Thor 3

• Kanada

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi / Komedie

USA / Austrálie, 2017, 130 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 127)

Nejvtipnější a zároveň asi i nejlepší film ze světa Marvelu, který jsem vůbec kdy viděl. Jo a k tomu s nejstylovější hudbou odkazující na vzorové osmdesátky, která do celého příběhu naprosto dokonale sedla. Doslova, jak kdyby Daft Punk po Tronovi rozjeli další filmařsky hudební orgie. Nicméně je mi jasné, že volba na post režiséra v podobě alternativního Novozélanďana Taika Waititiho byl dost velký risk. I vzhledem k tomu, že většina dialogových scén je založená na improvizaci. V tu ránu sice můžete očekávat cokoliv, ale pokud znáte předchozí režisérovy pecky, tak jen doufáte, že tento Thor bude mít úspěch a on se poveze s ním. Samozřejmě tady hraje roli i fakt, pokud máte rádi Thora obecně. Podle mě je to aktuálně nejlepší, nejoriginálnější, nejnápaditější a nejvtipnější postava ze současného Marvel světa. Film Ragnarok ale celou tu originalitu a vtipnost převedl do vyššího levelu. Hodně dlouho se mi nestalo, abych se u filmu smál tak, jako při sledování tohoto dílu. Samotnou improvizací tu herci vytvořili řadu tak dobrých scén, u kterých pochybuji, že se o nich nebude po hospodách mluvit a popřípadě je i parodovat. K tomu příběh samotného Ragnaroku je super, Jeff Goldblum v podobě samolibého vládce arény na zpustošené planetě plné odpadků je také naprosto skvělý. Stejně tak i Mark Ruffalo v podobě Hulka je tu asi nejviditelnější, jak vůbec kdy byl. A samozřejmě i všichni ostatní tu mají svoje slovo. Anthony Hopkins, Karl Urban, Cate Blanchett, Tessa Thompson, Idris Elba, ale i Benedict Cumberbatch, který svojí jednou scénou s Thorem dokázal, že taky umí být vtipný a zábavný. Ne, jako ve svém mnohdy až moc vážném filmu. A to ani nemluvě o celé řadě cameo rolí, ve kterých si jednu roli střihnul, jako již tradičně, i samotný režisér. Celkově vzato tedy více než super. Myslím si, že nic lepšího a zábavnějšího v tomhle roce už neuvidím. A popravdě bůhví, kdy uvidím.(7.11.2017)

Film by měl hlavně bavit. A to se Thorovi konečně daří. Z dosavadní série rozhodně nejlepší příspěvek, který značně táhne především interakce s Hulkem. Vyzdvihnout musím i Cate Blanchett, která konečně vystřihla marveláckého záporáka, který se vryje do paměti. Naopak Goldblumovu postavu by měli raději utratit. Všehovšudy ale poměrně spokojenost a veliká zábava, příště klidně opět takto. 8/10(4.11.2017)

DOKONALOST ROKU!!! Jo, Marvel mě má obtočenýho kolem prstu asi tak 10x, ale tohle je prostě boží! Není nic lepšího, než když jdeš nadrženej na film a dostaneš ještě něco mnohem víc než pro co sis přišel (nebo spíš teda přijel na kole ve 21.00) :o). První Marvel, kde je slyšet skvělá hudba, něco na styl TRON Legacy, taková elektronika spojená s orchestrem. A teda tadle hudba tomu dává neskutečný koule. Člověk se i mnohokrát zasměje, páč Marvelové si na rozdíl od přitelenejch DC dokážou udělat prdel i sami ze sebe. Co se týče hlavní záporačky - Cate, tak nezklamala a jakožto Thorova starší ségra tomu dává pořádný nálože. A Loki, to je sice absolutní zmetek, ale stejnak má moji přízeň, prostě mu to žeru. Ostříhanej Thor (samotným dědou, kterej dal Marvelu život) je nekompromisní a po těch letech si věří a je to prostě borec. Je mi uplně jasný, že na tohle půjdu do kina ještě minimálně 1x, páč tohle je zatím pro mě nejlepší letošák...(7.11.2017)

lepšie 3*... dobre som sa zasmiala :), ale nič výnimočné to nebolo... záver taký pozliepaný(13.11.2017)

Marvel se drží osvědčené metody a zase nám nabízí úplně jiný film než jsou ty ostatní. Třetí Thor stále nenaplňuje potenciál látky jako takové, ale na rozdíl od předchozích dvou dílů (které patří k tomu nejslabšímu od Marvelu) servíruje film s jasnou vizí a jasným plánem. Thor 3 je vlastně taková dětinská buddy movie, se spoustou postav (i zbytečných - např Dr. Strange), zvratů a akce. Záporák vždy byl největší slabinou Marvelu a ani v Thorovi tomu není jinak. Ale ani slabší zápletka a ani zmíněná Hella nemůžou filmu ublížit, protože se prezentuje obrovským množstvím infantilního humoru, že i ten největší suchar se musí aspoň občas uchechtnout. Prostě to funguje. 80%(2.12.2017)

Od filmu s Thorem jsem nečekal vůbec nic. První dva díly u mě propadly a nevím zda se chci na ně v brzké době vůbec podívat znova, ale třetí díl laděný zcela do komedie u mě nějak fungoval. Jsem zastánce spíše vážněji laděných hrdinů, ale když si zde film dělá sám ze sebe srandu je to super. Nečekal jsem nic a dostal jsem překvapivě dost zajímavou popkornovou zábavu. Holt budu muset asi přehodnotit vztah k Thorovi, film ale prosím brát čistě jako komedii, vypnout mozek a jet na blockbusterové vlně.(21.1.2018)

• grizly007

Na tyhle přiblblý slátaniny jsem asi fakt už starej.(22.1.2018)

Thor musí být pro Marvel druhořadý hrdina, protože si nedokážu u Iron mana nebo Kapitána představit, že budou schopni takového risku, jako dát režii Waititimu, což je sice uznávaný režisér, ale pouze na poli indie filmu. A už vůbec nechápu, kdo měl ty koule a řekl "Ano", když se Waititi zeptal: "Co kdybych místo epického ukončení trilogie natočil nový díl Montyho Pythona řízlý Flashem Gordonem?" Nicméně stalo se a já jsem za to neskutečně rád. Pythonovský humor se dnes už jen tak nevidí a vtipnější film mohl být pouze pokud by všichni měli britský přízvuk. I přes mou únavu superhrdiny si mě tak Marvel stále drží, protože je zatím schopen do každého filmu vnášet něco nového.(25.1.2018)

Potřetí a zase úplně jinak. Zábavná jízda v duchu prvních Strážců Galaxie. Spokojenost(7.3.2018)

Komixovky ma az tak neberú, ale toto bola totálna pecka.(9.3.2018)

totálně ujetý od první do poslední chvíle. Po Strážcích asi nejšílenější a nejpřepálenější marvelovka. Démonická a naštvaná Cate Blanchett, naštvanej Hulk, naštvanej vlk, armáda zombíků. Karl Urban střílející ze samopalů, gladiátorský zápasy, kosmický lodě. Poslední scéna skoro jak z můstku Star Treku. Naprostá zábava.(5.5.2018)

píliš komediální.(14.5.2018)

Takhle měl vypadat Thor už od začátku. Nejpozději od druhého filmu. Střídmý vtip, odlehčená atmosféra a jasné charaktery, které si na nic nehrají, ale chovají se, jak je jim vlastní. Ragnarok se povedl, ale škoda odbyté Hely, mohla se zdržet déle. 85% = 4/5(15.7.2018)

• Koocik

Thor byl vždycky trošku stranou, pokud vezmeme v potaz celou marveláckou ságu. Odlišoval se jak příběhem, postavami, tak i celkovým zpracováním a pro mě to byla vždy taková zbytečnost. Od každého nově vzniklého filmu z oblasti severské mytologie si říkám, že už nemůže být hůře (a přitom jde o tak skvělou tématiku), ale stejně jsem vždycky nemile překvapen. První Thor byl aspoň dobrý v tom, že nás seznámil se souborem hrdinů a bohů z oblasti Asgardu. Vše vzniklé po něm ale je absolutně zbytečné a tento pokus o jakýsi "Ragnarok" mě v tom akorát utvrzuje. Příběh tragickej, zábava na bodě mrazu (ano, dá se smát, ale pouze z trapnosti z donucení) a z postav, které mají působit jako hrdinové, dělají akorát bandu debilů. A jako třešnička na závěr byl nejlepší borec na konec, kterej s M4 s ultra obříma (skoro až nekonečnýma) zásobníkama, pokosí půlku padoušské nemrtvé armády, zakříčí: "HEL" a tiše zhebne. Kdo na tohle má jít v plánu do kina, tak tam nechoďte a za ušetřené peníze si raději kupte máslo v Kauflandu. Naprostá škoda peněz.(27.10.2017)

Ragnarok byl jeden z nejsilnějších, ne-li ten úplně nejsilnější zážitek z celého Marvelovského Univerza. Ve feel good momentech se s ním mohou rovnat snad jen první Guardians of the Galaxy a Deadpool. Není vůbec žádné tajemství, že u Marvelu berou svoje hrdiny s podstatně větší nadsázkou a Thor byl v tomhle ohledu jeden veliký nešika. Plastové kostýmy a strojené formální scény v Asgardu mu jednoduše neumožňovaly být víc než jen jakási dementní homokláda s kladivem. Slabší povahy snad odpustí. Nicméně... Ragnarok je jiný, Ragnarok je živý. Poprvé jsem viděl Thorův film se zcela přiznanou sebeparodií (včetně řady brilantních cameo rolí!). Občas to šlo trochu přes čáru co se týče bizáru, nicméně i v tu chvíli se tenhle filmový bojovník zase vrátil do arény a přesvědčil diváka, že nestojí za to si jen ukašlávat nad tou trapnou scénou, která se zrovna stala, protože ji hned napraví něco přímo kontrastujícího. A nakonec: Jeff Goldblum ve své životní roli!(30.10.2017)

Marvel moc rád nemám, o to více je šokující pro mě tenhle Thor. Ucházející jednička, slabá dvojka a náhle tahle rozbíjející trojka. Enormní, nahuštěná čistokrevná zábava, kde to šlape takřka dokonale. Navíc velká míra povedených vtipů, nadsázky a všechen ten galimatyáš bude bavit skoro každého. Za to klobouček dolů...80%. /Palace Cinema Chodov/(18.12.2017)

To zas jednou byla prda :-) Sem tam popustit uzdu nadějnému tvůrci a nesnažit se všechno za každých okolností svázat přebujelou rutinou, i tudy muže vést cesta do Valhally :-) Že se z Thora stane záměrný running joke, toho bych se opravdu nenadál, ale sedí to, navíc v kombinaci s Hulkem naprosto bezvadně. 90%(19.1.2018)

Jako komedie nový Thor celkem funguje. Je tady obrovský přísun gagů a vtípků, ze kterého si dokážete něco vybrat a zasmát se tomu. Jako akční film je to tragédie bez nápadu, s obrovským množstvvím barviček a to je tak asi všechno. Podařilo se ji představit super novou postavu (Valkyrie) a najít vhodné místo pro Hulka. Kvalitativně je to na úrovni Antmana a Doctora Strange, tedy 50%. Celkem zbytečný příspěvek do MCU.(22.1.2018)

Když přistoupíte na ten ošklivý osmdesátkový styl a na to, že je Thor: Ragnarok v podstatě dvě hodiny dlouhej sitcom, pak se docela dobře bavíte. Thor a Loki konečně jako spolupracující bráchové jsou k nezaplacení, bavilo by mě sledovat klidně celý film jenom ty dva. Opravdu jsem ze začátku nečekala, že třetího Thora ohodnotím stejně, jako prvního, ale v rovině komedie je to rozhodně vtipnější a lépe obsazené, než poslední Strážci Galaxie a má to i sympatičtější hrdiny. Všichni víme, že Marvelovky jsou v podstatě blbinky se stále stejným dějem - někdo chce ovládnout svět, kladné postavy tomu chtějí zabránit. Tady tomu není jinak, ale zároveň má film především odlehčený, komediální rozměr a vlastně mu po strašném druhém díle prospělo, že se přestal brát tak vážně. Natalie Portman navíc všem prokázala laskavost, že v sérii už nechtěla dál hrát, alespoň vypadla ta horší dějová linie a zbyla jenom zábava. Třetí Thor sice není jako vydařený první Thor, ale jde s dobou, je docela originální a hlavně má Toma Hiddlestona a Chrise Hemswortha, a ty v Marvel universu málokdo trumfne.(24.1.2018)

Klasický komiks už nikoho moc nebere. K akci se musí přidat vtip a nadhled, jinak nemáte šanci. Už Deadpool byl výbornej, ale třetí Thor je podle mě ještě lepší. Nejlepší komedie za loňský rok.(27.2.2018)

Taika Waititi podezírám jakožto geniální "dítě". V tomhle je naprosto všechno. Skvělej humor. Star wars. Gladiátor. Bad bitch. Soundtrack. Skvělá akce. Tohle vidět když mi bylo 10-13 tak to sjedu za týden 39krát.(27.2.2018)