Doktorka z Dixie

• USA Hart of Dixie (více)
USA, (2011–2015), 51 h 38 min (Minutáž: 40–41 min)

Tvůrci:

Leila Gerstein

Rachel Bilson, Wilson Bethel, Scott Porter, Jaime King, Laura Bell Bundy, Cress Williams, Tim Matheson, Kaitlyn Black, Brandi Burkhardt, McKaley Miller (více)

Série(4) / Epizody(76)

Zoe je mladá talentovaná lékařka, jejím snem je kardiochirurgie. Je ale tak zaujatá prací, že nedokáže vidět v pacientech lidi. Je si jistá, že dostane místo v nemocnici, ale šéf kliniky jí vytkne nedostatek citu. Podmínka pro získání místa je, že stráví rok jako praktická lékařka mezi lidmi. Zoe odjíždí do BlueBell, kde jí už čtyři roky nabízí místo místní lékař. Malé město je pro ni jako noční můra, ale zachrání život pacientce při porodu. Pak se dozvídá, že lékař, který si přál, aby po něm přebrala praxi, byl její otec. Rozhodne se zůstat a nevzdat se bez boje. (TV Nova)

slunicko2

Nadšení - rozčarování - rozmrzelost. 1)  Zpočátku jsem byl nadšen. Uchvátilo mě barevné jižanské pozlátko, rychlý spád a groteskně ironické postavy. Po několika dílech však přišlo rozčarování, když se ukázalo, že jsem v jakési časové smyčce. Vše se opakuje stále dokola, nějaké nesmyslné oslavy, aby děvčátka mohla předvádět své modely. Pokud dojde k nějakému dějovému posunu, v novém díle začíná vše zase od nuly. Děj je stále hloupější. Ve druhé řadě jsem měl pocit, že sleduji americký klon Ordinace v růžové zahradě. Pokud jde o intelektuální úroveň seriálu, pak to zcela určitě nebyl jen pocit._____ 2)  Příznačná je nevyrovnaná kvalita epizod. No není ani divu. Seriál nabízí 76 dílů, na nichž pracovalo 22 scenáristů a 25 režisérů._____ 3)  Základním rysem díla je otravnost. Hloupá lékařka Zoe s pubertálním chováním možná rozesmává jí podobné Američany, ale mně přišla trapná a otravná. K ní bych se ošetřit nešel. Starostovy příhody a dialogy působí jako čistá vata, nic nikam neposouvají a jen (opět otravně) nudí. Všichni jsou stále (jaké překvapení) otravnější. Systém všichni se všemi se netýká jen toho, kdo s kým bude chodit a spát, ale i kdo kdy bude za sympaťáka a kdo za protivu. Očividně si autoři scénáře hodili kostkou na začátku každého dílu a co komu připadlo, to pak napsali._____ 4)  Pravda, nebylo všechno až tak hrozné. Lemon i její sestra mě zpočátku docela bavily (pár prvních dílů), zápas Zoe s doktorem Breelandem byl (několik dílů) rovněž zajímavý a celkový kontrast chování holky navyklé na velkoměsto a vhozené do jižanské Bohem opuštěné díry s maloměstským prostředím v BlueBell sliboval (a po několik dílů i lehce plnil) zábavné okamžiky. Ale nevydrželo to ani celou první řadu._____ 5)  A tak jsem seriál dokoukal (pomocí rychloposuvu) jen kvůli vysoce přitažlivému 27letému klukovskému Wilsonu Bethelovi (barman Wade), který chováním, vzhledem i oblečením mě opravdu dostal. Velký kus za ním skončil 32letý přesvalený Scott Porter (právník George), Ross Philips nezjištěného věku (prosťáček Tom), Wes Brown (zvěrolékař Judson) a pár dalších pěkných kluků._____ 6)  Věk protagonistů odpovídá roku prvního výskytu v seriálu._____ 7)  Příjemná hospůdka Rammer Jammer vystřídala upíry a další nadpřirozené bytosti ze seriálu True Blood za bezkrevné návštěvníky z Bluebell._____ 8)  Jméno seriálu Hart of Dixie (Dixie v lidové mluvě označuje jižanské státy) je nejlepším (možná jediným) vtipem, který ovšem pro českého diváka vyžaduje vysvětlení. Stát Alabama od padesátých let vyžaduje, aby na poznávací značce místních aut bylo společně s kresbou srdce uvedeno "heart of Dixie". Dát hlavní postavě jméno Zoe Hart (stejná výslovnost) je pak milým šťouchancem. ()

sulimo

Relativně dobrý seriál, v méně vážných momentech dokonce i dost vtipný, ovšem jak začne jít do tuhýho, pohřbí veškerá pozitiva tuna typického amerického kýče v podobě soucitných dialogů řešících srdceboly hrdinů. Co mi hodně vadí je ono jižanské prostředí, lépe řečeno jeho vyobrazení. Takhle to působí, že na jihu USA jsou ti největší vydláci na planetě a ženský s hodnotama před nástupem první vlny feminismu =bez mozku, páč ten chlapskej stačí za obě pohlaví. To mě docela zklamalo, jelikož potenciál to mělo co do zápletky dobrej a navíc mám tohle téma v oblibě. Nemohla jsem si nevzpomenout na famózní počin Zapadákov, který byl ovšem oproti tomuhle občas přehrávanénmu čemusi jak z jiné planety jménem Dokonalost. Jinými slovy-mohlo být líp, ale nebude, páč se to zas po americku podělalo. Tož tak. ()

pufina

Upřímně jsem trochu měla strach, co mě čeká, ale jsem mile potěšena a dobře se u toho bavím. "Děkuju, ale mám pravidlo nenechat se nějakým cizím člověkem rozsekat na kousíčky." - "Jestli to pomůže, jsem právník, ne vrah se sekyrou." ; "Klíčem je přístup k Bluebellu. Ukaž lidem, že jsi jedna z nich. - Snědla jsem kaši. Co víc může žena obětovat?" I když se děj vyvíjí celkem předvídatelně, vůbec mi to nevadí. Rachel Bilson pro mě není neznámá tvář, ale nikdy jsem neměla moc chuť na filmy nebo sériály, kde se objevila, tudíž je pro mě její herecký výkon o to zajímavější. Vtipné situace nemají chybu a pozorovat mladou newyorčanku, jak se snaží začlenit do malého jižanského městečka mě (zatím) baví.. "Chceš vědět, proč nemám dneska ráno zrovna nejlepší náladu, Wade? Protože mi Hitchcokovo hejno much celou noc bzučelo do ucha. " :-) ()

c.tucker

Je to chytlavé a člověk se do toho uplete ani neví jak. Zoe je prostě pinda, která nemá hranic a člověk si ji nemůže oblíbit (tedy alespoň já), ale všechny ostatní postavy jsou super. Stále se tam vytváří umělé a nesmyslné problémy, ale i tak to žeru. Poslední série byla velice důstojným zakončením a já jsem spokojen, i to taneční číslo na konci poslední epizody bylo parádní. ()

Vironey

Prvotní dojem je vcelku dobrý, Rachel Bilson v roli čerstvě odpromované doktorky působí jako sympatická a krotká verze Dr. House. Celkové ladění seriálu zase připomíná Gilmorova děvčata, jen méně vtipné. Příběh o tom, jak se lehce cynická a arogantní absolventka zahrabe na roční praxi v jižanském zapadákově, je možná trochu otřepaný a sází na prověřenou jistotu střídání trapných a srdceryvných situací, ovšem koukat se na to dá. Nicméně scénáristu by měli vyměnit, při těch dialozích občas krvácí orgány a logika děje je taky mírně pochybná. Pořád je to ale i přes tu scénáristickou lobotomii takové milé, chvílemi sympaticky úsměvné a to jižanské country tomu dodává takový barevný punc babího léta. Lepší 3*. ()

IvyH

Poté, co mými guilty pleasure byly One Tree Hill a Gossip Girl, není divu, že další volba padla na Hart of Dixie. Seriál odehrávající se v malém městečku v Alabamě svým koloritem navíc připomíná hometown Gilmore Girls... Koncem první sezóny sice tvůrci zjistili, že herečce Rachel Bilson tu doktorku prostě nikdo nevěří, a ubylo jí tak scén z ordinace à la Dr. House, avšak i díky tomu je druhá řada ještě lepší než ta první. ()

WincKruspe

Z 10% doktorování, z 90% mexická telenovela bez dramatické hudby. Když přetrpíte polovinu 1. série je ten seriál vlastně strašně pohodový, pozitivní a v pěkném prostředí. Docela se nesnáším za to, že jsem se na seriál dodíval dokonce. ()

zahron

Je to děsně srandovní a uvolňující, Rachel Bilson je tak strašně malá, že si ani nevšimnu že nosí pořád kraťasy, je tak strašně malá, že jí ani tak docela nevěřím že je doktorka ale, když řve na na dvou-metrového hráče amerického fotbalu tak se nejde prostě nesmát. Zoe Hartová je tak šáhlá, že nadělá víc škody než užitku - tak jo, asi jsem se stal oficiálně cílová skupina CW. Jediné co mě sere do morku kosti je neustále hrající hudba jako kdyby někdo furt dokola pouštěl ty samé Glee "songy" z oné maturitní noci kdy McLovin sbalil holku. ()

Ferinka

Ať žije konfederace a Scarlett O´Hara - na Jihu se čas zastavil a děvče v bundě od Channelu si na to bude muset zvyknout. Pobaví, zaujme a potěší! ()

danca044

Zajímavý a velice poutavý seriál o o trochu bláznivé mladé doktorce, která si najde novou práci v malém jižanském městečku. Snaží se sžít s místními lidmi a naklonit si je na svou stranu. Bohužel se k ní pacienti zpočátku zrovna nehrnou, i když se Zoe velice snaží. A jak už to tak bývá, zakouká se do místního hezounka George Tuckera, který je už ale zadaný. A do Zoe se zase zakouká Wade Kinsela, i když to nechce přiznat. Jak tenhle milostný trojhúhelník dopadne? ()

vitekpe

Pozitivem je ucast mnoha puvabnych zen. Namatkou Rosalie Ward, Eisa Davis, Kaitlyn Black, Mallory Moye, Brandi Burkhardt, Aynsley Bubbico atd. A hlavne Jaime King, ktera tomu kraluje (pozdrav Alexis T.). P.S.: v dalsich dilech se zacina objevovat naznak humoru, coz je prima. Takze nakonec menim hodnoceni o hvezdu vyse. Je to takova pohadka pro zensky. 3- ()

Michelle75

Je to ten typ seriálu,kterému musíte dát šanci,protože když zahlédnete pouhých pět minut,bude váš názor hodně zkreslený. Hodně mi připomíná Gimorova děvčata, přátelkou atmosféru maloměsta a bezprostředností všech zúčastněných. Vtipné,dobře zahrané a hlavně pohodové. Proč se trápit, když se člověk může pobavit...a hlavně v originálním znění, v tomhle případě je to docela dost velký rozdíl. ()

jasiska

Veľmi sympatická záležitosť postavená na parádne prepracovaných a veľmi unikátnych postavách. Sympatická doktorka Zoe Hart, charizmatický starosta Lavon Hayes, super intenzívna Lemon Breeland, Wade Kinsella bez trička a golden boy George Tucker sú len niektorí z mnohých zábavných charakterov v Bluebell. Ide v podstate o takú južanskú malomestskú telenovelu so sviežimi komediálnymi prvkami, no napriek tomu je Hart of Dixie prudko pozerateľné. ()

Shedom

Áno, je to v podstate taká blbina, ale pristihla som sa pri tom, ako sa k tomu vždy v lete už niekoľko rokov po sebe rada vraciam a užívam preslnený americký juh, tie krásne outfity belliek aj Zoe Hart...celkovo sú tam všetci tak nejak pekní, tak príliš, tak po americku ;-), ale občas aj to treba, trochu farieb aj priamočiarosti. Páčil sa mi námet aj charakter Zoe (jazz a Woodyho Allena máme spoločné), aj keď dalo sa z toho vyťažiť viac, no ja som spokojná, je to moja pravidelná dávka slnka a dobrých koncov. Trochu mi vadila tá afektovanosť, ale človek si zvykne a nie je to až tak povrchné ako sa zdá, odznelo tam viacero "múdrostí", ktoré mali čo do seba a sem-tam som si ich pripomenula aj v reálnom živote a to je niečo, čo mi mnohé "kvalitnejšie", dokonalejšie a prepracovanejšie seriály, či filmy nedali ani omylom, takže je to jasné - srdcovka ako lusk! ()

Sagara

Moja slabosť pre americký juh (alebo malomestá všeobecne) je zatiaľ spokojná. Rodinný seriál nemám túto sezónu merku žiadny, takže tento zatiaľ teší. UPDATE: Čoraz lepšie a lepšie, len nech si už Zoe konečne uvedomí, že Wade je pre ňu najlepší. ()