Neobyčejné životy (TV seriál)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2009–2014, 70 h 17 min (Minutáž: 50–53 min)

Petr Nárožný, Antonie Hegerlíková, Jiřina Bohdalová, Jiřina Jirásková, Josef Abrhám, Stanislav Zindulka, Radoslav Brzobohatý, Jaroslava Adamová, Lubomír Kostelka, Květa Fialová, Blanka Bohdanová, Jana Štěpánková, Jan Skopeček, Nina Divíšková, Bořivoj Navrátil, Zita Kabátová, Libuše Švormová, Otakar Brousek st., Jana Hlaváčová, Ladislav Frej st., Luděk Munzar, Ladislav Trojan, Ilja Racek, Oldřich Vlach, Josef Zíma, Viola Zinková, Luba Skořepová, Věra Kubánková, Alois Švehlík, Ladislav Lakomý, Iva Janžurová, Gabriela Vránová, František Řehák, Marie Drahokoupilová, Vladimír Brabec, Naďa Urbánková, Jana Synková, Hana Maciuchová, Petr Kostka, Marián Labuda st., Jozef Bednárik, Simona Stašová, Jiří Menzel, Tomáš Töpfer, Jan Přeučil, František Peterka, Jaromír Šofr, Petr Kracík, Daniela Kolářová, Libuše Šafránková, Hana Zagorová, Richard Labuda, Pavel Landovský, Zuzana Maléřová, Marta Vančurová, Václav Hybš, Jaroslav Vostrý, Pavel Töpfer, Přemek Podlaha, Michal Pavlata, Vítězslav Jandák, Petr Rychlý, Eliška Balzerová, Kateřina Kalendová, Ivan Novák, Jaroslav Kubera, Viktor Polesný, Václav Neckář, Vlastimil Harapes, Jiří Suchý, Božidara Turzonovová, Zdeněk Kaloč, Ladislav Smoček, Naďa Konvalinková, Dušan Klein, Josef Dvořák, František Filip, Táňa Fischerová, Ivan Klíma, Ivo Paukert, Luděk Sobota, Jiří Stránský, Zlata Adamovská, Martin Dejdar, Eva Pilarová, Jiří Štěpnička, Ladislav Chudík, Bolek Polívka, Jiří Schmitzer, Věra Špinarová, Vladimíra Dejdarová, Karel Smyczek, Alena Činčerová, Anna Polívková, Boris Urbánek, Jaromír Hanzlík, Jan Schmidt, Zdeněk Dušek, Iveta Dušková, Jan Malíř, Vladimír Polívka, Hynek Bočan, Tomáš Masopust, Jan Lukeš, Jiří Lábus, Miroslav Táborský, Barbora Hrzánová, Josef Kadeřábek, Vítězslav Vávra, Petr Vacek, Jiří Svoboda, Petr Jančařík, Zdeněk Svěrák, Petr Šiška, Jakub Špalek, Pavel Nový, Pavel Bobek, Vlasta Chramostová, Marek Taclík, Zdeněk Zelenka, Stanislav Remunda, Sabina Remundová, Theodora Remundová, Jan Foll, Gustav Oplustil, Milan Hein, Radek John, Petr Štěpánek, Jan Hřebejk, Dušan Jamrich, Jan Kačer, Zuzana Kocúriková, Martin Porubjak, Viktor Preiss, Helena Rohanová, Robert Roth, Miroslava Šafránková, Yvonne Vavrová, Václav Vorlíček, Juraj Jakubisko, Vojtěch Dyk, František Pavlíček (a.z.), Pavel Zedníček, Richard Krajčo, Marta Kubišová, Luděk Dembovský, Lumír Kulhánek, Iva Nárožná, Slávka Kopecká, Ivo Pavlík, Adam Pavlík, Jarmila Siková, Andonis Civopulos, František Létal, Fedor Kulhánek, Taťjana Medvecká, Olga Menzelová, Petr Oslzlý, Ondřej Vetchý, Karel Šíp, Jiří Strach, Ladislav Smoljak, Jiří Macháček, Jiří Krejčík, Milan Lasica, Ivo Fajman, Lubomír Lipský st., Barbora Munzarová, Tereza Munzarová, Rudolf Jelínek, Helena Brabcová, Pavel Brabec, Jaroslava Obermaierová, Ladislav Županič, Jiří Černý, Jitka Němcová, Marián Labuda ml., Karel Gott, Jan Schmid, Peter Dvorský, Emil Horváth ml., Emília Vášáryová, Magda Vášáryová, Ondřej Kepka, Miroslav Donutil, Jana Paulová, Vilma Cibulková, Jaroslav Brabec, Milan Cieslar, Miroslav Etzler, Jan Pirk, Deana Horváthová-Jakubisková, Ivan Trojan, Klára Pollertová-Trojanová, Radek Holub, Pavel Zatloukal, Ivan Rajmont, Jiří Vondrák, Jana Šulcová, Pavel Trávníček, Uršula Kluková, Svatopluk Skopal, Chantal Poullain-Polívková, Radomír Schejbal, Valérie Zawadská, Adriana Sobotová, Jiří Krampol, František Pavlíček, Zuzana Sílová, Ivana Plíhalová, Vladimír Drha, Jaroslava Brousková, Luka Rubanovičová, Otakar Brousek ml., Ondřej Brousek, Alfred Strejček, Karel Weinlich, Jaroslav Soukup, Vítězslav Hádl, Marta Töpferová, Ivana Pintířová

Komentáře uživatelů k TV seriálu (46)

"Co tady ještě děláte? Jak to, že nejste v Americe?" (Zita Kabátová k režiséru Jiřímu Strachovi)(18.5.2009)

• Morien

Vlastimil Harapes - Plakala jsem.(27.7.2016)

• NinadeL

Až se tyhle střiháky přestanou dělat na efekt, aby to "bavilo" a hlavně se člověk nic nedozvěděl, tak budu mnohem spokojenější.(29.1.2010)

Hodnotím díl věnovaný Václavu Neckářovi. Kdo četl knihu Cesta do mé paměti, toho v tomto dokumentu nepřekvapí asi nic. Kdo se o Neckářovu tvorbu alespoň trochu zajímá, toho zase nemohou nijak ohromit ukázky z videoklipů, úryvky písní nebo fotografie. Velké plus ale je vidět a slyšet Neckáře hovořit. S námahou, rozmyslem, ale přitom s jistotou. Za to, co v životě dokázal, a za to, jak se s ním v posledních letech porval a rve dál, ho budu vždycky obdivovat.(20.10.2013)

Skvělé, nesmíme zapomenout ani na žijící hvězdné herce, kteří si naši úctu a poklonu stále znovu dokáží získat.! Dnes už jich moc není...! A ubývá jich...(24.6.2009)

• AllShallFall

No to je krása, čoveče.....to je prostě nadevšechno.....viděl jsem tu Taťánu a asi blahem skočim z okna, jak jsem byl z toho bezvadného pořadu unešen.(24.7.2012)

• WANDRWALL

Herci jsou zvláštní pakáž. A přece jsou to lidé, kteří mají duši, mají své - často překvapivě těžké životní osudy - takže je dobře, že v tomhle seriálu jsou zpovídaní i ti, co o jejich osudech se toho moc neví. ***12.3.2011(12.3.2011)

Pilotní díl s Petrem Nárožným lákavý. 100% Dikce a gestikulece Petra Nárožného jsou jednoduše neopakovatelné. Sestřih z tvorby i komentáře manželky, či Pavla Bobka dokreslují rozverně laděný portrét..(15.4.2009)

Zita Kabátová očima Jiřího Stracha je dokument s dosud nevídaným přesahem. Film, který je zároveň nepatetickým zamyšlením nad smyslem života. Sedmadevadesátiletá herečka tu s okouzlujícím nadhledem a osvobozující upřímností rekapituluje svůj život. Z výše svého věku si může dovolit vše, nic není trapné, ubohé, její prohřešky jsou dávno nedůležité. Je to úžasné svědectví: když se člověk dožije, dobere se moudrosti. Má-li to ale sdělit veřejně, musí dostat k ruce skutečného režiséra, protože paskvil se nakonec dá vytvořit ze všeho. Většina zbývajících epizod by patřila spíš do bulváru a nikoli na veřejní obrazovku. Jenže na té už se v tomto ohledu všechno dávno znivelizovalo. A tak zbyla jen laciná "drbárna" sugerující, že řeže do živého, přesně vyhovující maloměšťáckému vkusu, který televize pěstuje.(28.1.2010)

Výborný bilanční dokument s charismatickým Nárožným, pohodová atmosféra, prostě fajn ...(16.4.2009)

Vynikající "série". Dozvídáme se mnohé skutečnosti o významných českých umělcích.(10.2.2012)

Velmi povedený dokument, v němž slavní herci a herečky povídají o svých životních radostech i strastech. Zajímavé jsou i otázky kladené jejich příbuzným, kolegům či přátelům. Zatím nejvíc mě zaujal medailón o Jiřině Bohdalové, který mě jen utvrdil v tom, že je nejen báječná herečka, ale i úžasný člověk. Docela mě překvapil pohled na život Petra Nárožného a neméně jeho záliba historické literatuře a dojal mě medailón Lubomíra Kostelky, který věnoval své mamince...Necelá hodinka uteče jak voda a po skončení je vždy nad čím nebo nad kým přemýšlet.(31.5.2009)

• ainny

Hodnotím jenom díl s panem Neckářem a docela mě překvapilo, že Prima měla v Top Staru jeho životní příběh mnohem líp zpracovaný. Dívala jsem se jenom kvůli němu, protože jinak tyhle pořady nevyhledávám. Dotyční v nich stejně nejsou takoví jací by měli být. Jsou takoví jaké je chceme mít. :^)(21.3.2012)

Dost mně překvapují hodně otevřené zpovědi. Obzvlášť se mi líbil Ivan Trojan. Hodnotím jako celek, u mně převažují povedené díly nad těmi méně zdařilými.(16.5.2013)

9/10 Vyborny serial, teda kdyz tam neni zrovna Zuzana Malerova, ktera dokaze sejmout sebelepsiho herce strasnyma otazkama a jeste diky dlouhym prostrihum na svuj oku nelahodici zevnejsek tez divaka - fakt se musim divat jinam nebo zavirat oci. Nicmene neni to o kamere, ale spis o OTAZKACH. Borivoj vyborny, Zita vyborna, Otakar vyborny, Vera vyborna, Nina diky Malerove hrozna, Jan diky Machackove otresny, Libuse diky Malerove strasna, atd. Jsem docela rad, ze se svym nazorem nejsem osamocen: http://www.lidovky.cz/herecke-sverovacky-v-bezcasi-diq-/ln_noviny.asp?c=A100209_000033_ln_noviny_sko&klic=235420&mes=100209_0(17.2.2010)

Mně se to dost líbí, je to otázka vlastního názoru a nadhledu na život druhých, více známých lidiček.Kdo je bez viny, ať hodí kamenem.(27.11.2017)

Každá osobní zpověď našich hereckých velikánů, vždy přinese novinky a zajímavosti o kterých se běžně nedovíme. Je zajímavé sledovat osudy lidí o kterých si jejich soukromý život domýšlíme hlavně podle "zaškatulkování" z jejich filmových či divadelních rolí. Teď mě zaujal díl s Luďkem Sobotou o kterém víme že vystudoval DAMU, má herecký i hudební talent a "obětoval" svůj talent komediálnímu žánru. Člověka ani nenapadne, že tak velké množství lidí ho považovalo za "pošuka" a ani je nenapadlo, že je to prostě styl. Pro mě styl se kterým uspěl a opravdu dík, že v době velké cenzury nás uměl skvěle pobavit. Má velkou pravdu, být tragéd je jednodušší, lidi rozesmát je těžší.(4.5.2011)

48. .. Václav Neckář(21.3.2012)

Někdy průměrné, ale většinou velice kvalitní epizody ze života slavných, kde si každý fanoušek daného umělce najde to své, včetně i několika drobnůstek, o které se třeba osobní životopisy nezmiňují. 75%(28.5.2012)

Jedno je soudit pořad jako dobrý dokument, druhé je, nezaplést se do hodnocení lidí a životů, o kterých pořad je. Pořad je to kvalitní, avšak mnohde bych uvítal popisky u filmů, lidí aj. třeba jako v pořadu Úsměvy.(3.9.2009)

<< předchozí 1 2 3