Ospalá díra (TV seriál)

Sleepy Hollow

Fantasy / Thriller / Dobrodružný / Drama / Mysteriózní

USA, 2013 - 2017, 46 h 21 min (Minutáž: 62x43 min)

Tom Mison, Nicole Beharie, Orlando Jones, Katia Winter, John Cho, Nicholas Gonzalez, Clancy Brown, John Noble, Jill Marie Jones, Matt Barr, Amandla Stenberg, Derek Mears, Louis Herthum, Erin Cahill, James Frain, Nestor Serrano, Charles Malik Whitfield, Neil Jackson, Carsten Nørgaard, Matt Medrano, Craig Parker, Phillip DeVona, Matthew Lintz, Claire Bronson, Lars Gerhard, Kathleen York, Carrie Anne Hunt, Alex Livinalli, Jim McKeny, Erica Page, Rochelle Aycoth, Lyndie Greenwood, India Scandrick, Jahnee Wallace, Marti Matulis, Monique Ganderton, Miles Doleac, Surely Alvelo, Katrina Despain, Lance Tafelski, Darla Delgado, Dikran Tulaine, Roxy Olin, Jackson Beals, Daniel Thomas May, Brennan Brown, John Colton, Jayson Warner Smith, Jason Vail, Mark Jeffrey Miller, Deborah Ayorinde, Neko Parham, Diana Lenska, Garrett Kruithof, Craig Stark, Michelle Trachtenberg, Caroline Ford, Eric Mainade, Ashley LeConte Campbell, Deja Dee, Jeremy Palko, Jon Kohler, Brittany Wilkerson, Cody Lowe, Michael Roark, Michael O'Keefe, Charlene Amoia, Jeremy Davies, Judd Lormand, Tyler Chase, Jason Davis, Jimmy Gonzales, Laura Spencer, Victor Garber, Timothy Busfield, Sakina Jaffrey, Michael Rosander, Kimberley Drummond, Marc Farley, Scott Poythress, Francie Swift, Heather Gilliland, Heather Lind, Katie Garfield, Eddie Spears, Michael Harding, Adam Sinclair, Elena Sanchez, Greg Perrow, Jenna Bryant, Cynthia Stevenson, Aunjanue Ellis, Dane Rhodes, Roberto Orci, Alex Kurtzman, Len Wiseman, Max Brown, Allie McCulloch, Jaime Murray, Ron Roggé, Johnathon Schaech, Andrea Powell, Tia Robinson, Adrienne Whitney, Sharif Atkins, Steven Weber, Adam Boyer, Shane Callahan, Marc Menchaca, Karen Boles, Nikki Reed, Shannyn Sossamon, C. Thomas Howell, James Chen, Benjamin Keepers, Cullen Moss, Alex Sgambati, Cristian González, Amy Lynn Tuttle, Griff Furst, Janina Gavankar, James Kyson, Rachel Melvin, Justin Kucsulain, Kamar de los Reyes, Edwin Hodge, R. Keith Harris, Charmin Lee, Michael Pemberton, Kaiser Johnson, Rey Hernandez, Corey Maher, John Zachary, Bill Heck, Claire Byrne, Tom Archdeacon, Catherine Dyer, Lawrence Kao, John Curran, Wil Gonzalez, Heather V. Regnier, Lance Gross, Maya Kazan, Nicholas Guest, Jessica Camacho, Autumn Dial, Josh Ventura, Elyse DuFour, Emily Deschanel, David Boreanaz, Bill Irwin, Peter Mensah, Jose Miguel Vasquez, James McDaniel, Charles Aitken, Nea Dune, Mark Ashworth, Kelley Missal, Robbie Kay, Melanie Hardy, Tara Lee, Zach Appelman, Terrence Mann, Alexander Ward, Seychelle Gabriel, Bailey Tippen, Lawrence Gilligan, Viviana Chavez, Joshua Hoover, Griffin Freeman, Aerli Austen, Stephen Michael Ayers, Raven Whisnant, Jessejames Locorriere, Tyler J. Shaw, Jesse C. Boyd
  • Hanys_

Po pilotu slabší 4. Je to docela podařené, ale tak nějak mám právě tady strach, že se to bude dlouho točit v kruhu (tzn plést z hovna bič - ale hlavně že jsou love za reklamy), protože ta látka vypadá tak na maximálně pár-dílnou minisérii. Uvidíme co další 2-3 díly._Tak po druhém díle to balím. Někdo tu napsal, že to vypadá jako novější klon Buffy a to celkem sedí. 4.5/10(5.10.2013)

po pilotu slušná atmosferická záležitost,kterou Wiseman zvládnul na jedničku.S legendou se pracuje solidně a zatím není proč to tvůrcům nežrat.Jen sand škoda,že hned v prvním díle udělali z bezhlavého jezdce spíš bezhlavého ramba,který okamžitě používá veškeré střelné zbraně které najde.Ta sekera by mu slušela víc...80% (edit : po skončení série musím hvězdu ubrat.Už zhruba od půlky začala atmosféra řídnout a díly začínaly být podobné jeden druhému.Finále na závěr nebylo špatné,ale že bych nemohl dospat druhé řady se říct nedá)(19.9.2013)

Pilot bol v pohode, ale nič extra. Pár vtipných chvílok a tvorcovia sa snažili aj o strašidelnú atmosféru, čo sa im tiež darilo len naozaj výnimočne. Po pilotovi som si povedala, že tomu dám ešte šancu, ale musela som sa premáhať, aby som si pozrela ďaľší diel. Ten bol ešte nezáživnejší... začína mi to po tejto stránke pripomínať Teen Wolf. Možno si pozriem aj tretí diel. Tento seriál predsa len nejaký ten potenciál má, ale zatiaľ sa moc neprejavil.(30.9.2013)

Když jsem viděl v traileru bezhlavého jezdce s kulometem, začal jsem mít hodně velké obavy, co se z toho vyklube. A vyklubala se z toho velmi slušná fantasy podívaná se sympatickou ústřední dvojící, mezi níž skvěle funguje chemie, taktéž poctivě budovaná mytologie se velkým plus, stejně jako trefný humor. 9/10(25.1.2014)

Po dvou dílech to vypadá více než dobře a já jsem jako divák opravdu spokojen. Seriál skutečně překvapil, i já jsem mu tipoval zrušení po první sérii. Pravda, pilot mě nijak zvlášť nezaujal, ale ani neurazil, ovšem nejzajímavější na něm byl pouze začátek a konec. Zato druhá epizoda šla s kvalitou mnohem výš. Seriál chytil naprosto úžasnou filmovou atmosféru, vše bylo pěkně potemnělé a zahalené tím pravým hávem tajemna a i příběh se naprosto parádně rozjel, byl atmosférický, napínavý a příjemně se na to koukalo. Ihned mě navnadil na další díly a myslím, že Sleepy Hollow je (a bude) opravdu velmi poctivý hororový seriál s velmi hustou atmosférou a dost slušným scénářem. Naprosto úchvatné jsou úvodní titulky a hlavní obsazení je velmi sympatické. Ještě bych rád vyzdvihl Johna Cho, který tu má opravdu zajímavou roli. Mě se to líbí a jako horor je to vážně dost slušně provedené. Zatím to nechám na 70%, ale seriál se slušně a rychle zlepšuje. + titulky, atmosféra, obsazení, flashbacky, stylizace, atmosféra, John Cho - slabší pilot(11.10.2013)

• - Když ve čtvrté epizodě Ichabod Crane (Tom Mison) ukazuje Abbie (Nicole Beharie) v knize vyobrazení Molocha, jedná se o obraz "The Great Red Dragon and the Woman Clothed in Sun" anglického malíře Williama Blakea. Stejný obraz měl velkou roli ve filmu Červený drak (2002). (p3tris)

• - Seriál se inspiroval povídkou "The Legend of Sleepy Hollow" od amerického spisovatele Washingtona Irwinga. Ta vyšla roku 1820 v povídkové sbírce "The Sketch Book". (Yardak)

• - Ve scéně, kdy se Ichabot Crane (Tom Mison) ve 2. díle 1. série dívá v pokoji na televizi, běží film Zrození planety opic (2011). (Stanley619)