Ďáblův sluha (TV seriál)

Reaper

Komedie / Fantasy / Thriller / Drama / Dobrodružný

USA, 2007 - 2009, 21 h 6 min (Minutáž: 31x42 min)

Bret Harrison, Ray Wise, Tyler Labine, Missy Peregrym, Rick Gonzalez, Valarie Rae Miller, Nikki Reed, Kevin Smith, Jamie Kennedy, Henry Mah, Jessica Stroup, Erica Cerra, Michael Ian Black, Ken Marino, Richard Burgi, Cindy Sampson, Andrew Airlie, Donavon Stinson, Christine Willes, Colby Johannson, Lucy Davis, Kandyse McClure, Tammy Gillis, Jody Thompson, Kasey Kieler, Jenny Wade, Robin Mossley, Alessandro Juliani, Ryan Robbins, Collette Wolfe, Simone Kessell, Hiro Kanagawa, Darren Shahlavi, Marlaina Mah, Melinda Clarke, Julia Benson, Bob Clendenin, Armie Hammer, Carrie Ruscheinsky, Serinda Swan, Sarah Lind, Kyle Labine, Eriko Tamura, Agam Darshi, Dan Shea, Serge Houde, Pascale Hutton, Jeff Kober, Patton Oswalt, C. Ernst Harth, Jake Sandvig, April Telek, Allison Hossack, Luvia Petersen, Robin Nielsen, Rob Carpenter, Peter Benson, Vyto Ruginis, Michael Antonakos, Alex Essoe, Sean Owen Roberts, Reese Alexander, Michael Adamthwaite, Clifton MaCabe Murray, Darren Moore, Scott Patey, Gillian Barber, Steve Makaj, Michael Strusievici, Howard Siegel, Chris Shields, Jim Shield, Elizabeth McCarthy Meek, Bill Dow, Donald Adams, Michael Teigen, Ben Wilkinson, Sean Tyson, Jennifer Kosovic, Matty Finochio, Marilyn Norry, Jeremy Jones, Kate Robbins, Alex Diakun, Paul Moniz de Sa, Fraser Aitcheson, Mark Rolston, Robert Foxworth, Aaron Douglas, Patrick Gilmore, Ron Lea, Jill Teed, Curtis Armstrong, Mercedes McNab, Fulvio Cecere, Mitch Pileggi, Chris Gauthier, Elle-Máijá Tailfeathers, Jay Brazeau, Ian Gomez, Kyle Switzer, Spencer Maybee, Marci T. House, Lillian Hurst, Conrad Coates, Ellen Ewusie, Bronwen Smith, Anthony Shim, June B. Wilde

Tak tohle sakra JO!....... Včera večer jsem si udělal takový menší Ďáblův marothón. Koláč, zbytek Kofoly a pár brambůrků sice vzali při sledování za své, ovšem když se člověk dívá na podobně pekelnou jízdu, tak se musí počítat s tím, že mu vyhládne. A že ta jízda byla výtečná! Ano, sice chvílema natahovaná, ale když vás seriálem provází originální postavičky, jejichž osudy vám nebudou lhostejné, je napůl uvaříno a taky zaděláno na jeden z nejoriginálnějších seriálů poslední doby. Mám rád, když je, ať už ve filmu nebo kdekoliv jinde, nějaká postava, které věříte každé slovo a při jejíž dedukcích a nebo popřípadě lží máte skřížený ukazováčky a prostředníčky z toho důvodu, aby postava v seriálu vydržela co možná nejdéle. Prostě fanouškovství na entou. V mém případě se jedná právě o zmiňovaného ďáblisima, který není vzorem všech ctností a co je nejlepší, nejedná se o průměrného syna satanova. Není to takovej ten camrák, který plivne a okolo se zjeví pára a modlitební svíčky. Místo utíkání před krucifixem a peří se tenhle "člověk" soustřeďuje na momenty překvapení, dbá o to jak vypadá a navíc má uhrančivý pohled Raye Wise, takže nemám námitek . Mám tenhle seriál rád a vážně uvažuji o tom, že podobné večerní maratony bych si zopáknul. Bohužel sledovanost tohoto seriálu byla v Americe pramalá, takže STOPKA byla více než jasná. Škoda. P.S. Rakovinu na tebe U-Milujeme Muzikál ze střední-S- Paris Hilton je náše Matka Tereza-A- Kvalitní seriály sabotujeme!!!!!(18.8.2008)

Celkom dobrý seriál, ktorý ako už napísali iný, stavia hlavne na dvoch vynikajúcich postavách - Sockovi a samotnom Satanovi. Obaja sú neskutočne vtipný a rovnako uveriteľne zahraný. A Ray Wise je asi ten najsympatickejší diabol, akého som kedy videl. Po niekoľkých dieloch, som však mal stále pocit akéhosi Déjà Vu, keď boli diely postavené na rovnakom princípe: nejaký ten úvod, príde diabol s novým prípadom, Sam dostane lapač, ide chytiť dušu, nepodarí sa mu to, stratí/poškodí lapač, trochu romantiky s Andi, znova snaha chytiť dušu, čo sa mu nakoniec nejakou náhodou podarí. Našťastie po takej polovici sa konečne začína tvoriť nejaká dejová línia, ktorá prichystala niekoľko prekvapení a vynikajúcu dvojicu gay démonov. A záver posledného dielu je super a tak len dúfam, že bude aj druhá séria (hoci to nevyzerá veľmi ružovo).(12.8.2008)

Když jsem viděl, že tohle režíruje Kevin Smith, tak jsem se na to musel podívat a nelitoval jsem toho. I když tento žánr nenabízel moc možností, co se týče chytání duší. Někoho by to možná nudilo každý díl jen samé chytání uniklých duší z pekla, tak přesto se tato příchuť neotřepala a dlabal jsem dál každý díl, protože vždy se přišlo s něčím novým, jako třeba zajimavý lapač duší, který se v každém díle měnil na něco zajimavého. Postupně to chytání přešlo trochu do pozadí a děj se začal více věnovat hlavně hlavní postavě Sama, jeho dívky a jeho dvou kámošů, což je dobře. Strašně mě mrzí, že už se tohle nebude vysílat a tak ten konec je krapet otevřený. No, musím doufat, že se seriál oživí, aby se natočila ještě alespoň jedna série.(25.8.2011)

• BMAJTZ

Obcas to neni spatne obcas to je naopak hrozne. Po pravde nekdy rozmyslim proc na to koukam a pripoustim ze postupem casu to docela ztraci na kvalite. No uvidime zatim prumer. Po shlednute druhe serii snizuju hodnoceni jde to ke dnu rychleji nez Titanik. Kazdopadne jediny kdo je optavdu v tomhle serialu vyborny je Ray Wise a jeho postava dabla jenom skoda ze nedostava vice prostoru. No a jeste vyhlasime soutez nejhorsi postavy tou je jednoznacne Ben ktereho pomalu a jiste dotahuje Sock.(15.3.2008)

Podpis Kevina je zde celkem znatelný, avšak kvalita humoru zdaleka nedosahuje kvalit jeho filmů. Satirický a urážlivý humor mi ale stejně vždy rozveselý den a společně s pěkným průběhem seriálu, který se naštěstí moc nevěnuje sbírání duší jak bylo v úvodu naznačeno, ale spíše si drží kvalitní dějovou linku hlavních i vedlejších hrdinů, je pro mne zcela postačujícím důvodem k sledování seriálu i v budoucích epizodách.(27.5.2009)

• - Epizoda 13: chlapci bydlí v bytě 508. 5+0+8=13. (kukentipla)