Ospalá díra (TV seriál)

Sleepy Hollow

Fantasy / Thriller / Dobrodružný / Drama / Mysteriózní

USA, 2013 - 2017, 46 h 21 min (Minutáž: 62x43 min)

Tom Mison, Nicole Beharie, Orlando Jones, Katia Winter, John Cho, Nicholas Gonzalez, Clancy Brown, John Noble, Jill Marie Jones, Matt Barr, Amandla Stenberg, Derek Mears, Louis Herthum, Erin Cahill, James Frain, Nestor Serrano, Charles Malik Whitfield, Neil Jackson, Carsten Nørgaard, Matt Medrano, Craig Parker, Phillip DeVona, Matt Lintz, Claire Bronson, Lars Gerhard, Kathleen York, Carrie Anne Hunt, Alex Livinalli, Jim McKeny, Erica Page, Rochelle Aycoth, Lyndie Greenwood, India Scandrick, Jahnee Wallace, Marti Matulis, Monique Ganderton, Miles Doleac, Surely Alvelo, Katrina Despain, Lance Tafelski, Darla Delgado, Dikran Tulaine, Roxy Olin, Jackson Beals, Daniel Thomas May, Brennan Brown, John Colton, Jayson Warner Smith, Jason Vail, Mark Jeffrey Miller, Deborah Ayorinde, Neko Parham, Diana Lenska, Garrett Kruithof, Craig Stark, Michelle Trachtenberg, Caroline Ford, Eric Mainade, Ashley LeConte Campbell, Deja Dee, Jeremy Palko, Jon Kohler, Brittany Wilkerson, Cody Lowe, Michael Roark, Michael O'Keefe, Charlene Amoia, Jeremy Davies, Judd Lormand, Tyler Chase, Jason Davis, Jimmy Gonzales, Laura Spencer, Victor Garber, Timothy Busfield, Sakina Jaffrey, Michael Rosander, Kimberley Drummond, Marc Farley, Scott Poythress, Francie Swift, Heather Gilliland, Heather Lind, Katie Garfield, Eddie Spears, Michael Harding, Adam Sinclair, Elena Sanchez, Greg Perrow, Jenna Bryant, Cynthia Stevenson, Aunjanue Ellis, Dane Rhodes, Roberto Orci, Alex Kurtzman, Len Wiseman, Max Brown, Allie McCulloch, Jaime Murray, Ron Roggé, Johnathon Schaech, Andrea Powell, Tia Robinson, Adrienne Whitney, Sharif Atkins, Steven Weber, Adam Boyer, Shane Callahan, Marc Menchaca, Karen Boles, Nikki Reed, Shannyn Sossamon, C. Thomas Howell, James Chen, Benjamin Keepers, Cullen Moss, Alex Sgambati, Cristian González, Amy Lynn Tuttle, Griff Furst, Janina Gavankar, James Kyson, Rachel Melvin, Justin Kucsulain, Kamar de los Reyes, Edwin Hodge, R. Keith Harris, Charmin Lee, Michael Pemberton, Kaiser Johnson, Rey Hernandez, Corey Maher, John Zachary, Bill Heck, Claire Byrne, Tom Archdeacon, Catherine Dyer, Lawrence Kao, John Curran, Wil Gonzalez, Heather V. Regnier, Lance Gross, Maya Kazan, Nicholas Guest, Jessica Camacho, Autumn Dial, Josh Ventura, Elyse DuFour, Emily Deschanel, David Boreanaz, Bill Irwin, Peter Mensah, Jose Miguel Vasquez, James McDaniel, Charles Aitken, Nea Dune, Mark Ashworth, Kelley Missal, Robbie Kay, Melanie Hardy, Tara Lee, Zach Appelman, Terrence Mann, Alexander Ward, Seychelle Gabriel, Bailey Tippen, Lawrence Gilligan, Viviana Chavez, Joshua Hoover, Griffin Freeman, Aerli Austen, Stephen Michael Ayers, Raven Whisnant, Jessejames Locorriere, Tyler J. Shaw, Jesse C. Boyd, Christian Walker, Courtney Lakin, James Donadio, Jessi Goei, Darrell Rackley, Drew Matthews, Katie Malia, Morgan Hinkleman, Jason Stuart, Nico Ford, Austin Filson, Jimmy Ray Pickens, Stephen Shane Martin, Danielle Sagona, Dawntavia Bullard, Rotimi Paul, Andy Stahl, Patrick Gorman, Matt Mercurio, Nelson Bonilla, David Maldonado, Jon Stafford, Pete Burris
  • Raziel_cz

"Je to víc celovečerní film než seriál," my ass. Koukat se na pilot dá, ale o žádnou pecku nejde a hodnocení tady je silně nadnesené. Osobně se svými hvězdičkami počkám na další díly a teprve uvidím, jestli mě tahle série chytne. Zatím jsem spíše zklamaný, že z tématiky Wiseman nevytřískal víc. Aspoň vyšší rating, a tedy nějakou krev a sprosté slovo. Sleepy Hollow tak působí spíš jako Buffy. A nejsem z toho moc šťastný. | Druhá epizoda potvrdila, že jde jen o další věc typu monster of the week. Sleepy Hollow ale není tak hororová jako Supernatural, ani tak vtipná jako Grimm. Dlouhodobá zápletka se čtyřmi jezdci apokalypsy mi navíc přijde jako směšně naroubované klišé. Pilot je překombinovaný, ale aspoň má bezhlavého rytíře s automatickou puškou. První regulérní díl je, přitom jak rychle skončí, paradoxně dost nuda. Fakt nedokážu pochopit, co Kurtzman s Orcim v práci dělají, protože psaní kvalitního scénáře se to určitě týkat nebude. A jen mimochodem, zajímalo by mě, jestli ten historický rádoby vtípek byl úmyslný. Bůhvíco bych na to nevsadil.(17.9.2013)

• Mrkvič

První díl byl hodně slušný. Tajemný, zajímavý, dobře natočený. Potom jsem vnímal ještě další dva díly, kde už se mi sem tam něco nezdálo. Díly 4 a 5 jsem už prospal, protože mě většinou hned v začátku něčím hodně otrávil. Ta kouzelná naivita některých postav z prvních dílů se vytratila a místo ní to začalo být často velmi hloupé. Navíc problém spousty současných seriálů. musí být hodně dílů, tak začneme něčím suprovým a dalších XX dílů zaplácneme nějakou vatou, aby se jen občas zmínila ta úvodní myšlenka. Škoda. mohla to být super miniserie.(20.1.2015)

Dlouho jsem se k zhlédnutí Sleepy Hollow nemohl donutit a nyní je za mnou celá první série. Tajemné fantasy podpořené zajímavým příběhem a skvělou hereckou dvojkou Tom a Nicole které mě zatím baví a rozhodně se plánují mrknu na další sérii. ----- 1série.4/5 -- 2série.4/5 -- 3série.4/5 - IMDb - 7/10(4.9.2017)

Sleepy Hollow je seriál s horrorovějšími a mysteriósnějšími chvilkami, vyprávějící příběhy dvou bojovníků proti zlu, které obklopuje městečko Sleepy Hollow. Ichabot Crane se probere po 250 letech v naší době a hned v pilotu ho nahání bezhlavý jezdec, který jde nekompromisně za svým. V boji mu pomůže členka místního policejního sboru Abbie Mills, která bude Ichabotovi pomáhat po zbytek seriálu. Zezačátku se zdá, že jsou jednotlivé díly pouze epizodické o lovení toho a onoho padoucha, ale po pár dílech se vše spojí a je to pěkně propojené. Seriál má i spoustu flashbacků z dob zakládání Spojených Států a Ichabotova života v té době. Je zde i spousta zajímavých rozuzlení, hororových chvilek, nějaká ta lekačka a parádní atmosféra. 1. série..... I když jsem chtěl dát zezačátku po pár dílech 4* tak se vše propojilo a následovalo do jednoho pěkného příběhu s parádními efekty a skvělými hláškami Ichabota na dnešní dobu. Určitě pěkná první řada 90%. :)(3.6.2014)

Pilot: Nejenom Lincoln, ale i George Washington fušoval do řemesla bojovníkům s nadpřirozenem. :-) Atmosféra vypadá dobře, hlavní postavy jsou sympatické, jenom se bojím, aby to nesklouzlo do vybíjení epizodních příšerek. Trošku mě zarazilo, jak se Ichabod rychle sžil s moderní dobou, ale chápu že seriál není o cestování časem a kulturních rozdílech.(18.9.2013)

• - Seriál se inspiroval povídkou "The Legend of Sleepy Hollow" od amerického spisovatele Washingtona Irwinga. Ta vyšla roku 1820 v povídkové sbírce "The Sketch Book". (Yardak)

• - Když ve čtvrté epizodě Ichabod Crane (Tom Mison) ukazuje Abbie (Nicole Beharie) v knize vyobrazení Molocha, jedná se o obraz "The Great Red Dragon and the Woman Clothed in Sun" anglického malíře Williama Blakea. Stejný obraz měl velkou roli ve filmu Červený drak (2002). (p3tris)

• - Ve scéně, kdy se Ichabot Crane (Tom Mison) ve 2. díle 1. série dívá v pokoji na televizi, běží film Zrození planety opic (2011). (Stanley619)