Girls (TV seriál)

Girls

Drama / Komedie

USA, 2012 - 2017, 29 h 9 min

Lena Dunham, Allison Williams, Jemima Kirke, Adam Driver, Zosia Mamet, Alex Karpovsky, Andrew Rannells, Peter Scolari, Becky Ann Baker, Chris O'Dowd, John Cameron Mitchell, Jon Glaser, Ebon Moss-Bachrach, James Le Gros, Kathryn Hahn, Richard E. Grant, Gaby Hoffmann, Shiri Appleby, Gillian Jacobs, Jessica Williams, Jorma Taccone, Rita Wilson, Amir Arison, Michael Zegen, Jason Ritter, Zuzanna Szadkowski, Billy Morrissette, Patti LuPone, Donald Glover, Debra Monk, Louise Lasser, Christina Kirk, Richard Masur, Amy Schumer, Clare Foley, Evan Jonigkeit, Jenny Mollen, Natalie Morales, Rosanna Arquette, Patrick Wilson, Ben Mendelsohn, June Squibb, Deirdre Lovejoy, Michael Imperioli, Lou Taylor Pucci, Amy Morton, Danny Strong, Mike Birbiglia, Bobby Moynihan, Vanessa Ray, Nick Lashaway, Felicity Jones, Philip Ettinger, Jenny Slate, Angela Featherstone, Carol Kane, Sarah Steele, Jennifer Westfeldt, Sakina Jaffrey, Griffin Dunne, Chris Eigeman, Horatio Sanz, Deborah Rush, Melonie Diaz, Deborah Schoeneman, Alexi Wasser, Reed Birney, Danielle Brooks, Skylar Astin, Ranjit Chowdhry, Carlo Alban, Bob Balaban, Teena Byrd, Chen Drachman, Crystal Lonneberg, Kim Gordon, Marc Maron, John Rue, Erin Darke, Henry Zebrowski, David Carranza, Ato Essandoh, Olivia Luccardi, Morgan Krantz, Zachary Quinto, Chris Wood, Angelic Zambrana, Jake Lacy, Laurie Simmons, Colin Quinn, Greta Lee, Jim Florentine, David H. Holmes, Airi Kido, Anthony Edwards, Barbara Rosenblat, Selenis Leyva, Enid Graham, Douglas McGrath, Frank Wood, Teddy Blanks, Vincent De Paul, Johnathan Fernandez, Ezra Koenig, Stephen O'Reilly, Jon Bass, Lesley Arfin, Myra Lucretia Taylor, Riz Ahmed, Chelsea Peretti, Ashley Williams, Ethan Phillips, Joy Bryant, Annie Q., Matthew Rhys, Tracey Ullman, Jo Yang, Barrett Doss, Jasmine Cephas Jones, Azura Skye, Devin Ratray, Yassir Lester, Corey Stoll, Seth Barrish, Daisy Eagan, Aidy Bryant, Neal Huff, Judith Roberts, Ben Hammer, Baron Vaughn, Grace Dunham, Lucy Liu, Hiro Mizušima, Murray Miller, Lena Hall, Marianna Palka, Pamela Dunlap, Ken Maeda, Sally Pressman, Christopher Abbott, Julia Garner, Luis Da Silva Jr., Joanne Tucker, Shannon Esper, Paul Iacono, Guillermo Díaz, Lisa Bonet, Seaton Smith, Natasha Lyonne, Ana Gasteyer, Desiree Akhavan, Marin Ireland, Brooks Wheelan, India Menuez, Tom Morrissey, Maude Apatow, Fred Melamed, Jackie Hoffman, Phil Nee, Amy Sanders, Spike Jonze, Ann Dowd, Daniel Eric Gold, Amirah Vann, Alessia Sushko, Otto Sanchez, Faith Kelly

Na Sex ve městě jsem nikdy nekoukal, ba jsem na něj ani jakživ nezamrkal. Příslib teen verze už mě zlákal a nelituju. Girls se snažej bejt aktuální, uměj bejt trefný, nestyděj se, nebojej se. Pro mě jedině příjemný překvapení. A epizodky pro oblíbence Vanessu Ray a Chrise O'Dowda taky jenom potěšily. Edit k druhý sérii: Klidně jdu na plnej počet, tralalá. Ještě vytříbenější dialogy, Chris O'Dowd se vrátil a uchytil. Párádá! Edit k třetí sérii: Girls ubraly na samoúčelnym sexu a ještě přidaly na tý brutální sebeironii, jakou si už doteď mohly nechat patentovat. Proto zdvihejte hodnocení, hergot, zdvihejte!! (Jessa je učiněná bohyně a Marnie všechny válcuje v sympatiích.) --- Finále pátý série = vrchol televizní tvorby jara 2016? Demolice bytu takříkajíc ve jménu Hannah byla úsměvná a silně emotivní zároveň. Klan Kirke boduje.(17.8.2012)

• playboxguest

Navnadil mě plakát. Sjela jsem první čtyři díly, za tu dobu jsem se nezbavila dojmu, že mi jsou všechny postavy bez vyjímky nesympatické a jejich starosti a strasti mi připadaly nezajímavé, k účelu zívání jak ulité. Ani jednou jsem se nezasmála, nedojala, prostě nic. Končím. A ani jedna z holek není zdaleka tak hezká jako na zmíněném plakátu, photoshop rules.(18.6.2012)

• IQ Tiqe

Po pilotu: Není to nablýskaný, barvami zářící americký sitcom plný gagů, jak by se možná mohlo mylně zdát z plakátu, spíš sklouzává k britské konverzačce, trochu nevázanější (sex, vana, záchod). Ale nijak zvlášť jsem se nebavil a (nejen) hlavní hrdinka je nesympatická. Přesto si snad někdy udělám čas na další díl, abych seriál neodsoudil neprávem.(16.4.2012)

Oh bože, po přečtení prvních pár komentářů je mi blivno z toho, jak povrchní lidi jsou. To maj obéznější holky zakázáno hrát ve filmech nebo žít? Tohle je konečně upřímnej, nenafintěnej seriál - žádný modelky, žádnej super něžnej sex a dokonalý lásky, nebo super luxusní byty. Ale pravdivej pohled na to co lidi dělaj, jak žijou a jak se chovaj. Já se v tom teda nacházím. A žeru to.(22.5.2013)

Po 5. díle - velmi zajímavý seriál, který mi vůbec nevadí svým obsahem, ale spíš pomalým tempem. Všechno se to moc vleče a i z vtipných věcí se potom ten vtip vytratí. Takže takové 3 možná 3,5*. Sešla se tu parta prapodivných holek. Úprava - konec série - zvyšuju na ty 4*, je to příjemný seriál, který vyniká zajímavou skladbou postav a jejich specifickým chováním, některé díly jsou skvělé, některé slabší. Především některé postavy přímo nechápete a jsou vám až protivné třeba jako Adam a někdy i hlavní hrdinka Hannah. Za to hodně sympatická je postava Marnie, neskutečně zajímavá je Jessa a Shoshanna je prostě strašně divná, ale naprosto tam zapadá. Je to dalo by se říci i trochu reálné, jeden z mála seriálů, kde najdete všechny typy lidí bez jakéhokoliv obalu, prostě takoví jací jsou, v tom je asi to kouzlo seriálu. Vcelku se i těším na druhou řadu, ale pořád mě to až tak hodně nezaujalo, ale oceňuju kvality seriálu. Konec 2. série:No tak tímto si celý seriál pohoršil. Je to ještě víc praštěnější, než byste si dovedli představit a dokonce jsem se místy i přistihla, že jsem raději pokukovala po knížkách, než sledovala obraz. Čili snižuju zpět na ty 3*, které tomu fakt odpovídají.(16.5.2012)

• - Několikrát v seriálu zazní, že Marnie (Allison Williams) je podobná Audrey Gelman. Ta je ve skutečnosti nejlepší přítelkyně Leny Dunham, představitelky Hannah. (zuza99)

• - Jména čtyř hlavních postav Hannah Horvath (Lena Dunham) , Marnie Michaels (Allison Williams), Shoshanna Shapiro (Zosia Mamet) a Jessa Johansson (Jemima Kirke) jsou aliterační. (zuza99)

• - Producent Judd Apatow se nechal slyšet, že by seriál mohl pomoci mužům lépe pochopit myšlení žen. (zuza99)