Avengers: Infinity War

• USA Avengers: Infinity War (více)
USA, 2018, 149 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Don Heck (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

biergof

Marveláci nás deset let zásobili jednoduchým příběhem, přímým charakterem postav a v posledních filmech oživili sérii nějakou tou hláškou, vtípkem a wow efektem. Jejich genocidní monopol dosáhl té úrovně, že si dovolili natočit velkolepý a velmi drahý, hloupý film pro hloupé lidi s názvem Avengers Infinity War. Úspěch spočívá v tom, že hloupých lidí opravdu přibývá a Hollywood toho umí ,,sakra,, využít. Ale co bylo dříve jednoduchý divák, či jednoduchá kultura? ()

Cooller

Infinity War kupodivu funguje, buď Marvel z nostalgie kvuli některým odchazejicim hercům zas udělal něco dobře a nebo je někde chyba v matrixu, každopádně doufám že i další díl bude v tomto stylu ()

Mkartaylas56

Třetí avengers byli nejen pro mě, ale dozajista i pro spoustu dalších nejočekávanější film tohoto roku. Mělo jít o neskutečně velkolepý snímek plný akce, hromady superhrdinů a tak dále. A po shlédnutí můžu s klidem říct, že se opravdu povedl. Je to poctivý blockbuster u kterého se mi povedlo nevnímat okolí a neustále jsem měl oči přilepené na plátně. Ono taky hodně pomáhal fakt, že jsem film sledoval v Imaxu, což je místo, kam jsem doposud mockrát nezavítal a o to víc parádní zážitek to byl. Po výborných dvou dílech Kapitána Ameriky, které patří mezi mé nejoblíbenější marvelovky se režie i u Infinity War chopili bratři Russoovi, kteří i zde ukazují, jak jim to jde a já osobně obdivuji, že dokázali takto "obrovský" film udržet pohromadě. Co se týče postav, tak mi zde kupodivu žádná nepřipadala otravná a jsem rád, že měla každá svůj prostor, některá větší, některá menší ale měli (a koneckonců ty, co se zde tolik neukázali, tak by měli dostat více prostoru příště, takže mě to nijak nemrzí). Dalším velikým plusem je určitě záporák Thanos. O něm mohu říci, že je tím nejlepším záporákem v MCU. Jako jeden z mála byl opravdu do detailů zpracován, oproti ostatním nejen digitálně a efektně. Má svůj propracovaný charakter, charisma a jeho vize, kvůli které se z něj stal takto krutý a bezohledný zloduch je pochopitelná a dokonce se s ní dá i souhlasit a díky tomu se Thanos nemusí jevit jako 100% záporák. Navíc v určitých chvílích ukázal, že má i emoce, což z něj také dělá tak skvělou postavu. Akčních sekvencí jsme si mohli užít dositosti a já jsem s nimi byl rovněž spokojen. (Spoiler: hlavně scéna, kde Iron Man, Spider-man, Doctor Strange a další spolu spolupracují, každý přispívá svými schopnostmi a společně se snaží porazit Thanose, tahle scéna byla nádherná). Konec spoiler. Mimo jiné tu taky fungoval humor, který zajistili převážně strážci galaxie a dokázal skoro vždy odlehčit situaci. No a zakončení snímku bylo velice netradiční, nečekané a perfektně navnadilo na následující díl, který dorazí příští rok. Já jsem si tedy Infinity War užil, určitě se u mě zařadí na nejvyšších příčkách mezi marvelovkami a už se nemohu dočkat, až vyjde pokračování. 90% ()

