Ospalá díra

(seriál)
  • USA Sleepy Hollow
Trailer 3
Fantasy / Thriller / Dobrodružný / Drama / Mysteriózní
USA, (2013–2017), 46 h 21 min (Minutáž: 42–62 min)

Tom Mison, Nicole Beharie, Orlando Jones, Katia Winter, John Cho, Nicholas Gonzalez, Clancy Brown, John Noble, Jill Marie Jones, Matt Barr (více)

Série(4) / Epizody(62)

Ichabod Crane je ve válce za nezávislost zraněn bezhlavým jezdcem. Následně se ocitá v jednadvacátém století v městečku Sleepy Hollow. Jezdec tu právě zabil místního šerifa. Jeho podřízená Abbie přizve Ichaboda, aby jí pomohl vraždící nestvůru dopadnout... (TV Prima)

Trailer 3

kingik

V bláhovém oblouznění, že na tomhle seriálu bude nějakým způsobem participovat Tim Burton, jsem sáhl pořádně vedle, a místo toho narazil na Len Wisemana. Zrazen vlastní debilitou jsem nuceně viděl běžný seriálový standard, jehož slabě nasazený level nevydržel ani těch 45. minut, co trvá jeden díl ze třinácti, a postupně přešel v upachtěnou nezáživnost. Ne, že bych měl nutnost vidět všech 13 dílů, ale po dvou absolvovaných, nemám potřebu vidět už ani minutu této stupidity. Kdyby to, proboha živýho, bylo něčím zajímavé. Přiznám se, že orientace ve zmateném ději dá problém i méně slabomyslnému jedinci, než jsem já, ale abych dva, ano, celé dva díly, viděl úplnou piču o co jde, a proč to je, to už se mně dlouho nestalo. Postupně jsem vypínal soustředění a pozornost byla kamsi odlifrována, a to se nemělo stát. Úplně jsem se totiž ztratil v ději. Postavy nemají charisma. Jako netvrdím, že jsou kokotský nebo tak něco, ale neoslní. Chlápek středověkého vzezření, který by neudělal ostudu v reklamě na kapitána Morgana a afroameričanka, pro kterou jsem sice slabost během těch dvou dílů nepocítil, ale ani mně nijak nevadila. Kamera, triky, výprava, to všechno byl běžný televizní, respektive seriálový standard. Pro někoho možná špičkové, pro mě rozhodně ne. Scénář je zamotaný, ale ne takovým tím způsobem, co by mě bavil nebo jakkoliv z nějakého hlediska zaujal. Odvodil jsem si tedy, že je patrně debilní. Ano, přiznávám, že řídit se mnou, není směrodatné, ale pokud je seriál v kladném hodnocení, tak by měl podle toho vyznívat. Je příšerný. Dlouho jsem nechválil dabing. Pane Jančík a spol., odvedl jste vynikající práci. O tvůrcích tohoto seriálu se to s úspěchem prohlásit nedá. Dál se dívat nehodlám. Těch pár démonů, co je zde k vidění spolu s laciným stylem opatřeným slabou režií, v podstatě ani za to nestojí. Mé hodnocení: 20% ()

HoneyBunny

Předně, Tim Mison jako Ichabod Crane je boží. Už od začátku mi byl neskutečně sympatický, pak promluvil tou krásnou královskou angličtinou a bylo to. Ono vůbec Ichabodovo vtipné přizpůsobování současnému světlu je to nejlepší na tomhle seriálu. Zbytek... hmmm, zbytek mohl mít potenciál - vyšetřování nadpřirozených zločinů, kterým se jako červená nit line příběh bezhlavého jezdce a možné příchozí apokalypsy. Jenže tvůrci svoji příležitost promarnili a jejich případy jsou neoriginální, bez šťávy a někdy ani nedávají smysl. A to naštve nejvíc, ten příslib něčeho, co mohlo být skvělé (temně vtipná nadpřirozená fantasy se sympatickou ústřední dvojkou), který ale stal v rukou průměrných tvůrců buřtgulášem bez výrazné chuti. Na ukrácení času dobré, ale nic, co bych musela mít ve svém top výběru. ()

KevSpa

Pilotní díl režírovaný Lenem Wisemanem (Underworld) je svižný, přenesení klasického příběhu do současnosti je dostatečně zábavné a konspiračními teoriemi se tu rozhodně nešetří. Navíc tu máme příjemný mix neokoukaných i dobře známých hereckých tváří. Potěšilo mě hlavně obsazení vycházející hvězdičky Nicole Beharie (Shame) do hlavní ženské role. Zato herečtí veteráni v rolích šerifů nemají letos v seriálech dlouhou životnost. Jeff Fahey nepřežil ani pilotní díl Under the Dome a Clancy Brown je na tom v případě Sleepy Hollow ještě hůře. Pilot - 80% ()

Rosaviva

Původně jsem vůbec neplánovala na tenhle seriál koukat, ale prvotní ohlasy po pilotu mě trochu navnadili, že bych to možná mohla zkusit. Pilot se mi líbil, z druhého dílu už jsem byla tak trochu rozpačitá, ale když jsem si zvykla na žánr v jakém to bude, tak se na to dá docela dobře dívat. Tvůrci ostatních seriálů by se mohli učit jak vypadá Cliffhanger, protože závěr 1. řady mě teda dostal a rozhodně navnadil, abych se za rok podívala na sérii druhou. 4* a teda musím pochválit scény Ichabod a moderní věci/technika. To bylo opravdu k popukání. ()

strougy

Důvod obliby vaření dortu Pejska a Kočičky mezi současnými tvůrci seriálů mi není jasný, ale jinak si jejich lásku k patlání všeho možného do jednoho celku vysvětlit nedokážu. Motivů se zde vystřídá, že by to člověk nespočítal, vykradlo se zjevně všechno, co jim zrovna přelítlo před nosem, takže tu jsou démoni, čarodějnice, zombie George Washington (že oni četli novou sérii Deadpoola, ha), Moloch, duchové, Smrt či třeba Golem. To vše je porůznu vkládáno do jinak konzistentní struktury jednotlivých epizod, od úvodních čas od času i trefných glos reflektujících současnou společnost, přes zjevení netvora, který bude soupeřem dnes, a postupné hledání klíče k jeho zničení spojené se zjišťováním, čím jsou oba hlavní hrdinové propojení, až k závěrečné likvidaci nepřítele provedené nesmírně laciným způsobem (vrchol je zneškodnění Smrtě, za to by tvůrce poslal do pekla i jeho jinak nejsympatičtější obraz) a následnému mudrování nad tím, že potřebují Katrinu. A aby se divák náhodou nenudil, tak celé je to přeplněno množstvím patosu a „mouder“ obvykle pronášených Abbie, co následně nahodí svůj asi jediný herecký výraz a to „drsný“ pohled s „cool“ sevřenými rty. Jediný klad, co mi to ve výsledku přineslo, bylo vzpomenutí si na knihu Zrození očistce, kterou si už dlouho chci přečíst. Děkuju! ()

Galerie (1 069)

• Seriál se inspiroval povídkou "The Legend of Sleepy Hollow" od amerického spisovatele Washingtona Irwinga. Ta vyšla roku 1820 v povídkové sbírce "The Sketch Book". (Yardak)
  • Když ve čtvrté epizodě Ichabod Crane (Tom Mison) ukazuje Abbie (Nicole Beharie) v knize vyobrazení Molocha, jedná se o obraz "The Great Red Dragon and the Woman Clothed in Sun" anglického malíře Williama Blakea. Stejný obraz měl velkou roli ve filmu Červený drak (2002). (p3tris)

Související novinky

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

05.08.2013

Už asi víte, že Mumie se dočká dalšího remaku. Tento se bude odehrávat v současnosti, bude o něco temnější a strašidelnější, scénář napsal Jon Spaihts a produkovat hodlá duo Orci / Kurtzman.…