Ospalá díra (TV seriál)

Sleepy Hollow

Fantasy / Thriller / Dobrodružný / Drama / Mysteriózní

USA, 2013–2017, 46 h 21 min (Minutáž: 42–62 min)

Tom Mison, Nicole Beharie, Orlando Jones, Katia Winter, John Cho, Nicholas Gonzalez, Clancy Brown, John Noble, Jill Marie Jones, Matt Barr, Amandla Stenberg, Derek Mears, Louis Herthum, Erin Cahill, James Frain, Nestor Serrano, Charles Malik Whitfield, Neil Jackson, Carsten Nørgaard, Matt Medrano, Craig Parker, Phillip DeVona, Matt Lintz, Claire Bronson, Lars Gerhard, Kathleen York, Carrie Anne Hunt, Alex Livinalli, Jim McKeny, Erica Page, Rochelle Aycoth, Lyndie Greenwood, India Scandrick, Jahnee Wallace, Marti Matulis, Monique Ganderton, Miles Doleac, Surely Alvelo, Katrina Despain, Lance Tafelski, Darla Delgado, Dikran Tulaine, Roxy Olin, Jackson Beals, Daniel Thomas May, Brennan Brown, John Colton, Jayson Warner Smith, Jason Vail, Mark Jeffrey Miller, Deborah Ayorinde, Neko Parham, Diana Lenska, Garrett Kruithof, Craig Stark, Michelle Trachtenberg, Caroline Ford, Eric Mainade, Ashley LeConte Campbell, Deja Dee, Jeremy Palko, Jon Kohler, Brittany Wilkerson, Cody Lowe, Michael Roark, Michael O'Keefe, Charlene Amoia, Jeremy Davies, Judd Lormand, Tyler Chase, Jason Davis, Jimmy Gonzales, Laura Spencer, Victor Garber, Timothy Busfield, Sakina Jaffrey, Michael Rosander, Kimberley Drummond, Marc Farley, Scott Poythress, Francie Swift, Heather Gilliland, Heather Lind, Katie Garfield, Eddie Spears, Michael Harding, Adam Sinclair, Elena Sanchez, Greg Perrow, Jenna Bryant, Cynthia Stevenson, Aunjanue Ellis, Dane Rhodes, Roberto Orci, Alex Kurtzman, Len Wiseman, Max Brown, Allie McCulloch, Jaime Murray, Ron Roggé, Johnathon Schaech, Andrea Powell, Tia Robinson, Adrienne Whitney, Sharif Atkins, Steven Weber, Adam Boyer, Shane Callahan, Marc Menchaca, Karen Boles, Nikki Reed, Shannyn Sossamon, C. Thomas Howell, James Chen, Benjamin Keepers, Cullen Moss, Alex Sgambati, Cristian González, Amy Lynn Tuttle, Griff Furst, Janina Gavankar, James Kyson, Rachel Melvin, Justin Kucsulain, Kamar de los Reyes, Edwin Hodge, R. Keith Harris, Charmin Lee, Michael Pemberton, Kaiser Johnson, Rey Hernandez, Corey Maher, John Zachary, Bill Heck, Claire Byrne, Tom Archdeacon, Catherine Dyer, Lawrence Kao, John Curran, Wil Gonzalez, Heather V. Regnier, Lance Gross, Maya Kazan, Nicholas Guest, Jessica Camacho, Autumn Dial, Josh Ventura, Elyse DuFour, Emily Deschanel, David Boreanaz, Bill Irwin, Peter Mensah, Jose Miguel Vasquez, James McDaniel, Charles Aitken, Nea Dune, Mark Ashworth, Kelley Missal, Robbie Kay, Melanie Hardy, Tara Lee, Zach Appelman, Terrence Mann, Alexander Ward, Seychelle Gabriel, Bailey Tippen, Lawrence Gilligan, Viviana Chavez, Joshua Hoover, Griffin Freeman, Aerli Austen, Stephen Michael Ayers, Raven Whisnant, Jessejames Locorriere, Tyler J. Shaw, Jesse C. Boyd, Christian Walker, Courtney Lakin, James Donadio, Jessi Goei, Darrell Rackley, Drew Matthews, Katie Malia, Morgan Hinkleman, Jason Stuart, Nico Ford, Austin Filson, Jimmy Ray Pickens, Stephen Shane Martin, Danielle Sagona, Dawntavia Bullard, Rotimi Paul, Andy Stahl, Patrick Gorman, Matt Mercurio, Nelson Bonilla, David Maldonado, Jon Stafford, Pete Burris, Caroline Arapoglou, Tia Hendricks, Richard Fullerton, Cynthia Evans, Kendrick Cross, Julia Vasi, Michael Tourek, Nat Padgett, Samantha Kacho, Jerry MacKinnon, Fedor Steer, Onye Eme-Akwari, Michael Teh, Megan Hayes, Avis-Marie Barnes

Prvé dva diely: BOMBA! Fantasy plné temna a tajomna so sympatickým castom, skvelou hudbou, a príbehom ktorý dozaista dokáže zaujať a vtiahnuť do Sleepy Hollow. Nečakaná a obrovská spokojnosť. Sleepy Hollow si nastavilo latku poriadne vysoko, takže dúfam že žiadne podliezanie, nedajbože znižovanie nehrozí.(26.9.2013)

Pilot bol v pohode, ale nič extra. Pár vtipných chvílok a tvorcovia sa snažili aj o strašidelnú atmosféru, čo sa im tiež darilo len naozaj výnimočne. Po pilotovi som si povedala, že tomu dám ešte šancu, ale musela som sa premáhať, aby som si pozrela ďaľší diel. Ten bol ešte nezáživnejší... začína mi to po tejto stránke pripomínať Teen Wolf. Možno si pozriem aj tretí diel. Tento seriál predsa len nejaký ten potenciál má, ale zatiaľ sa moc neprejavil.(30.9.2013)

• Raziel_cz

"Je to víc celovečerní film než seriál," my ass. Koukat se na pilot dá, ale o žádnou pecku nejde a hodnocení tady je silně nadnesené. Osobně se svými hvězdičkami počkám na další díly a teprve uvidím, jestli mě tahle série chytne. Zatím jsem spíše zklamaný, že z tématiky Wiseman nevytřískal víc. Aspoň vyšší rating, a tedy nějakou krev a sprosté slovo. Sleepy Hollow tak působí spíš jako Buffy. A nejsem z toho moc šťastný. | Druhá epizoda potvrdila, že jde jen o další věc typu monster of the week. Sleepy Hollow ale není tak hororová jako Supernatural, ani tak vtipná jako Grimm. Dlouhodobá zápletka se čtyřmi jezdci apokalypsy mi navíc přijde jako směšně naroubované klišé. Pilot je překombinovaný, ale aspoň má bezhlavého rytíře s automatickou puškou. První regulérní díl je, přitom jak rychle skončí, paradoxně dost nuda. Fakt nedokážu pochopit, co Kurtzman s Orcim v práci dělají, protože psaní kvalitního scénáře se to určitě týkat nebude. A jen mimochodem, zajímalo by mě, jestli ten historický rádoby vtípek byl úmyslný. Bůhvíco bych na to nevsadil.(17.9.2013)

po pilotu slušná atmosferická záležitost,kterou Wiseman zvládnul na jedničku.S legendou se pracuje solidně a zatím není proč to tvůrcům nežrat.Jen sand škoda,že hned v prvním díle udělali z bezhlavého jezdce spíš bezhlavého ramba,který okamžitě používá veškeré střelné zbraně které najde.Ta sekera by mu slušela víc...80% (edit : po skončení série musím hvězdu ubrat.Už zhruba od půlky začala atmosféra řídnout a díly začínaly být podobné jeden druhému.Finále na závěr nebylo špatné,ale že bych nemohl dospat druhé řady se říct nedá)(19.9.2013)

Seriál je sice plný hloupých patetických keců o Americe a předem odhadnutelných klišé, ale zdá se že se snaží hrát na odlehčenou notu a nebrat se moc vážně. Tudíž jsem ochotný to tak nějak tolerovat a neudělit mu na místě odpad. Nápad jako takový je velice dobrý, i když tak mám neodbytný pocit že se tu někdo snaží vykrádat Supernatural. Uvidíme po první sérii. Doufám že se tvůrci rozhodnou pro ucelený příběh a nerozplácnou děj do mnoha sérií plných vaty. EDIT: Je vidět že tahle věc se vůbec ale vůbec nestydí, že naprosto otevřeně VYKRÁDÁ Supernatural. Potvrdilo se to hned v druhé epizodě. Akorát je celý seriál více jaksi americký, plní kvóty pro černé, šikmooké, ženy, mrzáky (viz bezhlavý jezdec) a také je vysoce politicky korektní (nedej bože abychom před kamerou ublížili dítěti, to radši odneseme popel) a celkově jsem čekal mnohem více. Snižuji na 3*(19.9.2013)

• - Seriál se inspiroval povídkou "The Legend of Sleepy Hollow" od amerického spisovatele Washingtona Irwinga. Ta vyšla roku 1820 v povídkové sbírce "The Sketch Book". (Yardak)

• - Když ve čtvrté epizodě Ichabod Crane (Tom Mison) ukazuje Abbie (Nicole Beharie) v knize vyobrazení Molocha, jedná se o obraz "The Great Red Dragon and the Woman Clothed in Sun" anglického malíře Williama Blakea. Stejný obraz měl velkou roli ve filmu Červený drak (2002). (p3tris)

• - Ve scéně, kdy se Ichabot Crane (Tom Mison) ve 2. díle 1. série dívá v pokoji na televizi, běží film Zrození planety opic (2011). (Stanley619)