Reklama

Reklama

Avengers: Endgame

 • USA Avengers: Infinity War - Part II (pracovní název) (více)
Trailer 3
Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy
USA, 2019, 182 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Hrají:

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder. (Falcon)

Zajímavosti (204)

 • Chris Evans (Kapitán America) prozradil, který moment jej z Avengers: Endgame dojímá: „Poprvé jsem Endgame viděl na premiéře. Normálně filmy, ve kterých hraju vidím s velkým předstihem a na premiérách vydržím málokdy (jsem z nich nervózní). Ale tohle byl poslední díl desetileté cesty, chtěl jsem závěrečný film zažít stejně, jako běžní diváci. Když Kapitán zvedl Mjölnir, náš sál naprosto explodoval. I když jsem věděl, že se ten moment blíží, stejně jsem byl dojatý. V následujících týdnech mi přátelé a členové rodiny posílali záběry toho, jak lidé v kinech po celém světě během toho momentu šílí. Když jsem viděl tu diváckou odezvu a uvědomil si, jaké mám štěstí, že můžu být pro všechny ty lidi součástí velkého zážitku, tak mě to naplnilo pýchou a vděčností, které se mi asi nepodaří nikdy pořádně vyjádřit. V takové chvíli nejsem herec, ale dokonce ani dospělý. Jsem zase malý kluk, naprosto pohlcený kouzelnou silou, kterou filmy vládnou. Sakryš, mám z toho na krajíčku.“ (Geralt z Rivie)
 • Představitelka Scarlet Witch (Elizabeth Olsen) pro Cinemablend prozradila, že má Avengers: Infinity War (2018) raději než navazující Endgame. Víc totiž první film prožila, zatímco ve druhém se jen z ničeho nic objevila a byla zmatená – připomeňme, že herci neměli k dispozici kompletní scénář. (CrypzzXD)
 • Celý film obsahuje 2 tisíce VFX záběrů. (fanda124)
 • Nový Asgard, který Thor (Chris Hemsworth) spolu s Valkyrií (Tessa Thompson) vybudují v Norsku, je stejné město, ve kterém byl po staletí ukryt Teserakt a kde jej objevil během druhé světové války Johan Schmidt alias Red Skull (Hugo Weaving). Město nese název Tønsberg. (TadeasK7)
 • Jen Underdahl, která pracovala ve filmu na vizuálních efektech, popsala, jak tvůrci Chrisovi Evansovi zmenšili krk a zúžili ramena. Nahráli scénu se starším dablérem, aby dali dohromady autentickou starou verzi hrdiny. Underdahl doslova označila Kapitána Ameriku za „106 let starého supervojáka“. Server Cinemablend spočítal, že Steve Rogers strávil s Peggy Carter (Hayley Atwell) 67 let. (Geralt z Rivie)
 • Robert Downey Jr. (Iron Man) a Chris Evans (Captain America) řekli ke svému odchodu z MCU: „Museli jsme vystoupit. Rozhodli jsme pro to a věděli jsme, že součástí naší práce bylo vystoupit z toho autobusu a nechat ho pokračovat k dalším zastávkám bez nás. Když vystoupíte, tak najednou úplně vystřízlivíte, takže jsem rád, že já a Chris už čekáme venku, abychom mohli přivítat další, kteří se rozhodnou odevzdat svůj dres.“ (tyzmrde)
 • Ve scéně souboje Captaina Americy (Chris Evans) s Captainem America (Chris Evans) během výletu časem museli tvůrci Captainovi z minulosti digitálně přikreslit kápi, aby diváci bojovníky dokázali rozlišit. (tyzmrde)
 • Název filmu se objeví až v 15. minutě. (Duoscop)
 • Písnička, která hraje na začátku filmu, je „Dear Mr.Fantasy“ od Traffic. Ve 48. minutě hraje „Supersonic Rocket Ship“ od The Kinks. V 57. minutě hraje „Doom And Gloom“ od The Rolling Stones. V 92. minutě hraje „Come And Get Your Love“ od Redbone. V 99. minutě hraje „Hey Lawdy Mama“ od Steppenwolf. (Duoscop)
 • Dan Slott, jeden z předních autorů komiksů o Spider-Manovi, zkritizoval scénu z tohoto filmu, kdy Spider-Man (Tom Holland) aktivuje vražedný mód svého pavoučího obleku a pobije skupinu Thanosových outriderů. Dan Slott to prozradil na svémTwitteru, ale dočkal se pouze velké kritiky ze strany komiksových nadšenců, kteří mu hned připomněli, jak v jeho komiksech chtěl Spider-Man zabít Venoma. Dan Slott se hájil tím, že to bylo v tomto případě nezbytné a byla to Peterova zodpovědnost, protože Venoma přivedl na Zem. Dan Slott napsal celou řadu pavoučích sérií v rámci Worldwide, Big Time, Marvel Legacy (vše série ASM), Omnibus či Superior Spider-Man a zařadil se mezi autory, kteří nejvíce ovlivnili Spider-Mana a jeho charakter. (3T)
 • Když všichni hrdinové vstoupí na bojiště, jedná se o oblíbenou scénu Kevina Feige. (tyzmrde)
 • Chris Hemsworth si nejvíc oblíbil okamžik, v němž si jako Thor prohazuje zbraň s Captainem (Chris Evans). Supervoják totiž omylem přivolal Stormbreaker, zatímco Bůh hromu musel vzít zavděk svým původním kladivem Mjølnirem. (tyzmrde)
 • Chris Evans (Captain America) odhalil, že jeho nejoblíbenějšími scénami byly cesty do minulosti. (tyzmrde)
 • První díl série Avengers, ve které se objevil Ant-Man (Paul Rudd). (tyzmrde)
 • Chris Hemsworth se vtipně vyjádřil k roli tlustého Thora: „Šlo o silikonový oblek (oblek vážil 40 kilo), který se zapínal na zádech a každou chvíli někdo přišel a hladil mě po pupku. Teď už vím, jak se moje žena cítila, když byla těhotná.“ (Geralt z Rivie)

Související novinky

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou…

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu…

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

21.06.2022

Kevin Feige potažmo další lidé z Marvelu rozhodně nelhali, když neustále tvrdili, že snímek Avengers: Endgame znamená konec celé jedné kapitoly vyprávění o superhrdinech. První tři fáze zde zkrátka…

Nová řada Daredevila potvrzena

Nová řada Daredevila potvrzena

20.05.2022

Na Disney+ oficiálně dorazí nová řada seriálu Daredevil. Informoval o tom server Variety, který tvrdí, že scenáristé Matt Corman a Chris Ord (Covert Affairs) byli zaúkolování napsat scénář a budou…

Reklama

Reklama