Doktorka z Dixie

• USA Hart of Dixie (více)
USA, (2011–2015), 51 h 38 min (Minutáž: 40–41 min)

Tvůrci:

Leila Gerstein

Rachel Bilson, Wilson Bethel, Scott Porter, Jaime King, Laura Bell Bundy, Cress Williams, Tim Matheson, Kaitlyn Black, Brandi Burkhardt, McKaley Miller (více)

Série(4) / Epizody(76)

Zoe je mladá talentovaná lékařka, jejím snem je kardiochirurgie. Je ale tak zaujatá prací, že nedokáže vidět v pacientech lidi. Je si jistá, že dostane místo v nemocnici, ale šéf kliniky jí vytkne nedostatek citu. Podmínka pro získání místa je, že stráví rok jako praktická lékařka mezi lidmi. Zoe odjíždí do BlueBell, kde jí už čtyři roky nabízí místo místní lékař. Malé město je pro ni jako noční můra, ale zachrání život pacientce při porodu. Pak se dozvídá, že lékař, který si přál, aby po něm přebrala praxi, byl její otec. Rozhodne se zůstat a nevzdat se bez boje. (TV Nova)

Nijura

Po prvních pár dílech jsem si říkala, bože to je tak strašně směšné, ale pak jsem si řekla dám tomu šanci a bohužel pro mě, mám další seriálovou závislost. Když si tento seriál rozebírám, je to prakticky pitomost, ale ono to na mě působí takovým uklidňujícím dojmem a začínám příběhy postav opravdu prožívat, také si je oblibovat a některé nenávidět. Takže doufám, že mě tento seriál nezklame a scénaristi z tho neudělají podprůměr. Ale pro teď mohu říci, chci další díl!!! ()

Sollozzo

Takový holčičí seriál. Nebýt vtipné postavy Zoe ztvárněné Rachel Bilson, tak ze mě Hart of Dixie udělá buzíka...protože nevím co je horší, jestli poslouchat přiblblé romantické tlachání za doprovodu sladkých tónů ubrečených popových interpretů, či sledovat žabomyší války jižanských vidláku (a hlavně vidlaček). Opět se tvůrci nevyhnuli té omáčky plné patosu a klišé. 50%. ()

PRobin odpad!

Seriál o vopici z Buranova, která ve třiceti poznala nezávazný sex s místním děvkařem, který má slibnou kariéru barmana v zaplivaném pajzlu. Taky tu najdeme blonďatou rozkuřovačku, hloupýho vidláka a hudbu tak vlezlou, že ve vás vyvolá nutnost prostřelit si hlavu. Celek tak působí jako Dawsonův svět pro všechny, kteří sice již mají nějaké sexuální zkušenosti, ale vše provádějí potmě a dosti nešikovně. Tfuj! ()

viky13

Už dlouho mě žádný seriál takhle nechytil za srdce. Naprosto mě pohltil a tak jsem celé 4 série shlédla za jeden týden, následkem čehož jsem tímto seriálem tak trošku posedlá a zároveň nešťastná, že už nadobro skončil. Já osobně ještě neviděla seriál, kde by tak krásně ukázali ten velký rozdíl, mezi tím žít na jihu a na severu Ameriky. A musím říct, že jih mě naprosto okouzlil a učaroval. A samozřejmě i ti chlapy (nikoho jistě nepřekvapí, že patřím do týmu Wade). Já osobně jsem si zamilovala asi všechny postavy a proto se pokusím krátce ke každé z nich nějak vyjádřit.Dr. Zoe Hart - Od začátku hodně sympatická postava, která nezapadá do maloměsta a jejími příhodami se baví celé Bluebell. Mě osobně k ní George nikdy moc nesedl, zato Wade byl už od prvního dílu jasná volba. Ani né tak proto, že by ztvárňoval jistý druh bad boye, ale proto, že ti dva měli už od začátku velkou jiskru. Joel Stevens - na něj všichni nadávají, no mě byl celkem sympatický, jen se k Zoe nehodil. Jejich vztah byl nudný. George Tucker - tak jeho jsem neměla ráda už z principu, ale někdy ve druhé sérii jsem si ho stejně oblíbila. Některé jeho trošku bláznivé reakce mě šíleně pobavili a jeho vztah jak s Tansy tak s AnnaBeth vypadal dost dobře a zábavně. Wade Kinsella - postava kterou všichni zbožňují. Chlápek s pohnutým dětstvím a problémem s vážnými vztahy. Jeho scény jsou nejvtipnější a nejvíc sexy. Zobrazuje skutečného Alabamského chlapa se selským rozumem a technickými dovednostmi. Strašně se mi líbí jeho obrovský progres napříč sériemi a jeho vztah se Zoe nemohl skončit lépe. Moc jsem jim to přála. Lavon Hayes - Celkově asi moje nejoblíbenější postava v seriálu. Vtipný, roztomilý a šik starosta se senzačními klobouky. Nejlepší kamarád a naprosto kouzelná postava. Leomon Breeland - Mě nerozčilovala. Stejně jako u Wadea i její progres je naprosto úchvatný a ten konec si taky zasloužila. Já v HoD nefandila jen párům, ale tak přátelstvím a když už někdy v první nebo druhé sérii bylo řečeno že George, Lemon a Wade byli na střední jedna parta, tak jsem si přála aby se Lemon s Wadem zase začali přátelit. A to se mi splnilo. Dva tak odlišní lidé se přesto stali tak dobrými přáteli. Magnolia Breeland - Protivná a rozmazlená, pro mě tam byla spíše pro okrasu. Dr. Brick Breeland - Pro mnoho lidí ze začátku nesympatický, já ale vždy tušila, že se z něj nakonec vyklube pohádkový dědeček. A když vytáhne jednou za čas ten svůj jokerovský úsměv, tak je to ještě lepší. Rose Hattenberger - příjemná vedlejší postava, se kterou jsem celou dobu tak nějak soucítila. Tom a Wanda Long - Ty prostě musím ohodnotit dohromady. Příjemný a hlavně milý páreček, kterému to snad všichni museli přát. Ze začátku na mě Tom působil neohrabaně ale pak se vyloupl. AnnaBeth Nass - Naprosto okouzlující a z odzbrojujícíma očima (ty linky). V první sérii to byla jen nedůležitá přisluhovačka Lemon. V druhé se konečně trochu projevila a její vztah s Lemon konečně začal vypadat jako přátelství. Dash DeVitt - vedlejší ale přesto super postava. Jeho blog s drby je naprosto úžasný a jeho pojetí klasických divadelních her je přinejmenším originální. Crickett - otravná a hloupoučká. S manželem tvořila hodně zvláštní pár a když uskutečnila svůj Coming Out já to ale vůbec nečekala. Tansy Truitt a bratři Truittovi - Tansy je naprostá jižanská kovbojka. Díky třem bratrům je rázná a je vlastně hodně sympatická. Její bratři jsou vtipní ale strašně otravní, páč jsou ale úplně blbí. Shelby - víc Shelby prosím. To její kouzlo, že ji všichni zbožňují bych chtěla taky. S Brickem tvoří překvapivě dobrý pár. Earl Kinsella - Crazy Earl. Někdy ve druhé řadě si mě získal a ve třetí si to ještě pojistil. Když se objevil na scéně, tak bylo o zábavu postaráno, jako když spadl do díry, kterou sám vykopal. Vivian Wilks - Asi nejhorší postava vůbec. Jako Zoena sestřenice mi těch pár dílů nevadila, ale jako Wadeova přítelkyně byla otřesná. Já sama vím, že ji nesnáším neoprávněně, ta postava za to vlastně nemůže, ale její vztah s Wadem se mi ale vůbec nelíbil. Kdykoli se ti dva spolu objevyli na scéně přísahám, že mě chytla žaludeční nevolnost. Byla jsem tak ráda když vypadla. A na konec všeho dobrého poslední epizoda Bluebell. Naprosto kouzelná a krásná. Jedno z nejlepších series finale vůbec. Za to ukončení jsem strašně vděčná a epizoda Bluebell má oprávněně 100.0%. Taky musím říct že finále první série ve znamení dlouho očekávaného vztahu Zoe a Wadea bylo pro mě osobně vůbec nejlepší series finale jaké jsem kdy viděla. Trhá mi srdce, že Doktorka z Dixie už nemá žádné další díly. () (méně) (více)

Syna.1990

Sice naše doktorka Zoe Hart je totální debilka, ale našel jsem si jiné oblíbence v tomto seriálu. Lemon a Lavon byli fajn. Takový ten seriál od kterého moc nečekáte, pustíte si ho po práci u večeře a vypnete u něj. +/- 60% ()

LanaDelRey

Miluju tenhle seriál. Když se na něj dívám, strašně těm obyvatelům závidím, že „tam" žijí. To místo, prostředí, lidé – všechno je tam tak pohodové a bez velkého stresu! Samozřejmě to není realita, ale když na to koukám, dýchá na mě takové útulno a přátelský pocit, nelze to popsat :-) Každopádně moc fajn seriál s velmi sympatickými herci a herečkami. ()

Zodiak

Opravdu po me tvurci chteji, abych pani/slecne Bilson veril, ze je doktorka? Tohle je pro me zasadni kamen urazu. Ji verim maximalne, ze je hot......S radosti pujdu o dum dal. ()

IZFNP

Zhliadnutý len pilot a vážne neviem, či sa niekedy pustím i do ďalších dielov- možno akurát zo zvedavosti, prečo má seriál tak vysoké hodnotenie. Pretože pilot ma o kvalitách seriálu rozhodne nepresvedčil. ()

Mišísek

Úžasná oddechovka po pondělním dni plný stresu a práce. Doktorka Hartová je sympatická a zápletka je skvělá. Alabama. Kde to sakra je? Ještě nikdy jsem si neuvědomila, jaká je to pro New Yorčany "díra". Co ale opravdu nechápu, je ta móda, kterou všichni kromě dr. Hartový nosí. Například Lemon. Nejen že je to namyšlená kráva (prosím, ať se s ní už George rozejde!), ale ty oblečky co nosí... Nepřišla náhodou z 50. let? Jinak musím říct, že tento seriál je opravdu skvělý a chvíle, kdy starosta dělá reklamu na vyrážku, je neskutečně k popukání. ()

Sennhie

V některých situacích nesnadno uvěřitelné a tak nějak odfláknuté, ale v těch ostatních je to zábavné, příjemné a návykové. Sladká Rachel a velmi vhodně vybraná hudba tomu všemu dává jedinečný ráz. ()

Nikitoss95

ta doktorka je sexy... ale viděl jsem jen jeden díl,kde byla nějaká hysterická bloncka Lemon,taky sexy, a tu bych zabil pro to,jak manipuluje s lidskými vztahy ()

Hrus

Hodně velké překvapení slabého serialového podzimu (2011). Je to mix Everwoodu a House (no Dixie se většinou chce chovat k lidem hezky a na pacientech jí záleží, akorát že vždy provede něco, čím si teda sympatie místních zrovna dvakrát nezíská. Everwood to trochu připomíná i pohodovou atmosférou, nejen tématicky). Většina postav je zajímavých a sympatických a je to vtipné nebo aspoň úsměvné. Hodnoceno po 5. díle. Edit: po 1. sérii. Časem se z toho stane menší komedie a větší vztahovka, ale dobrá vztahovka - navíc si to pořád zachovává sympatickou pohodovou atmosféru. Zachovávám původní hodnocení 80% ()

petronela86

Byla jsem připravená dát čtyři hvězdy, protože Dixieland a smažený kuřata fakt můžu. Jsem ovšem na začátku druhé série a už mě z toho docela začíná bolet hlava. Je to milé, je to fajn, ale občas je to tak strašně hloupé...ale jelikož se nudim a jsem ženská, asi rozkoukám i sérii třetí. ()

Devilskitten

Velmi jsem si tento seriál zamilovala....Mladičká newyorská doktorka, která se vydá žít a léčit do maloměsta Bluebell v Alabamě, které je pro ni největší dírou světa...už jen tato zápletka mě velmi zaujala a po shlédnutí pár dílů jsem si seriál opravdu oblíbila, to kouzelné maloměsto, kde se všichni znají, všichni o všech všechno vědí, všichni si pomáhají a pořádají jednu akci za druhou (Jestli je americký Jih opravdu takto malebný, tak takovýto domov bych si také zamilovala.). Navíc to velmi povedené herecké obsazení! Hrozně se mi líbí jak se mezi hlavními postavami pořád něco děje, hlavně mě moc baví sledovat to věčné popichování a hašteření mezi Zoe a Wadem, ti dva mají hrozně super chemii mezi sebou. Pak stálá Zoeina milostná poradna a nejlepší kámoš starosta Levon, který taky nemá zrovna nudný život a také rodinka Breelendů, kterým Zoe pořád leží v žaludku. No prostě super! ()

shi_sha

Po shlédnutí první série musím napsat, že jsem naprosto unešená Hart of Dixie. Pohodový, zábavný seriál, který mi dává odpočinout od všelijakých kriminálek a podobných. Něco jako Gilmorova děvčata, avšak s mnohem více pohlednými herci :) ()