Avengers: Age of Ultron

• USA Avengers: Age of Ultron (více)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů. (Falcon)

Brodequin

Moc jsem od toho nečekal, ale užil jsem si to moc. Mrzelo mě, že jsem na to nešel do Imaxu. Parádní podívaná, zajímavý záporák...prostě jo. Trochu nadhodnocuji, ale proč ne. ()

Dekovnik

3D Cirkus. Ale pět hvězd navzdory! Šel jsem se do kina bavit a užíval si od první do poslední minuty. Dnes nebudu hnidopich a plácnu plnou. Velké nafouknuté nic, ale když ono se na ty Avengery tak pěkně dívá. ()

nightstalker

Po skvělé jedničce jsem měl za to že Avengers je schopné utáhnout všechny dějové linie jednotlivých postav. Ve druhém díle však jejich neustálé střídání působí spíše chaoticky a díky tomu kvalita filmu v průběhu děje značně kolísá. Pomalu ale jistě se celá tahle komiksová šaráda rozmazávající podobné ploty s těžce nevkusnou stopáží žene do záhuby. ()

Tomy_Reardon

Videno po druhy, jinak se to nejak nedalo vztrebat, plne akcni, vtipny, nasekany, efektni a husta rezba od zacatku do konce, ma ocekavani splnena na 97%... Chvilkama mi nesedl Vision, ale dalo se, Ultron byl jedinecnej, vyjimecnej a skvelej.. Kupodivu nejvtipnejsi Hawkeye, Thorovo kladivo, proste bomba, pro me jednoznacne plnej pocet.. ()

Mukl007

Efekty velkolepe, ale ta stava z prvnich Avengers tam nebyla. Prvni pulka takova dost a o nicem a druha uz se to jenom rezalo. Skoda ()

sonule36

první díl je vždycky ten nej, ale musím říct, že i na tak veeelkou akci ve filmu, několik hlášek a vtipných scének to nemělo chybu! jen čemu bych dala menší mínusko, tak to je dabingu (hlavně u Tonyho Starka), ale určitě to stojí za to a navštívit kino :) ()

punco

Áno áno áno !!! Nikdy by som nečakal že ma niekedy nejaká komixovka tak strhne ako práve Avengers 2. Po nových X-menoch som si myslel že krajšie vizuály snáď neuvidím ale teno filmík všetko zmenil. Absolútne božská akcia, typický humor, oproti prvému dielu vyváženejšie rozdelený čas na každú postavu. Milo ma potešil aj pohľad na "ľudskejšiu" stránku hrdinov (Hawkeyeov domov) a niekoľko nových postáv. Síce scenár nebol tak chytrý ako sa to podarilo Kinbergovi v DOTFP ale na druhú stranu tak skvelú akciu Singer neukázal. Za mňa a v 2D, kinozážitok posledných 2 rokov , posledná akčná sekvencia musela ukojiť aj toho najnáročnejšieho vizuálneho úchyla. ()

MorraEddie

Sám se divím,že nedávám plný počet,ale mám prostě takový pocit,že film nepřišel s ničím novým. Jediná změna je v tom,že Avengers bojují s roboty namísto emzáku. Jinak to bylo jako přes kopírák. ()

Willynka

Asi by to bylo v globálu spíš za čtyři, ale druzí Avengers tak šíleně kopírují svým obsahem první díl, že je to skoro až provokace. Není to špatný film, to vůbec. Jen mu chybí jakýkoliv zajímavý moment, který by oddělil jedničku od dvojky. Takhle se to jen slívá v jeden předigitalizovaný balast. ()

Jack_F.

Nevím kde začít, tak asi od toho nejlepšího a tím je bezesporu Thor a jeho chvilky na plátně. Prostě kdykoliv promluvil, nebo se zatvářil, tak sem se mohl pochcat smíchy. S tím zbytkem už je kapku problém. Nevím proč zelený poplach aka Hulk nesmashuje více, přece jen vypadá poměrně vyklidněně až na chvilky, kdy mu nová kozatá kundička nasadí do hlavy červený maras. Zbytek byla přehlídka nerdovství(hlavně jak bránili kostel) a místy to vypadalo, že to psal nějaký skurvený pacifista. Jak jinak si vysvětlit, že si nejsem jistý, jestli krom jednoho "flashe?" vůbec někdo chcípnul? A to zbořili několik mrakodrapů a dokonce i jedno město. Jarvis mi byl teda rozhodně sympatičtější bez těla a vůbec krom ostatních věcí nechápu o co vůbec v závěrečné bitce šlo, když by měl být Jarvis vpodstatě nejmocnější známá bytost a ultron byl defakto jen kupa plechovek. Nemluvě o vtipné scénce, kde Ultrona smazal jen dotekem z internetu...to jo...to se asi nikdy nesnažil smazat nějaké nechtěné domácí péčko...jednou si tam a navždy zůstaneš! Kdyby tam bylo více humoru ala Thor a kdo zvedne kladivo a méně skurveného zachraníme všecky i kdybychom měli chcípnout...tak by to bylo i více než za tři. Nicméně kina nelituju, ale nebylo to bůh ví co. Pokud ovšem budou další Avengers ve složení jako na konci, tak 100% na to nepůjdu. Nakonec tomu sice dám 4 hvězdy....ale rozhodně slabší. ()

gipper

A takhle to dopadá, když člověk čeká příliš.. Už mi všichni ti superhrdinové připadají celý takový okoukaný a trochu snad i přeplácaný. Kdo se mi dostává čím dál víc pod kůži, tak je Hulk, kluk jeden zelená, to je prostě síla. A stejně tak Hawkey, správňák s lukem a šípama. Když vzal všechny k sobě domů, připomělo mi to scénu ze Skyfall. Oproti tomu mi začíná čím dál tím víc pít krev Cpt. Amerika. Brr! Takže potom, co na konci odletěl Thor, odfrčel Iron Man a Hawkey se vrátil domů za ženou... jestli to jako má znamenat, že je pro příště nahradí ten červenej chlápek s pláštěnkou a ženská, co kolem sebe metá proudy energie.. tak jsem zklamaná už teďka :P ()

cortez

Lepší trojka. No ale jinak oproti prvním avengerům celkem zklamání. Je to taková slepenina záběrů s různými efekty. Jako by nevěděli co a jak přesně a přehledně použít a navázat. Scény pro scény... asi došly nápady, nebo chtěli použít všechno co mohli, takže patlali dort jako pes s kočičkou. Snad celou čtvrtinu filmu bylo o záběrech jak avengeři pomáhají evakuovat obyvatelstvo. Další čtvrtina filmu byly heroické monology o smyslu života. Byť si z toho občas utahovali, bylo to tam celkem často. A když jsme u toho utahování, mi si v prvních avengerech ten humor líbil a bylo ho tam tak akorát. Tady toho humoru je opravdu poskrovnu, a většina je celkem trapná, bez nápadu. V podstatě i ten hlavní děj není nic extra, a vaří z vody. Zase přijde na scénu mocný krutovládce, zase má své plány, a nebýt "nových" hrdinů, tak to asi nedopadne. ()

othoson

Za mně teda dobrý. Kdo čekal něco jiného, než větší, delší, temnější a osudovější verzi jedničky, tak je u mne blb... ()

Richi007

Co k tomu napsat? Prostě boží, nápadité, vtipné /hlavně hrátky s Thorovým kladivem), temné, akční a nabité energií. Marvel si jede svoji pohodičku a jen tak dál. Už se těším na další filmy a díly Avengers, jak to hezky půjde po sobě a budou přibývat hrdinové. ()

halberdier

Mně se Avengers: Age of Ultron líbili minimálně stejně jako první díl. To znamená že spolu s prvním dílem, Iron Manem 3 a druhým Captain Americou patří mezi nejlepší Marvelovky. Všechny postavy dostaly zhruba stejný prostor a nikdo nevyniká nad ostatníma. Z nových postav mě nejvíc zaujal Vision, který je určitě lepší než transformeří záporák Ultron (škoda, že dostal málo prostoru). Naopak mě trochu zklamaly postavy Scarlet Witch a Quicksilevra - mohli být do příběhu lépe zapojení. Akce a triky jsou na špičkové úrovni (nejlepší je asi souboj Hulka s Hulkbusterem a závěrečná bitva - i když je v podstatě dosti podobná té z prvního dílu). Celkově mě pokračování nezklamalo, pořád je to skvělá zábava, nicméně v Infinity War budou muset přijít tvůrci s něčím novým a svěžím, protože potřetí sledovat to samé, by se mohlo již trochu omrzet (někomu to už může vadit u tohoto pokračování). Společně s Rychle a zběsile 7 zatím nejlepší letošní blockbustery. ()

pan_ponozka

spoilery Už úvodní scéna byla špatně. Každý akčňák tohoto typu přece vždycky začne úvodní scénou, kde se hrdinové vrátí z úspěšné mise, žertují, dělají si ze sebe srandu, hodnotí uplynulé dny, plánují, že s tím vším skončí a budou vést normální život. Blah. Neohrožené hopsání po zasněžených pláních, kde Hulk dával do pořádku střelecké bunkry, Thor s Kapitánem to řešili hezky po staru a nad nimi se vznášel Iron man. Jestli vás v traileru zamrazilo nad debilností úvodní scény, kdy všichni hrdinové letí vzduchem a každý se napřahuje k úderu podle svých schopností, tak měl důvod. V podobném duchu se nese zbytek filmu. Digitální bordel je nadstavený morálním rozpolcením Hawkeye, který už si není jistý, jestli chce zabíjet padouchy a zachraňovat svět, nebo žít život na farmě s manželkou a dětmi (wut?), Hulka, kterého uklidní jenom Widow a navzájem si šeptají plány, že toto není život pro ně a že spolu zmizí do západu slunce. Zkrátím to; mělo to náboj, švih, digitálně ok. Thor úřadoval, Captain rozdával rozkazy o ochraně civilistů a spolu s tou podivnou incestní dvojicí zachraňovali svět proti fantastickému padouchovi s megacool hlasem. Ale pokud další Avengers mají být ve složení, které naznačoval konec filmu, tak už asi prosím ne-e. ()

kyrysar

Nebylo toho ani moc ani málo. Dostal jsem, co jsem chtěl. Film navíc připravil ornou půdu pro další filmy. U pivka jsem to už kamarádovi říkal. Já se více těším na Captain America: Civil War. ()

tchempi

Za scénář tohle dílko cenu americké asociace nedostane, je to typický blockbuster. Všechno vybuchuje, všechno létá (včetně měst) a Avengeři předvádějí vzdušné piruety jako na Leteckém dni s Květy. Zkrátka typická triková jednohubka, která nevybočuje z průměru. ()

Dvorka96

Bohužel nevím co si mám o tomto filmu myslet. Whedon dokazuje, že dokáže zprostředkovat dobrou zábavu, ale druzí Avengers se mi jeví spíše jako popcornovka, u které se myšlení a děj posouvají až na druhou kolej a v popředí je přehršel digitálních efektů. Superhrdinové se drží svých zažitých stereotypů a jediný, kdo projde nějakým vývojem je Hawkeye, který se pomalu posouvá na místo mého nejoblíbenějšího Avengera (škoda, že umřel Quicksilver). Ale musím něco vytknout i digitálu, který z Ultrona udělal zmenšeninu Megatrona. Takže zhodnocení na zavěr: Tento film je dobrá a zabavná výplň před tím, co bude následovat v dalších filmech, které snad tento marvelácký odvar překonají. PS: Jak jse pro Marvel typické je tam potitulková scéna. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (více)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (více)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (více)