Maniik88

Tak to bol nárez. Ťažko to nejako okomentovať, aby som nenapísal spojler. Tak snáď len, že Thanos je perfektný záporák, snáď jeden z najlepších, čo som kedy videl (nie nadarmo ho porovnávajú s Darth Vaderom, či Sauronom). Loki, Ultron či hocikto iný z Marvelu boli len čajíci oproti Thanosovi. Celý film je vlastne o Thanosovi, o jeho zámeroch, emóciách, čo ho k tomu vedie. Všetci Avengeri a ostatní sú len zábavný komparz čo kladie odpor. Takže 10 rokov sme pozerali desiatky filmov aby sme sa dostali k tomuto filmu. Keď je to vhodné, je to vtipné a človek sa zasmeje, keď je treba poriadnu akciu, máme ju a keď to má byť vážne, je to vážne. Ideálne vyváženie. Nepáčila sa mi úplná bezradnosť Avengerov, nulový plán, akoby nerátali s tým, že Thanos príde. Naopak sme mali skvelú akciu, skvelého Thanosa, ktorému som občas aj fandil, skvelý Thor a Stark, vtipné scénky so Strážcami. Dám tomu nakoniec 5*. Páči sa mi aj ako to skončilo. No mám zlý pocit, že to celé poondia v ďalšom diele a bude cestovanie v čase. A to ja nerád, to by som musel ubrať. ()

Tarhiel

Na tento film fanúšikovia dlho čakali. Ak by som ho mal prirovnať, bol rozhodne lepší, než Avengers 1 a horší, než Avengers 2 (chýbali mi tam práve tie vzťahy a vývoj charatkerov, ktoré by zároveň posúvali film dopredu). Inak si užijete dobre natočenú popkornovú zábavu, kde budú mať cameá snáď všetci z univerza, a tí, ktorí nie, sa zrejme objavia v dvojke. ()

El.Negros

Film není vo Avengerech, (ti hrají jen vedlejší roli), ale vo fialovým „megahajzlovi“ (nějak mi to přijde vhodnější, než megaplantážník – Dušínův hlavní Nemesis) a jeho epicky náročným dnu. To si tak jeden vstane, má všechno docela fajn naplánovaný, jakože támhle pár schůzek s Thorem a jeho bráchou, tadyhle kafčo se Sběratelem v Nowhere a tak…No, ale perfektně nařádkovaný rozvrh v deníčku se mu snaží celou dobu zkazit banda otravných, zmalovaných a nevkusně oblečených transvestitů. Já se na ten jeho nabitej den šel mrknout a…..fandil mu od začátku, až dokonce. Nejen, aby úspěšně dokončil všechny obchodní mítingy, ale aby dal konečně pořádně nadržku všem těm votrapům okolo. Na konci bych měl v kalhotách (příjemný) hřejivý pocit, kdyby ho malinko nezkazil „přískok letmo“ jednookého nasraného naczika z ass gardu. Za mě jednoznačně nejlepší díl. ()

BFG2000

Na tomto filmu jde krásně vidět, jak někteří rádoby ČSFD kritici vaří z vody, při vymýšlení nesmyslných důvodů, proč filmu nedat 5* a to vše jen ve snaze, upoutat na svou nicotnou existenci rádoby kontroverzí či extravagancí pozornost. Zde není o čem. Blockbuster s obrovským B! Baví od začátku do konce a vzhledem k tomu, jaká je to slátanina všeho možného a hlavně nemožného, je až nečekaně chytrý :-) ()

J.e.r.e.c

Anthony a Joseph Russoové jsou pro Marvel požehnáním. Fakt by mě zajímalo, jestli by kdokoliv jiný zvládl celý ten do obludných rozměrů přebujelý komiksový vesmír ukočírovat tak, aby mu pod rukama neimplodoval nebo se naopak nerozpadl na desítky chaoticky roztroušených galaxií. Bráchové už u Civil War ukázali, že jej drží pevnou boží rukou, a Infinity War na to dává razítko. Razítko mega-obřích rozměrů, protože těch postav a dějových linií je tu víc, než předvolebních slibů hnutí ANO. Kromě počtu důležitých postav se dokázali rejžové skvěle popasovat i s občas problematickým marveláckým humorem. Všudypřítomné hlášky a vzájemné špičkování mně, na rozdíl třeba od posledního Thora, vůbec nevadily, ba naopak, činily film vtipným bez toho, aby nevhodně zlehčovaly jeho vyznění. Trochu nečekanou skutečností je, že hlavní roli si pro sebe poprvé v marvelácké historii uzurpuje záporák. Thanos nemá nijak zvlášť propracovaný charakter, ale i to „nijak zvlášť“ naprosto stačí, aby si navzdory docela dementní vizáži zjednal na place pořádný respekt. Pokud něco k vytýkání, tak snad jen občas přehnaná snaha o ždímání emocí, třeba prostřednictvím hned několikrát se opakujícího motivu (sebe)obětování. A taky nedomyšlenost Thanosovy motivace, která činí z jeho velkého plánu jen velice krátkozraké řešení galaktických problémů. Avengers 3 jsou blockbusterem ve své nejklasičtější podobě, tj.mega-filmem ušitým na míru pro co nejširší publikum. Je to produkt „spotřební kinematografie“, ale udělaný tak kvalitně, že si svůj hype a titánské tržby plně zaslouží. 80% ()

Scraffy

Nebudem skrývať pocity a preto musím povedať, že ma film sklamal. Neviem, či som už z toho vyrástol, ale jednoducho som od toho čakal odpal, že tam budú samé bitky, ale namiesto toho tam je veľa veľa kecania, čo mi osobne vôbec nevadí, ale premrhať s tým skoro 2 hodiny je moc. Všetko sa to pekne rozbehne až v poslednej polhodine. Hrdinovia na ktorých som sa tešil mi neprišli ani jedni dobrí a prvý krát sa mi stalo, že som najviac súcitil a fandil záporákovi - Thanosovi. Ten je tu konečne vyobrazený ako super záporák, ktorý sa nesnaží len zabiť určitého hrdinu, ale chce niečo viac - pomôcť vesmíru. Takže ako hovorím, som sklamaný, ale zasa som v podstate dostal, čo som čakal. Mrzí ma, že sa nedostalo moc priestoru pre starých Avengerov. Nie, že by noví boli zlý, ale jednoducho má to byť epické zakončenie a to by predsa chcelo hrdinov s ktorými to všetko začalo. Ako som spomínal - posledná polhodinka bola úplne super a zabíjanie postáv bolo epické. Len škoda, že Marvel hrá strašne na to, že nech nikto nerobí spoilery a pritom sám urobí gigantické. Myslím s tými postavami. Tu ich takmer všetky zabije a hneď nato oznámi pre každého jedného ďalšiu sólovku. Čiže nakoniec nám ostanú stály mŕtvi asi 2-3. Škoda no. Ale aj tak sa jedná o epický film, ktorý svetom ešte pohýbe a poláme nejaké tie rekordy. Držím palce, ale ja tomuto dám "len" priemer. Videl som to dva krát a na ten druhý krát sa mi to páčilo o trocha viac, pretože som už vedel, čo čakať. No hodnotenie sa u mňa nemení. Ešte tomu ale dám jednu šancu z odstupom času pri premietaní doma. ()

Jacccob

Epické vyvrcholení. Víc se k tomu ani psát nemusí. Konec překvapí snad všechny diváky, samozřejmě je doufám všem jasné, že většina postav se ještě objeví. Akce výborná, každá postava dostala svou část prostoru, i nějaké ty hlášky tam na nás čekají, ale nemůžu se zbavit pocitu, že jsem čekal trochu víc. Normálně by to bylo za 4, bratři Russoovi si ovšem ukousli obrovské sousto, které by každý druhý režisér nestrávil, a jim se to povedlo bravurně, za jejich nervy a odvahu proto přihazuji na plný počet. ()

Rimland

Tak si říkám, co vedlo hochy (a děvčata) z Marvelu k tomu, že se konečně odhodlali nechat nám pár postav zkápnout (SPOILER: o těch co se rozplynuly nemluvím, ty se nepochybně zas zjeví..). Narostly jim konečně koule? Vypršely dotyčným hercům smlouvy? Nebo to byl jen čirý pragmatismus, aby se na plátně neochomýtalo moc postav, či spíše aby ta hrozba byla natolik výrazná, jak se předesílalo? Což mě vede k úvaze, zda a kolik těch umrlčích se v budoucnu vzkřísí (minimálně u jedné tomu na 99 % věřím - ostatně vymyslet si nějakou hokuspokus ochcávku s kameny nekonečna po porážce Thanose - k níž nepochybně dojde - nebude myslím pro tvůrce problém). No a jinak gratulace k tomu, že navzdory třem prdelím postav to není kočkopes jako ty x-menovské crossovery (jakkoli nejednou působí zdejší kloubení vážných momentů s těmi humornými nepatřičně) a že Thanos není jen generický übersilný modrý ufoun bez pořádné motivace a charakteru/charismatu (jako mnoooho před ním). A to obsazení Dinklage nemělo chybu... Snad jen ten Thor začne konečně používat svoje schopnosti naplno, teď když má takú peknú sekerku s fajnovým topůrkom... P.S. Tom Holland už potřetí dokazuje, že byl zřejmě nejlepším castingovým tahem v MCU vedle Downeyho (s nímž mu to náramně sedne) a Hiddlestona. P.P.S. Komu se líbilo směřování třetího Thora, ten asi nebude nadšen... P.P.P.S. Příště miř na hlavu, Luku! ()

Ondr0n

SPOILERY Za fanouška Marvelu se nepovažuju, ale na Infinity War jsem se opravdu těšil! Doufal jsem, že tento film se konečně obejde bez pro Marvel typických neduhů jako je předvídatelnost děje, slabý záporák a strach zabíjet postavy. Z velké části se to splnilo, jen to poslední se povedlo tak polovičatě. Na konci filmu sice velká část hrdinů opravdu zemřela, ale kvůli způsobu jejich smrti je nadmíru jasné, že v Avengers 4 bude většina z nich zase oživena, takže to nemá ten kýžený efekt. Chtělo to více úmrtí v boji (jako třeba Loki, Vision, ...). Co se na filmu povedlo asi nejvíce byl záporák Thanos. Jeho scény s malou Gamorou a pak získávání Soul Stonu byly vcelku dojemné. Ale i tak cítím, že to mohlo být krapet lepší. Stačilo by při obětování Gamory trochu více zatlačit na emoce. Thanosova motivace také stála za to, ale opět si myslím, že to mohlo být o úroveň výš. Bylo by příjemné kdyby byly záporákovy pohnutky dovysvětleny (ale chápu, že na to nebyl čas) Co se týče akce, tak ta byla jak se na Marvel sluší a patří plná CGI a až na hromadnou bitvu proti Thanosově armádě ve Wakandě se nekoná nic převratného. Humor je zezačátku trochu nucený, ale není to nic nesnesitelného. Každopádně stejně jako u akce se nekoná žádná odchylka od klasického Marvel receptu (ale Stážci Galaxie a Spiderman jsou opět super). Co mě ale ve filmu otravovalo, byli členové Black Orderu, kteří vypadali jako z nějakého Blizzard cinematic traileru, a Tonyho nanoboti, kteří byli až příliš silní. Vždyť schopnost tvořit libovolné předměty z Tonyho vlastně dělá Green Lanterna. ()

GameboyNES

Tak tu máme půlku zakončení 10. let Mrdvelu a jako jóó, jsem spokojenej, slušně jsem se bavil, i když Skárletka ukazovala málo prdel. Pozor Azor!!! Žehlící prkno!!! Po dlouhé době film kde všichni hlavní hrdinové pochcípají a z toho mám náramnou radost :D 84% ()

Bezda22

Tak poprvý a konečně tady funguje všechno, jak bych si představoval. Nástupy jednotlivejch postav na scénu, ta chemie mezi nima. Všechno super. Akce nadupaná, příběh perfektní. Další díly v obrovským očekávání. Nechám si malou rezervu pro další hodnocení... 85% ()

Najt

Tak tohle je zase absolutní pecka, jednička, dvojka super, ale zde se konečně objevila ta brutalita, vážnost a drsnost, a tak přesně to má vypadat. Jinak @Malarkeymu : Avengers humor nesluší ;) ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina