Girls (TV seriál)

Girls

Drama / Komedie

USA, 2012 - 2017, 29 h 9 min

Lena Dunham, Allison Williams, Jemima Kirke, Adam Driver, Zosia Mamet, Alex Karpovsky, Andrew Rannells, Peter Scolari, Becky Ann Baker, Chris O'Dowd, John Cameron Mitchell, Jon Glaser, Ebon Moss-Bachrach, James Le Gros, Kathryn Hahn, Richard E. Grant, Gaby Hoffmann, Shiri Appleby, Gillian Jacobs, Jessica Williams, Jorma Taccone, Rita Wilson, Amir Arison, Michael Zegen, Jason Ritter, Zuzanna Szadkowski, Billy Morrissette, Patti LuPone, Donald Glover, Debra Monk, Louise Lasser, Christina Kirk, Richard Masur, Amy Schumer, Clare Foley, Evan Jonigkeit, Jenny Mollen, Natalie Morales, Rosanna Arquette, Patrick Wilson, Ben Mendelsohn, June Squibb, Deirdre Lovejoy, Michael Imperioli, Lou Taylor Pucci, Amy Morton, Danny Strong, Mike Birbiglia, Bobby Moynihan, Vanessa Ray, Nick Lashaway, Felicity Jones, Philip Ettinger, Jenny Slate, Angela Featherstone, Carol Kane, Sarah Steele, Jennifer Westfeldt, Sakina Jaffrey, Griffin Dunne, Chris Eigeman, Horatio Sanz, Deborah Rush, Melonie Diaz, Deborah Schoeneman, Alexi Wasser, Reed Birney, Danielle Brooks, Skylar Astin, Ranjit Chowdhry, Carlo Alban, Bob Balaban, Teena Byrd, Chen Drachman, Crystal Lonneberg, Kim Gordon, Marc Maron, John Rue, Erin Darke, Henry Zebrowski, David Carranza, Ato Essandoh, Olivia Luccardi, Morgan Krantz, Zachary Quinto, Chris Wood, Angelic Zambrana, Jake Lacy, Laurie Simmons, Colin Quinn, Greta Lee, Jim Florentine, David H. Holmes, Airi Kido, Anthony Edwards, Barbara Rosenblat, Selenis Leyva, Enid Graham, Douglas McGrath, Frank Wood, Teddy Blanks, Vincent De Paul, Johnathan Fernandez, Ezra Koenig, Stephen O'Reilly, Jon Bass, Lesley Arfin, Myra Lucretia Taylor, Riz Ahmed, Chelsea Peretti, Ashley Williams, Ethan Phillips, Joy Bryant, Annie Q., Matthew Rhys, Tracey Ullman, Jo Yang, Barrett Doss, Jasmine Cephas Jones, Azura Skye, Devin Ratray, Yassir Lester, Corey Stoll, Seth Barrish, Daisy Eagan, Aidy Bryant, Neal Huff, Judith Roberts, Ben Hammer, Baron Vaughn, Grace Dunham, Lucy Liu, Hiro Mizušima, Murray Miller, Lena Hall, Marianna Palka, Pamela Dunlap, Ken Maeda, Sally Pressman, Christopher Abbott, Julia Garner, Luis Da Silva Jr., Joanne Tucker, Shannon Esper, Paul Iacono, Guillermo Díaz, Lisa Bonet, Seaton Smith, Natasha Lyonne, Ana Gasteyer, Desiree Akhavan, Marin Ireland, Brooks Wheelan, India Menuez, Tom Morrissey, Maude Apatow, Fred Melamed, Jackie Hoffman, Phil Nee, Amy Sanders, Spike Jonze, Ann Dowd, Daniel Eric Gold, Amirah Vann, Alessia Sushko, Otto Sanchez, Faith Kelly
  • playboxguest

Navnadil mě plakát. Sjela jsem první čtyři díly, za tu dobu jsem se nezbavila dojmu, že mi jsou všechny postavy bez vyjímky nesympatické a jejich starosti a strasti mi připadaly nezajímavé, k účelu zívání jak ulité. Ani jednou jsem se nezasmála, nedojala, prostě nic. Končím. A ani jedna z holek není zdaleka tak hezká jako na zmíněném plakátu, photoshop rules.(18.6.2012)

Hodně blízko osobitosti Skins, Lena Dunham není hloupá a stejně jako v Tiny Furniture se pasovala do role sebestředného spratka a obklopila postavami, k nimž si sympatie budete budovat jen stěží. V tom ale tkví působivost tohohle seriálu, dějou se tu věci, co jinde ne, na scenáristické šablony nenarazíte a hardcore dramatické zvraty si Lena nechává jen na ty nejposlednější momenty. Jasně, občas je to nuda, všednost je jednou z hlavních složek tohohle seriálu (osobně mi i dost trvalo, než jsem Girls přišel na chuť), jenže za touhle konkrétní nudou na rozdíl od většiny ostatních cejtím záměr a jasnou vizi. Lena Dunham je Amanda Palmer televizního průmyslu.(6.7.2014)

Kdyby tohle dramaturgie ČT pustila v neděli místo inscenace, lidem popraskají hlavy jak balóny. Podivný seriál o vyjetých holkách neschopných udělat dobré rozhodnutí plný divností, divného sexu a hipsterských písniček. Pokud máte iPhone, chodíte do Starbucks a živoříte jak freelance marketing consultant, musíte tuhle zběsilost vidět.(30.3.2013)

Tak po zhlédnutí první série musím říct, že jsem hodně příjemně překvapená. Žádná další pitomost s přestárlýma modelkama v roli mladých holek, který předstíraj, že maj nějaký problémy. Lena Dunham je úžasně opravdová a svá herečka, která se nestydí za svůj vzhled, ačkoliv ho tu spousta lidí kritizuje. Myslím, že je to krok kupředu, protože jen skrze opravdové lidi (hlavně ženy) na obrazovkách je možné zase změnit aktuální hodně přísný ideál krásy, který je patrný z každého billboardu nebo reklamy. Kromě toho mi také sednul Lenin humor a musím jen obdivovat, co byla schopná ve svém věku vytvořit. Samozřejmě moje nadšení z tohoto seriálu pramení i z faktu, že jsem ve stejné věkové skupině jako hlavní postavy a řeším prakticky stejné problémy:)(5.2.2013)

Judd Apatow někde před posledním dílem pronesl: "Doufal jsem, že ukážeme, že někteří lidé se mění. No a že někteří zase ne." Nabízí se otázka, kdo je kdo? Změní se Hannah, má se měnit, nebo se jenom změnili lidi kolem ní? Nebo se snad mění Judd Apatow? /mysteriózní hudba/ Otázka je to samozřejmě pitomá a jednoduchá věta (ve skutečnosti souvětí) jenom hezky shrnuje jeden z aspektů postav v Gurls; totiž že jsou - navzdory bizarním epizodkám - opravdový. Proto je ten (doufejme) konec hezkej, proto by mu climax (no pun intended) neslušel. To, co se mělo udát, to už se událo v minulých dílech a Lena jenom dotáhla většinu příběhových oblouků (vztahy jako Adam a Hannah, Hannah a Marnie, Ray a život, Jessa a všichni ostatní atakdál), jakkoliv její postavy dík dnešku i Ňú Jorku většinou nemají žádný hmatatelný problémy (a o to těžší je je řešit). Co mě osobně nejvíc fascinuje? Jak moc narcisismu/sebestředna/rozmazlenosti a jiných hezkých vlastností dokázala postava Hanny v průběhu pojmout a přesto nakonec vzbudit soucit a jistý pochopení (asi dík narůstající sebereflexi, ale who knows?). Nu a stejně tak ostatní postavy, který člověk hejtí, a pak je stejně vezme na milost v jejich "lepším momentě". Tak kdo se teda mění... nejsem to já? Tak ňák by uvažovala Hannah, takže celej komentář přemažu a nahradím "Velmi jsem si užil tentp seriál ve společnosti Kuby. Díky holky :-)" (závěrem ještě jeden Apatow: "One reason we got along, from Day 1, is I said to Lena: I will pitch you ideas that challenge you, but you have final say over every decision on this project. Most people don’t do that; you’re in a power struggle from the beginning.")(20.4.2017)

• - Jména čtyř hlavních postav Hannah Horvath (Lena Dunham) , Marnie Michaels (Allison Williams), Shoshanna Shapiro (Zosia Mamet) a Jessa Johansson (Jemima Kirke) jsou aliterační. (zuza99)

• - Producent Judd Apatow se nechal slyšet, že by seriál mohl pomoci mužům lépe pochopit myšlení žen. (zuza99)

• - Několikrát v seriálu zazní, že Marnie (Allison Williams) je podobná Audrey Gelman. Ta je ve skutečnosti nejlepší přítelkyně Leny Dunham, představitelky Hannah. (zuza99)