Takoví normální Američané

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Akční
USA, (2013–2018), 57 h 17 min (Minutáž: 40–64 min)

Tvůrci:

Joseph Weisberg

Hudba:

Nathan Barr

Keri Russell, Matthew Rhys, Holly Taylor, Keidrich Sellati, Annet Mahendru, Noah Emmerich, Richard Thomas, Susan Misner, Alison Wright, Lev Gorn (více)

Série(6) / Epizody(75)

Drama z prostředí vrcholící studené války se soustředí na dvojici agentů, kteří žijí na předměstí Washingtonu jako manželský pár. Jejich krytí je tak dokonalé, že ani jejich vlastní děti netuší nic o jejich pravých identitách. Jejich manželský vztah pravidelně prochází napětím, kvůli stresu z možnosti odhalení, nebezpečí při řízení vlastní sítě špionů a také kvůli tomu, že jeden z nich začíná sympatizovat s americkým způsobem života. Navíc se vše zkomplikuje, když se vedle nich nastěhuje nový soused Stan, který je agentem FBI v utajení... (Zdroj: http://www.serialzone.cz) (oficiální text distributora)

geimz

Po dvoch sériách musím Američanov poslať k ľadu. Dlho som čakal, kým sa kvalita seriálu zdvihne, no nedokázalo ma presvedčiť ani 26 epizód. Niektoré plotpoints sú však skutočne výborné a postavy sú prevažne zručne napísané (hlavne ústredná dvojica), no je tu aj nezanedbateľné množstvo filleru, nudy a celá kopa logických dier v scenári. ()

ddf76

Povedenej retro serial o dvou sovetskych spionech, manzelech v USA. Druha serie nabrala poradny obratky, uz se tesim na 5.serii. ()

Honza dAve

Spolu s The Man in the High Castle asi top současné seriálové tvorby. Jen tohle tedy není historie alternativní, ale fabulovaná, a možná i dost pravděpodobná. Skvělé herecké výkony, vymazlené americké osmdesátkové exteriéry, výborně zmáknuté reálie, parádní auta, naprosto dokonalá muzika a napětí od dílu k dílu, pro pamětníky pochopitelně s reálnými historickými reminiscencemi. ()

Ben Nevis

Pilot: Špionážní seriály mám ráda, ale tenhle je poněkud sterilní. Částečně za to může návrat do minulosti, protože The Americans není o nějaké slavné historické události nebo postavě. Studená válka a KGB jsou uzavřené záležitosti. Homeland a Hunted jsou dostatečné důkazy, že se dá natočit moderní současný špionážní seriál. Dále za tu sterilitu může scénář, protože hned v pilotu jsou odhaleny všechny karty. Víme, kdo hraje za jakou stranu. Obávám se, že seriál nemá být o tom, jak přechytračit nepřátelské agenty, ale o tom, že i běžný spící agent KGB má právo žít svůj americký sen. 5/10 ()

Loooki

Veľmi prijemný retro špionážny seriál s opakujúcou sa šablónou, ale tak ako by ste v 80. rokoch chceli robiť špióna? Párkrat sa mi stalo, že som hľadal vysielačku, mobil, laptop...nič :D Čo sa stalo s tou citlivou dievčinou zo seriálu Felicity? Popiči opening credits, ale slabé season finale :/ Hodnotené po II.sérii. ()

bundaboy

Pilotní díl nezačal zrovna dobře - otravná hudba, člověk nevěděl, co se vlastně děje (to je problém i některých dalších dílů)... Pak to ale začne dávat všechno smysl, pochopíte a seriál se vám začne líbít. Takhle to aspoň fungovalo u mě. :) Doporučuju dát tomu trošku času, protože jde o kvalitní a slušně napsané/zahrané dobové drama. 70% --- Druhá série byla ještě o fous lepší a finále vynikající. 80% --- Těším se na S3! :) ()

Raziel_cz

"One more thing about nonviolent resistance, I was gonna punch her in the face." Jak řekl Štěpán Kopřiva: "Nejlepší seriál, který nikdo neviděl." Na jednu stranu drsný špionážní thriller, kde hrdinové jsou "ti špatní", na druhou poutavá dekonstrukce mýtu tajných agentů. Zde díky ideologii, kterou vyznávají, dohnaná do skoro absurdních situací, kdy si protagonisté vyčítají, že selhali jako rodiče, když jejich dítě začne chodit do kostela. Je to skvěle napsané, skvěle zahrané a maximálně poutavé. A pro Čecha dost možná zajímavější než pro Američany. ()

Killingjoke

Luxusní seriál! Je s podivem, jak se takové seriály octnou v televizi až ve velmi pozdních hodinách a místo nich běží všechny ty CSI a podobně laděná pozlátka s nulovou emocionální hodnotou... The Americans jsou situování do počátku 80. let, kdy vrcholila tzv. Studená válka. Nápad natočit příběh o životě dvou tajných agentů KGB a navíc zvolenou formou se mi jeví vcelku geniální. Nejzajímavější je totiž pozorovat osobní linku, kdy je potřeba skloubit službu vlasti s problémy rodinnými a existenčními. Na rozdíl o jiných zde komentujících nemám problém fandit ústřední dvojici. Ony totiž USA taky nejsou takovým "sluníčkovým" státem, jak se nám snaží namluvit nezávislá média, "lidumilští" politici a v neposlední řadě "nejchytřejší" pseudoumělci. Ve skutečnosti jen jedna propaganda vystřídala druhou, avšak neméně lživou. Důvodů je ale víc. Jednak jsou Matthew Rhys a Keri Russell zatraceně sympatičtí, navíc Keri patří do mé širší Topky oblíbených hereček. Jednak jsou američtí "správňáci" od FBI totální blbci, kteří si zřejmě nevidí na špičku nosu. V tomto ohledu by mne zajímalo, nakolik to bylo záměrem tvůrců. A jednak je šlápnutím vedle obsadit do hlavní role nesympatického zrzka s otravným tikem v obličeji Noaha Emmericha, který se v úvodních epizodách chová jako klasický superpolda a dokonce se mu podaří zářez v podobě ruské kočičky Annet Mahendru, která by si o něj v reálu ani neopřela kolo. Blbější a otravnější než on je už jen ta Marta, sekretářka u FBI, jejíž pobyt na obrazovce, naivita a hloupost, je místy nesnesitelný. Takže, je náhodou, že všechny nesympatické postavy kopou za "sluníčkové" USA? Nebo záměr tvůrců? Fakt by mne to zajímalo. Sečteno a podtrženo, já mám ve volbě strany jasno a držím palce agentům KGB... Komentář píšu po 3. řadě, takže jsem zvědavý, co si na nás tvůrci připraví pro řadu 4. Máme rozjetých pár dějových linek, takže to může být ještě zajímavé. Jedno je jisté, strašně se těším, až ten nesympatický zrzek od FBI zjistí, že svého největšího nepřítele měl tak zatraceně blízko. Ten bude čumět jak tele na nové vrata a já si to spolu s Elizabeth a Philipem parádně užiju... ()

ER

Platí pro první dvě série....Chcete proniknout do života špionů a tajů s tím související? Máte možnost, jelikož seriál dokáže nabídnout vše,co takový život obnáší a to v realistické kvalitě. A to je největší přednost seriálu. Neskutečná uvěřitelnost a to i v rámci osobních životů všech postav, jímž "sluší" období studené války,kdy se děj odehrává. Platí pro 3.sérii...i když se třetí série věnuje více rodinným vztahům,opět to dělá s bravurou sobě vlastní. Cit pro detail,vybrané typy herců a jejich projevy dokáží udržet pozornost i když se relativně nic neděje. Jenže ono se toho děje dost...v duších všech aktérů i těch dětských a jde z toho mráz po zádech. Akce si tu moc neužijete,ale to ani není smyslem nejen třetí řady, ale celého seriálu. 4.řada...po jejím zhlédnutí dávám plný počet.5 řada...ruská linka není až tak zajímavá,ale je jasné,že to není ani cílem,aby nezastínila tu americkou.6.řada...kvalita maximální,tklivé znějící housličky na závěr si ale tvůrci mohli odpustit. ()

Headhunter

Škoda, že tvůrci napsali jen šest sérií. Akce, napětí, milostné zápletky, pletichaření, jak ze strany rusů, tak i ze strany amíků vás neustále drží přikovaného k židli, jak to dopadne, protože já si nemůžu pomoci, ale v tomto seriálu fandím stoprocentně agentům KGB a je mi jich tak trošku i líto. I když jejich akce a hlavně jejich provedení jsou bravůrní a hlavně utajení, jak před sousedy, ale i před svou rodinou zvládají dokonale a někdy i s humorem. Vůbec bych to nesrovnával jako mnozí kritici přede mnou se špionážním seriálem Ve jménu vlasti, protože to je něco jako nebe a dudy. Tenhle seriál je pro mě o dost lepší a proto jsem si ho dal i mezi své oblíbené a to zaslouženě. ()

Rimland

Po čtyřech dílech spokojenost. Ta 80. léta z toho sice moc cítit nejsou, ani vyhrocenost studené války (aspoň zatím), ale pěkně to využívá historických událostí (projekt SDI, atentát na Reagana), špionských praktik je tu taky požehnaně a občasná rodinná linka nijak neruší (naopak je celkem příjemná a dějově víc než relevantní). Navíc je sympatická absence černobílého vnímání "konfliktu" USAxSSSR (a pokud tam je, má to svůj důvod) a fakt, že hlavní postavy jsou z psychologického hlediska (jakkoli obecně tenhle pojem teď použiju) zajímavě rozpracované, resp. každá má svůj specifický background, takže je v jejich interakci s čím pracovat. K tomu sympatické herecké obsazení a plus, že takovéhle špionážní retro zas tak často nevidíte, navíc aby se odehrávalo v Americe a soustředilo se kolem sovětských agentů. Celkově "pohodová" a příjemně plynoucí záležitost. Oblíbené postavy: Phillip Jennings, Elizabeth Jennings, Stan Beeman ()

sunfreedom

Vrátil jsem se sepsat hodnocení celé série a nakonec jsem smazal všechno, co jsem tu měl od konce první série. Tento seriál zraje jako víno. S každou další a další sérií byl lepší a lepší. Ta poslední mi po dlouhé době zase připomněla, jaké to je dát celou sérii během jediného dne. Poslední díl hodnotím jako jeden z nejlepších, který se v dramatu americké seriálové tvorby objevil za posledních pár let. Posledních třicet minut byly symfonií dokonalosti. A myslím symfonií i díky volbě hudby. Zpětně hodnoceno, bylo to velice dobře investovaných 60 hodin mého času. Zrovna dnes, kdy najít podobně kvalitní číslo je jak narazit na ropu v Israeli. ()

MAAUZ

The Americans jsem přestal sledovat v průběhu první řady. Nechytli mě. Ale! Pak se k nim vrátil, protože mě můj kamarád přesvědčil, že jsou něčím unikátní. Seriál ukazuje původní techniky a působení ruských špionů v USA za doby studené války. Keri Russell hraje typ ženy, která umí rozdávat kopačky na xicht, a to mě děsně rajcuje. Matthew Rhys zas jejího manžela, který si taktéž umí poradit se vším. Je tu vidět důslednost a jak byl Sovětský svaz nebezpečný pro celé okolí. / I dnes jsou mezi námi špioni, věřím tomu. / Zkrátka jde o seriál, na který asi nejsme v Čechách zvyklí, pač většina z nás nesympatizuje s Ruskem, teda kromě Zemana. Já mohu Amerikánce jen doporučit. // Gorbačov získal Nobelovu cenu za mír a já můžu jít spokojeně spát, protože 6. řada uzavřela tenhle geniální seriál, kterej se pro mě stal překvapením roku. ()

JK77

vynikajuci serial, fajn obsadenie, aj ked som sina zaciatku nevedel predstavit hlavnu hrdinku v tejto postave, nakolko jupoznam z uplne odlisnych roli pred tym. Pre mna prekvapenie v TV, som rad ze JOJka sa to rozhodla davat a a bsolutne mi nevadilo ze sa jednalo o verziu s titulkami. ()

Sakulnikov

Přesvědčivé špionážní drama, i když se schéma dost opakuje. Nevěřím jen to, že jde o 80. léta - spíš taková netechnická současnost. Období bylo lépe zachyceno v The Assets, ale to zas bylo velice špatně zahráno. Velmi povedená hudba znělky. Druhá série už je moc překombinovaná v zápletce a to ji sráží. Na druhou stranu je zde větší vhled do rodiny a postavy jsou plastičtější. Ale už nemám touhu seriál dál sledovat, bude-li pokračovat. Třetí sérii jsem si nakonec pustil a byla zajímavější než druhá, postavy už nejsou tak neomylné a přesné. ()

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019

Perry Mason našel hlavního představitele

Perry Mason našel hlavního představitele

15.01.2019

Bývalá hvězda seriálu Takoví normální Američané Matthew Rhys byl obsazen do hlavní role v nové chystané minisérii Perry Mason od HBO. Když byl projekt poprvé oznámen, mělo se jednat o hraný film od… (více)

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze