Takoví normální Američané

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Akční
USA, (2013–2018), 57 h 17 min (Minutáž: 40–64 min)

Tvůrci:

Joseph Weisberg

Hudba:

Nathan Barr

Keri Russell, Matthew Rhys, Holly Taylor, Keidrich Sellati, Annet Mahendru, Noah Emmerich, Richard Thomas, Susan Misner, Alison Wright, Lev Gorn (více)

Série(6) / Epizody(75)

Drama z prostředí vrcholící studené války se soustředí na dvojici agentů, kteří žijí na předměstí Washingtonu jako manželský pár. Jejich krytí je tak dokonalé, že ani jejich vlastní děti netuší nic o jejich pravých identitách. Jejich manželský vztah pravidelně prochází napětím, kvůli stresu z možnosti odhalení, nebezpečí při řízení vlastní sítě špionů a také kvůli tomu, že jeden z nich začíná sympatizovat s americkým způsobem života. Navíc se vše zkomplikuje, když se vedle nich nastěhuje nový soused Stan, který je agentem FBI v utajení... (Zdroj: http://www.serialzone.cz) (oficiální text distributora)

Marquis

Seriál trpí každou chvílí nelogičnostmi, což u špionážního námětu je špatně. Není to prostě styl Forsytha, který se aspoň o tohle snaží, i když pokud má dílo bavit, nedá se tomu úplně vyhnout. Natož v seriálu. No tady už to překračuje míru. Jenže právě špionážní filmy pokud nechtějí být srandovní- hloupé, tak by aspoň v základním příběhu měli počítat s divákovou inteligencí a neurážet ho. Jenže pokud na toto zapomenete a chcete se jen bavit, tak se to dá. Taková špionážní mýdlová opera. Miluju sedmdesátá léta atp, takže se mi na modu, auta, celkově prostředí skvěle dívalo. Postavy hrají dobře a tak to fungovalo. Spousta lidí film srovnává s Homelandem. Tam je ale nelogičností míň a i když i Homeland brutálně přehání, tak je o pár levelů co se zápletky týká výš. Rozhodně si nejsou v skoro ničem podobné. Pokud se zajímáte o špionáž a máte něco načteno, budete to vnímat stejně. Seriál je prostě trošku přihlouplej a možná i díky tomu může být na druhou stranu i zábavnej, protože si tvůrci nemuseli lámat hlavu s logikou a radši ať to odsejpá. Proč ne. ()

garry

Parádní retro s 6 metrovými plavně se houpajícími amerikami. Hravé momenty kdy rodiče u snídaně oznámí dětem, že auto nestartuje (mají v kufru uloveného přeběhlíka) a musí jet do školy metrem. ()

CaptNemo

Hodně dobré, originální, přitom civilní. Díl od dílu zajímavější. Překvapí hlavně kritický pohled Američanů na sebe sama. Tady nevlaje americká vlajka, nezní potlesk a nikdo nepronáší neskousknutelné vlastenecké projevy. Objevem je Annet Mahendru, která s minimem hereckých prostředků dosahuje maximální přesvědčivosti. Těším se na další sérii. ()

Dacsus

90% po kompletnej prvej sérii. Pomalší rozbeh, ovšem neskôr sa to rozvinie do naozaj zábavnej série. Moji rovesníci ocenia samozrejme aj setting v 80tych. Len nechápem jednu vec - ako môže ktosi porovnávať nepodarok Homeland s týmto skvostom... ()

hufnagel

Príjemne prekvapený.Na seriál som natrafil náhodou z nejakého traileru.Napätie sa dá krájať,výborní pre mňa dosť neznámi herci okrem Keri Russell a kvalitný scenár.Je to zrejmé,kedže tvorca Joe Weisber je bývalý špión.Vyšperkovaná mozaika skutočnej práce špiónov.1.séria 80%.2.séria 80%.3.séria 85%.4.séria 80%.5.séria 70%. ()

jungledmnc

Za me jeden z nejlepsich serialku vubec. Zadna akcnarna, spis lehce emocionalni drama, takze nic pro milovniky sracek typu Designated survivor :). ()

hortenz1e

Ona nejvíc miluje rodnou matičku Rus, on miluje jí. Oba jsou výborní špioni. Do cizích kůží (osob) se převtělují mistrovsky, jako chameleoni. Do děje jsou zakomponované písničky, které formou klipového sestřihu vypráví. Herci nemluví, slova písně mluví za ně - opravdu podmanivé. Seriál řeší americké hodnoty, ruské hodnoty, studenou válku, propagandy, rodinu, výchovu dětí a přátelství. Kde končí přetvářka a začíná přátelství? Jak se z toho všeho nezbláznit? Musí se to dozvědět naše děti? Budou nás nenávidět? Co kdybychom se vrátili? Co kdybychom přeběhli? Nejlepší TV show o špionech z USA, z VB jsou to pro mě pořád MI5 (Spooks od 3. serie) ()

