Thor 3

• Nový Zéland

• Kanada

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi / Komedie

USA / Austrálie, 2017, 130 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 105)

Nejvtipnější a zároveň asi i nejlepší film ze světa Marvelu, který jsem vůbec kdy viděl. Jo a k tomu s nejstylovější hudbou odkazující na vzorové osmdesátky, která do celého příběhu naprosto dokonale sedla. Doslova, jak kdyby Daft Punk po Tronovi rozjeli další filmařsky hudební orgie. Nicméně je mi jasné, že volba na post režiséra v podobě alternativního Novozélanďana Taika Waititiho byl dost velký risk. I vzhledem k tomu, že většina dialogových scén je založená na improvizaci. V tu ránu sice můžete očekávat cokoliv, ale pokud znáte předchozí režisérovy pecky, tak jen doufáte, že tento Thor bude mít úspěch a on se poveze s ním. Samozřejmě tady hraje roli i fakt, pokud máte rádi Thora obecně. Podle mě je to aktuálně nejlepší, nejoriginálnější, nejnápaditější a nejvtipnější postava ze současného Marvel světa. Film Ragnarok ale celou tu originalitu a vtipnost převedl do vyššího levelu. Hodně dlouho se mi nestalo, abych se u filmu smál tak, jako při sledování tohoto dílu. Samotnou improvizací tu herci vytvořili řadu tak dobrých scén, u kterých pochybuji, že se o nich nebude po hospodách mluvit a popřípadě je i parodovat. K tomu příběh samotného Ragnaroku je super, Jeff Goldblum v podobě samolibého vládce arény na zpustošené planetě plné odpadků je také naprosto skvělý. Stejně tak i Mark Ruffalo v podobě Hulka je tu asi nejviditelnější, jak vůbec kdy byl. A samozřejmě i všichni ostatní tu mají svoje slovo. Anthony Hopkins, Karl Urban, Cate Blanchett, Tessa Thompson, Idris Elba, ale i Benedict Cumberbatch, který svojí jednou scénou s Thorem dokázal, že taky umí být vtipný a zábavný. Ne, jako ve svém mnohdy až moc vážném filmu. A to ani nemluvě o celé řadě cameo rolí, ve kterých si jednu roli střihnul, jako již tradičně, i samotný režisér. Celkově vzato tedy více než super. Myslím si, že nic lepšího a zábavnějšího v tomhle roce už neuvidím. A popravdě bůhví, kdy uvidím.(7.11.2017)

Komixovky ma az tak neberú, ale toto bola totálna pecka.(9.3.2018)

totálně ujetý od první do poslední chvíle. Po Strážcích asi nejšílenější a nejpřepálenější marvelovka. Démonická a naštvaná Cate Blanchett, naštvanej Hulk, naštvanej vlk, armáda zombíků. Karl Urban střílející ze samopalů, gladiátorský zápasy, kosmický lodě. Poslední scéna skoro jak z můstku Star Treku. Naprostá zábava.(5.5.2018)

píliš komediální.(14.5.2018)

Takhle měl vypadat Thor už od začátku. Nejpozději od druhého filmu. Střídmý vtip, odlehčená atmosféra a jasné charaktery, které si na nic nehrají, ale chovají se, jak je jim vlastní. Ragnarok se povedl, ale škoda odbyté Hely, mohla se zdržet déle. 85% = 4/5(15.7.2018)

• Koocik

Thor byl vždycky trošku stranou, pokud vezmeme v potaz celou marveláckou ságu. Odlišoval se jak příběhem, postavami, tak i celkovým zpracováním a pro mě to byla vždy taková zbytečnost. Od každého nově vzniklého filmu z oblasti severské mytologie si říkám, že už nemůže být hůře (a přitom jde o tak skvělou tématiku), ale stejně jsem vždycky nemile překvapen. První Thor byl aspoň dobrý v tom, že nás seznámil se souborem hrdinů a bohů z oblasti Asgardu. Vše vzniklé po něm ale je absolutně zbytečné a tento pokus o jakýsi "Ragnarok" mě v tom akorát utvrzuje. Příběh tragickej, zábava na bodě mrazu (ano, dá se smát, ale pouze z trapnosti z donucení) a z postav, které mají působit jako hrdinové, dělají akorát bandu debilů. A jako třešnička na závěr byl nejlepší borec na konec, kterej s M4 s ultra obříma (skoro až nekonečnýma) zásobníkama, pokosí půlku padoušské nemrtvé armády, zakříčí: "HEL" a tiše zhebne. Kdo na tohle má jít v plánu do kina, tak tam nechoďte a za ušetřené peníze si raději kupte máslo v Kauflandu. Naprostá škoda peněz.(27.10.2017)

Jediná scéna, za kterou bych strhla body, byla ta, kde si polonahý Thor zpátky oblékne košili. Jinak to byl nářez od začátku do konce, takhle jsem se v kině nenasmála od 22 Jump Street. A přitom tomu nechyběla ani pořádná akce, mimochodem doprovázená Zeppelinama, co víc si přát? Nejzapamatovatelnější byl však KORG - už kvůli němu se na Thora Ragnarok podívejte v původním znění. Pecka.(29.10.2017)

Ragnarok byl jeden z nejsilnějších, ne-li ten úplně nejsilnější zážitek z celého Marvelovského Univerza. Ve feel good momentech se s ním mohou rovnat snad jen první Guardians of the Galaxy a Deadpool. Není vůbec žádné tajemství, že u Marvelu berou svoje hrdiny s podstatně větší nadsázkou a Thor byl v tomhle ohledu jeden veliký nešika. Plastové kostýmy a strojené formální scény v Asgardu mu jednoduše neumožňovaly být víc než jen jakási dementní homokláda s kladivem. Slabší povahy snad odpustí. Nicméně... Ragnarok je jiný, Ragnarok je živý. Poprvé jsem viděl Thorův film se zcela přiznanou sebeparodií (včetně řady brilantních cameo rolí!). Občas to šlo trochu přes čáru co se týče bizáru, nicméně i v tu chvíli se tenhle filmový bojovník zase vrátil do arény a přesvědčil diváka, že nestojí za to si jen ukašlávat nad tou trapnou scénou, která se zrovna stala, protože ji hned napraví něco přímo kontrastujícího. A nakonec: Jeff Goldblum ve své životní roli!(30.10.2017)

lepšie 3*... dobre som sa zasmiala :), ale nič výnimočné to nebolo... záver taký pozliepaný(13.11.2017)

Marvel moc rád nemám, o to více je šokující pro mě tenhle Thor. Ucházející jednička, slabá dvojka a náhle tahle rozbíjející trojka. Enormní, nahuštěná čistokrevná zábava, kde to šlape takřka dokonale. Navíc velká míra povedených vtipů, nadsázky a všechen ten galimatyáš bude bavit skoro každého. Za to klobouček dolů...80%. /Palace Cinema Chodov/(18.12.2017)

To zas jednou byla prda :-) Sem tam popustit uzdu nadějnému tvůrci a nesnažit se všechno za každých okolností svázat přebujelou rutinou, i tudy muže vést cesta do Valhally :-) Že se z Thora stane záměrný running joke, toho bych se opravdu nenadál, ale sedí to, navíc v kombinaci s Hulkem naprosto bezvadně. 90%(19.1.2018)

Byť jsem viděl všechny filmy s Thorem, nejsem zvláštní fanda série a rozhodně nebudu hltat celé univerzum, co, kdo, jak, motivace postav, toto by udělal, toto by neudělal... Zajímají mne jednotlivé filmy, jak jsou srozumitelné a jak zabaví běžného popcorn diváka, což myslím je jejich primární účel. Tenhle kousek je na tom slušně, hlavně díky solidnímu scénáři a vyvoji děje, což mi dřív v některých filmech moc nesedělo. Vtípků i originální akce je dost, Jeff Goldblum potěšil, a barevná planeta odpadků byla jako ze Star Wars. Něco by se tomu dalo jistě vytknout, v podstatě bych ale odporoval tomu, co jsem psal na začátku. Někomu to sedne, někomu ne. Já se na jeden večer zabavil.(21.1.2018)

Jako komedie nový Thor celkem funguje. Je tady obrovský přísun gagů a vtípků, ze kterého si dokážete něco vybrat a zasmát se tomu. Jako akční film je to tragédie bez nápadu, s obrovským množstvvím barviček a to je tak asi všechno. Podařilo se ji představit super novou postavu (Valkyrie) a najít vhodné místo pro Hulka. Kvalitativně je to na úrovni Antmana a Doctora Strange, tedy 50%. Celkem zbytečný příspěvek do MCU.(22.1.2018)

• grizly007

Na tyhle přiblblý slátaniny jsem asi fakt už starej.(22.1.2018)

Klasický komiks už nikoho moc nebere. K akci se musí přidat vtip a nadhled, jinak nemáte šanci. Už Deadpool byl výbornej, ale třetí Thor je podle mě ještě lepší. Nejlepší komedie za loňský rok.(27.2.2018)

Šel jsem na to kvůli režisérovi, jehož dosavadní tvorbu docela žeru. Taika Waititi si ostudu rozhodně neudělal, protože vytvořil na poměry Marveláckých komiksáren nadprůměrně zábavnou ptákovinku, která se však nevyvarovala spoustě neduhů patřících k žánru. Je veliká škoda, že i jeho humor je jaksi prvoplánový a mělký v porovnání s jeho staršími kousky. 3.49 zaokrouhleno na ušmudlané a odřené 4*.(25.3.2018)

• molcan2

Strašne spracovaná produkcia pre škôlky. Nudné a predvidateľné. PLné hlupých vtipov, ktoré nie sú vtipné. Herecke zdôrazňovanie z toho robí ešte väčšiu absurdnosť. Dekorácie a papundeklove rekvizity boli slabé aj na komédiu. Monty Python a Armáda temnôt mlai lepších desingerov, to je neuveriteľné. Sme vo svete papierových zbraní, polystirenových stien a plastových pancierov rovno od Dráčika. Neviem z ktorej comicsovej predlohy film vychádza, ale som šokovaný ako pozitývne bol tento odpad prijatý.(12.6.2018)

Asi nejvtipnější marvelovka. Ta kanonáda vtipů ale bohužel dusí jakékoliv potenciálně dramatické momenty, a to se tam přitom Thorovi i jeho přátelům dějí občas docela drsné věci. Osmdesátková stylizace a barevné ladění celého Sakaaru je sice fajn, ale je z toho cítit kalkul "když 80s fungovaly v Guardians of the Galaxy, narveme je i sem". Soundtrack je výborný a stejně jako si Iron Man přivlastnil AC/DC, Thor teď dostal několik působivých scén s Led Zeppelin.(1.8.2018)

Thor je můj nejoblíbenější Avenger a jeho třetí samostatný příběh je super. Opět je tu Loki a Hulk a přibyla zlá sestra Hela šťabajzny Blanchett. Pěkný příběh, dobrá režie, spousta akce a vtipu.(26.10.2017)

Divat se na jednoho z nejkrasnejsich muzu na svete a do jeho pomenkovych oci a u toho se po celou dobu smat? Co vic bych si mohla prat :)(28.10.2017)

Já vlastně ani nevím jak komentovat. Když film byl prapůvodně oznámen už nevím kolik let zpět, tak jsem cítil jistou epičnost v sobě. Ragnarok přeci jen znamená konec všeho. Jenže pak přišli ty osmdesátkový plakáty a nápisy a bylo zle. Film podle mě už jenom v tomto směru ztratil hodnotu. Poté přišli zvěsti o vtipných scénách a možnosti podobnosti se Strážci galaxie (což je jedna z mých nejméně oblíbených sérií vůbec) a to už oheň byl nejen na střeše, ale i v kuchyni. Zasadit humor do finále trilogie a co víc jen pár filmů před koncem celé filmové několika roční série je podle mě čin více než barbarský. Sice osvěžující, ale není to, to co bych primárně čekal. Ono to sice i v tomto případě v rámci celku funguje, ale spíš jde o to, že to je jako cibule s pařížským dortem. Hlášky nemůžou vynahradit fakt, že film vlastně ani nefunguje jak má. Problémem ani není to, že by byl Thor vtipný. Problém je, že on nikdy nebyl a teď najednou je. To je to, co nedává smysl a je jako pravačka na očko. Nejlepší nakonec však byly scény s Odinem nejlepší. Plus k tomu Jeff Goldblum si roli vyloženě užíval a proto i scény s ním byly ty z lepších. Podívejme se třeba na třetího Captaina Americu. Dokázal zakončit svou vlastní dějovou linku s klasickým Marvel humorem, ale zároveň s naprostou epikou, který nás nechala, aby naše emoce prostě proudily. A to bylo něco! Celkově vzato je třetí Thor lehce hybridní kousek, který skoro nikam nezapadá. To ho dělá suprovým i naprosto debilním filmem.(3.11.2017)