Reklama

Reklama

Girls

(seriál)
  • USA Girls
Trailer 8
Drama / Komedie
USA, (2012–2017), 29 h 9 min (Minutáž: 23–32 min)

Tvůrci:

Lena Dunham

Hudba:

Michael Penn

Hrají:

Lena Dunham, Allison Williams, Jemima Kirke, Adam Driver, Zosia Mamet, Alex Karpovsky, Andrew Rannells, Peter Scolari, Becky Ann Baker (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(62)

Obsahy(1)

Nový seriál HBO z dílny spisovatelky, herečky a režisérky Leny Dunhamové sleduje osudy skupiny dívek, kterým je lehce přes dvacet, žijí v New Yorku, mají dostudováno a nyní se snaží dát svému životu nějaký směr.
Hannah před dvěma lety dokončila školu humanitních věd a je přesvědčená, že má talent a schopnosti, aby se stala úspěšnou spisovatelkou. Ačkoliv ještě téměř nezačala psát svou knihu života (nejdříve ji musí prožít), rodiče jí bez milosti odstřihly od přísunu peněz. Další komplikací je pro Hannah neopětovaná vášeň k excentrickému herci Adamovi, se kterým má občas sex (když se obtěžuje odpovědět jí na esemesku). Nájem a další nezaplacené účty se začnou nebezpečně hromadit, Hannah se však naštěstí může opřít o svou spolubydlící a nejlepší kamarádku Marnie. Ta má skutečnou práci v umělecké galerii a dokonce i opravdového přítele. Ve městě se objeví jejich krásná kamarádka Jessa z Velké Británie, jež procestovala tolik různých zemí, jako měla milostných románků. Jessa se nastěhuje ke své naivní sestřenici Shoshanně, která by nejraději žila, jako v seriálu Sex ve městě. Během desetidílné první řady GIRLS, se všechny čtyři mladé dámy snaží zjistit, co doopravdy chtějí – od života, od mužů, od sebe samých i navzájem. Odpovědi nejsou vždy jasné ani jednoduché, ale jejich hledání je velice kontaktní a neskutečně zábavné.

Epizoda 1:
Čtyřiadvacetiletá Hannah žije v New Yorku a chce se stát úspěšnou spisovatelkou, kterou nepříjemně překvapí, když jí rodiče znenadání odříznou od zdroje příjmů. Následně ji vyhodí z neplacené počáteční praxe, a tak nešťastná Hannah hledá útěchu u Adama. S tímhle excentrickým hercem občas spí, tedy když se obtěžuje reagovat na její esemesky. Hannina spolubydlící a nejlepší kamarádka Marnie pořádá večeři pro jejich bohémskou přítelkyni Jessu. Zcestovalá britka se právě vrátila do New Yorku bůhví odkud a nastěhovala se ke své mladší sestřenici Shoshanně, posedlé seriálem Sex ve městě.

Epizoda 2:
Když Hannah zjistí, že Adam patrně není monogamní, odhalí v sobě fobii z AIDS, vyvolanou filmem Forest Gump. Marnie si odmítá přiznat, že se se svým dlouhodobým přítelem Charliem nudí (a po sexuální stránce jí začíná být odporný). Jessa se vyhýbá návštěvě ženské kliniky, který puntičkářsky naplánovala Marnie. A Shoshanna přizná pokořující tajemství.

Epizoda 3:
Hannah se setká se svou někdejší láskou z vysoké, aby zjistila, jak se nakazila papilomavirem a dozví se mnohem víc. Marniin šéf z umělecké galerie jí představí nafoukanému umělci, který vzbudí její zájem. A Jessa se předvede coby chůva.

Epizoda 4:
Adam pošle Hannah sexualní zprávu, která jí vytočí a šéf Hannah začíná být nedůtklivý vůči její práci. Shoshanna to dá znovu dohromady s klukem, jehož poznala při jednom kempování. Jessa šílí při pohledu na své účty. A Roy s Charliem slídí kolem bytu dívek.

Epizoda 5:
Jessa Hannah poradí, aby svůj příběh nabídla svému šéfovi. Postupně se vzdaluje Adamovi, jenž má jiné představy o jejich vztahu. Marnie a Charlie hodnotí svůj vztah a Jessa je odhodlána dobýt svého ex.

Epizoda 6:
Rodiče Hannah letí zpět do Michiganu, aby oslavili jejich třicetileté výročí svatby. Doufají, že se k nim jejich dcera připojí, ovšem ta bude mít své vlastní rande. Setká se také znovu se svými spolužáky ze střední, kteří truchlí nad tragickou událostí.

Epizoda 7:
Na nejlepší party všech dob v Brooklynském Bushwicku si Hannah všimne Adamovy nejcharakterističtější vlastnosti (mimo uší). Poté, co Marnie spatří Charlieho, je absolutně mimo sebe (a otravuje ostatní). Jessa škádlí tajemného neznámého, který jí posílá SMS a Ray se stane Shoshanniným duchovním vůdcem.

Epizoda 8:
Hannah se odváží vstoupit hlouběji do Adamova světa, v dobrém i zlém. Čerstvě nezaměstnaná Jessa spolu s Marnie se nečekaně sblíží. Seznámí se se starým mládencem (Chris O’Dowd), který rozhodně není tím, kým se zdá.

Epizoda 9:
Kvůli zpoždění s placením nájmu a rozčilená literárním úspěchem své bývalé spolužačky (Jenny Slate), začne Hannah pracovat v kavárně Grumpy Café. Uspořádá tam čtení a pozve svého bývalého profesora (Michael Imperioli). Marnie má pocit, že podporovat Hannah finančně i emocionálně je velmi náročné. Jessu konfrontuje její bývalá šéfka (Katherine Hahn) a Shoshanna se chystá na velmi netradiční rande.

Epizoda 10:
Finále první řady seriálu. Hannah začíná pochybovat o svém vztahu s Adamem; Jessa pořádá mysteriózní party, na které se Marnie seznámí se svým volnomyšlenkářským já a Shoshannina jedinečnost konečně sklízí ovoce.

Spisovatelka, režisérka a herečka Lena Dunhamová se vrací s vysoce očekávanou druhou řadou seriálu Girls, který už má na svém kontě cenu Emmy. Děj se točí kolem party dvacetiletých holek a jejich newyorských dobrodružství. Hannah Horvathová (Dunhamová) a její přátelé, bývalí i současní, partneři a ex-partneři - ti všichni prožívají nová dobrodružství. Ve druhé řadě se Hannah s vervou pustí do uskutečnění svého snu stát se úspěšnou spisovatelkou a také se začne vídat s novým objevem. Jenže její nadšení rapidně zmírní pocit odpovědnosti za jejího, nyní již bývalého, přítele Adama, který se zotavuje z nehody. Marnie je zklamaná svou prací a po rozchodu s Charliem se cítí osamělá. Potřebuje svou nejlepší kamarádku a bývalou spolubydlící více než kdykoli předtím, jenže přetrvávající rozpaky - a překvapivé zvraty - jen mezi ně vrazí další klín. Mezitím se vdaná Jessa vrací z líbánek a zavalí Hannah spoustou překvapivých nových nápadů. Shoshanna bere věci do svých rukou a hýčká si svou novou identitu sexuálně aktivní ženy (a zápasí s nelehkými emocemi, které přicházejí ruku v ruce s novou životní filosofií). Ray totiž zaujal v jejich vztahu postoj "Sejde z očí, sejde z mysli". Dívky sice procházejí životem jako na horské dráze, ovšem syrová kousavost a svěží humor jim nikdy neschází. I proto je druhá řada seriálu Girls návykovější než kdy dřív!

Ve třetí řadě nabírá vztah Hannah s Adamem na vážnosti a oba se zahnízďují v jejím bytě. Hannah se také snaží oživit svou spisovatelskou kariéru a vynakládá velké úsilí, aby svému výstřednímu vydavateli včas odevzdala téměř dokončenou e-knihu. Marnie se po náhlém a traumatickém rozchodu s Charliem pokouší vrátit zpátky do života a úzkostlivě se snaží dosáhnout takové životní úrovně, kterou si podle svého mínění zaslouží. Čerstvě rozešlá Shoshanna, jejíž promoce už je za dveřmi, spřádá plán jak docílit (alespoň na papíře) zdravé rovnováhy mezi vymetáním večírků a studiem. A Jessa, jež má zvláštní schopnost rozvrátit životy všech kolem sebe, se znovu objevuje na scéně a naváže rozporuplné přátelství s úžasným mužem otcovského typu. V nových dvanácti dílech je přátelství mezi dívkami ještě nestálejší, což jen dokazuje, že ženské přátelství je svým způsobem romance. A jako vždy, láska, život, sex či smrt může narušit klikatou cestu k dospělosti - a objevit se ve chvíli, kdy jsme na to nejméně připraveni.

Režisérka a herečka Lena Dunhamová se vrací se čtvrtou řadou Emmy a Zlatým glóbem oceněného komediálního seriálu Girls, který sleduje partu dvacátnic a jejich problémy, jež zažívají v New Yorku i mimo něj. V této řadě se dívky ocitají v novém prostředí a prezentují se v novém světle, zatímco stále nejistě směřují k dospělosti. V naději, že se stane více uznávanou spisovatelkou, opouští Hannah na začátku čtvrté řady New York, aby se zúčasnilai prestižního spisovatelského workshopu v Iowě. Kvůli tomu však musí čelit nejistotě ve vztahu s Adamem. Marnie se mezitím v New Yorku snaží prorazit na hudební scéně a zároveň vybalancovat profesní i milostný život ve vztahu s Desim. Shoshanna konečně odpromuje a pouští se do pracovních pohovorů, přičemž se snaží vyřešit i svůj poměr s Rayem. A Jessa se pokouší zůstat střízlivá s pomocí skupiny anonymním alkoholiků, což ovšem nemá žádný vliv na její mimořádný smysl pro dramatično. Desetidílná čtvrtá řada, v níž vtipné situace střídají srdceryvné, přichází s několika nečekanými zvraty v jinak pokračující honbě za úspěchem, jehož se dívky snaží dosáhnout v kreativní, profesní i milostné sféře.

Režisérka, scenáristka a herečka Lena Dunhamová se vrací s netrpělivě očekávanou pátou řadou úspěšného, cenami ověnčeného komediálního seriálu Girls, který sleduje nejrůznější pokoření a triumfy partičky dvacátnic. Každá z nich je v této sezoně postavena před nové výzvy, a to jak v profesním, tak i milostném životě. Na začátku páté série Hannah na chvíli odloží své spisovatelské ambice stranou a pokračuje v práci učitelky. Po boku má nového přítele (a konečně taky opravdového sympaťáka) Frana. Kamarádi jí kladou na srdce, aby tenhle vztah za žádnou cenu nepokazila. Marnie mezitím s puntičkářskou pečlivostí dohlíží na přípravy své svatby s hudebním partnerem Desim. Po návratu z líbánek si však začne uvědomovat, že potřebuje víc prostoru - doslova i obrazně. Jessa, která se rozhodla stát terapeutkou, se snaží sekat latinu, zatímco investuje do svého začínajícího vztahu. A Shoshanna, která se kvůli Marnieině svatbě na otočku vrací do Států, rozjíždí slibnou kariéru v Japonsku, kde navíc flirtuje se svým novým šéfem. A to i přesto, že na ni doma čeká Scott, s nímž udržuje vztah na dálku. Upřímná a bouřlivá pátá řada Girls, která je plná nečekaných a překvapivých zvratů, je příslibem toho, že seriál zůstane jedním z nejdiskutovanějších televizních pořadů současnosti.

Lena Dunhamová hraje hlavní roli v šesté a zároveň poslední řadě úspěšného komediálního seriálu Girls z produkce HBO, který komicky popisuje nesčetná pokoření a ojedinělé triumfy partičky dvacátnic žijících v New Yorku. Děj šesté série začíná půl roku po událostech z konce předchozí řady. Hannah zažívá díky své účasti ve vypravěčské soutěži ze závěru předchozí série nebývalý spisovatelský úspěch a dostane lukrativní nabídku, která jí může zásadně změnit život. Marnie, která teď chodí s Rayem, chce zůstat po rozvodu s Desim nezávislá. Jakmile však její chování začne vykazovat známky do nebe volající sebestřednosti, hrozí, že to její současný vztah nakonec neustojí. Jessa s Adamem, kteří teď také tvoří pár, se ve snaze usměrnit své vášně rozhodnou vrhnout do tvůrčího projektu, jenž by se však mohl stát zdrojem jejich neshod. A zatímco se Shoshannina profesní kariéra díky nové práci v marketingové agentuře konečně začne ubírat správným směrem, její osobní život silně pokulhává v důsledku náhlého prozření, že ji přátelé brzdí v rozletu. Desetidílná závěrečná řada, v níž nastává čas uzavřít staré životní kapitoly a začít psát nové, sleduje naše důvěrně známé přítelkyně, které se ze všech sil snaží přiblížit ideálu žen, o jakých vždycky snily – i když jim život někdy hází klacky pod nohy. (HBO Europe)

(více)

Videa (93)

Trailer 8

Recenze (144)

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

V době supermoderních seriálů plných záhad, akce, šokujících zvratů, nebo alespoň dramat vyhrocených na ostří nože je potěšující, že všeumělka Lena Dunham (created by, written by, directed by, starring) přispěla svojí troškou do televizního mlýna seriálem, který jde docela jinou cestou, aneb o normálně nenormálním životě čtyřech twentysomething holek. Neurotická lajdácká baculatá Hannah má tendence neustále všechno analyzovat a vztahovat na sebe, britským přízvukem mluvící dobrodružná Jessa zase neřeší nic, dokud už opravdu nemusí, její plachá sestřenice Shoshanna je ještě ve dvaadvaceti pannou, a kráska party Marnie, jediná ve stabilním dlouholetém vztahu s milujícím partnerem, je k smrti znuděná. Všechny čtyři řeší sex (mimochodem velice sympatickým způsobem, a sice ukazují, že to není vždycky jenom dokonalý a strhující animální zážitek, ale často je to hodně ujetý, mnohdy všechno, jenom ne rajcovní, a sem tam je to taky pěkná otrava) a lásku, vztahy a práci, bydlení či nedostatek peněz, a sem tam deptí nad svými špeky nebo špatnými rozhodnutími. Tolikrát řečená podobnost se Sexem ve městě tam samozřejmě je, jenže zatímco SATC se věnoval především vztahům, nadneseně, a navíc z pohledu čtyřech profesně už úspěšných čtyřicátnic, u kterých spokojenost v partnerském životě byla to poslední, co chybělo ke štěstí, holky z Girls, kterým svítí na čelech obří nápis LOSER, ani ještě nevědí, kde by měli na cestě za svým štěstím začít. Asi jako když se po půl roce rozhodnete konečně uklidit tu hromadu hadrů, co se vám nastřádala v koutě pokoje, ale mezitím jste si nakoupili oblečení nové, a tak to jaksi není kam dát. Co začalo trochu nejistě, s postupem času přerůstá v nejpřesnější televizní zrcadlo mojí generace, a ač bych to během nějaké druhé série určitě netipoval, nakonec i velkou srdcovku. Děkujeme, Leno. 1. sezóna - 4*, 2. sezóna - 3*, 3. sezóna - 4*, 4. sezóna - 4*, 5. sezóna - 5* 6. sezóna - 5* ()

novoten 

všechny recenze uživatele

1. série - 80% - I ve zdánlivě důkladně prostudovaném vztahovém žánru se dá najít něco nového. Nebo znovuobjevit cosi zcela jasného - třeba pravdu. Lena Dunham totiž svoji holčičí partu píše tak uvěřitelně, že některé situace, vzplanutí a rozchody rozehrají svou autentičností na zádech povědomé mrazení. S tím ale přichází i nebezpečí toho, že stejně jako v životě vám pár lidí bude nesympatických, což u Girls platí o většině mužských postav (křečovitý Charlie nebo creepy Adam) a bohužel i o té ústřední ženské. Hannah je sice zajímavě upovídaná, ale zároveň i do sebe zahleděná, trochu sobecká a velmi často divná nepříliš milým způsobem. To pak překvapí o to víc, že zbylé tři holčiny mě náramně baví, i když se zrovna rozhodnou všelijak, jen ne správně. A našlápnuto zatím mají až překvapivě sebejistě. 2. série - 70% - Jestli to takhle vážně chodí i ve skutečnosti, tak oficiálně hlásím, že holkám nerozumím o nic víc než v pubertě. Jenom je škoda, že trochu přestávám rozumět i celému seriálu. Dialogy jsou sice pořád psané zlatým písmem, ale série jako taková mi k srdci (i přes dokonale rozjetou první polovinu) nepřirostla. Neberu OCD linku, neberu zničehonic úspěšného Charlieho a problém mám i s přerodem Adama do sympatického damaged chlapíka s upřímným srdcem. Díky několika skvělým nápadům (epizoda s Patrickem Wilsonem), přesně poskládanému soundtracku a tahounce Marnie i tentokrát sledovatelné bez zaváhání, ale začínám mít strach, zda děvčatům nezačíná chybět kus srdce. 3. série - 75% - Z mojí strany trochu bezradnost, ze strany seriálu pak snad i sázka na jistotu. Největším otazníkem je pro mě stále onen masochismus, kdy Lena píše sama sebe jako tu nejnesnesitelnější osobu pod sluncem. I svéhlavec Adam nebo rozmařilá Shoshanna se svým rokem svobody se dají vnímat jako zajímavé postavy, zato každé rozhodnutí v podání Hannah kvituji tichým skřípěním zubů. A to je škoda o to větší, že třetí řada uháněla dopředu velmi sebevědomě a skrz zmatenou (ovšem stále jasně nejzlatější) Marnie nebo úžasného zloděje scén Elijaha kráčela pro o pořádný kus vyšší hodnocení. Takhle ale jenom hodně fajn nadprůměr s tím, že onen dojem scénáře podle nahodilých historek bez stupňovaného dějového podloží už funguje docela na hranici. Jestli se na ní udrží, můžou Holky fungovat klidně ještě pět sezón. Jestli z ní sklouzne, omrzí se daný koncept během pár dílů. 4. série - 85% - Podezírám miss Dunham z toho, že se při psaní nejnovějších zážitků hlavních hrdinek i hrdinů cítila v soukromém životě šťastně. I přes nejrůznější vztahové či rodinné karamboly totiž ze čtvrté sezóny Girls čiší neustálá špetka optimismu a nepřehlédnutelné světlo naděje. Díky tomu je tak z Raye místo nenápadného mouly najednou schopný sympaťák, z Adama i přes jeden klíčový omyl překvapivě milý chlapík a i sobeckost samotné Hannah najednou dává jistou logiku a je snadněji pochopitelná. Snad jen Jessa by nemusela být v každém svém sarkastickém projevu na zabití, ale nemůžu mít všechno. O celkový směr seriálu, i díky nápaditým vedlejším rolím známých tváří a sebejistým scénářům nebojících se opřít do nezvyklých témat ale najednou vůbec nemám strach. A jak se ukázalo, tak plným právem. 5. série - 100% - Jessa pořád nesnesitelná - a přesto jí chvílemi plně rozumím. Marnie stále nimrající se v detailech - a přesto ji nedokážu nemilovat. Shosh i nadále nejistá ve chvílích, kdy to není úplně záhodno - a přesto jí fandím. A konečně Hannah, největší tvrdohlavec široko daleko, sebestředná až k zbláznění - a já ji zkrátka chci vidět šťastnou. Girls dozrály tak jako dozrává Lena Dunham, nebojí se experimentovat (sólo díl v Tokyu, Marniina introspekce skrz návštěvu vlastní minulosti) a konečně dosahují tam, kam měly celou dobu namířeno. Na pozici konverzační perly, která svým specifickým humorem musí buď urazit nebo nadchnout. Ta dokonalost tu byla vždycky, jen jí trvalo čtyři sezóny, než se proklubala ven. 6. série - 100% - Ať už si hlavní hrdinky užívají radosti či strasti, řeší se záležitosti pracovní nebo se uzavírají či znovu otevírají vztahy, které divák celých šest let sledoval, je jasně patrné, že takhle nějak podobně to každý z nás zažil, takhle to každý z nás v tomhle věku cítil. Navíc nejen, že Lena Dunham dozrála jako tvůrce, tentokrát dosahuje i vrcholu hereckého. Ať si užívá v přímořské destinaci, řeší novou životní kapitolu nebo se staví tomu, co pro ni znamenal, znamená a vůbec kdy mohl znamenat Adam, je tak precizní a citlivá zároveň, že bych neváhal a okamžitě jí vrazil do ruky Zlatý glóbus. Tohle je hrdinka, se kterou nelze než slzet nebo se smát. Kdyby mi někdo pár sezón zpátky řekl, že právě Hannah Horvath, tehdy rozmazleně působící nevděčnice, bude charakterem, za který bych dýchal, jen kdybych jí mohl nějak pomoct, vysmál bych se mu. A právě tam vidím ten největší přerod, který mě, jako opatrného příznivce změnil na nefalšovaného fanouška, který seriál doporučuje, kudy chodí. Zatímco první tři roky se jednalo o příjemnou konverzačku, kde se objevovaly slabší i silnější místa, poslední dva roky jsou čirým, ze života odkoukaným zlatem, které považuji za úzkou špičku toho, co bylo v televizi k vidění. ()

Reklama

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

“I give zero fucks about anything, yet I have a strong opinion on everything, even topics I'm not informed on.” Ono se na první dobrou nabízí napsat, že jde o Sex ve městě (protože komediální drama ze života čtveřice zástupkyň něžného pohlaví v New Yorku pod patronátem HBO) pro mladší generaci, ale to by nebylo k této samozvané generační výpovědi ani trochu férové a natož pak trefné. Ony ty dva seriály totiž už ani nemůžou být rozdílnější; stylem, humorem, cílovkou i zaměřením. Sex ve městě byl nechtěnou parodií sebe sama (a tedy vynikající guilty pleasure, ne že ne) o věkem sešlých „předstírejme, že jsme třicátnice“ a rozumem mdlých metropolitních kravkách v kramflecích a jejich sháňce po chlapech/hadrech/koktejlech a… A nic více. To neurotická Hannah aka Lena „tuze moc a někdy až ke své škodě wannabe Woody Allen s kozama“ Dunham má o své generaci privilegovaných bělošek "co nevědí co by", dospívání, hledání sebe sama, osamostatňování se, vztazích a o životě jako takovém rozhodně co říci a nebojí se to říci; hodně otevřeně, natvrdo, k věci, sebeironicky, sprostě a v roztodivných sexuálních polohách i praktikách. Otázka pouze je, zda to co říká (a hlavně jakým způsobem to říká; jedno zda skrze své alter ego či svá slova vkládá do úst jiným sympaticky životným postavám), je něco, co v první řadě chcete vůbec slyšet. A to je onen polarizující bod, protože z velké části je líbí/nelíbí závislé na tom, jak moc (ne)skousnete značně svébytný projev právě Leny Dunham. Buď vám nebetyčně poleze na nervy (a skrze ní i celý seriál, protože je za psacím strojem, za kamerou i před ní) či ne. A ani v jednom z těch případů se není moc co divit, ale když nic jiného, tak je to vděčný terč trefných skečů. | S1: 3/5 | S2: 3/5 | S3: 5/5 | S4: 5/5 | S5: 4/5 | S6: 4/5 | ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Hořce komediální série o čtyřech newyorských dvacátnicích, které si snaží najít práci, udržet vztah a zachovat duševní zdraví, je mnohem víc než jen zemitější verzí Sexu ve městě. Neuhýbavá generační výpověď vytěžuje estetiku a doříkává témata řady amerických indie filmů (nejen od Dunhamové). Girls ukazují, že důraz kladený na autenticitu výpovědi (jako v Louiem) nemusí být nutně vykoupen rezignací na obrazovou eleganci (jako v Louiem). ___ Seriál od prvních epizod upoutá pozornost jednoduchým, ale koherentním stylem s promyšleně komponovanými záběry, obezřetným využíváním detailů a nájezdů na tváře postav (vyprávění je převážně subjektivní, zpravidla vázané na hledisko některé z hrdinek, jejichž svět tím pádem prakticky neopouštíme), dokumentaristickým vytěžováním reálných (nejen) newyorských lokací a subverzivním užíváním žánrových konvencí. ___ Proti konvencím jde seriál i v reprezentaci žen. Nejsou to chodící stereotypy definované svou rolí přítelkyně, matky či manželky. Zosobňují to, čeho se ženám v zábavním průmyslu stále v dostatečné míře nedostává – komplexitu a různorodost. Občas činí hloupá rozhodnutí, chovají se sobecky, trpí různými neurózami. Zároveň jsou ironické, drzé, intelektuálně zvídavé a velmi sebevědomé. ___ Sázka na opravdovost se vzhledem k neochotě autorky dělat kvůli svým postavám dramaturgické ústupky neprojevuje pouze plasticitou charakterů a přesvědčivým vykreslením prostředí, ale i formální rozvolněností. Epizody, zpravidla vytěžující jedno prostředí nebo jeden motiv, nefungují jako semknuté skeče s postupnou gradací a výstižnou pointou. Často končí do prázdna. Namísto prudkých zvratů pracují s náznaky a jemnými posuny v charakterovém vývoji hrdinek. ___ S každou další řadou je zároveň znát, že Dunhamová jako režisérka zraje a více svůj rukopis uzpůsobuje současné televizní produkci. Ani obroušení ostrých hran ale Girls neproměnilo v seriál, který by se svým narcistními postavami soucítil a obhajoval jejich krátkozrakou nekritičnost. Brutální upřímnost seriálu naopak začala plnit zjevnější účel. Nejde již tak často o upřímnost pro upřímnost samu, ale o upřímnost sloužící příběhu a vývoji postav. ___ Uvědomuji si, že Girls jsou výrazně generační záležitostí a sám budu za pár let řešit něco jiného než přátelství a nepřátelství, důvěru a sebedůvěru, kariéru a sebevzdělávání, ale momentálně je považuji za nejužitečnější trenažér pro životní situace, které vás mohou potkat po vysoké. Svými pronikavými postřehy o vztazích na jedné straně nepříjemně pravdivý, na druhé neuvěřitelně vtipný. Pro holky i pro kluky. Pro ty, kdo s někým chodí i pro ty, kdo by s někým chodit chtěli. Po životě samotném jsou pro mne Girls v současnosti hned druhou nejlepší školou života. Podrobněji zde. 90% Zajímavé komentáře: DaViD´82, novoten, Brygmi, Havenohome, erased, Remedy ()

Morien 

všechny recenze uživatele

My boy, to je úplně nemožné nějak sjednocujícně ohodnotit. Na jednu stranu je tam pár skvělých nápadů, ze kterých mi srdce plesalo, a na druhou tam vůbec nikdo nevěří na čarodějnice nebo něco doopravdy animálního, což je zvláštní, když je to z velké části o tělesných pudech. Za nejpropracovanější a nejvíce se s identifikační postavu považuji Adama, což je také zvláštní, když to má být o holkách. Ale co vůbec nejvíc nechápu jsou výkyvy směřování jednotlivých sérií. Jedničku jsem zhltla prakticky v kuse a byla jsem nadšená, kdežto u dvojky jsem měla chuť všechno a všechny rozmlátit kladivem, protože takové vytržení z nastaveného kontextu by se mělo trestat zákonem. Trojka mě uklidnila a vrátila se zase k něčemu trochu smysluplnému, ačkoliv nemám ráda zavádění dramatu an sich, a čtyřka je neuvěřitelně bezbarvá a nevýrazná, jako by jí došel vnitřní tah. Jsem zvědavá, jakým způsobem to budou protahovat ještě dva roky, a mám mírně až středně silné obavy, že se jim už nemůže podařit přeskočit nastavenou laťku. ()

Galerie (755)

Zajímavosti (7)

  • Producent Judd Apatow se nechal slyšet, že by seriál mohl pomoci mužům lépe pochopit myšlení žen. (zuza99)
  • Několikrát v seriálu zazní, že Marnie (Allison Williams) je podobná Audrey Gelman. Ta je ve skutečnosti nejlepší přítelkyně Leny Dunham, představitelky Hannah. (zuza99)

Související novinky

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky

13.01.2014

71. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton skončilo. Moderátorská dvojice Tina Fey a Amy Poehler dala rychle zapomenout na nepříjemnost, kdy prasklý vodovod kolem poledne zatopil červený… (více)

71. Zlaté glóby - nominace

71. Zlaté glóby - nominace

12.12.2013

V odpoledních hodinách našeho času vyhlásila Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu nominace na 71. Zlaté glóby. Největšími favority se staly se sedmi nominacemi filmy 12 let v řetězech a… (více)

Reklama

Reklama