Studio Marvel uvádí film Doctor Strange o světoznámém neurochirurgovi Dr. Stephenu Strangovi, jehož život se změní po strašlivé dopravní nehodě, která mu znemožnila používat ruce. Když ho tradiční medicína zklame, je Strange nucen hledat uzdravení a naději jinde. A tak se vypraví na mystické, odloučené místo známé jako Kamar-Taj. Brzy zjistí, že Kamar-Taj není jen chrámem uzdravení, ale i základnou pro boj s temnými silami, jež chtějí zničit naši realitu. Zanedlouho si musí Strange – vybavený novými magickými schopnostmi – vybrat, zda se vrátí k původnímu životu plnému bohatství a slávy, anebo se všeho vzdá a bude bránit svět jako nejmocnější kouzelník ve vesmíru. (Falcon)

Ollie235

Svěží, nápaditý, vizuálně zajímavý a snad až překvapivě vtipný origin. Vzhledem k mojí neznalosti komiksů byl Strange postavou, od které jsem příliš neočekával, o to víc jsem se v kině bavil. Úvodní seznamovací půlhodinka byla trochu pomalejší, ale od příchodu do Kamar-Taj filmu takřka nemám co vytknout. Cumberbatch se (opět) ukázal být skvělou volbou a já se zas těším, co nám Marvel přinese příště. ,,Dormammu, I've come to bargain!" ()

fredisek

Snad se jednou dočkám chvíle, kdy si tyhle filmy odpustí rádoby drsňácké vtípky a odkazy na popkulturu, které to neskutečně brzdí. Tentokrát to zase nevyšlo, ale aspoň se na to hezky koukalo. ()

Magika82

Čas a prostor jsou relativní. A tedy nejsou konstantními. Lidská myšlenka má neomezenou moc, čerpající svou sílu skrze nás samotné, tedy duši. Experimenty, jako Aspectovský aspekt a Dualita vlna/částice, nezvratně prokázaly vědomí částic, a tím i samotného vesmíru. Tvůrci tohoto téměř brilantního snímku, jako kdyby skutečně byli znalí kvantové fyziky a mechaniky, i kvantové teorie. Téměř dokonale si s nimi dokázali vyhrát takovým způsobem, za který by jim jistě zatleskal jak A.Einstein, tak světoznámý vědec kvantové teorie a fyziky, Mitchio Kaku... Drobná pochybení promíjím. Nad těmi většími ještě mhouřím obě oči. Leč závěr sám, ten měl být hladkým výbrusem posledního tahu celého démantu. Avšak, vyskytl se něm znatelný kaz. A rovněž nemohu prominout skutečnost, která je znalcům duchovní roviny i kvantové fyziky známá: Duše, ač v astrální podobě, nachází se mimo relativní čas a prostor, mimo nějž se ocitla dočasným opuštěním těla. Proto není možné, aby do relativního prostoru a času, ve kterém zůstává pouze samo tělo, jakkoli zasáhla. Mám na mysli scénu s asistencí během vlastní operace. Proto nemohu, s čistým svědomím, dát u mne zcela vyjímečně udělovaných 5 hvězd. Navzdory tomu: Známka Velmi dobrá +. Tím 85% , a tedy krásné nablýskané 4 hvězdy. ()

Camus

Mohla to být o něco lepší Marvelovka, ale nakonec je to jenom stejně průměrně zábavné jako všechny ostatní. Kdyby to v půlce úplně dementně neskočilo v čase (třeba Rocky umí skvěle trénovat v krátkém sestřihu, proč to tady nejde?), byl bych spokojenější. ()

petrskoc

Doctor Strange (viděno v IMAXu) je precizně zpracovaná podívaná, která žalostně nevyužívá nejcharismatičtějšího herce z celého obsazení (Mads Mikkelsen), místy působí jako parodie a ze všeho nejvíc se snaží být popkornovou zábavou pro masy - přičemž se na druhé straně dotýká vážných a zamyšleníhodných filozofických témat. To mi přijde dost schizofrenní. Temnější zpracování a postavy z masa a kostí by tomu slušely mnohem víc. Výcviková část směřující ke gradujícímu finále nesmyslně dlouhá, konec potom bez výraznějšího zadostiučinění - vyšumí do prázdna. Čekal jsem asi víc a dostal velmi málo. Škoda. Vizuálně ale super - někdy jen trošku chaos v tom "Inception-like světě". ()

H4ku11

Ja neviem, či už ma tie marvelovky omrzeli, ale je to nejaké chabé poslednú dobu. V celku v pohode a nič viac. ()

bobstock

Další z figur komiksového světa ještě nedávno pro mne neznámého. Příběh je prostinký, ale do jaké vizuální formy to lze rozvést? Ani předloha nemohla nabídnout takovou obrazovou nálož, jakou vám může nabídnout kino plátno. Chválím tvůrce především za přehlednost i ve velmi složitých obrazových kompozicích, rychlosti akce v ní promítnuté a slušně odvedenou práci na scénaři s dnes velmi populární hypotézou multidimenzionálního prostoru a času. Nejsem fanda hlavně proto, že to má čistě ziskuchtivou formu filmových studií, ale na druhou stranu je taky pravda prdět na to s čím se nedá hnout. Normálně bych dával 3 hvězdy. Za kino jízdu mnoho věcí odpustím a jednu přidám. 80% ()

f7r

U Mavelovem většinou už předem krotím svá očekávání, takže jsem byl z Doctora Strange opravdu mile překvapen - a aspoň pro mne je to nejlepší marvelovský origin (společně s Deadpoolem). Po delší době mne také potěšil (vedlejší) záporák v podání Madse Mikkelsena (škoda, že hlavní záporák - Dormammu - už byl spíše tuctový). ()

Ricky_CZ

Méně je někdy více a když se to s efekty (i když parádními) přežene, tak je to zbytečný maglajz. Naprosto sterilní role Tildy Swinton pak dala korunku, z mého pohledu, ne zcela vydařenému castingu. Benedict je však jako Strange skvělý a už se na něj těším v dalších Avengers -> Snad budou stát za to.. ()

geimz

Vidieť Doctora Strangea pár rokov dozadu (aspoň takých 5-6), bol by som zrejme nadšený. V dnešnej záplave superhero filmov, kedy mám pocit, že každý mesiac vychádza nový, však pomerne všedné, a to či už príbehom alebo postavami - mimo všetkých tých cool efektov, ktoré zvyšujú atraktivitu filmu. ()

jarmik

Je to trochu psycho, ale když to má být o mezigalaktické magii, nemůžou se tam prát s obyčejnýma klackama. Super. ()

Esgalnor

Typický příklad šablony filmových Marvelovek - audiovizuálně to je sice krásné, ale příběhově dost nezáživné. Navíc teda nehorázně otravný hlavní hrdina, Cumberbatche mám rád, Strange je ale strašně nesympatický, záporák tradičně nevyužitý a trénink trestuhodně osekaný. Plusem je kromě CGI pak už jen Tilda Swinton a její postava. ()

WayDott

Za mě jednoznačně jedna z nejlepších Marvelovek a hlavně natočená úplně jinak než ty ostatní. Z filmu vytáhli co šlo. Super efekty. Cumberbatch se do role protivného samolibého doktora fakt hodí. ()

Yardie

Takových slabších 70%. Bavila mě ta mystika, věci kolem. Ale bylo to takové šup šup, žádný pořádný vývoj, vše hned. Záporák jako takový fajn, ale chtělo to zase více historie kolem hlavních motivů, trošku té omáčky kolem. Námět jako takový tedy fajn - netradiční, něco nového. Ale to zpracování - mělo být lepší. Jako vždy pár vtipných momentů - hlášek či situací, především plášť mě bavil, to jsem se fakt zasmál. Strange jako takový je velmi povedená postava - bavil mě, má charisma, směs vlastností, kdy je jeho postava prostě zajímavá. Ale jinak... Ani to finále nebylo nikterak zajímavé. Celkově mě to nějak nevtáhlo, abych byl více "zainteresován" v boji zla s dobrem. Takže to mělo svá pro a proti, kdy asi ta proti trošku převážila. Ale je to fajn vidět. Howgh! ()

