Ďáblův sluha (TV seriál)

Reaper

Komedie / Fantasy / Thriller / Drama / Dobrodružný

USA, 2007, 31x42 min

Bret Harrison, Ray Wise, Tyler Labine, Missy Peregrym, Rick Gonzalez, Valarie Rae Miller, Nikki Reed, Kevin Smith, Jamie Kennedy, Henry Mah, Jessica Stroup, Erica Cerra, Michael Ian Black, Ken Marino, Richard Burgi, Cindy Sampson, Andrew Airlie, Donavon Stinson, Christine Willes, Colby Johannson, Lucy Davis, Kandyse McClure, Tammy Gillis, Jody Thompson, Kasey Kieler, Jenny Wade, Robin Mossley, Alessandro Juliani, Ryan Robbins, Collette Wolfe, Simone Kessell, Hiro Kanagawa, Darren Shahlavi, Marlaina Mah, Melinda Clarke, Julia Benson, Bob Clendenin, Armie Hammer, Carrie Ruscheinsky, Serinda Swan, Sarah Lind, Kyle Labine, Eriko Tamura, Agam Darshi, Dan Shea, Serge Houde, Pascale Hutton, Jeff Kober, Patton Oswalt, C. Ernst Harth, Jake Sandvig, April Telek, Allison Hossack, Luvia Petersen, Robin Nielsen, Rob Carpenter, Peter Benson, Vyto Ruginis, Michael Antonakos, Alex Essoe, Sean Owen Roberts, Reese Alexander, Michael Adamthwaite, Clifton MaCabe Murray, Darren Moore, Scott Patey, Gillian Barber, Steve Makaj, Michael Strusievici, Howard Siegel, Chris Shields, Jim Shield, Elizabeth McCarthy Meek, Bill Dow, Donald Adams, Michael Teigen, Ben Wilkinson, Sean Tyson, Jennifer Kosovic, Matty Finochio, Marilyn Norry, Jeremy Jones, Kate Robbins, Alex Diakun, Paul Moniz de Sa

Joe Hobeck

Scénografie:

Rachel O'Toole

Výborná oddychovka, která se strukturou dílů hodně podobá Chuckovi. Reaper je ale mnohem vtipnější a hrají zde sympatičtější herci, díky čemuž se dá podobnost jednotlivých dílů překousnout. Doufám ve třetí sérii... 80% + hvězdička navíc za Ďábla (Ray Wise) a Ninu ( Jenny Wade ), na kterou bych se mohl dívat pořád.(28.4.2009)

Reaperovi se zadařilo to nejzáhodnější, po čem může takovýto kecavý seriál o kamarádech toužit. Totiž že si další díl nepouštím hlavě kvůli nové zápletce nebo většímu posunu v hlavním ději a cíli Sama, ale protože jsem hrozně rád ve společnosti téhle party. Baví mě jejich soudržnost i jejich hádky a popichování, protože jsou jednoduše opravdové a jejich válčení a společné vypořádávání se s nachystanými perepetiemi od pekelných duší i od života jsou skvěle ztvárněny. Mimochodem, také máte ten dojem, že když se objeví ten božan Ďábel, tak je z pekla celý zpocený a rozpálený? Wise je fakt krutoň. Stejně jako Sackova sestra.(30.3.2009)

Pekelná pohádka o jednom průměrném zaměstnanci supermarketu, jehož duši rodiče zaprodali ďáblu. Nápad to není vskutku špatný, ale dokáži si velmi lehce představit jak by skončil v propadlišti seriálových dějin, kdyby se nedostal do rukou Kevina Smithe. Kevim Smith dal seriálu řád a nakonec z toho vznikla vcelku zajímavá podívaná. Každý díl nám nabídne jednu uprchlou duši z pekla, která musí být zpět do pekla navrácena, romantickou linku mezi Samem a Andi a postupem času i další dějové linie ohledně Samova původu, zničení ďábla a života dalších démonů v našem světě. Postavy seriálu jsou odlišné a velmi rozmanité, avšak jejich potenciál nebyl zplna využit. I tak se bylo na co dívat... mou nejoblíbenější postavou je bezesporu sám Ďábel. Ve ztrvárnění charismatickým hercem Rayem Wisem se dostává do podvědomí diváka ne jako krutý tyran, ale spíše jako usměvavý hodný strejda, který si z kažého rád děla blázny. Stejně tak dobrou postavou je Samův přítel Sock jehož nevymáchaná huba trousí jednu vtipnou hlášku za druhou a způsobí nejednu komickou situaci. Hlavní hrdina Sam za těmito dvěma poněkud zaostává, ale pokud se na obrazovce potká s překrásnou Missy Peregrym, člověk si nepřeje nic jiného než aby ti dva byli konečně spolu.(26.11.2008)

• Morholt

Tady je nejspíš počátek Smithovy stagnace. Reaper mi přišel jako pokus o Supernatural v barevnějším provedení a s velkou dávkou vtipu. To první vyšlo, to druhé je křeč. Přičtěte k tomu hlavního hrdinu, který má jediný úkol a to je chovat se jak kretén v jakékoliv situaci, neskutečně nesmyslně bizarní nástroje, pomocí kterých ústřední trojice loví duše a nakonec béčkové masky. Reaper je podprůměrný seriál s několika dobrými záblesky. Nic víc. 30%(8.3.2012)

• BMAJTZ

Obcas to neni spatne obcas to je naopak hrozne. Po pravde nekdy rozmyslim proc na to koukam a pripoustim ze postupem casu to docela ztraci na kvalite. No uvidime zatim prumer. Po shlednute druhe serii snizuju hodnoceni jde to ke dnu rychleji nez Titanik. Kazdopadne jediny kdo je optavdu v tomhle serialu vyborny je Ray Wise a jeho postava dabla jenom skoda ze nedostava vice prostoru. No a jeste vyhlasime soutez nejhorsi postavy tou je jednoznacne Ben ktereho pomalu a jiste dotahuje Sock.(15.3.2008)

• - Epizoda 13: chlapci bydlí v bytě 508. 5+0+8=13. (kukentipla)