Neobyčejné životy (TV seriál)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2009, 66x52 min

Jiří Bura

Petr Nárožný, Antonie Hegerlíková, Jiřina Bohdalová, Jiřina Jirásková, Josef Abrhám, Stanislav Zindulka, Radoslav Brzobohatý, Jaroslava Adamová, Lubomír Kostelka, Květa Fialová, Blanka Bohdanová, Jana Štěpánková, Jan Skopeček, Nina Divíšková, Bořivoj Navrátil, Zita Kabátová, Libuše Švormová, Otakar Brousek st., Jana Hlaváčová, Ladislav Frej st., Luděk Munzar, Ladislav Trojan, Ilja Racek, Oldřich Vlach, Josef Zíma, Viola Zinková, Luba Skořepová, Věra Kubánková, Alois Švehlík, Ladislav Lakomý, Iva Janžurová, Gabriela Vránová, František Řehák, Marie Drahokoupilová, Vladimír Brabec, Naďa Urbánková, Jana Synková, Hana Maciuchová, Petr Kostka, Marián Labuda st., Jozef Bednárik, Simona Stašová, Jiří Menzel, Tomáš Töpfer, Jan Přeučil, František Peterka, Jaromír Šofr, Petr Kracík, Daniela Kolářová, Libuše Šafránková, Hana Zagorová, Richard Labuda, Pavel Landovský, Zuzana Maléřová, Marta Vančurová, Václav Hybš, Jaroslav Vostrý, Pavel Töpfer, Přemek Podlaha, Michal Pavlata, Vítězslav Jandák, Petr Rychlý, Eliška Balzerová, Kateřina Kalendová, Ivan Novák, Jaroslav Kubera, Viktor Polesný, Václav Neckář, Vlastimil Harapes, Jiří Suchý, Božidara Turzonovová, Zdeněk Kaloč, Ladislav Smoček, Naďa Konvalinková, Dušan Klein, Josef Dvořák, František Filip, Táňa Fischerová, Ivan Klíma, Ivo Paukert, Luděk Sobota, Jiří Stránský, Zlata Adamovská, Martin Dejdar, Eva Pilarová, Jiří Štěpnička, Ladislav Chudík, Bolek Polívka, Jiří Schmitzer, Věra Špinarová, Vladimíra Dejdarová, Karel Smyczek, Alena Činčerová, Anna Polívková, Boris Urbánek, Jaromír Hanzlík, Jan Schmidt, Zdeněk Dušek, Iveta Dušková, Jan Malíř, Vladimír Polívka, Hynek Bočan, Tomáš Masopust, Jan Lukeš, Jiří Lábus, Miroslav Táborský, Barbora Hrzánová, Josef Kadeřábek, Vítězslav Vávra, Petr Vacek, Jiří Svoboda, Petr Jančařík, Zdeněk Svěrák, Petr Šiška, Jakub Špalek, Pavel Nový, Pavel Bobek, Vlasta Chramostová, Marek Taclík, Zdeněk Zelenka, Stanislav Remunda, Sabina Remundová, Theodora Remundová, Jan Foll, Gustav Oplustil, Milan Hein, Radek John, Petr Štěpánek, Jan Hřebejk, Dušan Jamrich, Jan Kačer, Zuzana Kocúriková, Martin Porubjak, Viktor Preiss, Helena Rohanová, Robert Roth, Miroslava Šafránková, Yvonne Vavrová, Václav Vorlíček, Juraj Jakubisko, Vojtěch Dyk, František Pavlíček (a.z.), Pavel Zedníček, Richard Krajčo, Marta Kubišová, Luděk Dembovský, Lumír Kulhánek, Iva Nárožná, Slávka Kopecká, Ivo Pavlík, Adam Pavlík, Jarmila Siková, Andonis Civopulos, František Létal, Fedor Kulhánek, Taťjana Medvecká, Olga Menzelová, Petr Oslzlý

Komentáře uživatelů k TV seriálu (45)

"Co tady ještě děláte? Jak to, že nejste v Americe?" (Zita Kabátová k režiséru Jiřímu Strachovi)(18.5.2009)

• Morien

Vlastimil Harapes - Plakala jsem.(27.7.2016)

• NinadeL

Až se tyhle střiháky přestanou dělat na efekt, aby to "bavilo" a hlavně se člověk nic nedozvěděl, tak budu mnohem spokojenější.(29.1.2010)

Hodnotím díl věnovaný Václavu Neckářovi. Kdo četl knihu Cesta do mé paměti, toho v tomto dokumentu nepřekvapí asi nic. Kdo se o Neckářovu tvorbu alespoň trochu zajímá, toho zase nemohou nijak ohromit ukázky z videoklipů, úryvky písní nebo fotografie. Velké plus ale je vidět a slyšet Neckáře hovořit. S námahou, rozmyslem, ale přitom s jistotou. Za to, co v životě dokázal, a za to, jak se s ním v posledních letech porval a rve dál, ho budu vždycky obdivovat.(20.10.2013)

Skvělé, nesmíme zapomenout ani na žijící hvězdné herce, kteří si naši úctu a poklonu stále znovu dokáží získat.! Dnes už jich moc není...! A ubývá jich...(24.6.2009)

• Darth Sidious

No to je krása, čoveče.....to je prostě nadevšechno.....viděl jsem tu Taťánu a asi blahem skočim z okna, jak jsem byl z toho bezvadného pořadu unešen.(24.7.2012)

• WANDRWALL

Herci jsou zvláštní pakáž. A přece jsou to lidé, kteří mají duši, mají své - často překvapivě těžké životní osudy - takže je dobře, že v tomhle seriálu jsou zpovídaní i ti, co o jejich osudech se toho moc neví. ***12.3.2011(12.3.2011)

Pilotní díl s Petrem Nárožným lákavý. 100% Dikce a gestikulece Petra Nárožného jsou jednoduše neopakovatelné. Sestřih z tvorby i komentáře manželky, či Pavla Bobka dokreslují rozverně laděný portrét..(15.4.2009)

Výborný bilanční dokument s charismatickým Nárožným, pohodová atmosféra, prostě fajn ...(16.4.2009)

Vynikající "série". Dozvídáme se mnohé skutečnosti o významných českých umělcích.(10.2.2012)

Zita Kabátová očima Jiřího Stracha je dokument s dosud nevídaným přesahem. Film, který je zároveň nepatetickým zamyšlením nad smyslem života. Sedmadevadesátiletá herečka tu s okouzlujícím nadhledem a osvobozující upřímností rekapituluje svůj život. Z výše svého věku si může dovolit vše, nic není trapné, ubohé, její prohřešky jsou dávno nedůležité. Je to úžasné svědectví: když se člověk dožije, dobere se moudrosti. Má-li to ale sdělit veřejně, musí dostat k ruce skutečného režiséra, protože paskvil se nakonec dá vytvořit ze všeho. Většina zbývajících epizod by patřila spíš do bulváru a nikoli na veřejní obrazovku. Jenže na té už se v tomto ohledu všechno dávno znivelizovalo. A tak zbyla jen laciná "drbárna" sugerující, že řeže do živého, přesně vyhovující maloměšťáckému vkusu, který televize pěstuje.(28.1.2010)

Velmi povedený dokument, v němž slavní herci a herečky povídají o svých životních radostech i strastech. Zajímavé jsou i otázky kladené jejich příbuzným, kolegům či přátelům. Zatím nejvíc mě zaujal medailón o Jiřině Bohdalové, který mě jen utvrdil v tom, že je nejen báječná herečka, ale i úžasný člověk. Docela mě překvapil pohled na život Petra Nárožného a neméně jeho záliba historické literatuře a dojal mě medailón Lubomíra Kostelky, který věnoval své mamince...Necelá hodinka uteče jak voda a po skončení je vždy nad čím nebo nad kým přemýšlet.(31.5.2009)

Dost mně překvapují hodně otevřené zpovědi. Obzvlášť se mi líbil Ivan Trojan. Hodnotím jako celek, u mně převažují povedené díly nad těmi méně zdařilými.(16.5.2013)

9/10 Vyborny serial, teda kdyz tam neni zrovna Zuzana Malerova, ktera dokaze sejmout sebelepsiho herce strasnyma otazkama a jeste diky dlouhym prostrihum na svuj oku nelahodici zevnejsek tez divaka - fakt se musim divat jinam nebo zavirat oci. Nicmene neni to o kamere, ale spis o OTAZKACH. Borivoj vyborny, Zita vyborna, Otakar vyborny, Vera vyborna, Nina diky Malerove hrozna, Jan diky Machackove otresny, Libuse diky Malerove strasna, atd. Jsem docela rad, ze se svym nazorem nejsem osamocen: http://www.lidovky.cz/herecke-sverovacky-v-bezcasi-diq-/ln_noviny.asp?c=A100209_000033_ln_noviny_sko&klic=235420&mes=100209_0(17.2.2010)

• ainny

Hodnotím jenom díl s panem Neckářem a docela mě překvapilo, že Prima měla v Top Staru jeho životní příběh mnohem líp zpracovaný. Dívala jsem se jenom kvůli němu, protože jinak tyhle pořady nevyhledávám. Dotyční v nich stejně nejsou takoví jací by měli být. Jsou takoví jaké je chceme mít. :^)(21.3.2012)

Každá osobní zpověď našich hereckých velikánů, vždy přinese novinky a zajímavosti o kterých se běžně nedovíme. Je zajímavé sledovat osudy lidí o kterých si jejich soukromý život domýšlíme hlavně podle "zaškatulkování" z jejich filmových či divadelních rolí. Teď mě zaujal díl s Luďkem Sobotou o kterém víme že vystudoval DAMU, má herecký i hudební talent a "obětoval" svůj talent komediálnímu žánru. Člověka ani nenapadne, že tak velké množství lidí ho považovalo za "pošuka" a ani je nenapadlo, že je to prostě styl. Pro mě styl se kterým uspěl a opravdu dík, že v době velké cenzury nás uměl skvěle pobavit. Má velkou pravdu, být tragéd je jednodušší, lidi rozesmát je těžší.(4.5.2011)

Hodnocení dílu s Petrem Nárožným: Výborně zpracovaný portrét opravdu neobyčejného života tohoto herce. Když porovnávám s jeho vrstevníky z mé vlastní rodiny, nezbývá mi než smeknout. Obrovský životní rozhled a vitalita z něj sálá i přes televizní obrazovku. A samotný dokument je opravdu příjemně natočený. Jen tak dál(15.4.2009)

Hodnotit takový dokument je hodně těžké, ale po díle s nesmírně milým Pepíkem Dvořákem musím dát 80 %. Krásný díl. Díl s Gotťákem nazvaný Neobyčejné životy pana Karla Gotta byl naprosto skvělý - během rozhovoru režiséra Viktora Polesného s Kájou uvidíme spoustu starých záběrů z koncertů či života tohoto velikána, rozhovor se nevyhýbá žádným tématům, je zcela spontánní. Bomba díl.(18.5.2011)

Labuda, Stašová, Janžurová, (50 - 70%)(2.5.2012)

Jedno je soudit pořad jako dobrý dokument, druhé je, nezaplést se do hodnocení lidí a životů, o kterých pořad je. Pořad je to kvalitní, avšak mnohde bych uvítal popisky u filmů, lidí aj. třeba jako v pořadu Úsměvy.(3.9.2009)

<< předchozí 1 2 3