Thor: Ragnarok

• USA Thor: Ragnarok (více)

Thor je uvězněn na opačném konci vesmíru bez svého mocného kladiva a je nucen pustit se do závodu s časem, aby se vrátil včas do Asgardu a zastavil Ragnarok - zkázu svého domova a konec asgardské civilizace - který se snaží rozpoutat mocný nový nepřítel, nemilosrdná Hela. Předtím ale musí přežít smrtící gladiátorskou soutěž, v níž se ocitá tváří v tvář svému bývalému spojenci z řad Avengers - neuvěřitelnému Hulkovi. (Falcon)

Zagi20

Marvel se drží osvědčené metody a zase nám nabízí úplně jiný film než jsou ty ostatní. Třetí Thor stále nenaplňuje potenciál látky jako takové, ale na rozdíl od předchozích dvou dílů (které patří k tomu nejslabšímu od Marvelu) servíruje film s jasnou vizí a jasným plánem. Thor 3 je vlastně taková dětinská buddy movie, se spoustou postav (i zbytečných - např Dr. Strange), zvratů a akce. Záporák vždy byl největší slabinou Marvelu a ani v Thorovi tomu není jinak. Ale ani slabší zápletka a ani zmíněná Hella nemůžou filmu ublížit, protože se prezentuje obrovským množstvím infantilního humoru, že i ten největší suchar se musí aspoň občas uchechtnout. Prostě to funguje. 80% ()

ghatos

Marvel moc rád nemám, o to více je šokující pro mě tenhle Thor. Ucházející jednička, slabá dvojka a náhle tahle rozbíjející trojka. Enormní, nahuštěná čistokrevná zábava, kde to šlape takřka dokonale. Navíc velká míra povedených vtipů, nadsázky a všechen ten galimatyáš bude bavit skoro každého. Za to klobouček dolů...80%. /Palace Cinema Chodov/ ()

drackula

Na jednu stranu škoda, že sa Thor vybral cestou GoG. Na druhú stranu mu to funguje oveľa lepšie ako napríklad GoG2. Vizuál skvelý, vtipy fungujú a bavia a Cate je dokonalý záporák. Malo to síce hluché miesta, Korg a Miek bol neskutočne sprasený, ale bavil som sa kráľovsky. 80% Cinemacity Polus ()

blackJag

To zas jednou byla prda :-) Sem tam popustit uzdu nadějnému tvůrci a nesnažit se všechno za každých okolností svázat přebujelou rutinou, i tudy muže vést cesta do Valhally :-) Že se z Thora stane záměrný running joke, toho bych se opravdu nenadál, ale sedí to, navíc v kombinaci s Hulkem naprosto bezvadně. 90% ()

Killda

Nejlepší Thor. Jen škoda, že Waititi víc nepřitlačil a neudělal tak z klasické superhrdinské šablony šílenou komedii v jeho osobitém stylu. Jde tak o solidní film (v rámci Marvelu), který překvapivě není jen lacinou výplní, ale snaží se posouvat dějem a postavami celého univerza. Za což díky. 6/10 ()

Jaro.Krafcik

Super marvelovka, zrejme asi aj najlepší Thor. Humor tu je. A dokonca aj prehnané efekty ako strážcov galaxie. Tvorcovia sa ale uberali iným smerom. Potešil aj Hulk. Už len tony stark ako Iron Man mi tu chýbal. Nevadí. Vydarenejšia komiksovka na večer. 4* ()

Avari.73

Dobrý fóry, skvělý Jeff Goldblum, ale i tak je to nehorázný maglajz. Triková stránka je špatná (rozuměj hnusná), infantilní barvičky trhají oči a na planetě s odpadky už to začne drhnout a nudit. Do toho totálně nevyužitá Cate. Takže je tu další márvelovka z pásové výroby s nulovým přínosem pro filmový svět. Kde jsou ty časy, kdy filmař dal filmu trikový otisk s ruční prací. Naposledy mne napadá snad jen Pán prstenů. A když se koukám na Jurský park (1993!), tak by jeden brečel, že ten film vypadá lépe jako ty dnešní 3 až 5x dražší břečky. P.S. Asi jen Nolan zůstal věrný a nepodlehl vábení digibordelu. ()

Ravi

Takhle měl vypadat Thor už od začátku. Nejpozději od druhého filmu. Střídmý vtip, odlehčená atmosféra a jasné charaktery, které si na nic nehrají, ale chovají se, jak je jim vlastní. Ragnarok se povedl, ale škoda odbyté Hely, mohla se zdržet déle. 85% = 4/5 ()

KASUGI

Fakt, že se bezesporu jedná o nejzábavnějšího Thora, z toho ještě dobrý film nedělá. Hlavním průserem je prznění humorem, které je u současných Marvelovek tolik typické. První Avengers (a samozřejmě všechny prvotní sólovky) byli perfektně namixovaným koktejlem akce, napětí, zábavy a humoru. Pak přišli pojebaní Strážci Galaxie a všechno dokurvili. Třetí Iron man, třetí Thor a všechno následující už šlo s tím nuceným humorem do kopru. Už tu nejsou jen scény okořeněné vtipem. Jsou tu scény už primárně stvořené pouze pro vtip (třeba divadlo) a to je vážně tristní. Kdyby se to aspoň tvářilo celé jako komedie, ale to neustálé střídání extrémně vtipných a vážných scén je k zblití. Emerich se svým Patriotem je proti tomuhle naprostý čučkař. Bez nadsázky to vypadá, jako kdyby jste přehazovali dva tv programy, z nichž na jednom běží temné drama "Smrtonosná Hela" a na druhém taškařice "Thor & jeho Kamarádi". Druhá věc, která mi zvedla mandle je negerská Valkyria. Jsem opravdu takřka až řekněme nadržený na správné stvárnění Valkyrie, coby typicky norské blondýny s copy. Dá se říct, že kdybych si měl vybrat jedno mávnutí kouzelným proutkem, které v jakémkoliv filmu, ve kterém se przní etnikum daného charakteru, ten charakter změní ve správný, mávnul bych právě pro změnu Valkyrie, protože tohle je tak zprzněná zkurvenina, jako vepřo-knedlo-těstoviny. Děj bych nechal tak jak je, akorát celá linie (kromě arény) na planetě Jeffa Goldbluma je hrozný opruz. Stejně tak scéna u Dr.Strange, která už dala tušit, že se zadělává na extrémně nevyvážené/nelogické souboje v následujících Avengerech filmech (což se také posléze potvrdilo). Taky už mě iritujou Lokiho neustálé podrazy, kdy už ani sám neví, co vlastně chce. Silně mi to připomíná Fassbenderovského Magneta z X-men. K čemu je pak kulervoucí finále, když už má na konci člověk úplně po náladě. Vysrat se na extrémní kadenci vtipů, dát tam přesnou Valkyrii a mohla to být jedna z nejlepších Marvelovek. No, vlastně nemohla. Těch věcí mě tam sralo víc. ()

Hugo01

Tak tu máme rok 2017 s ním i (asi) 17tý film z veleúspěšné dílny Kevina Feigeho (jak to proboha může někdo vyslovovat [Fajgí] :D :D). Jeden by si řekl, že už se to po tolika letech musí okoukat, ale opak je pravdou, stále je to zábavné, inovativní a prostě skvělé. Taika Waititi se s Ragnarokem vydal trošku jinou cestou než předchozí dva díly, takovou trošku 'Guardians-infantilnější' cestou, ale velmi rychle jsem se dostal na vlnu a film jsem si náležitě užil, čemuž dopomohly i 4DX efekty. Všechny postavy byly ztvárněny myslím si v mezích snesitelnosti, i když v některých případech je tam ta koncentrace gagů asi až moc velká, ale na mě to i přesto fungovalo velice úspěšně. Možná ta ..ehm..Valkýra? v podání Tessy Thompson (s ní nemám žádný problém) byla odlehčená přeci jenom moc. Všechna ta camea taky potěší každé fanouškovské oko a tak nemám jinou možnost než udělit plnou (5*) palbu. ()

Wlck

Ragnarok byl jeden z nejsilnějších, ne-li ten úplně nejsilnější zážitek z celého Marvelovského Univerza. Ve feel good momentech se s ním mohou rovnat snad jen první Guardians of the Galaxy a Deadpool. Není vůbec žádné tajemství, že u Marvelu berou svoje hrdiny s podstatně větší nadsázkou a Thor byl v tomhle ohledu jeden veliký nešika. Plastové kostýmy a strojené formální scény v Asgardu mu jednoduše neumožňovaly být víc než jen jakási dementní homokláda s kladivem. Slabší povahy snad odpustí. Nicméně... Ragnarok je jiný, Ragnarok je živý. Poprvé jsem viděl Thorův film se zcela přiznanou sebeparodií (včetně řady brilantních cameo rolí!). Občas to šlo trochu přes čáru co se týče bizáru, nicméně i v tu chvíli se tenhle filmový bojovník zase vrátil do arény a přesvědčil diváka, že nestojí za to si jen ukašlávat nad tou trapnou scénou, která se zrovna stala, protože ji hned napraví něco přímo kontrastujícího. A nakonec: Jeff Goldblum ve své životní roli! ()

Hollohlaway

Byť jsem viděl všechny filmy s Thorem, nejsem zvláštní fanda série a rozhodně nebudu hltat celé univerzum, co, kdo, jak, motivace postav, toto by udělal, toto by neudělal... Zajímají mne jednotlivé filmy, jak jsou srozumitelné a jak zabaví běžného popcorn diváka, což myslím je jejich primární účel. Tenhle kousek je na tom slušně, hlavně díky solidnímu scénáři a vyvoji děje, což mi dřív v některých filmech moc nesedělo. Vtípků i originální akce je dost, Jeff Goldblum potěšil, a barevná planeta odpadků byla jako ze Star Wars. Něco by se tomu dalo jistě vytknout, v podstatě bych ale odporoval tomu, co jsem psal na začátku. Někomu to sedne, někomu ne. Já se na jeden večer zabavil. ()

moukey odpad!

Thor je nejteplejší ze všech komiksovejch hrdinů! Jako nablbej filmeček pro 13ti letý Aragorny možná ok, ale to že 90% fanbase jsou tlustý sulcové ve střednim věku, mi nedává jinou možnost, než se chytat za čelo, a protočit oči při každym "vtípku". ()

P1tr

Strážci galaxie se ukázali býti takovým fenoménem, že se je Marvel pokusil napodobit ve své další vesmírné sérii. Inspirace je to naštěstí jen volná, spočívající v užití výraznějšího barevného spektra a hojné kadence humoru a ve zbytku si jde třetí Thor vlastní cestou. Hlavním důvodem, proč je film dosti odlišný od zbytku nejen Marvelácké produkce a proč je čistokrevnou komedií je bezpochyby režisér Taika Waititi, který dokázal svůj specifický humor a odlehčený přístup bez jakéhokoliv filtru převést do komiksové blockbusterové produkce a vykouzlil jeden z nejvtipnějších a nejpohodovějších komiksových bijáků historie. ()

Styxos

totálně ujetý od první do poslední chvíle. Po Strážcích asi nejšílenější a nejpřepálenější marvelovka. Démonická a naštvaná Cate Blanchett, naštvanej Hulk, naštvanej vlk, armáda zombíků. Karl Urban střílející ze samopalů, gladiátorský zápasy, kosmický lodě. Poslední scéna skoro jak z můstku Star Treku. Naprostá zábava. ()

jefff

Jedna z nejlepších marvelovek. Svižná, vtipná, dobrý příběh i velkolepá space opera. Bavilo mě i složení postav s Lokim a Hulkem. Tohle se povedlo. ()

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

24.11.2022

Od té doby, co bylo Chrisu Hemsworthovi (Thor, Vyproštění) v dokumentárním seriálu Tělo nezná hranic s Chrisem Hemsworthem na Disney+ naznačeno, že má předpoklady k vážné formě Alzheimerovy choroby,… (více)

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

17.07.2022

Uběhl první týden od uvedení novinky Marvelu Thor: Láska jako hrom, což znamená zhodnocování jeho trvanlivosti u publika. A to není vůbec jednoznačné. Lord (tedy bůh) hromu za první víkend… (více)

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

17.01.2020

Zpráva, která nejspíš nikoho, kdo sleduje dění okolo Lucasfilmu, Star Wars i režiséra Taiki Waititiho, nepřekvapí. Disney teď totiž talentovanému filmaři nabídlo možnost natočit si vlastní Star Wars… (více)