Doktorka z Dixie

• USA Hart of Dixie (více)
USA, (2011–2015), 51 h 38 min (Minutáž: 40–41 min)

Tvůrci:

Leila Gerstein

Rachel Bilson, Wilson Bethel, Scott Porter, Jaime King, Laura Bell Bundy, Cress Williams, Tim Matheson, Kaitlyn Black, Brandi Burkhardt, McKaley Miller (více)

Série(4) / Epizody(76)

Zoe je mladá talentovaná lékařka, jejím snem je kardiochirurgie. Je ale tak zaujatá prací, že nedokáže vidět v pacientech lidi. Je si jistá, že dostane místo v nemocnici, ale šéf kliniky jí vytkne nedostatek citu. Podmínka pro získání místa je, že stráví rok jako praktická lékařka mezi lidmi. Zoe odjíždí do BlueBell, kde jí už čtyři roky nabízí místo místní lékař. Malé město je pro ni jako noční můra, ale zachrání život pacientce při porodu. Pak se dozvídá, že lékař, který si přál, aby po něm přebrala praxi, byl její otec. Rozhodne se zůstat a nevzdat se bez boje. (TV Nova)

Florfila

Tohle je snad ten nejpitomější seriál jaký jsem kdy viděla. Malý město, všichni se všema - klasika. A celý tohle šílený jižanský město randí a tráví čas se špatnými a ještě špatnějšími protějšky a kecaj nesmysly, jak je to správný. A sama Hartová? Samolibá blbka, která si z každýho mužskýho dělá poskoka a ti mužský skáčou jako čoklové kolem kosti. Všude samá polní cesta, ale Hartovka si to štráduje ve dvaceticentimetrových štokrlatech a minišatičkama z NY. No hrůza!!! Ale stejně na to koukám jak blbá, protože se zasměju a protože je to tak blbý, že se na to nedívat nedá. A taky proto, že Lemon a Wade jsou cool!!!! ()

Greg25

Everwood pro generaci nad 20 let, který je ale v mnoha ohledech méně dospělý a také nabízí o poznání hůř napsané postavy. Ale i CW potřebuje něco, čím by zabavila své lehce starší diváky (mezi 20 a 30 lety). Jako oddechovka, je to ale moc jednosměrné. 50% ()

Košoun

Pohodové, vtipné, optimistické, místy ze života... Typický americký venkov v kombinaci s nádhernou Rachel Bilson, která je stále awesome, tomu se nedá odolat. Výborné postavy, výborní herci, krásně se na to kouká, krásně se u toho odreagujete. Teď jen držet palce, aby se to nezkazilo a aby to běželo co nejdéle (ve stejné či lepší kvalitě)! EDIT: Po půlce sezóny začíná být koncept lehce ohraný, postavy se nikam neposouvají a děj je více méně epizodní. Stále je to dobré, ale už ne na nejvyšší příčky. První série zůstala zatím nedokoukána, nechci si to úplně zkazit. ()

readan

Dokonalý seriál z vidieckeho a zároveň lekárskeho prostredia...obdivujem hudbu, vtip, nápady a všetko ostatné, no najviac Rachel Bilson, ktorá patrí ku mojim obľúbeným herečkám...:) Po zhliadnutí druhej a tretej série však znižujem hodnotenie na 3*, lebo úroveň seriálu značne klesla. ()

Mallyyy

Seriály takového typu nesleduju, ale tohle byla velká vyjimka. Super podívaná. Fandím páru Wade and Zoe! Doufám že to vyjde... Edit. Tak seriál zkouknut celý a můžu říci, že mě bude hodně chybět. Takovou pohodu jsem u žádného jiného seriálu neměl. P.S. Doufám, že Rachel Bilson dostane po mateřské další zajímavé projekty. ()

X@triX

Už dlhodobo som stotožňený s myšlienkou, že čím väčšie blbosti ťa trápia, tým sa máš lepšie. Akonáhle si to uvedomíš, bude ti o čosi lepšie. Títo ľudia sa musia mať ako v nebi, lebo riešia nenormálne ko**tiny a ešte to tvorcovia natiahnu skrz epizódu. Uži si túto pregýčovanú telenovelu, pretože svet je úplne iný aj v skutočnej Alabame. Oh a ešte čosi, Rachel na to nestačí ani zďaleka a moja favortika z Jumpera padá až na dno. Naopak asexuálne pôsobiaca, ale sexi Jaime zaujala. ()

studo

Strašné dobrý feel-good seriál. Taký na odreagovanie a chill-out. Super atmosféra a herci nie sú vôbec otravní. Cítiť z toho ten nádych starých WB seriálov (Gilmoriek, Smallville, Veronica Mars atd) //edit: po druhej sérií musím hodnotenie znížiť. namiesto lightových epizód v prvej sérií a jednotlivých častiach ktoré odsýpali, vymysleli v druhej sérii hlúpe arcy, ktoré podrážajú kolená tomu, čo vytvorila prvá séria. ()

bagetka007

Jeden z průměrných seriálů. Osobně nemám moc rána jižní státy, jižní akcent a velmi mi vadí oblékání místních ladies (i když to tak prostě má být), Rachel Bilson není kdovíjaká herečka (je ještě horší než Katie Holmes, a to už něco znamená), ale k odpolednímu čaji a sušenkám to je o. k. ()

REBARB0RKA

Ve třetí sérii zvedám hodnocení o jednu hvězdičku, protože se z průměrné oddechovky stala oddechovka zábavná s vtipnými zápletkami v jednotlivých epizodách. ()

LaMangue

V originálním znění je seriál ještě ujetější, než se zdá...Ale takovým správným, jižanským, čerstvým, optimistickým (a pitomým) způsobem. Dokonalé odreagování, pokud si nějak zvlášť nepotrpíte na hluboké dojmy a zároveň vám nevadí postavy, jimž byste často nejradši jednu natáhli ;-) ...ale to sem zkrátka patří. ()

Gaia.M

Po prvním díle jsem věděla, že seriál budu milovat. Něco tak neuvěřitelně lidského jsem v televizi dlouho neviděla. Žádní upíři, vlkodlaci, víly a bůhví co dál, prostě jen jedna obyčejná vesnice, naprosto obyčejní lidí a jedna doktorka, která potřebuje získat trochu toho lidského přístupu. Miluji tu atmosféru malého města. Miluji to prostředí. A obrovské plus je pro mě i úžasná country hudba, kterou, ač je to divné, skutečně miluji :) Takže u mě 100 % za tento neskutečně lidský seriál :) ()

tranquill

Přestože není seriál originální, je vtipný, s výraznými postavami, které jsou výborně zahrány. Ostatně o různých propletencích rodinných a partnerských vztahů se bude točit vždy, ale záleží s jakým úspěchem. V tomto případě se to náramně povedlo :-) K poslední sérii jen doplním, že pokračuje v pozitivním náhledu na život a takových seriálů (vyjma komediálních sitcomů) v současnosti moc není... ()

Kejdyna

Milá, svěží a vtipná oddechovka, která má v arsenálu úžasného Wadea a cynickou Zoe. Bod navíc za to, že je to od tvůrců Gossipek a přesto o několik tříd lepší. ()

Shaleman

Klon Gilmorových holek, jen o hvězdičku horší. U Gilmůrovic byla všechna ta příjemnost, všudypřítomná láskyplnost a hloupé postavičky relativně vtipné a divák si k nim dokázal najít cestičku, aby je po pár dílech považoval za kouzelně normální a až jim záviděl. Ale tento přeslazený dortík plný Kenů a Barbie z módního katalogu je už tak moc sladký, že cukrovkáře zabíjí jen pohledem na něj. Další seriál pro mladé matky, než se vydají do školek pro své ratolesti a potom zkusí uklohnit nějakou baštu z ředkviček, buřtů a špaget pro svého milovaného pupkáče potícího se u pásu, který se kouzelným Kenům nerovná ani po podrážky BlueBellovských bot, dle libózního receptu z nevarimevanka@cz. ()

DeeH

Skvělý způsob jak si zpříjemnit deštivé odpoledne nebo se odreagovat od nějaké jiné aktivity. Americký venkov v podobně městečka Bluebell ve mě evokuje klid a pohodu. Propleté vztahy místních obyvatel mě baví, dokonce jsem se do toho i docela ponořila, přestože je někdy děj docela předvídatelný. A pokud se vám líbila např. Gilmorova děvčata , určitě si brzy oblíbíte i Hart of Dixie. ()

haWranka

Hodnotím po poctivě zhlédnutých 3 sériích. První, to byla taková klasika - vztahovka. Druhá řada byla skvělá, hltala jsem každý díl, postavy se posouvali mně sympatickým směrem. No, a třetí řada sice nabídla opravdu velikou proměnu hlavních charakterů, ale taky dost klesavou tendenci a opakující se zápletky. Takže ani nevím, jestli se mi bude chtít koukat dál... Možná kvůli Wadeovi :) ------------- A seriál je u konce. Poslední série byla stejně milá jako ty předchozí. Až mi je líto, že je konec. Na druhou stranu tvůrci skončili včas, dokud se kvalita nezačala propadat. Chybět mi bude ta pozitivita, žádná velká deprese, atmosféra. Možná se někdy kouknu zase pěkně od začátku. ()

loveless

Rachel Bilson je krásná, ale že by uměla léčit ji kromě diváků nevěří ani většina postav seriálu. Bohužel pro mě tam nemá vhodného mužského protihráče. Městečko BlueBell je prostě roztomilé a jeho obyvatelé taky. Je to komediální vztahovka a spíš oddychová, takže buďte v očekávání opatrní a doktorka z Dixie vás určitě nezklame. ()

Moly

Narovinu, pilot je nuda k ukousání. Zoufale nevtipné hlášky s timingem tak špatným, že je vám herců skoro líto. Nicméně prokrastinace je svině, a tak jsem přece jen dala šanci i dalším dílům. Jasně, Shakespeare to není, ale jako mix Everwoodu a Mužů na stromech, přičemž z obou si bere to lepší, rozhodně obstojí./Update: Chyba v úsudku, a to velká. To, co se původně jeví jako Everwood, se velmi rychle vyvine v čistokrevné Gilmorky. A to nejen lokacemi (altánek vás pocitově přenese lusknutím prstu). Zejména 3. série je 5hvězdičková záležitost a byť 4. série je až bolestně zkrácená, scénáristé se s těžkým úkolem co nejelegantněji uzavřít maximum příběhů popasovali víc než dobře. Navzdory perfektnímu finále se dostavují abstinenční příznaky. Prosím, prosím, prosím, natočte ještě alespoň jednu sérii! ()