jackalsc

Celkově na mě seriál působí příjemným dojmem, postavy zde byly vyvážené a jejich vývoj celkem přirozený. Libí se mi že z nikoho nedělají tupce, tzn, že agent Beeman měl opravdu co nabídnout a jednal tak jak bych si od špičkového agenta představoval, žádné zbytečné kiksy i když po celou dobu nic netušil (to mi trochu připomíná Hanka z Breaking Bad), ale tento fakt omlouvá ztvárnění druhé strany, kde KGB agenti byli zobrazení jako opravdoví profesionálové zakrývající všechny stopy. Líbí se mi docela kontrast mezi Elizabeth a Philipem a jejich zásady, kde pro jednoho něco znamená morální problém, pro druhého nikoliv. Ačkoliv zde byli KGB agenti ztvárnění převážně jako lidi čistě plnící rozkazy, ať už jsou jakékoliv, myslím že tvůrci zvolili správný poměr mezi zlem KGB (dnes FSB) a FBI a nebojí se ukázat, že tyto agentury mají či měly docela dost věcí společné, ačkoliv si FBI vždy namlouvala přesný opak. Závěr mě upřímně trochu zklamal, nebyl špatný ale od zakončení jsem čekal trošku něco více. Také se mi moc nelíbilo jak seriál skákal v časové ose, bylo to mnohdy docela matoucí a například Tuana jsem ze začátku vůbec nepochopil a myslel jsem si, že jsem asi přeskočil nějaké epizody, to mohlo být uděláno rozhodně lépe. Celkové dílo je ale vydařené, mrzí mě akorát, že občas tvůrcům chyběla ta třešnička, na kterou by diváka právě dostali, viz. třeba nevyužitý potenciál s nedokončením příběhových linek, které se budovaly velmi dlouhou dobu a seriál skončil bez jejich adresace ¯\_(ツ)_/¯. ()

chozze008

Samozřejmě, že je to další pohádka, ale vydařená. Čekal jsem průměr až podprůměr a že to po první sezóně vzdám. Ale má to něco do sebe, přeci jen máte takový sneak-peak jak to mohlo vypadat. Za další twists u postav u kterých byste to nečekali jsou velmi zajímavé. Zkuste pár dílů a uvídíte, právě jsem viděl dle mého zatím nejvydařenější (S02E09). Enjoy ()

Lal.V

A našiel som si nový seriál. Zápletka zaujímavá, postavy skvelé, a zatiaľ i ich príbehové pozadie vyzerá dobre. Na koľko sa to však ešte rozbehne neviem, ale po 3 dieloch zatiaľ provizórne 5*. Pilot samozrejme suprový. ()

misiacik0308

Normálne ma tento seriál vtiahol do dôb studenej vojny. Je takmer nemožné, nemať rád hlavných hrdinov aj keď sú to ruskí agenti. Zatiaľ dávam 80%. musim dodat, že po dopozerani 7mej časti sa to zaujimavo zamotava. ()

Stealth2

Po 6 epizodách průměr, i když ta šestá je alespoň trochu zajímavější...co mně vadí je ksicht hlavního představitele z oné dvojice superKGBagentů...strašná tlama s afrem.....fujtajbl ! ()

fatal_

Seriál, který není až tak o ruské špionáži, jako o vztahu dvou lidí za extrémních podmínek. Ve výsledku mají v podstatě stejné problémy jako všichni ostatní manželé, akorát u toho infiltrují nejbližší pobočku kontrarozvědky FBI. Už pilot nadhodí několik zajímavých linií, které se pak v první sérií rozvádí dál. Začínají se sice objevovat náznaky určitých schémat, s těmi však finále dokonale zamíchá. Za první řadu 4*. ()

SnOuWeX

Pominuly historickou stránku a dle mne nedostatčnou výpravu, tak se mi seriál zdá dobrý, není to sice nic světoberného, ale kdo má rád špionský seriály, tak si zde asi přijde na své, nicméně věc, která mi zde vadí a dle mne ničí koncepci seriálu je neustálé řešení vztahů dvou hlavních hrdinů, myslím si, že tato linka se zbytečně dlouho řeší a někdy je to už dosti otravné. Nepovažuji zde za důležité a ani žádoucí řešit téměř celou sérii jestli se Bety s Fíďou milují bo ne, protože děj může dobře stavět na normálním příběhu o kterém si myslím, že je dostatečně silný. Jinak jsem docela spokojen a těším se co bude dál. Hodnoceno po první sérii. ()

olgab

Ale jo, dá se to. Po 1.sérii hodnotím mírně nad průměr, 3 hvězdičky mi připadají málo a 4 zase moc. Takže jsem někde na 70%. Celkem povedený špionážní seriál. ()

bohyyy

Těžký Slowburn. Je trochu škoda, že jsou Americans tak nějak mainstreamově pozapomenuti, protože momentálně je to jedno z nejlepších dramat v televizi. ____ Až teprve v druhé sezóně to začne šlapat na plné obrátky. 1. řáda: 75%, 2. řada: 90% ()

SONYAGENT

Tenhle seriál nemá jediný hluchý díl. Nevím, čím přesně to je, ale atmosféra a role dvou hlavních představitelů je fantastická a těžko vyrovnatelná! Jeden z nejlepších seriálu se spy temátikou, ne-li nejlepší. ()

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019

Perry Mason našel hlavního představitele

Perry Mason našel hlavního představitele

15.01.2019

Bývalá hvězda seriálu Takoví normální Američané Matthew Rhys byl obsazen do hlavní role v nové chystané minisérii Perry Mason od HBO. Když byl projekt poprvé oznámen, mělo se jednat o hraný film od… (více)

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze