Studio Marvel uvádí film Doctor Strange o světoznámém neurochirurgovi Dr. Stephenu Strangovi, jehož život se změní po strašlivé dopravní nehodě, která mu znemožnila používat ruce. Když ho tradiční medicína zklame, je Strange nucen hledat uzdravení a naději jinde. A tak se vypraví na mystické, odloučené místo známé jako Kamar-Taj. Brzy zjistí, že Kamar-Taj není jen chrámem uzdravení, ale i základnou pro boj s temnými silami, jež chtějí zničit naši realitu. Zanedlouho si musí Strange – vybavený novými magickými schopnostmi – vybrat, zda se vrátí k původnímu životu plnému bohatství a slávy, anebo se všeho vzdá a bude bránit svět jako nejmocnější kouzelník ve vesmíru. (Falcon)

Matli

Typický Marvel, ale jsou i lepší, každopádně zážitek z IMAXU plně podtrhuje pátou hvězdičku, v některých okamžicích se mi pěkně motala šiška. Benedict je super jako vždy a úměrná záplava vtipů taky nechybí. Pěkné okrajové nakousnutí světa Avengers, každopádně žádné zklamání. 83% ()

MiniMinion

Whahauuu!! Možná nejlepší origin story od Marvelu. Benedict Cumberbatch byla skvělá volba (jako vždy), zvládl jak arogantního, lehkovážného chirurga, tak i ostříleného mága ke konci filmu. Mads Mikkelsen je prvotřídní herec, ovšem tady zas tak moc prostoru nedostal, a když už se na plátně objevil, z nějakého důvodu nevynikal. Tilda Swinton zvládla Prastarou perfektně. Líbily se mi vazby na ostatní filmy z MCU (Avengers Tower, Thor- to mě fakt rozesmálo, zmínka o Avengers). Hlášky byly skvělé, hlavně asi "Dormammu, přišel jsem vyjednávat" a taky Strangeův první rozhovor s Wongem, a...vlastně asi tisíc dalších:D. Celý film jsem taky čekal na to, jestli tam bude nějakej Infinity Stone, a dočkal jsem se, což mi udělalo radost. Hudba byla dost dobrá, ikdyž -a to je problém snad každé Marvelovky- tam nebyla v podstatě žádná melodie, kterou bych si pobrukoval ještě po opuštění sálu. Prostě nedokážou vymyslet nic chytlavého, narozdíl třeba od HP nebo SW. Po vizuální stránce byl film hotová bomba, není co dodat. Ohýbání časoprostoru, přechody do různých realit, ale i "přízemní" věci jako kouzly vyrobené zbraně nebo ten Levitation Cape, nevim teď jistě jak se to přesně jmenuje, zkrátka to všechno působilo kouzelně a zároveň naprosto uvěřitelně. Když to vezmu kolem a kolem, tenhle film je vysoko na mém žebříčku Marvelovek. Tak proč jsem nedal 5*? Protože Dormammu. Ten...mě asi trošku zklamal. Já nevím, na jednu stranu bych asi nechtěl vidět přesnou kopii toho komiksového, na druhou stranu bych ale asi čekal něco víc než tohle. A další minus je délka filmu. Ocenil bych, kdyby přidali tak 20 minut, z toho 10 věnovali Stephenově civilnímu životu a 10 jeho studiu magie. Celkově byl tenhle film hodně, hodně dobrej, a těšim se, až uvidim Strange po boku Avengers proti Thanosovi, nebo, pokud bude druhej díl- jakože podle mě ano, na souboj Strange vs. Mordo. PS: Nechoďte na dabing. ()

El-Barto

Rozhodně jedna z těch lepších marvelovek. Jiná, odvážnější a osobitější. Přesto ale jede podle stejnýho mustru jako ostatní originy a filmy z Faigeho fabriky celkově. Je to úplně stejný příběh a fakt ničím nepřekvapí. Záporák má alespoň nějakou motivaci, která se dá pochopit, ale jeho konflikt se Strangem vznikne prakticky z ničeho. Jinak film baví, má skvělý tempo, humor, super efekty, výborný obsazení, Benedict se do role hodí jako nikdy jiný a podstata příběhu je hlubší, než se na první pohled zdá. Když The Ancient One mluví o povznesení se nad svoje démony, tak to je přesně ta proměna, kterou arogantní Strange prochází. A je to hezky podaný. Jen je mi prostě líto, že Derrickson líp neuchopil ohraný originový schéma (chtěl jsem vidět víc The Ancient One vs. Kaecilius). Váhám mezi 6 a 7/10 a nakonec se přikláním vyššímu hodnocení, ale jako fakt těsně, kdybych se hůř vyspal, tak dám nižší. ()

sirien

Dobrá popcornovka. Průměrný film představující postavu s lepším zpracováním, kterému Cumberbatch přidává "to něco navíc" (btw. je super, že i když Cumberbatchovi dávají charakterově podobné postavy, vždycky je dokáže zahrát trochu jinak a odlišně od předchozích). Příběh je bohužel dost tuctovej a šablonovej (nevadí to, ale doufal sem ve víc) a všechny postavy vyjma Strange jsou dost povrchně z rychlíku. Co si cením jsou smysluplně použité CGI - jeden z mála filmů, kde je CGI a není samoúčelně stupidní, takže si ho člověk i užije. 3D výjimečně stojí za to. Užijete si naplno pouze, pokud nebudete mít žádná zázračná očekávání. ()

rexino

Marvel by sa mohol viac orientovať na takéto nové originy, lebo Avengers po 10 filmoch už veľmi nebavia a bol som normálne rád, že tam neboli. Už len trocha viac vyšperkovať tie origin príbehy, lebo stále sú občas trocha povrchné. ()

Bozvav

Ohromující, dech beroucí vizuál jinak vcelku spatlané komiksové maškarády. Benedict Cumberbatch se snažil až se mu kouřilo od čarovných ručiček, nicméně nebýt vtipného závěru po titulcích, víc jak tři a půl nedám. Jinak scénář za moc nestál a nebýt opravdu těch digi triků, slušné hudby tak váhám zda dát vůbec ty tři. Takže podtrženo sečteno dvě hvězdy za triky, dvě hvězdy pro Cumbatcha a jednu za vtipný dovětek. Tedy 95%. ()

warrenur

Fajne efekty a celkom lubive "machanie" rucickami. Ale pribeh mi prisiel ako cez kopir s mnohymi inymi svet zachranujucimi skupinami z dielne Marwell. ()

TaanStari

Plochý záporák (jak mohli promrdat takový herecký potenciál???), plochá Tilda (get it?), nepřesvědčivý Mordo. A ten debilní plášť jako by připomínal, že Marvel opravdu patří pod Disney, stejně jako snad nejhorší implementace "vtipných" scén v celém MCU. A Dormammu? Proč ho nemohli udělat tak, aby připadal děsivý aspoň té věkové kategorii, pro kterou je tenhle film primárně určen? Vždyť to byla jen textura Thanose naplácnutá na ksicht Groota... Takhle přece Dormammu nevypadá. Takhle se mnou naposled vyjebali Foxové před 7 rokama, když jsem se těšil aspoň na toho Galactuse. Ale krom něj a jeho přehnaně barevné "temné dimenze" to bylo vizuálně fajn, je vidět, že si na vykrádání Počátku opravdu dali záležet (stejně jako si scénáristi dali práci s vykrádáním prvního Nolanova Batmana). Ale nevadí, ti nejlepší přece kradou, hlavně když to funguje. A tohle funguje, ale spíš jen jako návnada na dvojku, kde bude Doctor Strange už ztotožněný se svým novým statutem a Mordo se snad ukáže jako vícerozměrná Loki-like postava. ()

ViktorEl

Doctor Strange pre mňa dopadol podobne ako Thor 2 a Iron Man 3. Výborné vizuálne efekty zabalené v nudnom červenom kabáte. Asi som už starý na takéto rozprávky. Marvel vs DC = 0 : 1 ()

Saur.us

Marvel otevírá své brány zatím asi největšímu multiuniversu a mám takové obavy aby se v něm za chvilku neztratil. Marvel nebo divák. Každopádně opět předvádí efektní audiovizuální jízdu (tentokrát díky hrátkám s časoprostorem opravdu efektní) s kapkou humoru a kvalitním hlavním hrdinou v podání B. Cumberbatche. ()

dawe787

Fascinující překvapení pro mé já, jsem rád, že jsem věnoval svůj drahocený čas tomuto dílu. Hrátky s časem zbožňuji! ()

molcan2

Dr. Stephen Strange je úspešný neurochirurg. Po autonehode sa ocitá v žalostnej situácii. Jeho trasúce sa ruky mu spôsobujú traumu. Potom objaví budhistov v Nepále, ktorý by mu mohli pomôcť. Tam sa stretáva so svetom mágie a super síl. Okrem ohromujúcich vizuálnych efektov, je film dokonalým vzorom. Samozrejme to je presne to, čo môžeme očakávať. Film vám môže pripomínať mnohé filmy, ktoré ste predtým videli, je to ako sladká nostalgia. Mohlo sa tam toho stať viac, ale myslím, že to vyhradili pre pokračovanie. ()

TheSpearCZ

Přeplácaný film se všema těma barvičkama. Vizuál samozřejmě skvělý, ale příběhově to je pořád ten stejný Marvel, který tak známe a máme ho rádi. Čisté 3* ()

Derny

Přeplácená, příliš efektní komiksárna. Magie byla na můj vkus příliš přístupná a neutajená. Scény z nemocnice úplně odfláknuté. Barvičky v astrální dimenzi až moc rušivé. Čtvrtinu filmu zabíraly zmatené efekty, které vyjadřovaly realitu, která se dala vyjádřit nekonečně dalšími způsoby. Já bych preferoval umírněnější. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení