Perníkový táta

• USA Breaking Bad (více)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Série(5) / Epizody(62)

Atchyroz

Say my name! Heisenberg. You're goddamn right! Musím říct, že i když Breaking Bad od začátku považuju za naprostou špičku a strop televizní produkce, ze začátku jsem k tomu neměl až takový vztah. To se změnilo s přibývajícími sériemi a v posledních dvou řadách jsem naprosto hltal každou epizodu. Je až neuvěřitelné, jak moc je tento seriál doveden k dokonalosti a do posledního detailu. Vše co se zde řekne a stane, dává jasný smysl a nemá prakticky žádné hluché místo. Naprosto zásadní je úplně epická proměna hlavních postav napříč show. Něco takového nemá obdoby a je to naprostý scénáristický vrchol televize. Pro Bryana Cranstona je Walter White alis Heisenberg stoprocentně životní role, stejně tak Jessie Pinkman pro Aarona Paula, stejné je to i pro všechny ostatní herce v jejich rolích. U této hlavní dvojice je ten vývoj ale nejrozsáhlejší. Každá postava v této show, ať už je záporná, kladná a nebo je taková, že ji prostě úplně nenávidíte, je naprosto skvěle zahraná, přesná, a každá má svůj nezapomenutelný moment nebo hlášku. Bojím se, že seriál asi není úplně pro každého, protože má občas dost pomalé tempo a na první pohled "se tam nic neděje", ale opak je pravdou a při správné pozornosti je divák odměněn naprosto úžasným zvratem, obrovským napětím a vlastně scénáristicky je to naprosto nesrovnatelné s čímkoliv co dnes v televizní produkci vzniká. Za mne je seriál kvalitativně naprostou jedničkou a může se pyšnit totálně nejlepším zakončením televizní show ever. A to se dnes jen tak nevidí. ()

Novko

Fúúú. Prožít tento serial je jeden velký zážitek. Nic lepšího v seriálové tvorbě dlouho nenajdememe. Tvrzení v komentářích, že celý seriál je jedna velká škola životem jsem nejdřív moc nechápal, ale po dokoukání to chápu až moc dobře. Velké zvraty, geniálně napsané postavy (+ realistická reakce na okolnosti) a obrovská epičnost je jen zlomek toho co tento seriál nabízí. Při sledování zažijete smutek, štěstí, nervozitu a další emoce alespoň na malý moment. K hereckým výkonům lze říct jen jedno slovo: Bravo. Naprosto geniální a nejlepší volba pro hlavní roli: Bryan Cranston. A největší BITCH celýho seriálu a frajer, kterej si toho neskutečně prožil: Aaron Paul. A abych nebyl sexista, tak výkon Anny Gunn byl také vynikající. Bože jak já ten seriál miluju. 1. Série 9/10. 2. Série 9/10 3. Série 9,5/10 4. Série 10/10 5. Série 10/10. Breaking Bad - 10/10. ()

PanPyzamo

Perníkový táta jsem musel zkusit a to proto, protože se pro plno lidí jedná o nejlepší seriál vůbec. Podle mě to nejlepší seriál sice není, ovšem je vynikající. Má skvělý příběh s fajn soundtrackem. Hlavní parťák Waltera Jessie, kterého zahrál Aaron Paul odvedl vynikající práci a lepší roli už asi nedostane. Také se mi velmi líbilo prostředí pouště, do kterého je seriál zasazen. Celkově se jedná o vynikající seriál, který můžu doporučit. 1. série - 7,5/10 2. série - 8/10 3. série - 8,5/10 4. série - 8,5/10 5. série - 8/10 Celkový verdikt: 8/10 ()

Houdinec

1,2,3,4 série je famozni podívaná 100% , brilantní . Tak si budu pamatovat The Breaking Bad. 5 série je nejsmutnejsi dílo jaký kdy bylo natočeno , neuvěřitelný zvraty . Některé postavy měli si zasloužily lepsi konec. Každopádně 5 hvězd je zaslouzenych! ()

Lendak

"I am not in danger... I am the danger."____________Absolútny vrchol seriálovej tvorby. Ťažko uveriť, že tento seriál vznikol v dnešnej záplave nekonečných telenoviel. Počas 5 sérií krásne sledujem prerod našej hlavnej postavy z milujúceho otca a manžela, ktorý by neublížil ani muške ( kto videl tak pochopí), na nebezpečného drogového bossa, alebo ukážka toho, čo dokáže urobiť človek v zúfalej situácii. Všetci tu ospevujú úplne brilantný herecký výkon Bryana Cranstona a áno, je to neopakovateľne zahrané, ale za zmienku stojí aj o nič horšie zahraný Aaron Paul. To, čo v roku 2008 vzniklo už asi nikdy nevznikne. Ja neviem...Toto sa nedá okomentovať bez toho, aby som tu nič nevyspoiloval. Takže bacha, SPOILERY!!!! Všetci hovoria, že po finále začali tlieskať, až na mňa. Po tom, čo Jesse prerazil bránu a Walt poslednýkrát vystrelil, mi v hlave prechádzalo strašne veľa emócii. V hlave mi prechádzal hnev pretože to všetko končí, smútok pretože to všetko končí a radosť pretože to všetko.. áno.. končí. Tiež ma prekvapilo, že nikto z Waltovej rodiny nezomrel, teda až na Hanka. Ďalej pokračujeme vo vychvaľovaní. Postavy sú, spolu so scenárom úplne do toho najmenšieho detailu premyslené. Od začiatku do konca je všetko premyslené a tak seriál nemá žiadne hluché miesta alebo diery v príbehu. Soundtrack je na nezaplatenie a taký malý funfackt: Nikdy som tu znelku nepreskočil. Tiež som si všimol, že niektorí tu písali, že El Camino malo lepšiu kameru, lebo tu sa veľmi triasla. Podľa mňa to tu je aj tak lepšie, lebo vďaka tej trasujúcej sa kamere to vyzeralo viac realisticky. reálnosti tu dopomáhajú herci, alebo ,už asi tretíkrát napísané, ten scenár. Ja viem, že to tu opakujem, ale ten scenár je proste tak neopísateľne úžasný a geniálny že to až nieje možné. Až teraz som si uvedomil, že tu píšem úplné blbosti. To proste človek musí vidieť, aby človek pochopil tú genialitu. ()

mich4l.b

Drama o obyčejném malém středostavovském člověku, který se pod tíhou smrtelné diagnózy rozhodl zabezpečit svou rodinu ilegálním způsobem. Tlačí tu svou hroudu před sebou, ale ona je postupně větší a větší, až mu přeroste přes hlavu, takže to celé martyrium nemůže skončit jinak, než jak končí. Je to velmi civilně a reálně zahrané i natočené. Vyniká kontrast mezi člověkem, který miluje svou rodinu, je slušný až zakřiknutý, vede spíš nudný život a obecnou touhou člověka se nějak v životě realizovat a něco zažít, byť zde skrz nelegální činnost. Osobně jsem panu Whiteovi fandil, ale s odstupem času vám dojde, že život a útrapy tohoto "hrdiny" byly na úrovni tragikomedie až frašky. Závěr je pak pochopitelně naprosto zdrcující. V určitý moment se prostě zlomila hranice mezi třeba i morálně odůvodnitelným chováním a egoistickou zhůvěřilostí. ()

ZeminaCZ

Jedná se o můj nejoblíbenější seriál, a má pro to taky dobrý důvod. Seriál se může pyšnit svojí originalitou a odlišností od jiných seriálů a je to možná tím, že konkurence sází na klišé, nebo na věci, které normálně v životě neuvidíte. Breaking bad na to jde jinak, postavy se nechovají hloupě kvůli zvratu, ale chovají se přesně tak, jak divák očekává. ()

kolly13

Legendární seriál o změně obyčejného učitele na kuchtíka perníku. Změně jeho osobnosti, dopadu na okolí a důsledku činů v rámci hesla "All I do, I do for my family". První a poslední řada skvělá, pokulhávající střed je obětován finále a nedrží vysoký standard. Obdivuju herce v rolích Jessyho a Hanka. PS: rozčilují mně pořád V mobily, čímž mi to ukazuje, jak starý a jak stále dobrý a aktuální je to seriál. ()

sebulba1981

Jeden z nejlepších seriálů,co jsem doposud viděl. Walter White je pro mě nejlepší frajer, jeho cesta od slušného profesora na začátku seriálu až po jeho zlé alter ego Heisenberga na konci a to jak ho Bryan Cranston hraje. To je fantazie. Každá postava je výborně zahraná,herci úžasný a ten vizuál. To je nádhera. Pro mě geniální show, kterou už jsem viděl dvakrát během čtvrt roku a pořád nemám dost. Všem doporučuji vidět.  Opravdu strhující příběh. ()

StrejdaCREED

Perníkový Táta  Geniálně napsaný seriál, má hlavu a patu.  Hodně si staví na postavách které jsou 100% věruhodné. Všechno dává smysl kromě Sky která se chová jako (****)  která se snaží Waltera celou domu podkopávat.  Mega mě baví Waltrovo a Jessiho vztah, prostě haló ti dva si sedli naprosto geniálně. Saul nekomentuju, prostě borec.  Perfektní kamera, scénář skvělé, postavy top strop, prostě pecka. ()

Predator77

K tomuhle seriálu jsem se dostal až když už byly kompletně všechny serie dotočené a já jsem se teda mohl rovnou schlednout všechny řady krásně za sebou, a moje nadšení z tohohle seriálu je opravdu obrovské hlavně kvůli úžasnému hereckému výkonu bryana Cranstona ale i Aaron Paul rozhodně není pozadu, co my ale celkem vadilo byla hlavní představitelka skyler, která taky podávala rozhodně skvělí výkon ale scény s ní jsou doslova někdy o nervy a někdy si asi i zařvete na obrazovku ale tak to bych asi bral jako takový jediný klad celého seriálu jinak se totiž jedná o mistrovské dílko kde sledujeme příběh jednoho učitele který svůj život změní doslova k nepoznání a vývoj téhle postavy patří rozhodně k tomu nejlepšímu co jsem zatím viděl a samotný konec to už je jenom třešnička na dortu tohohle úžasného seriálu který by měl vidět snad každý. ()

ReactLotus

"Kritikou oceňovaný seriál stanice AMC Breaking Bad alebo Perníkový tatko urobil z Waltera Whitea ikonu. Stredoškolský učiteľ chémie žijúci na dlh, ktorý sa stal s rakovinou v pätách drogovým kráľom. Málokedy sa stane, že by seriál udržal pozornosť a napätie publika až do samotného vrcholného konca. Zvrátený vzostup pána Whitea bol široko oceňovaný ako najlepšie televízne dielo 21. storočia. Famózne napísaný, bezchybne zahraný a virtuózne zrežírovaný. Našli sa avšak aj takí, ktorí upozorňovali, že seriál normalizuje alebo dokonca glorifikuje výrobu a užívanie metamfetaminu. Tvorca Vince Gilligan však poukazuje na jeho hlavnú lekciu - činy majú následky. Pri sledovaní si musíme klásť otázku, čo robí človeka zlým. Jeho činy, motívy alebo vedomé rozhodnutia? Môžeme uvažovať, čo robí s človekom pýcha a ako naše nezvratné skutky ovlivňujú druhých." - Nerdfix   Myslím, že seriál ukazuje taktiež aj to, ako sa menia naše morálne hodnoty v závislosti od okolností. Ukazuje, ako ďaleko je človek ochotný zájsť pre nejaký cieľ, a že stačí málo k tomu, aby všetko prestalo mať význam a veci, na ktorých skutočne záleží sú v nedohľadne. 🤔Trochu deep myšlienka😅. Rozmýšľal som, prečo je seriál tak dobrý a myslím, že je to hlavne tým, že sa stále snaží držať pri zemi a v realite. Aj v situáciách, ktoré sú všetko, len nie bežné. Všetko je tu uveriteľné a dáva to logiku. Zopár vecí je trochu prehnaných, ale prečo nie. Trocha oživenia/inakosti môže len pomôcť. Príbeh je dokonalý. Vždy, keď si divák myslí, že sa už nič horšie nemôže stať a ani sa nestane, tak sa samozrejme niečo pokazí a postavy sa dostanú do ešte horšej situácie, takžr vo finále sa vždy môże stať niečo horšie (Murphyho zákon😉). Vďaka nepredvídateľnosti deja som nebol znudený a zvedavosť, čo bude ďalej ma hnala do ďalšej a ďalšej epizódy. Reálne tu nie je zlá epizóda a vďaka tomu to je, si myslím najlepší seriál všetkých čias. Určite sú seriály, ktoré sú zábavnejšie ako je tento, ale ani jeden z nich nemá to, čo má BB - konštantú kvalitu.    Ako som už spomenul, nie je tu zlá epizóda a každá sa drží asi na rovnakej úrovni kvality. Čím sa príbeh zhoršuje viac a viac, tým ťažšie sa na to pozerá. Nemyslím to tak, že je to zlé. Pozerá sa na to ťažšie a ťažšie, pretože postavy, s ktorými sa stretávame a máme radi doslova trpia, deje sa im mnoho hrozných vecí a oni tomu nemajú ako zabrániť. Tvorcovia nemajú ani problém zabiť postavy, ktoré si divák obľúbi a tým sa človek cíti často zdrvený, keď to niekomu spravia. Vzťahy medzi postavami sa neustále vyvíjajú a častokrát aj stoja proti sebe. Komu máme teda fandiť, keď máme radi oboch? A prečo vôbec si divák obľúbi vrahov, drogových dílerov a podobne ? No, nejdem to už ďalej rozoberať. Proste, skončí to zle. A verte mi, zle znamená, že ešte horšie ako si dokážete predstaviť. Je to veľmi psychicky náročné pozeranie a dokonca mi seriál, respektíve koniec dokázal zničiť náladu. Človek dúfa, že sa všetko nejak dobre uzatvorí a postavy budú mať pekný koniec, ale nie. Taký je život, nič netrvá večne, a nič nemôže dopadnúť len dobre.    Videl som aj film El Camino a ten je už trochu slabší, ale vysvetľuje niektoré veci, takže je pomerne potrebný na pochopenie zopár súvislostí + končí pomerne pekne, takže trochu zlepší náladu (aj keď obsahuje zopár smutných scén). Aspoň teda oproti BB. Všetko je tu fenomenálne. Vlastne Nerdfix povedal to najhlavnejšie, ale je tu ešte zopár vecí, ktoré ma zaujali a chcel by som ich spomenúť. Keď sa dá, tak seriály a filmy pozerám v originálnom znení. Dabing nemám veľmi v láske a dalo Lby sa povedať, že ho nenávidím. Avšak BB ho má skvelý (myslím český) a mám pocit, že je aj lepší ako originálne anglické znenie, ktoré je síce super, ale dabing sa mi prekvapivo páčil viac. Taktiež kamera, ktorá ukazuje na postavy ako keby zo zeme/popod zem a objekty je zaujímavá a iná (škoda, že tento spôsob natáčania nepoužili častejšie).    Je tu mnoho chemických faktoch a tie, spolu s varením modrého kryštálu vo mne vzbudili väčší záujem o chémiu. Škoda, že opadne, keď si uvedomím, že taká chémia sa neučí. Chcel by som pána Whitea za učiteľa chémie.😅 A intra sú geniálne. Často je v nich ukázaný nejaký spoiler alebo len vec, ktorá nejak súvisí s niečím väčším, významnejším, ale nikomu to nedôjde pokým sa neukáže alebo nevysvetlí zvyšok. Častokrát sú spracované zvláštne priam nelogicky, čo je pre mňa plus, pretože, kto by mal rád lineárny a predvídateľný príbeh ?  A soundtrack je úžasný/nádherný. 9,3/10 Myslím, že som nevidel lepší seriál… () (méně) (více)

