Doktorka z Dixie

• USA Hart of Dixie (více)
USA, (2011–2015), 51 h 38 min (Minutáž: 40–41 min)

Tvůrci:

Leila Gerstein

Rachel Bilson, Wilson Bethel, Scott Porter, Jaime King, Laura Bell Bundy, Cress Williams, Tim Matheson, Kaitlyn Black, Brandi Burkhardt, McKaley Miller (více)

Série(4) / Epizody(76)

Zoe je mladá talentovaná lékařka, jejím snem je kardiochirurgie. Je ale tak zaujatá prací, že nedokáže vidět v pacientech lidi. Je si jistá, že dostane místo v nemocnici, ale šéf kliniky jí vytkne nedostatek citu. Podmínka pro získání místa je, že stráví rok jako praktická lékařka mezi lidmi. Zoe odjíždí do BlueBell, kde jí už čtyři roky nabízí místo místní lékař. Malé město je pro ni jako noční můra, ale zachrání život pacientce při porodu. Pak se dozvídá, že lékař, který si přál, aby po něm přebrala praxi, byl její otec. Rozhodne se zůstat a nevzdat se bez boje. (TV Nova)

Lucpro

Po shlédnutí první řady hodnotím pěti hvězdami. Seriál má snad všechno, co jsem od něj očekávala, tzn.romantiku, humor a nepředvídatelnost. Dala jsem na doporučení uživatelů ČSFD a vyplatilo se. ()

le_loulou

Dlouho jsem hledala něco, co by mi nahradilo mé milované Gilmorky. Hart of Dixie je tomu velmi blízko. Podobná atmosféra jižanského maloměsta, neohrané vtipy a zajímavé postavy. Občas se sice stane, že se děj na pár dílů sekne, ale většinou netrvá dlouho, aby se nakonec někam posunul. Vlastně je to celé docela rychle návykové. ()

Acner

Po shlédnutí první série mám velmi dobrý pocit, oddechovka, při které jsem se i dobře bavila. Je jasný, že nejde o něco světoborného, překvapivého, ale snad vždycky nemusí.... ()

BaMia

Som strašne milo prekvapená. Ja vlastne ani neviem čo som čakala keď som vedela, že to je ďalší americký seriál. Ale je takým skutočným oddychom pre psychicky vyťaženého a vyčerpaného človeka, pretože nie sú tam žiadne vraždy, krádeže, násilie ani nič čo by ma dokázalo znechutiť :) ()

katikka

Podivné mestečko Bluebell s ešte podivnejšími obyvateľmi a zvykmi mi náramne pripomína Stars Hollow z Gilmoriek. Áno je to seriál hlavne pre ženy, pohodový, vtipný, plný zápletiek, intríg a svojských charakterov postáv. Jednou z najzaujímavejších je panovačná Lemon, ktorú musíte nenávidieť a zároveň milovať. Celkovú iskru domácim ženám (s výnimkou doktorky Zoe) dodáva retro 50´s style šiat a účesov, akoby sa na polstoročie zastavil čas nielen v móde, ale aj v ich správaní. A to je pre mňa to pravé orechové, intrigy doťahovačky, lásky, trapasy, šialené mestečko s podivnými tradíciami a retro punc! Seriál so sympatickou Rachel Bilson ala Zoe a starostom Lavonom Hayesom. Jediné čo mi od začiatku chýba (ale možno že len mne) je skutočne pekný, teda stačil by charizmatický hlavný hrdina, pretože Georg Tucker ani Weane sa nechytajú. A ešte jedna drobnosť, ktorá býva zvykom hneď na úvod seriálu.. hlavný mužský idol sa prezradí v pilotnom diely a tak všetci vieme ako to nakoniec skončí, nezáleží na tom či bude mať seriál 3 alebo 8 sérií. No napriek evidentne chýbajúcemu charizmatickému hercovi (na ktorého by sa dalo so slinkou v kútiku pozerať :D) ..hodnotím na 80% po prvej sérií. ()

dannypajinky

koukám na to když přijedu z práce a chytlo mě to baví což se o serošu s touhle tématikou až divím uvidíme to druhá sezóna na kterou se chystám :) 77% ()

Bambulka89

Hlavná hrdinka Zoe sa mi stráca medzi pestrou škálou charakterov vedľajších postáv a ich osudov (ktoré sú mnohokrát zaujímavejšie). Jej story síce odštartovala dej a vytvorila zápletku, no potom sa seriál zmenil z boja o" právo na svoje miesto" na Beverly Hills 90210 v malomestských pomeroch. Seriál by sa mohol volať Bluebell. Pre mňa najväčší nedostatok seriálu, je výber herečky (Rachel je krásna a určite talentovaná - ale vyzerá ako 17 ročné dievčatko). Zoe je 28 ročná lekárka, ktorá má citové a vzťahové problémy (ako môže byť teda vyrovnaný chirurg?) - nebola som schopná akceptovať, že ju hrá "17", ktorá sa chová až prehnane dospelo. ()

Thamilka

Seriál, který jsem ještě neviděla. Holka z velkoměsta přijde do malinkatého městečka, kde se musí naučit žít... :-) hodně vtipný seriál, i občas vážný... pobaví. Pro mě fakt 4 hvězdy... :-) Doplnění komentáře: po shlédnutí posledního dílu musím svůj komentář poopravit, ten díl byl více než hrozný... strašný, nevím, co tím scénáristé chtěli říct, ale zkazili tím úplně celý seriál... pro mě 3 hvězdy pro celý seriál a 1 za poslední díl... ()

Bianca.

Skvělý seriál. Přišla jsem na něj vlastně náhodou, ale dala jsem mu šanci a hned po prvním dílu jsem si ho zamilovala. Příběh mladé doktorky, která přijíždí do malého města Bluebell, aby zde převzala praxi po svém otci. Škoda, že má seriál jen 4 série, možná by další série zbytečně seriál natahovali, ale možná taky ne. Bavilo mě to malé jižanské město Bluebell, kde se všichni znali a byli jako jedna velká rodina <3 ()

rebelllka

Super seriál. První série byla naprostá bomba , válka mezi Lemon a Zoe je naprosto skvělá. Druhá série taky super, nenudila jsem se hlavně u toho jak to Zoe s Wadem společně táhli. Třetí série byla ale o dost horší , první epizoda se vůbec nepovedla, zajímavější to bylo až ke konci. No a Čtvrtá série nezklamala, poslední epizoda 100%. Zoe mě po celý seriál neskutečně bavila a doufám že do budoucna bude pokračování. ()

ash.s

Trochu rozmazlené děvče z velkoměsta je okolnostmi donuceno se přestěhovat do zapadlé malebné vesničky. Tím se dají události do pohybu. Zoe brzy zjistí, že bude muset začít žít úplně jinak a začlenit se mezi vesničany, kteří jen neradi mění své báječně nalajnované životy. Zní to bláznivě, ale po chvíli zjistíte, že jste si Bluebell prostě zamilovali. S kým nakonec bude Zoe? Kopete za tým Goerge nebo za tým Wade? Musím uznat, že díl od dílu je chemie mezi Zoe a Wadem naprosto dokonalá. Začátek 3. série byl trochu šok. Je to opravdu mé staré dobré Bluebell? Škoda zkrácené 4. série, ale hodnotím velmi kladně ukončení všech důležitých vláken. Takže nakonec na mě padla nostalgie. Vše končí a musím říct sbohem milovanému Bluebell. Zato s pocitem, že vše je tak jak má být. Naopak další pokračování by nejspíš nemělo smysl . S odstupem času musím říct, že i když vím jak vše dopadne, tak se do této alabamské vesničky vracím ráda. Z Dixie se prostě stala srdcovka ()

Painkaa

Infantilní konec ale jinak mně to bavilo :) Klasické téma, dopředu jste věděli jak to dopadne, Wade je strašně sexy a jako klasická holčičí oddychovka ideáln - I když mi Zoe chvílema lezla na nervy. Krásné prostředí a vtipné, milé postavy, nutí mně to přemýšlet o odstěhování se do maličkého amerického městečka a vážně bych si přála zažít atmosféru jako právě v Bluebellu. Bude mi to chybět, musím si teď najít jiný správné pošahaný seriál. :-) ()

splaty

Od pilotu bylo naprosto jasné, kam se příběh bude ubírat. 8 dílů jsem zvládla, pak rychlopřesunem první díl druhé, třetí a čtvrté série i s finálním happyendem. O nic jsem nepřišla. Čekala jsem trochu víc. ()

ArchAngel_

Takhle se dělá příjemný, oddychový seriál! Ačkoliv je možná konec, že skončil, je to lepší než by to natahovali a tím ho zkazili jako mnoho jiných. Takže za mě celkově super! je to vtipné, je to pěkné, a příjemně přitažené za vlasy (schválně) s vynikající herečkou v hlavní roli, která jí dokonale padne. Prostě 95%, tohle se nedalo udělat lépe. ()

Kristych535

Hart od Dixie je má srdcovka. Zbožňuju tu pohodu, která z něj vyzařuje a snadno si zamilujete hlavní postavy. Viděla jsem seriál už mnohokrát a stejně mě nikdy neomrzí ❤️ ()

Yoyona

Kdo ma rad romanticke komedie neda min nez 4 hvezdicky, je to chytre, vtipne, hodne chemie a plne sympatickych hercu. To se nedeje tak casto. Wade a Zoe patri proste k sobe ikdyz to tvurci povudne zamysleli jinak. ()