Film je rozčlenený do šiestich častí, z toho prvé dve uzatvárajú predchádzajúci diel. Kliatba, ktorá sa zrodila vraždou Kajako a jej syna Tošija, sa šíri ďalej. Pomsta za krutú smrť si vyberá kohokoľvek. (PeterFLJilek)

*CARNIFEX*

Keďže mi to nedalo, skočil som rovno z jednotky na dvojku. Divák by však mal vedieť, že dvojka je z polovice jednotkou. Úvodných 33 minút dvojky, je totiž záverečných 33 minút jednotky. Čiže túto pasáž môžete smelo preskočiť, nedozviete sa absolútne nič nové, iba budete svedkami toho, čo ste už dávno videli. Žiadna pasáž ani dialóg Vám neujde. Za mňa je takéto obsiahle repete absolútne nepochopiteľné, pričom nemá žiadne logické opodstatnenie a patrične naserie. Zvyšný obsah snímku je spracovaný v tradičnom kabáte ducha jednotky, no celkovo ubudne zo scén, ktoré z jednotky spravili kultovú záležitosť. Nič viac, nič menej. Keď dám dvojke hviezdy tri, musel by som dať jednotke hviezdy štyri. Lenže to sa mi príliš nechce, i keď by si prvotina možno nadpriemerné hodnotenie zaslúžila, a tak tu ten raiting dvojky, za mňa umelo vytiahnutý do červených pozícii, trošku viac upravím do reality. Prísne, no zaslúžené, objektívne dve hviezdy obstojnému filmu .. ()

Ghostface2

Druhý díl se docela podařil. Ovšem dvojka mě i přesto zklamala. Docela mě naštvalo že tvůrci do filmu vložili zavěrečných 30. minut z jedničky. I přesto ale musím uznat že je Ju-on 2 strašidelnější a depresivnější než jednička a kdyby nebylo toho že první půlhodinu dvojky tvoří scény z jedničky tak bych hodnotil lépe. ()

Cedr

Jediným neduhem tohoto pokračování je úvodní půl hodina, která je přímý copy&paste závěru prvního dílu. Zbývajících 45 minut je však na stejné úrovni levného ale skvěle funkčního hororu, plného originálních nápadů a jejich velmi zdařilé exekuce. Nelineární příběhová skládanka zde (ale i v následujících dvou dílech) působí až překvapivě skvěle. Tato úvodní dvojice "video" Ju-onů se i přes nízký rozpočet kvalitou spolehlivě vyrovná i mnohem "filmovější" konkurenci a nejednou vyděsí mnohem víc než dva Ju-ony následující. ()

Kusko.t2

To sú fóry toto. Neviem síce či Takashi Shimizu tieto svoje Ju-ony točil každý samostatne alebo naraz ako jednu víziu, ktorú bohvie prečo rozkrájal. Jednoznačne môj dojem smeruje práve k tej druhej sprznenej možnosti. Ju-on 2 by som teda nazval neplnohodnotným, vlastným remakeom. A ten úvodný pohľad späť sa ani flashbackom nazvať nedá ako obyčajne. Veď pol hodina už známych záberov z prvej časti ešte raz, to nie je flashback ale demencia. Tí, ktorí videli najprv prvú časť budú hodnotiť asi tak ako ja (prekvapilo by ma ak by sa ich hodnotenia nejako výrazne líšili) a tí ostatní, ktorí sa k prvej časti nedostali – u nich to môže byť tak na 4* (80%) ak majú fakt radi tento druh filmu. Treba si však potom uvedomiť, že z tých potencionálnych 80% je zhruba 30% kvality originálu (viď ten suprový polhodinový kvázi flashback). Čiže Ju-on 2 – do 50% a to objektívne. ()

darm

Temné, strašidelné, děsivé, atmosférické, napínavé, šokantní a dala by se najít ještě spousta podobných slov na charakterizování druhého Ju-Onu. Krátká stopáž filmu prospívá, ale pro ještě větší zhuštění atmosféry bych si klidně dokázal film představit i o pár minut kratší.. Bál jsem se víc než u jakéhokoli z ostatních dílů, krutá atmosféra mě nepustila ani na minutku. Uff.. Tohle si nechám líbit. Nejlepší díl série! Pro mě určitě.. ()

• Scéna so zapnutým televízorom je odkaz na film Ringu (1998). (Pat.Ko)
  • Úvodných 30 minút filmu je iba rekapituláciou prvého filmu Ju-on (2000). (Pat.Ko)
  • Často opakované tvrzení, že tento film byl uveden přímo na video, je nepravdivé. Jeho světová premiéra se konala 25. března 2000 v kině Box Higashi-Nakano v Tokiu. Hrál se zde sedm večerů po sobě. (LUKICKK)