Avengers: Infinity War - Part II

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2019, 182 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch, Chadwick Boseman, Brie Larson, Tom Holland, Karen Gillan, Zoe Saldana, Evangeline Lilly, Tessa Thompson, Rene Russo, Elizabeth Olsen, Anthony Mackie, Sebastian Stan, Tom Hiddleston, Danai Gurira, Benedict Wong, Pom Klementieff, Dave Bautista, Letitia Wright, John Slattery, Tilda Swinton, Jon Favreau, Hayley Atwell, Natalie Portman, Taika Waititi, Angela Bassett, Marisa Tomei, Michael Douglas, Michelle Pfeiffer, William Hurt, Cobie Smulders, Sean Gunn, Winston Duke, Linda Cardellini, Maximiliano Hernández, Frank Grillo, Hirojuki Sanada, Tom Vaughan-Lawlor, James D'Arcy, Jacob Batalon, Vin Diesel, Bradley Cooper, Gwyneth Paltrow, Robert Redford, Josh Brolin, Chris Pratt, Samuel L. Jackson, Lexi Rabe, Ross Marquand, Joe Russo, Emma Fuhrmann, Michael James Shaw, Terry Notary, Kerry Condon, Cade Woodward, Stan Lee, Yvette Nicole Brown, Callan Mulvey, Ken Jeong, Ty Simpkins, Jackson A. Dunn, Jimmy Ray Pickens, Carrie Coon, Faith Logan, Maria Z. Wilson, Joy McAvoy, Sam Hargrave, Robert Tinsley, Kiersten Dolbec, Eric Word

Kevin Feige

Scénografie:

Charles Wood

Kostýmy:

Judianna Makovsky

Vynechala jsem posledních patnáct Marvelovek, abych do kina zašla na uzavření ságy, u které jsem netušila, jak vlastně začala. Čekala jsem mnohé, ne však to, že se u velkolepého finále budu v kině tři hodiny nudit víc než u artového filmu z východní Evropy. Je to asi můj problém, ale spojení humoru a lehkovážnosti na jedné straně a postapokalyptických scenérií, které ve vás mají navodit dojem, že lidstvo bojuje o přežití, na straně druhé na mě nefunguje. Marvel se pokouší o barevný, odlehčený akčňák, který se bude líbit středoškolákům, i o vážnou, charakterovou ságu ve stylu Nolana a nakonec jim nevychází ani jedno.(21.9.2019)

// "...part of the journey is the end." Dojemný, velkolepý, s velkým počtem "wow" momentů. A přesto si nemůžu pomoct a nekroutit hlavou nad tím, co s těmi postavami v průběhu filmu bratří Russoové občas provádí. Nejspíš je to daň těchhle ansámblů, cena za to, co vždycky dorazí na konci. Jak moc je to worth it, a jak moc vám bude za některé hrdiny občas trapně, na to si už musí přijít každý sám. 8/10(24.4.2019)

Team Thor, bitches!! Tak už konečně můžu umřít. Definitivně, nevyhnutelně. Deset komiksovejch let se uzavřelo tak, jak jsem se snad ani neodvážil doufat, osobně načtený omnibusy a nakoukaný marvelovky se v těžkým zadostiučinění zúročily v jednom jediným tříhodinovým fláku... Trošku bych sice brzdil ty výkřiky, který Endgame stavěj bok po boku kinematografickým legendám jako jsou Indiana Jones, Matrix nebo Pán prstenů (Oscara za nej film to fakt nedá, sorry), ale to nadšení úplně chápu. Fandové jsou v sedmým nebi, a i sváteční diváci tomu prostě neupřou tu neoddiskutovatelnou, neskutečnou šíři záběru, jaká tady dosud nebyla. Každá cesta má svůj konec. Byl jsem u toho.(25.4.2019)

V rámci férovosti jsem dal filmu měsíc, abych ho v klidu přežvýkal, natrávil, strávil a opět vypustil ven v podobě sofistikovaného komentáře. Tedy - vím z toho už úplné hovno. Pocity nemám ani pozitivní, ani negativní, vzpomínám si jen, že tam uhynul kdosi, kdo mi dosti sral, což je vždycky plusko. Záporně bych, pokud si správně vybavuji, hodnotil především délku celé té slátaniny. Ta délka byla dlouhá. Dlouuuuuhá! Dlouuuuuuuuháááááá délka. Dlouhááááááááááááááá! Jo, a zase tam pobíhaly celé tlupy afrických humanistů, vybavených hromovými holemi, oštěpy a tituly z fyziky či nukleární radiochemie. Prostě sci-fi, jak má být.(20.3.2020)

Obsahuje spoilery: V marveláckém filmovém vesmíru film číslo 23: "Dušuješ se, že mi ji nerozflákáš?" - "Jo, jo ... Snaha bude." - "To bylo teda slabý dušování!" Nový začátek filmové franšízy? Příběh začíná nedlouho po prohrané válce s Thanosem, který lusknutím v Rukavici nekonečna vyhladil polovinu života ve vesmíru. Zbylí superhrdinové sbírají poslední síly na další boj s Thanosem. Toho Thor v prvních deseti minutách zabije. Pak se oplakávají mrtví Avengers. Hrdinové zažívají ztrátu, odcizení se druhým, samotu a bolest. Hodina filmu je pryč a v příběhu se řeší cestování časem, které se povede. "A Čelisti! Vlastně ne, to je cestování trávicím traktem." Díky tomu mohou znovu bojovat s Thanosem než vyhladí polovinu života ve vesmíru. Tentokrát Thanose porazí Iron Man, přičemž zemře. Zase oplakávaní a závěrečné titulky. Tříhodinová délka byla k nevydržení! Podruhé už bych to v kuse nedal. Spousta keců, pláče a jedna velká bitva, která je technicky opravdu povedená. Tlustý Thor zde nejvíc funny. Emocionálně nejvíc smrt Black Widow. - 60%.(18.2.2020)

• - V části, kde žezlo s agenty Hydry je ve výtahu, muž volá z telefonu Samsung Galaxy S7, který byl vydán až v roce 2016, tedy o 4 roky po incidentu v New Yorku. (D3NJI)

• - Chris Pratt zveřejnil video z natáčení i přes zákaz studia. (tyzmrde)

• - Spoiler: Možnost, že se dopředu prozradí Tonyho (Robert Downey Jr.) smrt, byla veliká. Skutečnou pravdu znalo jen minimum herců, včetně Gwyneth Paltrow, která se musela předem připravit na to, aby ve scéně dokázala působit patřičně zdrceně. (tyzmrde)