Reklama

Reklama

Džuon 2

  • Japonsko 呪怨2 (více)

Obsahy(1)

Film je rozčlenený do šiestich častí, z toho prvé dve uzatvárajú predchádzajúci diel. Kliatba, ktorá sa zrodila vraždou Kajako a jej syna Tošija, sa šíri ďalej. Pomsta za krutú smrť si vyberá kohokoľvek. (peterfriusjilek)

Recenze (37)

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Keďže mi to nedalo, skočil som rovno z jednotky na dvojku. Divák by však mal vedieť, že dvojka je z polovice jednotkou. Úvodných 33 minút dvojky, je totiž záverečných 33 minút jednotky. Čiže túto pasáž môžete smelo preskočiť, nedozviete sa absolútne nič nové, iba budete svedkami toho, čo ste už dávno videli. Žiadna pasáž ani dialóg Vám neujde. Za mňa je takéto obsiahle repete absolútne nepochopiteľné, pričom nemá žiadne logické opodstatnenie a patrične naserie. Zvyšný obsah snímku je spracovaný v tradičnom kabáte ducha jednotky, no celkovo ubudne zo scén, ktoré z jednotky spravili kultovú záležitosť. Nič viac, nič menej. Keď dám dvojke hviezdy tri, musel by som dať jednotke hviezdy štyri. Lenže to sa mi príliš nechce, i keď by si prvotina možno nadpriemerné hodnotenie zaslúžila, a tak tu ten raiting dvojky, za mňa umelo vytiahnutý do červených pozícii, trošku viac upravím do reality. Prísne, no zaslúžené, objektívne dve hviezdy obstojnému filmu .. ()

Kusko.t2 

všechny recenze uživatele

To sú fóry toto. Neviem síce či Takashi Shimizu tieto svoje Ju-ony točil každý samostatne alebo naraz ako jednu víziu, ktorú bohvie prečo rozkrájal. Jednoznačne môj dojem smeruje práve k tej druhej sprznenej možnosti. Ju-on 2 by som teda nazval neplnohodnotným, vlastným remakeom. A ten úvodný pohľad späť sa ani flashbackom nazvať nedá ako obyčajne. Veď pol hodina už známych záberov z prvej časti ešte raz, to nie je flashback ale demencia. Tí, ktorí videli najprv prvú časť budú hodnotiť asi tak ako ja (prekvapilo by ma ak by sa ich hodnotenia nejako výrazne líšili) a tí ostatní, ktorí sa k prvej časti nedostali – u nich to môže byť tak na 4* (80%) ak majú fakt radi tento druh filmu. Treba si však potom uvedomiť, že z tých potencionálnych 80% je zhruba 30% kvality originálu (viď ten suprový polhodinový kvázi flashback). Čiže Ju-on 2 – do 50% a to objektívne. ()

Reklama

zputnik 

všechny recenze uživatele

JU-ON 2 je pro mě osobně o třídu výš než první JU-ON. Mám sice vůči "dvojce" pár výhrad: 1. vcelku nepochopitelné vložení závěrečných x minut z "jedničky"; 2. práce s kamerou byla stejně jako v "jedničce" občas na úrovni lepších dílů z předrevolučních kultovních ;o) BAKALÁŘŮ... ale současně musím uznat, že atmosféra byla chvílemi patřičně hustá a že od té doby je pro mě mňoukající chlapec s bílou tváří synonymem být podělaný strachy. Shrnuto a podtrženo: K dokonalosti toho JU-ONu ještě dost chybí, ale měřeno schopností traumatizovat a zanechat nepříjemné pocity jde o dost dobrý film. ()

tombac 

všechny recenze uživatele

Z japonské duchařské série jsem nejdříve viděl oba celovečerní díly Ju-On: The Grudge, které mne hodně nadchly. Na původní televizní díly jsem se tedy velice těšil. A ty mi připravily docela zklamání. Více mě zklamal tento druhý díl. Když pominu fakt, že jsem byl nucen znovu sledovat závěrečných zhruba 35 minut prvního Ju-Onu, tak mě film nebetyčně nudil, natož abych se u něho bál. Nebýt perfektní a docela nepříjemné scény, v níž si Kayako vynalézavě pohraje se smutným klukem v prostorách školy, dal bych snímku jen dvě hvězdy. 5/10 ()

kyselina 

všechny recenze uživatele

Japonci tohleto umí, i když jde vlastně o lekačky první kategorie a v podstatě se není čeho bát. Jenže i když si tohle tisíckrát zopakuju, a už jsem ju-ony viděla mnohokrát, jsou zaručená místa, kdy vykřiknu, jak malá holka. Zpracování pro video má pro mě o kapičku větší kouzlo. Na rozdíl třeba od Ringu, nemusíte moc dávat pozor na děj (protože není až tak důležitý a nejspíš byl koncipován tak, aby ho nikdo pořádně nepochopil), ale trnete, kterou minutu na vás cosi vyleze, protože víte, že to nebude jen jednou, dvakrát ani třikrát.... ()

Zajímavosti (5)

  • Úvodných 30 minút filmu je iba rekapituláciou prvého filmu Ju-on (2000). (Pat.Ko)
  • Scéna so zapnutým televízorom je odkaz na film Ringu (1998). (Pat.Ko)
  • Často opakované tvrzení, že tento film byl uveden přímo na video, je nepravdivé. Jeho světová premiéra se konala 25. března 2000 v kině Box Higashi-Nakano v Tokiu. Hrál se zde sedm večerů po sobě. (LUKICKK)

Reklama

Reklama