ArthasKarfa

Ta zápletka s arogantním chirurgem je mi velmi velmi povědomá z celé řady dalších filmů o velké duševní proměně. Jinak to není špatně vizuálně zpracovaná záležitost, která vás podobně jako jiné Marvelovky vtáhne do děje a nepustí. ()

Imrwere

Musím uznat, že za dobu dvou roků, kterou astrální i fyzické tělo Doctora Strange okupovalo kromě různých dimenzí o reálný Svět, viděl jsem tento v pořadí již čtrnáctý počin Marvel Cinematic Universe minimálně pětkrát. A jelikož se mi sólovka zručného neurochirurga, jenž se naučil mystickému umění, jevila jako nejslabší dílo studia, stále jsem se mu snažil dávat šanci, jenže hranici podprůměrných čtyřiceti procent jsem v celkovém hodnocení překročit nedokázal. Pak ovšem přišlo obrovské vyvrcholení za desetiletou prací Marvel Studios, kde Benedict Cumberbatch jakožto představitel oné postavy dostal nemalý prostor a opravdu důležitou roli ve třetích Avengers, nastal čas pro výrazné ALE … Celý pohled nejen na charakter, ale zásadně i na celé filmové představení nabral opravdu rozdílný směr a přestože jsem už téměř zpaměti věděl, co do mě trio scénáristů v čele s režisérem Derricksonem naperou, od první do poslední scény jsem vše žral, jako bych snímek viděl prvně a on mě chytil za držku tak, jak to v současnosti spousta děl umí. I přes tuto skutečnost ale nemohu zvednout známku výše, než na osmdesát procent a to v zásadě proto, že co film se mnou udělal teď, nedokázal napoprvé. Nutno ale podotknout, že za vše může již výše naznačen klenot Infinity War, o němž jsem také psal. A protože jsem po několika diskuzích zjistil, že spousta mých přátel a známých ještě tento ne příliš nový film osobně nezná, nehodlám stále nic důležitého vyzrazovat, ale pár maličkostí přeci jen přiblížím. Na plátně je patrný opravdu velký počet CGI (Computer Generated Imagery), chcete-li efektů tvořených počítačovou úpravou obrazu, dnes oblíbeně nezývaným jako Digibordel. S tím si ale tvůrci přes vysoký rozpočet dokázali poradit a co se mohlo jevit jako kýč, to je ve finální fázi obrovskou předností. Celkový dojem při sledování je takový zvláštní. Divákům je podsunuto to, co světová kinematografie dlouho nepřinesla, tedy ne v tomto zpracování. Hlavní postavy válí, vedlejší sice jako by brouzdaly v šedém stínu, to ovšem vyvažuje vtip kolem dalšího egoisty ve vesmíru MCU. A zde musím použít frázi, která mi utkvěla v hlavě. "NENÍ TO KRÁSA? SVĚT MIMO ČAS, MIMO SMRT." Ano, z té nádhery jde opravdu hlava kolem … A co bude dál? Jak dopadl Doctor Strange v dosud nejdůležitějším souboji vesmíru, to všichni dobře víme, není nám ale jasné, jaký bude jeho osud naplněn dále. Co ale víme a na čem můžeme stavět, to je potvrzení pokračování tohoto originu. Nevíme, kdy se jej dočkáme, ale podle slov šéfa Marvelu je to jistá věc. Dokonce Ben Cumberbatch se nechal slyšet, že se do role superhrdiny se vší radostí vrátí a my tak jen můžeme tipovat, zda půjde o rychlé navázání e nebo studio překoná dosud nejdelší časovou linii mezi dvěma díly, která prozatím čítá čtyři doky. Já se tedy velice těším, ať už se nám mystický kouzelník představí ještě do roku 2020 a nebo později. ()

Jimmy15

Podle mě trošku jiný Marvel, ale i tak hodně zajímavý a pěkný. Místy se člověk i pobaví vtipnými hláškami. Povedený kousek :) ()

Piri

Prútik si vyberá svojho pána.. Prepánajána. Od čias Harry Pottera to bude teraz všade?? Artefakt si ťa vyberie. Huuu. V skutku originálne. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení