Avengers: Infinity War - Part II

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2019, 182 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Trent Opaloch

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Benedict Cumberbatch, Chadwick Boseman, Brie Larson, Tom Holland, Karen Gillan, Zoe Saldana, Evangeline Lilly, Tessa Thompson, Rene Russo, Elizabeth Olsen, Anthony Mackie, Sebastian Stan, Tom Hiddleston, Danai Gurira, Benedict Wong, Pom Klementieff, Dave Bautista, Letitia Wright, John Slattery, Tilda Swinton, Jon Favreau, Hayley Atwell, Natalie Portman, Taika Waititi, Angela Bassett, Marisa Tomei, Michael Douglas, Michelle Pfeiffer, William Hurt, Cobie Smulders, Sean Gunn, Winston Duke, Linda Cardellini, Maximiliano Hernández, Frank Grillo, Hirojuki Sanada, Tom Vaughan-Lawlor, James D'Arcy, Jacob Batalon, Vin Diesel, Bradley Cooper, Gwyneth Paltrow, Robert Redford, Josh Brolin, Chris Pratt, Samuel L. Jackson, Lexi Rabe, Ross Marquand, Joe Russo, Emma Fuhrmann, Michael James Shaw, Terry Notary, Kerry Condon, Cade Woodward, Stan Lee, Yvette Nicole Brown, Callan Mulvey, Ken Jeong, Ty Simpkins, Jackson A. Dunn, Jimmy Ray Pickens, Carrie Coon, Faith Logan, Maria Z. Wilson, Joy McAvoy, Sam Hargrave, Robert Tinsley, Kiersten Dolbec, Eric Word, Ava Russo

Završení nejen ságy Avengers, ale i vyvrcholení celého epického světa Marvelovských superhrdinů budete mít asi tak rádi, jako máte rádi filmy o superhrdinech. Není velké překvapení, že filmu prakticky není, co vytknout, jen velmi těžko někdo může tvrdit, že si přál víc. To, co od filmu očekáváte, velmi pravděpodobně dostanete, ať už čekáte cokoli. Za sebe mohu ve vší subjektivitě říct, a vím, že to není úplně fér, že nehledě na to, kolik hereckých hvězd a speciálních efektů do Avengers Marvel nacpe, pro mě to nikdy nebude takový komiksový zážitek jako Temný rytíř... 8/10(27.4.2019)

Za každou cenu (zábavně)! Za mě to nebylo ono. Chyběla mi tam osudovost a pocit, že to prožívám s nimi, a to se mi ani po všech filmech viděných nejméně 2x prostě nedostavilo. V podstatě jsem dostal protažený konec IW s komediální skoro až dvouhodinovou komediální vložkou, o kterou jsem nestál a dost nelogických kliček, které většina diváků ignoruje a nad filmem nestráví ani minutu se snahou zhodnotit jeho příběhovou funkčnost. Baví nás to a je to super, ale kdo vnímá všechno to okolo? Něco pro hardcore fanoušky něco pro obyčejné tv spotřebitele... Pro každého máme něco a přitom mi to v závěru filmu dalo hrozně málo. Chvíli poslechu diváků v kině po konci a došlo mi, že tady není žádné vnímání/chápání záměrem, ale čirá zábava. Chci víc. (bez spoilerů radši nepokračuji) Co mě však na tomhle filmu baví, není ani tak jeho technická dokonalost, ani adorování všemi okolo, ale ten samotný moment velkoleposti, který se teď promítne do výdělků, životů a dalšího fungování MCU. A na to jsem zvědavý. Snad to pro mě bude zajímavé... PS: podruhé potvrzení prvních dojmů, cestování v čase je nesmyslné, první polovina filmu by bez vztahu k postavám byla naprosto zbytečná, dvojce zásadních odchodů stále skvělá.(25.4.2019)

DODATEK: po shlédnutí druhé vlny v Imaxu, přečtení několika recenzí a dlouhodobém hloubání zvyšuju hodnocení... PŮVODNÍ KOMENTÁŘ: Přemýšlím, jestli se mi chce vůbec něco psát. Já totiž pořád nevím, co si myslet. První pocit byl zklamání. Scény po sobě šly jedna za druhou a já si pořád říkala: fajn dobře a co dál? A tak to šlo tak dlouho, až film skončil. A ted mám pocit, jako kdyby se mi tenhle film zdál a já na něj měla teprve jít... zmítám se mezi hodnocením 3 - 4, jenomže se klaním k horšímu za Thora. Jak už napsal J*A*S*M... to nebylo vtipný. To bylo trapný. Celý fim jsem čekala, až se konečně zase stane tím nejvíc sexy borcem ever a nespravily to ani ty copánky na konci... Thanos... no thanos je dlouhodobě můj strašně oblíbený záporák. Tady se nějak přirozeně postavil do role svině, takže jsem si fakt přála, aby zařval. Co se týče postav, ono to celkově bylo zvláštní. Scarlett mě celou sérii srala, aby v tomto díle působila ze všech tak nějak nejvíc dospěle, navíc jsem ocenila její hluboký neinfantilný hlas. Cpt. Ameriku nemusím, tady mi byl sympatický. Cpt. Marvel byla bizár na entou, udělala si nějakou trapnost na začátku a pak přiletěla na konci, opět rozmlátila lod a to bylo prakticky vše. Nejzbytečnější postava v dějinách Marvelu. Jo a vůbec... ta Thanosova síla trochu overkill ne? Nepamatuju se, že by kdy byl takhle silnej a to se ted na něj vrhlo ještě víc vytuněných hrdinů. Možná byl prostě problém v očekávání. Po všech těch ovacích jsem čekala audiovizuální orgie (což v zásadě bylo), jenže příběh je chatrný, logika v prdeli, humor funguje nefunguje, najdou se hluchá místa (nemyslím neakční, myslím hluchá), jako např. rodinné scénky, kdy si každý druhý avenger pořídil fakana, aby tam s ním vyprávěl ty nejnudnější a nejotravnější věty na vyplnění času (starkovu dceru bych nechala rozpustit jako první). Vytřihnout a nahradit něčím zajímavějším. Stroj času nekomentuju, postapokalyptický svět totálně přehnaný...jako pardon ale pět let po tkaové krizi prostě lidstvo pojede dál, zvlášt když nedošlo k žádnému poškození průmyslu a přírody. A kde je vůbec Loki? On fakt zemřel? Nasrat! Místo genderově vyváženého mixu a feministické přehlídky v závěru radši návrat oblíbených hrdinů. Ach jo(3.5.2019)

• balone

Jednimm slovem spatne, nekolik let nas masiruji na neco, co na konci vypada jako vsechny ty predesle filmy sestrihane do jednoho. Pripomina mi to Anthem (hra, ktera mela neuveritelny potencial a uplne vyhorela). Rikal jsem si, ze Captain Marvel je kravina, ale tak potrebuji nejaky film, ktery jen predstavi dalsiho hrdinu, ale End Game mi prislo, jako neco na koleni sepsane, tak aby nezemrelo tech hrdinu moc a mohli dal tocit a zdimat. Obrovske zklamani, hodne premyslim, jestli to nezmenim na jednu hvezdu. Jak rekl Deadpool "This is just lazy writing!"(28.4.2019)

Jako poslouchat "best of" oblíbený kapely. Není v tom tolik originality, odvahy a srdíčka jako u sólo desek, ale hraje to jednu pecku za druhou, čemuž se hrozně těžko odolává. Plnokrevný fan servis, který ale umí být i intimní a nebojí se na chvíli zastavit. Jen ta lobotomizace Thora po waititiovsku mi prostě furt přijde příšerná. Byť se jí tu snaží maskovat jako PTSD. P.S.: Napodruhé to podobně jako IW hodně slábne. Wow momenty nahrazuje vnímání líného scénáře a nefunkčnost řady linií. 7/10 a potřetí ani náhodou.(25.4.2019)

• - Jedná se o první Avengers, které přímo navazují na předchozí film. (GejmronCZ)

• - Jen Underdahl, která pracovala ve filmu na vizuálních efektech, popsala, jak tvůrci Chrisovi Evansovi zmenšili krk a zúžili ramena. Nahráli scénu se starším dablérem, aby dali dohromady autentickou starou verzi hrdiny. Underdahl doslova označila Kapitána Ameriku za „106 let starého supervojáka“. Server Cinemablend spočítal, že Steve Rogers strávil s Peggy Carter (Hayley Atwell) 67 let. [Zdroj: Filmozrouti.cz] (Geralt z Rivie)

• - V záverečnej scéne filmu, v ktorej Kapitán Amerika alias Steve Rogers (Chris Evans) a Peggy Carterová (Hayley Atwell) tancujú v ich dome, sa Peggy usmieva. Jej pocity a emócie boli skutočné, Hayley Atwell, ktorá stvárnila agentku Peggy Carterovú, sa v interview pre The Hollywood Reporter nechala počuť, že bola veľmi šťastná, že jej postava sa dočkala tohto okamihu a dej filmu sa uzavrel happyendom. K tomuto záveru boli naklonení aj režiséri Joe and Anthony Russo, ktorí mali pocit, že takýto koniec si obe postavy zaslúžia, navyše budú s ním spokojní aj fanúšikovia oboch postáv. (AxelWers)