
Léto 1993 (Santiago Racaj)
Oro (Paco Femenia)
Nejlepší střih
Handia (Laurent Dufreche, Raúl López)
Abrakadabra (David Gallart)
Florencino knihkupectví (Bernat Aragonés)
Léto 1993 (Didac Palou, Ana Pfaff)
Nejlepší zvuk
Veronika
El autor
El bar
Handia
Nejlepší původní hudba
Handia (Pascal Gaigne)
Florencino knihkupectví (Alfonso de Vilallonga)
Summit (Alberto Iglesias)
Veronika (Eugenio Mira)
Nejlepší píseň
La llamada (La llamada)
El autor (Algunas veces)
Florencino knihkupectví (Feeling Lonely on a Sunday Afternoon)
Nepřátelská zóna (En zona hostil)
Nejlepší výprava
Handia (Mikel Serrano)
Abrakadabra (Alain Bainée)
Florencino knihkupectví (Llorenç Miquel)
Oro (Javier Fernández)
Nejlepší kostýmy
Handia (Saioa Lara)
Abrakadabra (Paco Delgado)
Florencino knihkupectví (Mercè Paloma)
Oro (Tatiana Hernández)
Nejlepší masky
Handia
Abrakadabra
Kůže
Oro
Nejlepší producentská supervize
Handia
Florencino knihkupectví
Léto 1993
Oro
Nejlepší speciální efekty
Handia
Nepřátelská zóna
Oro
Veronika
Nejlepší krátkometrážní film
Madre (Rodrigo Sorogoyen)
Nejlepší krátkometrážní animovaný film
Woody & Woody (Jaume Carrió)
Nejlepší krátkometrážní dokument
Vyděděnci (Laura Ferrés)
Čestné uznání
Marisa Paredes

2017 - 31st Premios Goya

Nejlepší film

Nejlepší dokument

Nejlepší režisér

Nejlepší herec

Nejlepší herečka

Nejlepší vedlejší herec

Nejlepší vedlejší herečka

Nejlepší zahraniční španělsky mluvený film

Všechny kategorie

Nejlepší film
Pozdě na hněv
Julieta
Muž tisíce tváří
Que Dios nos perdone
Volání netvora: Příběh života
Nejlepší dokument
Frágil equilibrio
Bosch: Zahrada pozemských rozkoší
Nacido en Siria
Omega
Nejlepší režisér
J.A. Bayona (Volání netvora: Příběh života)
Pedro Almodóvar (Julieta)
Alberto Rodríguez (Muž tisíce tváří)
Rodrigo Sorogoyen (Que Dios nos perdone)
Nejlepší debutující režisér
Pozdě na hněv (Raúl Arévalo)
Jednooký král (Marc Crehuet)
María a ti ostatní (Nely Reguera)
1898. Los últimos de Filipinas (Salvador Calvo)
Nejlepší herec
Roberto Álamo (Que Dios nos perdone)
Eduard Fernández (Muž tisíce tváří)
Luís Callejo (Pozdě na hněv)
Antonio de la Torre (Pozdě na hněv)
Nejlepší herečka
Emma Suárez (Julieta)
Bárbara Lennie (María a ti ostatní)
Carmen Machi (Otevřené dveře)
Penélope Cruz (Španělská královna)
Nejlepší vedlejší herec
Manolo Solo (Pozdě na hněv)
Javier Gutiérrez (Olivovník)
Javier Pereira (Que Dios nos perdone)
Karra Elejalde (100 metros)
Nejlepší vedlejší herečka
Emma Suárez (Nová kůže)
Candela Peña (KIKI: Pojďme na to!)
Terele Pávez (Otevřené dveře)
Sigourney Weaver (Volání netvora: Příběh života)
Nejlepší nový herec
Carlos Santos (Muž tisíce tváří)
Raúl Jiménez (Pozdě na hněv)
Rodrigo De la Serna (Sto let odpuštění)