Perunwit

Otravnej Jesse, rádoby hustej Gus, chudák Mike, namachrovanej posera Walter, frigidně působící blbá jak pučtok Tyler, naivní Hank, slepice Maria. A tak bych mohl pokračovat do aleluja. Stačily by 3 série bez těch rodinných a dalších vztahovych sraček a zbylo by nám lepší Narcos s bláznivým Odenkirkem navíc. Já sem rad ze už to končí. Dojíždím 5. řadu a už na to hádání, obviňování, ksichty a lži vážně nemám žaludek. Druhá série byla asi nejvíc OK. ()

fandimir

1. série 80% První dva a poslední dva díly jsou krásně svižné, prostředkem se to ale tak pomalu táhne. / 2. série 90% Rozhodně lepší než první série, taky to samozřejmě dělá fakt, že má série skoro dvakrát víc dílů. Rozložení děje je shodné s tím v první sérii, začátek a konec je tak krásně svižný, jinak jsou ale díly dějově slabší a spíše na poznání osobností postav, to byl taky zlom, kdy jsem začal nesnášet Skyler, ty její otravné kecy a podivné chování mě opravdu doháněly k šílenství, ale zdaleka ne všechny díly uprostřed série jsou pomalé, hlavně linka s Jessem je skoro vždy dějově obsáhlá. Taky jsem se seznámili se skvělou postavou Saulem Goodmanem, epizody s ním jsou jedny z nejlepších. Jsem rád, že se záhada s růžovým medvídkem na trochu depresivním konci konečně vyřešila a už se nemůžu dočkat na zkouknutí třetí série. / 3. série 85% Neskutečně dramatická série ve které se na konci skoro každé epizody stane nějaký zvrat, který si hodně pohraje s dějem, zvlášť v posledních dvou dílech a díky tomu jsou opravdu skvělé. První polovinou série nás provázeli dva plešohlavci, kteří si myslím že sérii docela přidávali, hlavně při té osudové minutě, což byla jedna z nejlepších scén celé série. Skyler mě srala o trochu míň než v předchozí sérii, ale samozřejmě ji musela nahradit ta pizda Marie, která se v nemocnici chovala, jako by měla v hlavě nasráno. Jinak si ale myslím, že třetí část seriálu jenom přidala a opět se těším na další sérii. / 4. série 90% První série, které dávám pět hvězd. První polovina je sice pomalejší, ale druhá je naprosto skvělá a plná spoustu zajímavých zvratů, zvlášť poslední díl je zatím asi nejlepší z celého seriálu. Jen škoda moc nezajímavé linky té blonďaté píče a homosexuálního debilního šéfíka, která mě opravdu nebavila. Jestli je ale pátá série ještě lepší než toto, tak opravdu nevím co skvělého mám ještě očekávat. / 5. série 100% Nevím jestli jsem někdy viděl něco lepšího, než je 5. série tohoto úžasného seriálu, tolik zvratů, tolik neočekávaných a dramatických momentů skoro v každém dílu zajistilo to, že jsem jenom jednomu dílu dal čtyři hvězdy, všechny ostatní byly stoprocentní. Pět hvězd jsem dal jenom čtvrté a páté sérii, protože v prvních třech jsou slabá místa, jako celku ale určitě nemůžu dát nic jiného než pět hvězd, a to hlavně díky skvělému závěru, díky kterému je tento seriál jeden z nejlepších, co jsem kdy viděl. No nic, jsem rád, že jsem na tento seriál narazil, protože bude rozhodně držet čestné místo v mé top 10 seriálů. ()

Ironhead

Po skvělém BCS jsem se rozhodl dohnat dlouholetý rest v podobě Breaking Bad. Bohužel někde uprostřed třetí série to vzdávám. Nebylo to ze začátku špatné, ale pak mě dvě celkem důležité postavy už začaly tak moc pít krev, že to nedávám. Jendou z postav je nepřekvapivě manželka hlavního hrdiny a tou drohou je bohužel "You, yo, yo, you..." Jesse, jehož postava za těch dvě a půl série opravdu dokope cokoli co má udělat a přesto je mu vždy odpuštěno a  je vždy zachráněn a on za to na oplátku obviní vždy všechny okolo sebe (především Walta) a nikdy nepřizná svojí chybu. Prostě už ne. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis