Ďáblův sluha (TV seriál)

Reaper

Komedie / Fantasy / Thriller / Drama / Dobrodružný

USA, 2007 - 2009, 21 h 54 min (Minutáž: 40–43 min)

Bret Harrison, Ray Wise, Tyler Labine, Missy Peregrym, Rick Gonzalez, Valarie Rae Miller, Nikki Reed, Kevin Smith, Jamie Kennedy, Henry Mah, Jessica Stroup, Erica Cerra, Michael Ian Black, Ken Marino, Richard Burgi, Cindy Sampson, Andrew Airlie, Donavon Stinson, Christine Willes, Colby Johannson, Lucy Davis, Kandyse McClure, Tammy Gillis, Jody Thompson, Kasey Kieler, Jenny Wade, Robin Mossley, Alessandro Juliani, Ryan Robbins, Collette Wolfe, Simone Kessell, Hiro Kanagawa, Darren Shahlavi, Marlaina Mah, Melinda Clarke, Julia Benson, Bob Clendenin, Armie Hammer, Carrie Ruscheinsky, Serinda Swan, Sarah Lind, Kyle Labine, Eriko Tamura, Agam Darshi, Dan Shea, Serge Houde, Pascale Hutton, Jeff Kober, Patton Oswalt, C. Ernst Harth, Jake Sandvig, April Telek, Allison Hossack, Luvia Petersen, Robin Nielsen, Rob Carpenter, Peter Benson, Vyto Ruginis, Michael Antonakos, Alex Essoe, Sean Owen Roberts, Reese Alexander, Michael Adamthwaite, Clifton MaCabe Murray, Darren Moore, Scott Patey, Gillian Barber, Steve Makaj, Michael Strusievici, Howard Siegel, Chris Shields, Jim Shield, Elizabeth McCarthy Meek, Bill Dow, Donald Adams, Michael Teigen, Ben Wilkinson, Sean Tyson, Jennifer Kosovic, Matty Finochio, Marilyn Norry, Jeremy Jones, Kate Robbins, Alex Diakun, Paul Moniz de Sa, Fraser Aitcheson, Mark Rolston, Robert Foxworth, Aaron Douglas, Patrick Gilmore, Ron Lea, Jill Teed, Curtis Armstrong, Mercedes McNab, Fulvio Cecere, Mitch Pileggi, Chris Gauthier, Elle-Máijá Tailfeathers, Jay Brazeau, Ian Gomez, Kyle Switzer, Spencer Maybee, Marci T. House, Lillian Hurst, Conrad Coates, Ellen Ewusie, Bronwen Smith, Anthony Shim, June B. Wilde, Sean Patrick Thomas, Erik Palladino, Heather Doerksen, Stephen McHattie, Claudette Mink, Lupe Ontiveros, Michael Weaver, Michael McDonald, Charlie Weber, Catherine Reitman, Matthew Harrison, Lisa Marie Caruk, Timothy Webber, Kathryn Kirkpatrick, Benita Ha, Brandi Alexander

Úžasný seriál plný vtipných a "ďábelských" hlášek. Každý díl je naplněný humorem, ale také akcí a určitým nádechem posvátné úcty, již si pekelné mocnosti přece jen zaslouží. Nejvíc sem se ovšem bavil při rozhovorech Sama se Satanem. Ray Wise je naprosto dokonalý vládce pekel, a když se usměje, musíte ho mít rádi a zároveň se jej děsit. Zkrátka ve svém srdci cítíte, že tohoto milého pána v obleku je lepší nedráždit. :-)(24.4.2008)

Reaperovi se zadařilo to nejzáhodnější, po čem může takovýto kecavý seriál o kamarádech toužit. Totiž že si další díl nepouštím hlavě kvůli nové zápletce nebo většímu posunu v hlavním ději a cíli Sama, ale protože jsem hrozně rád ve společnosti téhle party. Baví mě jejich soudržnost i jejich hádky a popichování, protože jsou jednoduše opravdové a jejich válčení a společné vypořádávání se s nachystanými perepetiemi od pekelných duší i od života jsou skvěle ztvárněny. Mimochodem, také máte ten dojem, že když se objeví ten božan Ďábel, tak je z pekla celý zpocený a rozpálený? Wise je fakt krutoň. Stejně jako Sackova sestra.(30.3.2009)

Chytlavý fantasy seriál, jehož největší předností jsou skvěle napsané charaktery, humor a představitelé v nich obsazeni. Narozdíl od většiny místních odborníků jsem žádné typické prvky humoru Kevina Smithe nezaznamenal, vtipný to seriál opravdu je, ale daří se to i bez sprosťáren, drog, sexu a téměř všeho synonymního Kevinově stylu. Hlavní hrdina Sam je smolař, kterému rodiče prodali duši, už tenhle fakt musí trochu sympatií vyvolat. Navíc jeho dětinské (ne)snažení o překrásnou Andy je tak milé, že jde o hlavní, pomyslný držák bez něhož by u prvních šesti až sedmi dílů vydržel málokdo. Po rozpačitém začátku kde jsou všechny díly takřka totožné, se ovšem rozjede hlavní dějová linka a Reaper v následných dvaceti dílech naplňuje svůj až kultovní potenciál. Dopomáhá k tomu hlavně Ray Wise, kterého elegantní, hláškující ďábel zprvu skřípal, ovšem jen proto aby se v následujích epizodách stal, tou nej postavou a to i v konkurenci Socka (Tyler Labine), Samova ultrašílenýho a megavtipnýho kumpána.(22.9.2011)

Je to koukatelné ALE, moc kecání, samotnému lovu příšery je věnováno snad posledních 10 minut na konci, zbytek je o plácání, které by mohlo být aspoň vtipné, ale není. Seriálu chuck jako by to z oka vypadlo, narozdíl od něj má Sam vtipnější přátele, ale horší milostnou zápletku, řekněme, velice trapnou, typicky americky seriálovou..musím před ní dělat blbečka, určitě by to nepochopila, i když všichni ostatní přátelé jo, nesmí se to dozvěfět... trapas(4.1.2008)

Rukopis Kevina Smithe je znát v každém druhém záběru. Přibližně prvních pět - šest epizod. Pak už si Ďáblův sluha jde svou vlastní cestou, stavící svůj potenciál na pouhopouhých dvou postavách - ulítlém spolupracovníkovi a kamarádovi hlavního hrdiny v jedné osobě Socka a na mém snad nejoblíbenějším satanovi od dob Ďáblova advokáta. Humor je plný cynismu (satan v brilantním podání Raye Wise) a sarkasmu (Sock) a trefil se mi přímo do noty. Jednotlivé epizody se od sebe kvalitativně neliší a jde tak o osmnáct nadprůměrných výletů do Samova světa obchodního domu Work Bench.(26.5.2008)

• - Epizoda 13: chlapci bydlí v bytě 508. 5+0+8=13. (kukentipla)