Thor: Ragnarok

• USA Thor: Ragnarok (více)

Thor je uvězněn na opačném konci vesmíru bez svého mocného kladiva a je nucen pustit se do závodu s časem, aby se vrátil včas do Asgardu a zastavil Ragnarok - zkázu svého domova a konec asgardské civilizace - který se snaží rozpoutat mocný nový nepřítel, nemilosrdná Hela. Předtím ale musí přežít smrtící gladiátorskou soutěž, v níž se ocitá tváří v tvář svému bývalému spojenci z řad Avengers - neuvěřitelnému Hulkovi. (Falcon)

NiWi

Konečně přišel od Marvelu film, který není podle šablony a originálně mění a posouvá jeden celý svět. Riskantní volba v podobě bláznivého Taika Waititiho se ukázala nakonec jako trefa do černého. Jak Ragnarok vtipně a svižně začíná, tak hezky, s nadějí a poctivou porcí zadostiučinění končí. Od začátku je to jízda, která sice moc neřeší jak jsme se vlastně do dané situace dostali, ovšem rovnou vše rozjíždí a člověk ani nemá čas moc přemýšlet nad logikou. Skvělé souboje, hlavně ten první v podání Thora. Práce s postavami se Waititimu daří skvěle, i když Grandmaster mi přišel místy až moc afektovaný. Abych to neprodlužoval, letos nejlepší marvelovka, která GotG2 strčila do kapsy. Mohla však trochu více posunout příběh k Infinity War, což se podle mě úplně nepodařilo. A ten soul stone je sakra kde? ()

Kolikokoli

Ach ano, Taika. Jeho upírský "dokument" přesně ukazuje, jeho neobvyklý styl. Jeho humor je nevšední, jeho přístup k práci taky. A na Thorovi je to hodně vidět. Postavy jsou skvěle vykreslené, dá se do nich vžít, a přitom jde o film nesmírně vtipný a barevný. Marvel poslední dobou válí! ()

BoXBe

Jedna věc. Vyrobit ten film stálo v přepočtu podle oficiálních zdrojů tři miliardy korun. Celý film, včetně všech konverzačních scén a malých vtípků a scén před zeleným plátnem, kterých tam není málo, se mi nedařilo vypustit tenhle fakt z hlavy. Jinak guilty pleasure, výmaz po náročném víkendu, oddechovka pro fandu comicsů. ()

mortak

Marvel to zkouší s Thorem do třetice, ovšem tentokrát se rozhodl, že to bude velká sranda. A je to vlastně nejlepší řešení, protože mě děsí představa, že by nějaký ambiciozní režisér nutil Hemswortha evokovat krále Oidipa, nebo se pokoušel nalézt paralely mezi Ragnarokem a exodem, či by snad z toho rovnou udělal rodinnou královskou tragédii ve stylu Shakespeara. Prostě by to pojal strašně meta (Osamělý jezdec budiž varováním). To raději tento bombastický cirkus, ve kterém je všechno vážné a tragické schováno pod nánosem přehrávání a vtipkování podobně, jako je Bruce Banner ztracen v těle Hulka. Škoda, že tak zanikne pro mě nejnosnější linka filmu - Valkýra. Ta rozplizlá střední část filmu se bohužel moc nepovedla. Na pobavení dobré, ale jednou to stačilo. Nechci za pár let vidět trailery na crossover Thor meets Madagaskar. ()

nineweh

Je to spíš na čtyři hvězdičky. Vážně. Není to pětihvězdičkový film. Ale musím je dát, protože jsem se už dlouho takhle v kině nebavila, a protože Loki je... prostě Loki. Naštěstí si to nehraje na Strážce Galaxie, ale je to svébytný, naprosto Taikův film, kde sice Thor prodělal v podstatě transplantaci osobnosti a hodně míst tak nějak nemá vysvětlení, ale vůbec vám to nevadí, protože LOKI. #LokiForever ()

sir-dave

Toho humoru a barev zde bylo až přespříliš. Chvíli jsem měl dojem, že se dívám na parodii Marvelu. Některé vtipy byly povedené, ani zpracování nepokulhávalo a stále to je nejlepší Marvelová série, jenže podle mého nejslabší díl. Už i tady se to začíná dost prolínat s dalšími hrdiny a mám v tom bordel. Prostě akčňák nacpaný, teda přecpaný humorem. ()

URBAN

( 14.11.17/Cinema city/ Sčítání lidu:24 ) ( 10.3.18/TV ) ( 31.3.18/TV ) ( 10.4.18/TV ) ( 2xTV ) ( 22.9.18/TV ) ()

mr.filo

Nemůžu říci, že jsem se nebavil. Pestrost je na všech stranách - od produkce až po hlášky a odkazy. Jen mi, bohužel, někdy vadilo zelené plátno koukající z mnoha scén. ()

Deyw

upocenych 5hvezd...ty vole zase mi bylo zle, kdyz sem mel prez celej obejvak bicaky chrise...kurva to je neskutecnost neverim tomu, ze je natural! to proste nejde! jinak kdyz to thor zacal sypat na zacatku do imigrant songu tak sem se pochcal..vtipne ladeno do strazcu galaxie je skvely..nejlepsi hlasky..nejlepsi thor..je to hodne silny, hodne.. chcipal sem a nechtel sem aby to skoncilo..hulk je skvelej..nezname se ? neboj to je vklidu mame bestii..jakou coze kde ? :D proste chciju..nejlepsi ten debil.. ja sem ho rozslap na moste nedaval sem pozor tak ho sebou furt nosim, protoze je mi ho lito.. :D palba jako krava! 4k coming! ()

StanislachKo

Tu sa viac vsadilo na citeľne nadnesenú marvelovku. A mne to kupodivu vyhovovalo aj napriek vedomiu toho ako strašne "lacné" celé bolo. Bavil som sa. ()

stOKYi

Príbeh nula, to sme tu už zopár krát mali, len v inej podobe, ale to nevadí, bolo to vtipné a zábavné zároveň. Bohužiaľ, Marvelovkám dať viac ako 4 hviezdičky už dať neviem. Rád ich pozerám, ale nie je to nič spomienkotvorné. Slabšie 4 hviezdy. ()

dr.fish

Do kina zdá se nakráčela nová generace dětí, a na scénu se vrací disco. Jinak si totiž nedovedu vysvětlit ten zbrusu nový kabátek, do kterého ohákly anše Anengery tentokrát. Lehká nenáročná zábava, vskutku až taneční. Opět tedy překvapení. Nříkám tak ani tak...60% ()

Radiq

Zatím asi nejzábavnější Thor. Tak zábavnej, že kolikrát si člověk říká, jestli nekouká spíš na akční komedii. Hlášek se vyvalilo velké množství a třeba takovej Korg byl až neuvěřitelně vtipnej (srovnal bych ho s Rocketem ze Strážců galaxie). Taky je to hodně akční a dobře akční. Nebudu zmiňovat všechny postavy a že potěšila přítomnost Hulka i Lokiho i Doctora Strange, protože všechny postavy byly vynikající, včetně Goldblumovýho Grandmastera. Ale nejvíc mě dostal Matt Damon, chchch. Taky nastalo několik překvapení typu kladivo, účes, oko, vyvraždění Thorovi kámoši atd. No prostě marvelovka jak má bejt! ()

otík

Zábava v jednom kuse (teda až na tu záplavu mrtvých), rozhodně originální kousek už svou hudbou, stylem vyprávění i velkým množstvím vtípků. Technicky naprosto parádní, triky výtečné, hrdinové takoví, jací mají být. Prostě jízda, které nic moc nechybělo. ()

panMartin

Po průměrným prvním díle a stupidním druhým díle tu máme ještě větší humus než jsem čekal. Pokud očekáváte nějaké citlivé zakončení dějových linek a osudů jednotlivých postav které byly načrtnuty v minulých dílech, máte smůlu. Místo Waititiho mohli klidně posadit na režisérskou židli strašáka do zelí a zbytek by odřídili tvůrci digitálních efektů. Jistota, jako byl prý humor, který určitě exceluje u 10 letých dětí u mě bohužel nezafungoval. Příběh tragickej, zábava na bodě mrazu a z postav, které mají působit jako hrdinové, dělají akorát bandu debilů. Navíc prakticky bez příběhu a silně orientovaný na pubertální mládež. Nejlepší pasáž je návštěva Thora u Strange, ta naprosto nemá chybu... Líbili se mi scény s Hulkem. Z hodnocení zde na csfd je viděna velká tolerance. Na tyhle přiblblý slátaniny jsem asi fakt už starej. To je dnešní společnost opravdu tak jednoduchá? ()

Sabrewulf

V podstatě platí to samé, co jsem psal u Strážců galaxie 2. Je to očividná blbinka, zhmotnění všeho, co lidi na Marvelovkách nesnáší, ale já se provinile bavil (i když přiznám, že u scén, které už zacházely do grotesky, mi bylo trapně). Je tam plno nesmyslů, např. Thor- vládce hromu je zpacifikovaný elektrickým výbojem, Hela oživuje nějakou svoji armádu, když je stejně tak overpower, že by všechny planety vymlátila sama atd. ale má to šmrnc, spád, jedna sekvence mi připomněla můj oblíbený Devil may cry a Cate je tu totálně k mrdání, čemuž dopomáhá i dabingový hlas, který - kamenujte mě - je se svým nosovým N ještě víc sexy, než originál. Radši tuto blbinu, která o sobě moc dobře ví, že je blbina, než rádoby uvědomělou Marvelovku Captain America 3, která je ve výsledku blbinou větší, jak vážně se bere. Z Marveláckých trojek (Iron Man, CA, Avengers) jasný vítěz. ()

Nivenx

Pohodovka... tváří se to strašně vážně, ale zároveň film používá nonstop humor při každé situaci kdy film odlehčuje. Za mě v pohodě a pokud jde o pobavení tak zo se mu daří. Souboje stojí za to! ()

Doudis19

Vždycky jsem říkal, že Hromlord, pardon... Svůdný bůh hromu, je svou natvrdlostí a nekompromisním sebevědomím nejvtipnější marveláckou postavou. A že to trvalo, než to někdo pochopil. Navíc si Thor nevědomky šplhnul u všech sparťanských srdcí. Jsem stejného názoru, že červená a bílá jsou společně pěkně hnusná kombinace :-D. ()

ing.Frosty

Společně s druhým CA nejlepší solo marvelkova a hodně těsně šlape na paty prvním avengers. Na můj vkus možná příliš vtípků. A i když většinou padly na úrodnou půdu v kontrastu se záchranou světa mi příliš nesedí jejich množství. Cate Blanchett jako konečně zapamatování hodná protivnice. Vzhledem k tomu jaká esa Marvel obsazuje do rolí hlavních záporáků (Bridges, Rourke, Weaving, Mikkelsen, Russell, Keaton, Redford), nebyl schopen z nich vymáčknout cokoliv, co by je trochu vytáhlo z průměru. Když nepočítám To, tak mě po hodně dlouhé době v kině opět zamrazilo a nečekal bych, že zrovna u marvelovky. Retro soundtrack a stylizace jsou parádní. ()

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

24.11.2022

Od té doby, co bylo Chrisu Hemsworthovi (Thor, Vyproštění) v dokumentárním seriálu Tělo nezná hranic s Chrisem Hemsworthem na Disney+ naznačeno, že má předpoklady k vážné formě Alzheimerovy choroby,… (více)

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

17.07.2022

Uběhl první týden od uvedení novinky Marvelu Thor: Láska jako hrom, což znamená zhodnocování jeho trvanlivosti u publika. A to není vůbec jednoznačné. Lord (tedy bůh) hromu za první víkend… (více)

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

17.01.2020

Zpráva, která nejspíš nikoho, kdo sleduje dění okolo Lucasfilmu, Star Wars i režiséra Taiki Waititiho, nepřekvapí. Disney teď totiž talentovanému filmaři nabídlo možnost natočit si vlastní Star Wars… (více)