Ricardo Gómez (1898. Los últimos de Filipinas)
Nejlepší nová herečka
Anna Castillo (Olivovník)
Sílvia Peréz Cruz (Cerca de tu casa)
Belén Cuesta (KIKI: Pojďme na to!)
Ruth Díaz (Pozdě na hněv)
Nejlepší původní scénář
Pozdě na hněv (Raúl Arévalo, David Pulido)
Olivovník (Paul Laverty)
Que Dios nos perdone (Isabel Peña, Rodrigo Sorogoyen)
Sto let odpuštění (Jorge Guerricaechevarría)
Nejlepší adaptovaný scénář
Muž tisíce tváří (Rafael Cobos, Alberto Rodríguez)
Julieta (Pedro Almodóvar)
KIKI: Pojďme na to! (Paco Leon, Fernando Pérez)
Volání netvora: Příběh života (Patrick Ness)
Nejlepší zahraniční španělsky mluvený film
Vážený občan (Mariano Cohn, Gastón Duprat)
Anna (Jacques Toulemonde Vidal)
Las elegidas (David Pablos)
Zdaleka (Lorenzo Vigas Castes)
Nejlepší evropský film
Elle (Paul Verhoeven)
Genius (Michael Grandage)
Já, Daniel Blake (Ken Loach)
Saulův syn (László Nemes)
Nejlepší animovaný film
Psychonauti, zapomenuté děti
Ozzy
Teresa a Tim
Nejlepší kamera
Volání netvora: Příběh života (Óscar Faura)
Pozdě na hněv (Arnau Valls Colomer)
Španělská královna (José Luis Alcaine)
1898. Los últimos de Filipinas (Alex Catalán)
Nejlepší střih
Volání netvora: Příběh života (Jaume Martí, Bernat Vilaplana)
Muž tisíce tváří (José M. G. Moyano)
Pozdě na hněv (Ángel Hernández Zoido)
Que Dios nos perdone (Alberto del Campo, Fernando Franco)
Nejlepší zvuk
Volání netvora: Příběh života
Muž tisíce tváří
Ozzy
1898. Los últimos de Filipinas
Nejlepší původní hudba
Volání netvora: Příběh života (Fernando Velázquez)
Julieta (Alberto Iglesias)
Muž tisíce tváří (Julio de la Rosa)
Olivovník (Pascal Gaigne)
Nejlepší píseň
Cerca de tu casa (Aí, aí, aí)
Bollywood made in Spain (Descubriendo India)
Frágil equilibrio (Muerte)
KIKI: Pojďme na to! (Kiki)
Nejlepší výprava
Volání netvora: Příběh života (Eugenio Caballero)
Muž tisíce tváří (Pepe Domínguez del Olmo)
Španělská královna (Juan Pedro De Gaspar)
1898. Los últimos de Filipinas (Carlos Bodelón)
Nejlepší kostýmy
1898. Los últimos de Filipinas (Paola Torres)
No culpes al karma de lo que te pasa por gilipollas (Cristina Rodríguez)
Pozdě na hněv (Cristina Rodríguez, Alberto Valcárcel)
Španělská královna (Lala Huete)
Nejlepší masky
Volání netvora: Příběh života
Julieta
Muž tisíce tváří
1898. Los últimos de Filipinas
Nejlepší producentská supervize
Volání netvora: Příběh života
Muž tisíce tváří
Španělská královna
1898. Los últimos de Filipinas
Nejlepší speciální efekty
Volání netvora: Příběh života
Gernika
Julieta
1898. Los últimos de Filipinas
Nejlepší krátkometrážní film
Timecode (Juanjo Giménez Peña)
Nejlepší krátkometrážní animovaný film
Decorado (Alberto Vázquez)
Nejlepší krátkometrážní dokument
Cabezas habladoras (Juan Vicente Córdoba)
Čestné uznání
Ana Belén

2016 - 30th Premios Goya

Nejlepší film

Nejlepší dokument

Nejlepší režisér

Nejlepší herec

Nejlepší herečka

Nejlepší vedlejší herec

Nejlepší vedlejší herečka

Nejlepší zahraniční španělsky mluvený film

Všechny kategorie

Nejlepší film
Truman
Nadie quiere la noche
Nevěsta
Zanic
Nejlepší dokument
Slané sny
Chicas nuevas 24 horas
I Am Your Father
The Propaganda Game
Nejlepší režisér
Cesc Gay (Truman)
Isabel Coixet (Nadie quiere la noche)
Paula Ortiz (Nevěsta)
Fernando León de Aranoa (Perfektní den)
Nejlepší debutující režisér
Zanic (Daniel Guzmán)
El desconocido (Dani de la Torre)
Jak být normální (Leticia Dolera)
Techo y comida (Juan Miguel del Castillo)
Nejlepší herec
Ricardo Darín (Truman)
Pedro Casablanc (B)
Luis Tosar (El desconocido)
Asier Etxeandia (Nevěsta)
Nejlepší herečka
Natalia de Molina (Techo y comida)
Penélope Cruz (Ma Ma)
Juliette Binoche (Nadie quiere la noche)
Inma Cuesta (Nevěsta)
Nejlepší vedlejší herec
Javier Cámara (Truman)
Manolo Solo (B)
Tim Robbins (Perfektní den)
Felipe García Vélez (Zanic)
Nejlepší vedlejší herečka
Luisa Gavasa (Nevěsta)
Elvira Mínguez (El desconocido)
Nora Navas (Felices 140)
Marian Álvarez (Felices 140)
Nejlepší nový herec
Miguel Herrán (Zanic)
Fernando Colomo (Isla Bonita)
Manuel Burque (Jak být normální)
Álex García (Nevěsta)
Nejlepší nová herečka
Irene Escolar (Un otoño sin Berlín)
Iraia Elias (Babička)
Yordanka Ariosa (El rey de La Habana)
Antonia Guzmán (Zanic)
Nejlepší původní scénář
Truman (Tomàs Aragay, Cesc Gay)
El desconocido (Alberto Marini)
Vyjednávač (Borja Cobeaga)
Zanic (Daniel Guzmán)
Nejlepší adaptovaný scénář
Perfektní den (Fernando León de Aranoa)
B (David Ilundain)
El rey de La Habana (Agustí Villaronga)
Nevěsta (Javier García Arredondo, Paula Ortiz)
Nejlepší zahraniční španělsky mluvený film
Klan (Pablo Trapero)
Čajový dýchánek (Maite Alberdi)
Magallanes (Salvador del Solar)
Vestido de novia (Marilyn Solaya)
Nejlepší evropský film
Mustang (Deniz Gamze Ergüven)
Cesta do školy (Pascal Plisson)
Leviatan (Andrej Zvjagincev)
Macbeth (Justin Kurzel)
Nejlepší animovaný film
Cesta na měsíc
Meñique y el espejo mágico
Yoko y sus amigos
Nejlepší kamera
Nevěsta (Migue Amoedo)
El rey de La Habana (Josep M. Civit)
Nadie quiere la noche (Jean-Claude Larrieu)
Perfektní den (Alex Catalán)
Nejlepší střih
El desconocido (Jorge Coira)
Jak být normální (David Gallart)
Perfektní den (Nacho Ruiz Capillas)
Truman (Pablo Barbieri Carrera)
Nejlepší zvuk
El desconocido
Moje velká noc
Nevěsta
Spy Time
Nejlepší původní hudba
Nadie quiere la noche (Lucas Vidal)
Chavín de Huantar. El Teatro del Más Allá (Santi Vega)
Ma Ma (Alberto Iglesias)
Nevěsta (Šigeru Umebajaši)
Nejlepší píseň
Palmeras en la nieve (Palmeras en la nieve)
El país del miedo (So Far and Yet So Close)
Matar el tiempo (Como me mata el tiempo)
Techo y comida (Techo y comida)
Nejlepší výprava
Palmeras en la nieve (Antón Laguna)
Moje velká noc (José Luis Arrizabalaga, Biaffra)
Nadie quiere la noche (Alain Bainée)
Nevěsta (Jesús Bosqued, Pilar Quintana)
Nejlepší kostýmy
Nadie quiere la noche (Clara Bilbao)
Moje velká noc (Paola Torres)
Palmeras en la nieve (Loles García Galean)
Perfektní den (Fernando García)
Nejlepší masky
Nadie quiere la noche
Ma Ma
Nevěsta
Palmeras en la nieve
Nejlepší producentská supervize
Nadie quiere la noche
El desconocido
Palmeras en la nieve
Perfektní den
Nejlepší speciální efekty
Spy Time
El desconocido
Moje velká noc
Posedlá pomstou
Nejlepší krátkometrážní film
The Runner (José Luis Montesinos)
Nejlepší krátkometrážní animovaný film
Všichni jsme stejní (Daniel Martínez Lara, Rafa Cano Méndez)
Nejlepší krátkometrážní dokument
Hijos de la tierra (Diego E. Sarmiento Pagan)
Čestné uznání
Mariano Ozores

2015 - 29th Premios Goya

Nejlepší film

Nejlepší dokument

Nejlepší režisér

Nejlepší herec

Nejlepší herečka

Nejlepší vedlejší herec

Nejlepší vedlejší herečka

Nejlepší zahraniční španělsky mluvený film

Všechny kategorie

Nejlepší film
Mokřina
Divoké historky
El Niño
Květiny
Nejlepší dokument
Paco de Lucía
Edificio España
El último adiós de Bette Davis
Narozeni v Gaze
Nejlepší režisér
Alberto Rodríguez (Mokřina)
Damián Szifrón (Divoké historky)
Daniel Monzón (El Niño)
Carlos Vermut (Magická dívka)
Nejlepší debutující režisér
10.000 km (Carlos Marques-Marcet)
Musarañas (Juanfer Andrés, Esteban Roel)
Paco de Lucía (Curro Sánchez)
Todos están muertos (Beatriz Sanchís)
Nejlepší herec
Javier Gutiérrez (Mokřina)
Ricardo Darín (Divoké historky)
Luis Bermejo (Magická dívka)
Raúl Arévalo (Mokřina)
Nejlepší herečka
Bárbara Lennie (Magická dívka)
María León (Marsella)
Macarena Gómez (Musarañas)
Elena Anaya (Todos están muertos)
Nejlepší vedlejší herec
Karra Elejalde (Ocho apellidos vascos)
Eduard Fernández (El Niño)
José Sacristán (Magická dívka)
Antonio de la Torre (Mokřina)
Nejlepší vedlejší herečka
Carmen Machi (Ocho apellidos vascos)
Bárbara Lennie (El Niño)
Goya Toledo (Marsella)
Mercedes León (Mokřina)
Nejlepší nový herec
Dani Rovira (Ocho apellidos vascos)
Jesús Castro (El Niño)
Israel Elejalde (Magická dívka)
David Verdaguer (10.000 km)
Nejlepší nová herečka
Nerea Barros (Mokřina)
Yolanda Ramos (Carmina y amén.)
Ingrid García Jonsson (Krásné mládí)
Natalia Tena (10.000 km)
Nejlepší původní scénář
Mokřina (Rafael Cobos, Alberto Rodríguez)
Divoké historky (Damián Szifrón)
El Niño (Jorge Guerricaechevarría, Daniel Monzón)
Magická dívka (Carlos Vermut)
Nejlepší adaptovaný scénář
Agenti Dementi (Javier Fesser, Claro García, Cristóbal Ruiz)
A Esmorga (Carlos Asorey, Ignacio Vilar)
Anochece en la India (Pablo Burgués, David Planell, Chema Rodríguez)
Rastres de sàndal (Anna Soler-Pont)
Nejlepší zahraniční španělsky mluvený film
Divoké historky (Damián Szifrón)
Co největší vzdálenost (Claudia Pinto)
Mr. Kaplan (Álvaro Brechner)
Výchova (Ernesto Daranas)
Nejlepší evropský film
Ida (Paweł Pawlikowski)
Co jsme komu udělali? (Philippe de Chauveron)
Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (Felix Herngren)
Sůl Země (Juliano Ribeiro Salgado, Wim Wenders)
Nejlepší animovaný film
Agenti Dementi
La Tropa de Trapo en la Selva del Arcoíris
Mama, soy un zombi
Nejlepší kamera
Mokřina (Alex Catalán)
Automata (Alejandro Martínez)
El Niño (Carles Gusi)
Ocho apellidos vascos (Gonzalo F. Berridi)
Nejlepší střih
Mokřina (José M. G. Moyano)
Divoké historky (Pablo Barbieri Carrera, Damián Szifrón)
El Niño (Cristina Pastor)
Paco de Lucía (Darío García, José M. G. Moyano)
Nejlepší zvuk
El Niño
Agenti Dementi
Automata
Mokřina
Nejlepší původní hudba
Mokřina (Julio de la Rosa)
Divoké historky (Gustavo Santaolalla)
El Niño (Roque Baños)
Květiny (Pascal Gaigne)
Nejlepší píseň
El Niño (Niño sin miedo)
Agenti Dementi (Morta y File)
Haz de tu vida una obra de arte (Me ducho en tus besos)
Ocho apellidos vascos (No te marches jamás)
Nejlepší výprava
Mokřina (Pepe Domínguez del Olmo)
Agenti Dementi (Víctor Monigote)
Automata (Patrick Salvador)
El Niño (Antón Laguna)
Nejlepší kostýmy
Mokřina (Fernando García)
Automata (Armaveni Stoyanova)
El Niño (Tatiana Hernández)
Por un puñado de besos (Cristina Rodríguez)
Nejlepší masky
Musarañas
Divoké historky
El Niño
Nejlepší producentská supervize
El Niño
Agenti Dementi
Divoké historky
Mokřina
Nejlepší speciální efekty
El Niño
Mokřina
Ten, co tě sleduje
Torrente V: Misión Eurovegas
Čestné uznání
Antonio Banderas

2014 - 28th Premios Goya

Nejlepší film

Nejlepší dokument

Nejlepší režisér

Nejlepší herec

Nejlepší herečka

Nejlepší vedlejší herec

Nejlepší vedlejší herečka

Nejlepší zahraniční španělsky mluvený film

Všechny kategorie

Nejlepší film
Život je snadný, když zavřete oči
Fotbal nade vše
Kanibal
Patnáct let a jeden den
Zraněná
Nejlepší dokument
Las Maestras de la República
Divoké Španělsko
El efecto K. El montador de Stalin
Jako uvázaná na řetězu
Món petit
Nejlepší režisér
David Trueba (Život je snadný, když zavřete oči)
Daniel Sánchez Arévalo (Fotbal nade vše)
Manuel Martín Cuenca (Kanibal)
Gracia Querejeta (Patnáct let a jeden den)
Nejlepší debutující režisér
Zraněná (Fernando Franco)
Labyrint mysli (Jorge Dorado)
Pohroma (Neus Ballús)
Stockholm (Rodrigo Sorogoyen)
Nejlepší herec
Javier Cámara (Život je snadný, když zavřete oči)
Antonio de la Torre (Kanibal)
Tito Valverde (Patnáct let a jeden den)
Eduard Fernández (Todas las mujeres)
Nejlepší herečka
Marian Álvarez (Zraněná)
Aura Garrido (Stockholm)
Nora Navas (Tots volem el millor per a ella)
Inma Cuesta (Tři svatby navíc)
Nejlepší vedlejší herec
Roberto Álamo (Fotbal nade vše)
Carlos Bardem (Alacrán enamorado)
Antonio de la Torre (Fotbal nade vše)
Juan Diego Botto (Ismael)
Nejlepší vedlejší herečka
Terele Pávez (Čarodějnice ze Zugarramurdi)
Maribel Verdú (Patnáct let a jeden den)
Nathalie Poza (Todas las mujeres)
Susi Sánchez (10.000 noches en ninguna parte)
Nejlepší nový herec
Javier Pereira (Stockholm)
Hovik Keuchkerian (Alacrán enamorado)
Patrick Criado (Fotbal nade vše)
Berto Romero (Tři svatby navíc)
Nejlepší nová herečka
Natalia de Molina (Život je snadný, když zavřete oči)
Olimpia Melinte (Kanibal)
Belén López (Patnáct let a jeden den)
María Morales (Todas las mujeres)
Nejlepší původní scénář
Život je snadný, když zavřete oči (David Trueba)
Fotbal nade vše (Daniel Sánchez Arévalo)
Tři svatby navíc (Pablo Alén, Breixo Corral)
Zraněná (Fernando Franco, Enric Rufas)
Nejlepší adaptovaný scénář
Todas las mujeres (Mariano Barroso, Alejandro Hernández)
Alacrán enamorado (Carlos Bardem, Santiago Zannou)
Kanibal (Manuel Martín Cuenca, Alejandro Hernández)
Zip & Zap a kuličkový gang (Jorge Lara, Francisco Roncal)
Nejlepší zahraniční španělsky mluvený film
Modrá a ne moc růžová (Miguel Ferrari)
Gloria (Sebastián Lelio)
Německý lékař Wakolda (Lucía Puenzo)
Zlatá klec (Diego Quemada-Diez)
Nejlepší evropský film
Láska (Michael Haneke)
Hon (Thomas Vinterberg)
Velká nádhera (Paolo Sorrentino)
Život Adèle (Abdellatif Kechiche)
Nejlepší animovaný film
Hurá na fotbal
Extraordinario viaje de Lucius Dumb, El
Hiroku: Defensores de Gaia
Justin: Jak se stát rytířem
Nejlepší kamera
Kanibal (Pau Esteve Birba)
Čarodějnice ze Zugarramurdi (Kiko de la Rica)
New York Shadows (Juan Pinzás, Tote Trenas)
Patnáct let a jeden den (Juan Carlos Gómez)
Nejlepší střih
Čarodějnice ze Zugarramurdi (Pablo Blanco)
Fotbal nade vše (Nacho Ruiz Capillas)
Tři svatby navíc (Alberto de Toro)
Zraněná (David Pinillos)
Nejlepší zvuk
Čarodějnice ze Zugarramurdi
Fotbal nade vše
Kanibal
Zraněná
Nejlepší původní hudba
Život je snadný, když zavřete oči (Pat Metheny)
A Night in Old Mexico (Emilio Aragón)
Čarodějnice ze Zugarramurdi (Joan Valent)
La mula (Oscar Navarro)
Nejlepší píseň
Fotbal nade vše (Do You Really Want to Be in Love)
Alegrías de Cádiz (De cerca del mar)
A Night in Old Mexico (Aquí sigo)
Patnáct let a jeden den (Rap 15 años y un día)
Nejlepší výprava
Čarodějnice ze Zugarramurdi (José Luis Arrizabalaga, Biaffra)
Alacrán enamorado (Llorenç Miquel)
Kanibal (Isabel Viñuales)
Zip & Zap a kuličkový gang (Juan Pedro De Gaspar)
Nejlepší kostýmy
Čarodějnice ze Zugarramurdi (Paco Delgado)
Rozkoš v oblacích (Tatiana Hernández)
Tři svatby navíc (Cristina Rodríguez)
Život je snadný, když zavřete oči (Lala Huete)
Nejlepší masky
Čarodějnice ze Zugarramurdi
Fotbal nade vše
Symfonie strachu
Tři svatby navíc
Nejlepší producentská supervize
Čarodějnice ze Zugarramurdi
Los últimos días
Tři svatby navíc
Zip & Zap a kuličkový gang
Nejlepší speciální efekty
Čarodějnice ze Zugarramurdi
Fotbal nade vše
Los últimos días
Zip & Zap a kuličkový gang
Čestné uznání
Jaime de Armiñán

2013 - 27th Premios Goya

Nejlepší film

Nejlepší dokument

Nejlepší režisér

Nejlepší herec

Nejlepší herečka

Nejlepší vedlejší herec

Nejlepší vedlejší herečka

Nejlepší zahraniční španělsky mluvený film

Všechny kategorie

Nejlepší film
Sněhurka: Jiný příběh
Nic nás nerozdělí
Umělec a modelka
Zásahová jednotka č. 7
Nejlepší dokument
Hijos de las nubes, la última colonia
Contra el tiempo
Mapa
Mundos sutiles, Los
Nejlepší režisér
J.A. Bayona (Nic nás nerozdělí)
Pablo Berger (Sněhurka: Jiný příběh)
Fernando Trueba (Umělec a modelka)
Alberto Rodríguez (Zásahová jednotka č. 7)
Nejlepší debutující režisér
Neuvěřitelná dobrodružství Tada Stonese (Enrique Gato)
Carmina (Paco Leon)
Evelyn (Isabel de Ocampo)
Tělo (Oriol Paulo)
Nejlepší herec
José Sacristán (Být mrtev a být šťastný)
Daniel Giménez Cacho (Sněhurka: Jiný příběh)
Jean Rochefort (Umělec a modelka)
Antonio de la Torre (Zásahová jednotka č. 7)
Nejlepší herečka
Maribel Verdú (Sněhurka: Jiný příběh)
Naomi Watts (Nic nás nerozdělí)
Penélope Cruz (Příběh mého syna)
Aida Folch (Umělec a modelka)
Nejlepší vedlejší herec
Julián Villagrán (Zásahová jednotka č. 7)
Antonio de la Torre (Invasor)
Ewan McGregor (Nic nás nerozdělí)
Josep Maria Pou (Sněhurka: Jiný příběh)
Nejlepší vedlejší herečka
Candela Peña (Pistole v každé ruce)
María León (Carmina)
Ángela Molina (Sněhurka: Jiný příběh)
Chus Lampreave (Umělec a modelka)
Nejlepší nový herec
Joaquín Núñez (Zásahová jednotka č. 7)
Àlex Monner (Divoši)
Tom Holland (Nic nás nerozdělí)
Emilio Gavira (Sněhurka: Jiný příběh)
Nejlepší nová herečka
Macarena García (Sněhurka: Jiný příběh)
Carmina Barrios (Carmina)
Cati Solivellas (Divoši)
Estefanía de los Santos (Zásahová jednotka č. 7)
Nejlepší původní scénář
Sněhurka: Jiný příběh (Pablo Berger)
Nic nás nerozdělí (María Belón, Sergio G. Sánchez)
Umělec a modelka (Jean-Claude Carrière, Fernando Trueba)
Zásahová jednotka č. 7 (Rafael Cobos, Alberto Rodríguez)
Nejlepší adaptovaný scénář
Neuvěřitelná dobrodružství Tada Stonese (Javier López Barreira, Ignacio del Moral, Jordi Gasull, Neil Landau, Gorka Magallón)
Invasor (Jorge Arenillas, Javier Gullón)
Konec (Jorge Guerricaechevarría, Sergio G. Sánchez)
Tengo ganas de ti (Ramón Salazar)
Todo es silencio (Manuel Muñoz Rivas)
Nejlepší zahraniční španělsky mluvený film
Juan de los Muertos (Alejandro Brugués)
Lucía, a co pak (Michel Franco)
Utajené dětství (Benjamín Ávila)
7 krabic (Juan Carlos Maneglia, Tana Schembori)
Nejlepší evropský film
Nedotknutelní (Olivier Nakache, Eric Toledano)
Na dřeň (Jacques Audiard)
Stud (Steve McQueen)
U nich doma (François Ozon)
Nejlepší animovaný film
Neuvěřitelná dobrodružství Tada Stonese
O Apóstolo
Plumíferos - Aventuras voladoras
The Wish Fish
Nejlepší kamera
Sněhurka: Jiný příběh (Kiko de la Rica)
Nic nás nerozdělí (Óscar Faura)
Umělec a modelka (Daniel Vilar)
Zásahová jednotka č. 7 (Alex Catalán)
Nejlepší střih
Nic nás nerozdělí (Elena Ruiz, Bernat Vilaplana)
Invasor (Antonio Frutos, David Pinillos)
Sněhurka: Jiný příběh (Fernando Franco)
Umělec a modelka (Marta Velasco)
Zásahová jednotka č. 7 (José M. G. Moyano)
Nejlepší zvuk
Nic nás nerozdělí
Invasor
Umělec a modelka
Zásahová jednotka č. 7
Nejlepší původní hudba
Sněhurka: Jiný příběh (Alfonso de Vilallonga)
Neuvěřitelná dobrodružství Tada Stonese (Zacarías M. de la Riva, Cliff Martinez)
Nic nás nerozdělí (Fernando Velázquez)
Zásahová jednotka č. 7 (Julio de la Rosa)
Nejlepší píseň
Sněhurka: Jiný příběh (No te puedo encontrar)
Divoši (Líneas paralelas)
Neuvěřitelná dobrodružství Tada Stonese (Te voy a esperar)
Picassova parta (L'as tu vue?)
Nejlepší výprava
Sněhurka: Jiný příběh (Alain Bainée)
Nic nás nerozdělí (Eugenio Caballero)
Umělec a modelka (Pilar Revuelta)
Zásahová jednotka č. 7 (Pepe Domínguez del Olmo)
Nejlepší kostýmy
Sněhurka: Jiný příběh (Paco Delgado)
Picassova parta (Vicente Ruiz)
Umělec a modelka (Lala Huete)
Zásahová jednotka č. 7 (Fernando García)
Nejlepší masky
Sněhurka: Jiný příběh
Nic nás nerozdělí
Umělec a modelka
Zásahová jednotka č. 7
Nejlepší producentská supervize
Nic nás nerozdělí
Sněhurka: Jiný příběh
Umělec a modelka
Zásahová jednotka č. 7
Nejlepší speciální efekty
Nic nás nerozdělí
Invasor
Sněhurka: Jiný příběh
Zásahová jednotka č. 7
Čestné uznání
Concha Velasco

2012 - 26th Premios Goya

Nejlepší film

Nejlepší dokument

Nejlepší režisér

Nejlepší herec

Nejlepší herečka

Nejlepší vedlejší herec

Nejlepší vedlejší herečka

Nejlepší zahraniční španělsky mluvený film

Všechny kategorie

Nejlepší film
Nemají pokoj svévolníci
Blackthorn
Kůže, kterou nosím
Němý hlas
Nejlepší dokument
Escuchando al juez Garzón
El cuaderno de barro
Morente
30 let v temnotě
Nejlepší režisér
Enrique Urbizu (Nemají pokoj svévolníci)
Mateo Gil (Blackthorn)
Pedro Almodóvar (Kůže, kterou nosím)
Benito Zambrano (Němý hlas)
Nejlepší debutující režisér
Eva (Kike Maíllo)
Maktub (Paco Arango)
Verbo (Eduardo Chapero-Jackson)
Z tvého okna do mého (Paula Ortiz)
Nejlepší herec
José Coronado (Nemají pokoj svévolníci)
Daniel Brühl (Eva)
Antonio Banderas (Kůže, kterou nosím)
Luis Tosar (Zatímco spíš)
Nejlepší herečka
Elena Anaya (Kůže, kterou nosím)
Salma Hayek (Chispa de la vida, La)
Verónica Echegui (Katmandú, un espejo en el cielo)
Inma Cuesta (Němý hlas)
Nejlepší vedlejší herec
Lluís Homar (Eva)
Raúl Arévalo (Bratranci v akci)
Juanjo Artero (Nemají pokoj svévolníci)
Juan Diego (17 hodin)
Nejlepší vedlejší herečka
Ana Wagener (Němý hlas)
Goya Toledo (Maktub)
Pilar López de Ayala (Nezvaní hosté)
Maribel Verdú (Z tvého okna do mého)
Nejlepší nový herec
Jan Cornet (Kůže, kterou nosím)
Adrián Lastra (Bratranci v akci)
José Mota (Chispa de la vida, La)
Marc Clotet (Němý hlas)
Nejlepší nová herečka
María León (Němý hlas)
Blanca Suárez (Kůže, kterou nosím)
Michelle Jenner (Neměj strach)
Alba García (Verbo)
Nejlepší původní scénář
Nemají pokoj svévolníci (Michel Gaztambide, Enrique Urbizu)
Blackthorn (Miguel Barros)
Eva (Sergi Belbel, Cristina Clemente, Martí Roca, Aintza Serra)
Půlnoc v Paříži (Woody Allen)
Nejlepší adaptovaný scénář
Vrásky (Rosanna Cecchini, Ángel de la Cruz, Ignacio Ferreras, Paco Roca)
Katmandú, un espejo en el cielo (Icíar Bollaín)
Kůže, kterou nosím (Pedro Almodóvar)
Němý hlas (Ignacio del Moral, Benito Zambrano)
Nejlepší zahraniční španělsky mluvený film
Čínský bufet (Sebastián Borensztein)
Boleto al paraíso (Gerardo Chijona)
Miss Bala (Gerardo Naranjo)
Violeta odešla do nebe (Andrés Wood)
Nejlepší evropský film
The Artist (Michel Hazanavicius)
Bůh masakru (Roman Polanski)
Jana Eyrová (Cary Joji Fukunaga)
Melancholia (Lars von Trier)
Nejlepší animovaný film
Vrásky
Papá, soy una zombi
Nejlepší kamera
Blackthorn (Juan Ruiz Anchía)
Eva (Arnau Valls Colomer)
Kůže, kterou nosím (José Luis Alcaine)
Nemají pokoj svévolníci (Unax Mendía)
Nejlepší střih
Nemají pokoj svévolníci (Pablo Blanco)
Blackthorn (David Gallart)
Eva (Elena Ruiz)
Kůže, kterou nosím (José Salcedo)
Nejlepší zvuk
Nemají pokoj svévolníci
Blackthorn
Eva
Kůže, kterou nosím
Nejlepší původní hudba
Kůže, kterou nosím (Alberto Iglesias)
Blackthorn (Lucio Godoy)
Eva (Jevgenij Galperin, Sacha Galperine)
Nemají pokoj svévolníci (Mario de Benito)
Nejlepší píseň
Němý hlas (Nana de la hierbabuena)
Maktub (Nuestra playa eres tú)
Verbo (Verbo)
Z tvého okna do mého (Debajo del limón)
Nejlepší výprava
Blackthorn (Juan Pedro De Gaspar)
Eva (Laia Colet)
Kůže, kterou nosím (Antxón Gómez)
Nemají pokoj svévolníci (Antón Laguna)
Nejlepší kostýmy
Blackthorn (Clara Bilbao)
Kůže, kterou nosím (Paco Delgado)
Nemají pokoj svévolníci (Patricia Monné)
Němý hlas (María José Iglesias)
Nejlepší masky
Kůže, kterou nosím
Blackthorn
Eva
Nemají pokoj svévolníci
Nejlepší producentská supervize
Blackthorn
Eva
Kůže, kterou nosím
Nemají pokoj svévolníci
Nejlepší speciální efekty
Eva
Kůže, kterou nosím
Nemají pokoj svévolníci
Nezvaní hosté
Čestné uznání
Josefina Molina

2011 - 25th Premios Goya

Nejlepší film

Nejlepší dokument

Nejlepší režisér

Nejlepší herec

Nejlepší herečka

Nejlepší vedlejší herec

Nejlepší vedlejší herečka

Nejlepší zahraniční španělsky mluvený film

Všechny kategorie

Nejlepší film
Tmavý chléb
A také déšť
Balada o smutné trumpetě
Pohřben zaživa
Nejlepší dokument
Bicicleta, cullera, poma
Marie a já
Norman Foster
Nejlepší režisér
Agustí Villaronga (Tmavý chléb)
Icíar Bollaín (A také déšť)
Álex de la Iglesia (Balada o smutné trumpetě)
Rodrigo Cortés (Pohřben zaživa)
Nejlepší debutující režisér
Dobrou chuť (David Pinillos)
Plány na zítra (Juana Macías)
Ptáci z papíru (Emilio Aragón)
Ve všech písních zpívají o mě (Jonás Trueba)
Nejlepší herec
Javier Bardem (Biutiful)
Luis Tosar (A také déšť)
Antonio de la Torre (Balada o smutné trumpetě)
Ryan Reynolds (Pohřben zaživa)
Nejlepší herečka
Nora Navas (Tmavý chléb)
Belén Rueda (Los ojos de Julia)
Emma Suárez (Moskytiéra)
Elena Anaya (Poslední noc v Římě)
Nejlepší vedlejší herec
Karra Elejalde (A také déšť)
Eduard Fernández (Biutiful)
Sergi López (Tmavý chléb)
Álex Angulo (Velký Vázquez)
Nejlepší vedlejší herečka
Laia Marull (Tmavý chléb)
Terele Pávez (Balada o smutné trumpetě)
Ana Wagener (Biutiful)
Pilar López de Ayala (Lope - Nezkrotný básník)
Nejlepší nový herec
Francesc Colomer (Tmavý chléb)
Juan Carlos Aduviri (A také déšť)
Manuel Camacho (Mezi vlky)
Oriol Vila (Ve všech písních zpívají o mě)
Nejlepší nová herečka
Marina Comas (Tmavý chléb)
Carolina Bang (Balada o smutné trumpetě)
Aura Garrido (Plány na zítra)
Natasha Yarovenko (Poslední noc v Římě)
Nejlepší původní scénář
Pohřben zaživa (Chris Sparling)
A také déšť (Paul Laverty)
Balada o smutné trumpetě (Álex de la Iglesia)
Biutiful (Armando Bo, Nicolás Giacobone, Alejandro González Iñárritu)
Nejlepší adaptovaný scénář
Tmavý chléb (Agustí Villaronga)
Elisa K. (Jordi Cadena)
Poslední noc v Římě (Julio Medem)
Tři metry nad nebem (Ramón Salazar)
Nejlepší zahraniční španělsky mluvený film
Život ryb (Matías Bize)
Muž od vedle (Mariano Cohn, Gastón Duprat)
Peklo (Luis Estrada)
Proti proudu (Javier Fuentes-León)
Nejlepší evropský film
Králova řeč (Tom Hooper)
Bílá stuha (Michael Haneke)
Muž ve stínu (Roman Polanski)
Prorok (Jacques Audiard)
Nejlepší animovaný film
Chico a Rita
Las Aventuras de Don Quijote
La tropa de trapo en el pais donde siempre brilla el sol
Nejlepší kamera
Tmavý chléb (Antonio Riestra)
Balada o smutné trumpetě (Kiko de la Rica)
Biutiful (Rodrigo Prieto)
Pohřben zaživa (Eduard Grau)
Nejlepší střih
Pohřben zaživa (Rodrigo Cortés)
A také déšť (Ángel Hernández Zoido)
Balada o smutné trumpetě (Alejandro Lázaro)
Biutiful (Stephen Mirrione)
Nejlepší zvuk
Pohřben zaživa
A také déšť
Balada o smutné trumpetě
Tmavý chléb
Nejlepší původní hudba
A také déšť (Alberto Iglesias)
Balada o smutné trumpetě (Roque Baños)
Biutiful (Gustavo Santaolalla)
Pohřben zaživa (Víctor Reyes)
Nejlepší píseň
Lope - Nezkrotný básník (Que el soneto nos tome por sorpresa)
Pohřben zaživa (In the Lap of the Mountain)
Poslední noc v Římě (Loving Strangers)
Ptáci z papíru (No se puede vivir con un franco)
Nejlepší výprava
Tmavý chléb (Ana Alvargonzález)
Balada o smutné trumpetě (Eduardo Hidalgo)
Biutiful (Brigitte Broch)
Lope - Nezkrotný básník (César Macarrón)
Nejlepší kostýmy
Lope - Nezkrotný básník (Tatiana Hernández)
A také déšť (Sonia Grande)
Balada o smutné trumpetě (Paco Delgado)
Tmavý chléb (Mercè Paloma)
Nejlepší masky
Balada o smutné trumpetě
A také déšť
Lope - Nezkrotný básník
Tmavý chléb
Nejlepší producentská supervize
A také déšť
Balada o smutné trumpetě
Lope - Nezkrotný básník
Tmavý chléb
Nejlepší speciální efekty
Balada o smutné trumpetě
A také déšť
Lope - Nezkrotný básník
Pohřben zaživa
Čestné uznání
Mario Camus