Ďáblův sluha (TV seriál)

Reaper

Komedie / Fantasy / Thriller / Drama / Dobrodružný

USA, 2007–2009, 21 h 54 min (Minutáž: 40–43 min)

Bret Harrison, Ray Wise, Tyler Labine, Missy Peregrym, Rick Gonzalez, Valarie Rae Miller, Nikki Reed, Kevin Smith, Jamie Kennedy, Henry Mah, Jessica Stroup, Erica Cerra, Michael Ian Black, Ken Marino, Richard Burgi, Cindy Sampson, Andrew Airlie, Donavon Stinson, Christine Willes, Colby Johannson, Lucy Davis, Kandyse McClure, Tammy Gillis, Jody Thompson, Kasey Kieler, Jenny Wade, Robin Mossley, Alessandro Juliani, Ryan Robbins, Collette Wolfe, Simone Kessell, Hiro Kanagawa, Darren Shahlavi, Marlaina Mah, Melinda Clarke, Julia Benson, Bob Clendenin, Armie Hammer, Carrie Ruscheinsky, Serinda Swan, Sarah Lind, Kyle Labine, Eriko Tamura, Agam Darshi, Dan Shea, Serge Houde, Pascale Hutton, Jeff Kober, Patton Oswalt, C. Ernst Harth, Jake Sandvig, April Telek, Allison Hossack, Luvia Petersen, Robin Nielsen, Rob Carpenter, Peter Benson, Vyto Ruginis, Michael Antonakos, Alex Essoe, Sean Owen Roberts, Reese Alexander, Michael Adamthwaite, Clifton MaCabe Murray, Darren Moore, Scott Patey, Gillian Barber, Steve Makaj, Michael Strusievici, Howard Siegel, Chris Shields, Jim Shield, Elizabeth McCarthy Meek, Bill Dow, Donald Adams, Michael Teigen, Ben Wilkinson, Sean Tyson, Jennifer Kosovic, Matty Finochio, Marilyn Norry, Jeremy Jones, Kate Robbins, Alex Diakun, Paul Moniz de Sa, Fraser Aitcheson, Mark Rolston, Robert Foxworth, Aaron Douglas, Patrick Gilmore, Ron Lea, Jill Teed, Curtis Armstrong, Mercedes McNab, Fulvio Cecere, Mitch Pileggi, Chris Gauthier, Elle-Máijá Tailfeathers, Jay Brazeau, Ian Gomez, Kyle Switzer, Spencer Maybee, Marci T. House, Lillian Hurst, Conrad Coates, Ellen Ewusie, Bronwen Smith, Anthony Shim, June B. Wilde, Sean Patrick Thomas, Erik Palladino, Heather Doerksen, Stephen McHattie, Claudette Mink, Lupe Ontiveros, Michael Weaver, Michael McDonald, Charlie Weber, Catherine Reitman, Matthew Harrison, Lisa Marie Caruk, Timothy Webber, Kathryn Kirkpatrick, Benita Ha, Brandi Alexander, Stephanie Belding, Brendan Beiser, John Destry, Garnet Harding, Stacy Grant, John Tierney, Jonathan Potts, Graeme McComb, Byron Lawson, Chris Nowland, Kerry van der Griend
  • BMAJTZ

Obcas to neni spatne obcas to je naopak hrozne. Po pravde nekdy rozmyslim proc na to koukam a pripoustim ze postupem casu to docela ztraci na kvalite. No uvidime zatim prumer. Po shlednute druhe serii snizuju hodnoceni jde to ke dnu rychleji nez Titanik. Kazdopadne jediny kdo je optavdu v tomhle serialu vyborny je Ray Wise a jeho postava dabla jenom skoda ze nedostava vice prostoru. No a jeste vyhlasime soutez nejhorsi postavy tou je jednoznacne Ben ktereho pomalu a jiste dotahuje Sock.(15.3.2008)

• WANDRWALL

AXN je televizní kanál sám pro sebe. Jeho svět mě málokdy pozastaví a přivede do nějakých úvah. Asi je to tím, že Tenhle kanál chrlí v mírných obměnách stále totéž. "Ďáblův sluha" je klasiký příběh rodičů, kteří zaslíbili svého synka Satanovi, aniž by mu dali možnost si žít po svém.On, jelikož je to naprosto běžný chlapec, tak si z toho ani nic nedělá a bere osud jak přišel a niktera dramaticky se nevzbouzí svému osudu, na který ho navedli už jiní. 21. rok života žije každý z nás v životě jen jednou,proto je dobré zamyslet se nad tím, jak ho prožít. Tedy pokud ho máme ještě před sebou a pokud ho máme již za sebou, ta si na něho při trochu hudby a a skleničce jemného alkoholu můžeme zavzpomínat. A přitom se třeba dívat na Sama, jak on ůrožívá ten svůj život a říkat i - to jsou ale starosti či ten se uměl narodit, když je o něm tak dlouhý seriál. To si ale budou z nás říkat asi jen TI, co si Sama oblíbí, nic extra od seriálu neočekávají, a on jim taky nic extra neposkytne. (1.10.2010)(1.10.2010)

No tenhle serial rozhodne nemuze konkurovat serialovejm spickam, na druhou stranu, ani se o to nesnazi a jde mu jen o pobaveni a to zvlada vice nez slusne. Prvni pulka serialu je sice takova dost stereotypni, dostanou tip na uprchlou dusi a lapac, nabehnou na ni, dostanou na prdel, vymysli plan, vyhrajou, konec a takhle to de nakejch 8 dilu. Ale pak se zacne dej ozvlastnovat, pridou na scenu dalsi demoni, svrhnuti Satana a otazka, kdo je ci potomek a objevi se i par tajemstvi a dej pekne dostane na obratkach, takze doufam, ze druha sezona skutecne vznikne. No a jinak je zde skutecne patrnej dohled Kevina Smithe, nektery dialogy fakt nemaj chybu, ale zase zadna kulervouci sranda to neni, obzvlast, kdyz hony na uprchly duse jsou obcas docela drsny, par lidi zarve a spadne to obcas i trochu do vazna. Ale celkove se to povedlo skloubit dobre. Navic i triky jsou docela uchazejici. No a co se tyce hercu, hlavni hrdina v podani Harrisona je takovej dost nevyraznej nouma, ale zachranuje to jeho vymletej kamos s milionem dementnich napadu v podani Labinea. Treti do party, Gonzalez, ma sem tam slusnej vystup a ackoliv neni kdovijakym prinosem, ani nijak nerusi. No a co se tyce hlavni super pipiny, tak to je fakt kocka a obcas taky zvladne nakej vtipek, na druhou stranu, jeji vecny dohadovani se s hlavnim hrdinou, omlouvani se a reseni vztahu je misty otravny. Na zaver jsem si nechal osobu nejzasadnejsi - Satana. To je snad zivotni role Raye Wisea, kterej si ji viditelne uziva, charisma by moc rozdavat a dela presne to, co by se od Satana dalo cekat, lze, naseptava, snazi se, aby se mu upsalo co nejvic lidi, ma cernej smysl pro humor, libuje si v ruznejch nehodach a to vse zvlada s okouzlujicim usmevem. Celkove slabsich 5*, pricemz dojem hlavne vylepsuje druha polovina serialu, takze doporucuju nenechat se po prvnich dilech odradit, i kdyz ani ty rozhodne nejsou spatny.(8.11.2008)

Když jsem viděl, že tohle režíruje Kevin Smith, tak jsem se na to musel podívat a nelitoval jsem toho. I když tento žánr nenabízel moc možností, co se týče chytání duší. Někoho by to možná nudilo každý díl jen samé chytání uniklých duší z pekla, tak přesto se tato příchuť neotřepala a dlabal jsem dál každý díl, protože vždy se přišlo s něčím novým, jako třeba zajimavý lapač duší, který se v každém díle měnil na něco zajimavého. Postupně to chytání přešlo trochu do pozadí a děj se začal více věnovat hlavně hlavní postavě Sama, jeho dívky a jeho dvou kámošů, což je dobře. Strašně mě mrzí, že už se tohle nebude vysílat a tak ten konec je krapet otevřený. No, musím doufat, že se seriál oživí, aby se natočila ještě alespoň jedna série.(25.8.2011)

Je to koukatelné ALE, moc kecání, samotnému lovu příšery je věnováno snad posledních 10 minut na konci, zbytek je o plácání, které by mohlo být aspoň vtipné, ale není. Seriálu chuck jako by to z oka vypadlo, narozdíl od něj má Sam vtipnější přátele, ale horší milostnou zápletku, řekněme, velice trapnou, typicky americky seriálovou..musím před ní dělat blbečka, určitě by to nepochopila, i když všichni ostatní přátelé jo, nesmí se to dozvěfět... trapas(4.1.2008)

• - Epizoda 13: chlapci bydlí v bytě 508. 5+0+8=13. (kukentipla)