Původní

• USA The Originals
USA, (2013–2018), 65 h 13 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvůrci:

Julie Plec

Hudba:

Michael Suby

Joseph Morgan, Daniel Gillies, Claire Holt, Phoebe Tonkin, Danielle Campbell, Leah Pipes, Charles Michael Davis, Eka Darville, Daniella Pineda (více)

Série(5) / Epizody(92)

V tomhle spinoffu Upířích deníků se Mikaelsonovi přestěhují do New Orleans a spojí se s místními čarodějkami, aby mohli zase vládnout městu. (Netflix)

Recenze uživatele Flopik k tomuto seriálu (2)

Původní (2013)

Po vampire diaries bol tento seriál samozrejmosťou a rozhodne neľutujem. Rozbeh bol síce dlhší a veľmi mi nesadol, neskôr sa to však parádne rozbehlo. Príbeh nestál, časti boli napínavé a potešili aj zvraty. Postavy výborné a prvá séria, čim bližšie ku koncu tým lepšia. U mňa teda 5* a teším sa na druhú. Tak druhá sa niesla v podobnom duchu ako prvá, začiatok dobrý ale potom to šlo troška z kopca a nejako ma to nechytilo tak ako by som si predstavoval.Čo mi však zase vynahradila záverečná štvrtina série. Druhá za mňa skvelá ale prvá sa mi zdala o chlp lepšia. Obrovské mínus v podobe Michaela (The Destroyer) ktorý mal taký potenciál na záporáka a čo s ním spravili... škoda. Našťastie prišla Dahlia, ktorá mohla byť dlhšie. Poďme na tretiu.Tak tretia séria výborná, opäť začiatok dobrý potom troška problémy udržať tempo a posledné diely skvelé. Rozlúčili sme sa aj s nejakými postavami a som zvedavý či skrátená štvrtá bude parádna jazda.Tak 13 dielna štvrtá bola skvelá, opäť síce skvelý začiatok slabší stred a výborný koniec ale na druhú stranu to ani chvíľku nestálo.Hallow nebola zrovna dobrý záporák ale to je asi tak jediné mínus. Koniec by sa krásne hodil na ukončenie celého seriaĺu, takže som zvedavý či to 5 uzavrie lepšie. Z piatej už bolo citeľné, že je posledná a že sa to musí uzavrieť. Celkovo výborná séria aj keď som si to predstavoval troška lepšie. Posledný diel výborný, troška oči slzeli a na konci, keď boli hlavné postavy na lavičke krásne emócie. Rozhodne som s Originals spokojný a budú chýbať. ()

Série 5 (2018) (S05)

Na poslednej sérii už bolo citeľne poznať, že spejeme do finále a aj keď to mohlo byť celé lepšie nemôžem povedať, že som neni s koncom spokojný. Každá postava dostala svoje ukončenie a aj keď hlavné dopadli ako dopadli, bolo to veľmi pekné a troška aj tie oči slzeli. Originals bol naozaj vydarený spin-off a aj keď TVD prekonané nebolo ja som sa počas 5 sérii skvelo bavil a Klaus a Elijah mi teda rozhodne budú chýbať. ()