Četnické humoresky

• angličtina Cops and Robbers (více)
TV spot 4
Česko, (2001–2007), 53 h 46 min (Minutáž: 57–105 min)

Hudba:

Ivan Kurz

Tomáš Töpfer, Petr Kostka, Ivan Trojan, Zdeněk Junák, Stanislav Zindulka, František Švihlík, Erik Pardus, Jan Apolenář, Alena Antalová, Libuše Šafránková (více)

Série(3) / Epizody(39)

Český seriál Četnické humoresky, který v brněnském studiu České televize vyrobila tvůrčí skupina Josefa Souchopa a Dariny Levové, zavede diváky do období první republiky, kde se seznámí se sympatickými příslušníky brněnské četnické pátrací stanice, předchůdkyní dnešní kriminální služby, i s policejním psem Argem a fenkou Kikinou, a samozřejmě budou sledovat vážné i nevážné kriminální případy, tak jak je muži zákona museli tehdy řešit. (Česká televize)

Derek

skvelý seriál, vsádzajúci na zatial neopozerané obdobie čs dejín, so slušnými scenármi a dobre napísanými postavami (a tiež dobre zahranými, hlavne topfer a trojan sú skvelý). jediné mínus pre mňa predstavuje štandardná (televízna) réžia. ()

CageDepp

Nejlepší postavy Karel Arazim a Bedřich Jarý bez nich by to nebylo tak populární. Co tomu vytknout? Např. kriminální zápletky moc lehce vyřešený i to by šlo překouknout, ale že to občas bylo, jak nějaká trapná telenovela to mě docela mrzelo. A co pochválit? Všechny scénky co se odehrávaly na pátrací stanici ty byly moc povedený. Takže celkově bych to viděl na krásných 80%. A ani bych se nezlobil, kdyby vznikly nějaké díly odehrávající se v době Druhé Světové. ()

dom156

Seriál jako celek jsme si oblíbil a některé epizody jsem viděl i vícekrát, jak v televizi, tak i na počítači. Svým způsobem jsem si tu zaprděnou pátračku zamiloval. Dvojice Töpfer, Trojan (TT) jsou krásně vysoustružená a opravdu bych si nedokázal v těchto rolích představit někoho jiného. Pan Moskalyk předvedl velmi solidní práci, kterou malinko dehonestovala poté jeho dcera. Když bych vzal série popořadě, tak nejvíce se mi překvapivě líbila dvojka. Poté se mi také hodně líbila první série kde se člověk seznámil s protagonisty a bud mu přirostli k srdci a chtěl vidět další série či nikoliv. No a ta třetí série ta už mě moc nebavila, byly tam snad i dva zbytečné díly a celkově šla kvalita dílů dolů. Možná jen pak poslední díl to lehce vytrhl, nicméně to už byla spíše nostalgie za celým seriálem. Díky horší třetí sérii nedávám plný počet, jinak ale doporučuji shlédnutí fajn hodinky a půl seriálu během večera. ()

L_O_U_S

Parta předměstských četníků si dokáže člověka získat. Nechybí ani troška toho humoru, ač to Moskalykovi s vymýšlením legračních jmen místy možná trochu přehnali. Ocenil bych i hlubší práci s moravskými dialekty. Avšak oproti tomu, co dnes produkují naše televize, jsou Humoresky pohlazením po duši. "Četnická pátrací stanice, u telefonu praporčík Arazím." (121.) ()

Želik

Tak predsa to len ide. Natočiť kvalitný seriál aj v dnešných dobách. Nové neokukané tváre, úsmevné aj dramatické prípady, atmosféra Brna 30.rokov. Zhrniem to, túto partu veselých četniku mám veľmi, veľmi rada. Že jo, Kikino?? :) ()

kajas

Na české poměry rozhodně povedený výpravný seriál se sympatickými herci (až na Vilhelmovou, ale to je asi můj osobní problém ;)) a mnohdy zajímavými kriminálními případy. V nejlepším by se ale mělo přestat a bezmála 40 epizod bylo na četníky prostě moc. Poslední řada už mě prakticky vůbec nezaujala. ()

vegetol.mp

Příjemný seriál, který nepropracovanost detektivních zápletek zbaběle schovává za nostalgickou tvář první republiky. ()

Parlay

Pro mě osobně společně s "Chalupáři" český seriál číslo jedna. Příjemná atmosféra první republiky (rádi si ji sice sami idealizujeme, ale proč vlastně ne?), věrné dobové kulisy a kostýmy, skvělí herci a někdy méně, někdy více závažné, ale za to vždy napínavé a zajímavé detektivní zápletky. ()

Linda.csfd

2 hvězdy především za atmosféru, prostředí a kostýmy. Jinak děj mnohdy dost depresivní, od komedie jsem si představovala něco veselejšího. ()

dyfur

....celkom slušný seriál a la Hriešny ľudia mesta pražského....pozerateľné i keď to "televízno" z toho dosť vykukuje z obrazovky. ()

rakovnik

V tomto seriálu se nešetřilo na penězích, takže se skví velmi pěknou výpravou, natáčení v exteriérech, spoustou postav, které ztvářňují vynikající herci, v čele s Töpferem a bezkonkurenčním Trojanem. Ale co více, tento seriál se může pochlubit dobrým, vtipným a zábavným scénářem. Nechybí napětí, které skvěle vyvažuje humor. Podle mě jeden z našich nejlepších polistopadových seriálů. ()

Caminzind

Humorné asi stejně jako slovo humoresky, tj. trapné. Úplně z toho cítím takový ten máslový nebo pižmových zápach jak ze světnice něčí prababičky. Ale docela chápu, že si to někoho získá. ()

cariada

moc krásný seriál,který je pořád stejně kvalitní. dalo by se tomu pár věcí vytknout nejvíc asi to ,že to není točené na film.mateiál mnohem líp by to vypadalo. a ke třetí serii poznámka jediný co mě na tom vadí je zařazení předválečné doby a je to tam docela znát,měli to nechat bez tohodle časového určený. Moje nej postava je strážmistr Zahálka. ()

shyster

Neviděl jsem poslední "série", kterou již nenatočil A.Moskalyk, takže se může stát, že moje hodnocení se ještě změní. Ale jinak na televizní tvorbu kvalitní zábava, která mě dokázala udržet po všechny páteční večery. Nejspíš prvních 13 dílů bylo nejlepších. Tomáš Topfer a Ivan Trojan tu byli výborní a nádherně se doplňují. Kriminální zápletky taky obstojí. Jediné, co mě občas vadilo, byla někdy až moc přeslazené scény. ()

Sinn

Jeden z mých nejoblíbenějších českých seriálů, prostředí první republiky je nádherné, vše je tak nějak milejší (kromě té třetí série, pochopitelně). Pana Moskalyka mám neskutečně ráda a tohle se mu opravdu vyvedlo. Spousta krásných dialogů, spousta humoru, nádhera. Tomáš Topfer s Ivanem Trojanem jsou úžasní, navíc se mi moc líbí, že se tu v různých malých roličkách objevují skoro všichni zajímaví čeští herci - jako by si každý chtěl tu atmosféru a krásné kostýmy vyzkoušet. ()

Attta

Výborný seriál, velice dobré zápletky, dobovost skvěle zachycená, vynikající a příjemné herecké výkony herců + výborná hudba. Na tenhle seriál se dá opravdu koukat. ()

joker.george

Takovýto seriál se u nás urodí jednou za sto let. Je sice pravda, že ne všechny díly se povedly a některé byly opravdu přímo podprůměrné, hlavně ke konci už to nebylo ono, jenže s přibývajícími okamžiky ke 40. letům a nevyhnutelností války se nečekaně vzchopilo, ale většinou ta pozitivní kvalita značně převažuje. A navíc perfektní herecké obsazení! ()

Zemřel Václav Postránecký

Zemřel Václav Postránecký