Girls (TV seriál)

Girls

Drama / Komedie

USA, 2012–2017, 29 h 9 min (Minutáž: 23–32 min)

Tvůrci:

Lena Dunham

Lena Dunham, Allison Williams, Jemima Kirke, Adam Driver, Zosia Mamet, Alex Karpovsky, Andrew Rannells, Peter Scolari, Becky Ann Baker, Chris O'Dowd, John Cameron Mitchell, Jon Glaser, Ebon Moss-Bachrach, James Le Gros, Kathryn Hahn, Richard E. Grant, Gaby Hoffmann, Shiri Appleby, Gillian Jacobs, Jessica Williams, Jorma Taccone, Rita Wilson, Amir Arison, Michael Zegen, Jason Ritter, Zuzanna Szadkowski, Billy Morrissette, Patti LuPone, Donald Glover, Debra Monk, Louise Lasser, Christina Kirk, Richard Masur, Amy Schumer, Clare Foley, Evan Jonigkeit, Jenny Mollen, Natalie Morales, Rosanna Arquette, Patrick Wilson, Ben Mendelsohn, June Squibb, Deirdre Lovejoy, Michael Imperioli, Lou Taylor Pucci, Amy Morton, Danny Strong, Mike Birbiglia, Bobby Moynihan, Vanessa Ray, Nick Lashaway, Felicity Jones, Philip Ettinger, Jenny Slate, Angela Featherstone, Carol Kane, Sarah Steele, Jennifer Westfeldt, Sakina Jaffrey, Griffin Dunne, Chris Eigeman, Horatio Sanz, Deborah Rush, Melonie Diaz, Deborah Schoeneman, Alexi Wasser, Reed Birney, Danielle Brooks, Skylar Astin, Ranjit Chowdhry, Carlo Alban, Bob Balaban, Teena Byrd, Chen Drachman, Crystal Lonneberg, Kim Gordon, Marc Maron, John Rue, Erin Darke, Henry Zebrowski, David Carranza, Ato Essandoh, Olivia Luccardi, Morgan Krantz, Zachary Quinto, Chris Wood, Angelic Zambrana, Jake Lacy, Laurie Simmons, Colin Quinn, Greta Lee, Jim Florentine, David H. Holmes, Airi Kido, Anthony Edwards, Barbara Rosenblat, Selenis Leyva, Enid Graham, Douglas McGrath, Frank Wood, Teddy Blanks, Vincent De Paul, Johnathan Fernandez, Ezra Koenig, Stephen O'Reilly, Jon Bass, Lesley Arfin, Myra Lucretia Taylor, Riz Ahmed, Chelsea Peretti, Ashley Williams, Ethan Phillips, Joy Bryant, Annie Q., Matthew Rhys, Tracey Ullman, Jo Yang, Barrett Doss, Jasmine Cephas Jones, Azura Skye, Devin Ratray, Yassir Lester, Corey Stoll, Seth Barrish, Daisy Eagan, Aidy Bryant, Neal Huff, Judith Roberts, Ben Hammer, Baron Vaughn, Grace Dunham, Lucy Liu, Hiro Mizušima, Murray Miller, Lena Hall, Marianna Palka, Pamela Dunlap, Ken Maeda, Sally Pressman, Christopher Abbott, Julia Garner, Luis Da Silva Jr., Joanne Tucker, Shannon Esper, Paul Iacono, Guillermo Díaz, Lisa Bonet, Seaton Smith, Natasha Lyonne, Ana Gasteyer, Desiree Akhavan, Marin Ireland, Brooks Wheelan, Bobbi Salvör Menuez, Tom Morrissey, Maude Apatow, Fred Melamed, Jackie Hoffman, Phil Nee, Amy Sanders, Spike Jonze, Ann Dowd, Daniel Eric Gold, Amirah Vann, Alessia Sushko, Otto Sanchez, Faith Kelly, Roland Sands, Mark Henry Phillips, Vella Lovell, Justin Rodriguez, Salena Qureshi, Okieriete Onaodowan, Kate Robin, Natalie Carter, Alberto Vazquez, Sondra James, Kobi Libii, Marissa Jaret Winokur, Wakeema Hollis, Faith Logan, Tami Sagher, Eric Nelsen, Brandon Scott Jones, Roberta Colindrez, Rezeta Veliu, Jerry Saltz, Rightor Doyle, Shay Lee Abeson, Jordan Carlos, Marsha Stephanie Blake, Lorrie Odom, Lucy DeVito, Ronald Peet, Ethan Herschenfeld, Hamish Bowles
  • phoebess

Pomalejší tempo tomuhle seriálu moc nesvědčí (jako tomu bylo třeba u Enlightened). Nevadí mi takovýhle typ seriálů, ale pokud se ani v 30 minutách nedokážu nad něčím pozastavit a říct "jo, tak kvůlli tomuhle to budu sledovat dál", je něco špatně a nemá cenu si namlouvat, že to třeba v druhém díle bude lepší. Tohle se prostě Leně Dunham moc nepovedlo, neoslnila mě ani jejím hereckým výkonem, ani tím tvůrčím, popř. režisérským.(23.4.2012)

Dlouho jsem nemohla přijít na chuť buclaté dívence s prsama o velikosti ničeho... Ale když člověk vyhnije do věku přezrálé pětadvacítky, kdy dvacítka už je dávno a třicítka se neúprosně blíží, tak vám začnou být ty shity odehrávajicí se v seriálu děsně blízko. Čekáte povýšení - dostanete padáka a to ve třiceti prý mají všichni skvěle rozjetou kariéru a vy v pětadvaceti začínáte od nuly. Bejvalej je nechutnej stalker, ale nakonec s ním zas skončí v posteli, protože je to jedinej týpek, co si o ni opře kolo... - blbej příklad, tohle zrovna fakt nechápu, na stalkera voláme poldy, nedáváme mu klíče od bytu ani mu nevoláme, aby vykopnul dveře, že jo... Sebeobrana pro ženy level 1 - vytaste nejsilnější zbraň - ohánějte se závazky (svatba, děti, společná hrobka..) a sledujte jak násilník zdrhá. Celkam chápu Jessu, protože má neuvěřitelně nespolehlivýho otce, taky jsem na matku už párkrát čekala až do zánětu močáku, protože západ slunce je málo romantickej. A ta nálepka nový Sex ve městě... Móda á la charita, mužské osazenstvo má do Davida Gandyho na míle daleko, sex tu je, ale jelikož je realistický, tak se na to moc nedá koukat,... Ve směs by to mohla být fakt děsná kravina, ale Lena Dunham má takový nadání pro hlášky, trapný situace a smysl pro sarkasmus, že dávám pět hvězd. Ačkoliv Adam Driver mě bude děsit v nočních můrách, hraje retarda a ještě je hnusnej. Ježiš, doufám, že to fakt jen hraje. Bléé.(18.2.2015)

Kdyby tohle dramaturgie ČT pustila v neděli místo inscenace, lidem popraskají hlavy jak balóny. Podivný seriál o vyjetých holkách neschopných udělat dobré rozhodnutí plný divností, divného sexu a hipsterských písniček. Pokud máte iPhone, chodíte do Starbucks a živoříte jak freelance marketing consultant, musíte tuhle zběsilost vidět.(30.3.2013)

Nejdivnější seriál ever! Odehrává se to sice v současnosti, ale kdyby občas holky neprohodily zmínku o facebooku nebo netweetovaly, vypadalo by to spíš na prekérní osmdesátky - jen ta podnikavá dívka chybí. Navíc se jedná o seriál se spoustou hodně divného sexu, takže představy o normálním a harmonickém vztahu opět berou za své! PS: Jemima Kirke je skutečně poník!(22.10.2012)

Velice vtipně vymyšlený koncept "přechytralé" mladé autorky, který svojí (v rámci prezentovaného sociálního statusu protagonistek) všedností dráždí (nejen) konzumenty běžných magazine-glimmer vztahovek. Řeší se podvratná témata jako nechuť k ekonomickému osamostatnění, lidé svým vzezřením nezapadající do konzumního estetického kánonu zde beze všech skurpulí provozují sex. Lena Dunham ví co chce a ačkoliv ještě není zcela autorsky vyzrálá, dokáže se zhostit úlohy - slovy své postavy "hlasu své generace" - poměrně přesvědčivě. Pokud Sex and the CIty s určitou licencí vezmeme jako rozpustilý deníček dnešní buržoazie (bez pejorativního nádechu), Girls jsou takový společenský střed, koketující s realitou dejme tomu "stříbrné" mládeže. Samozřejmě se seriál v rámci intencí formátu nezbavuje veškeré povrchnosti, ale nazvat ho plytkým by byla chyba: reflexe přeci nemůže být o mnoho vznosnější, než její předobraz.(16.3.2013)

• - Producent Judd Apatow se nechal slyšet, že by seriál mohl pomoci mužům lépe pochopit myšlení žen. (zuza99)

• - Jména čtyř hlavních postav Hannah Horvath (Lena Dunham) , Marnie Michaels (Allison Williams), Shoshanna Shapiro (Zosia Mamet) a Jessa Johansson (Jemima Kirke) jsou aliterační. (zuza99)

• - Několikrát v seriálu zazní, že Marnie (Allison Williams) je podobná Audrey Gelman. Ta je ve skutečnosti nejlepší přítelkyně Leny Dunham, představitelky Hannah. (zuza99)