Okupovaná kolonie

• USA Colony
USA, (2016–2018), 25 h 16 min (Minutáž: 40–50 min)

Josh Holloway, Sarah Wayne Callies, Tory Kittles, Amanda Righetti, Paul Guilfoyle, Peter Jacobson, Mary-Bonner Baker, Kathryn Morris, Kim Rhodes (více)

Série(3) / Epizody(36)

Příběh dramatu Colony se odehrává v nedaleké budoucnosti v Los Angeles. Město se nyní nachází ve státě, který silou okupují vetřelci. Někteří lidé si zvolili, že budou spolupracovat s místními autoritami a budou těžit z nově nastoleného pořádku co nejvíce. Jiní se rozhodli přidat se k rebelům a tím pádem i pociťovat následky. (Zdroj: http://www.serialzone.cz/) (oficiální text distributora)

Likan7

Je nový sci-fi seriál. Zjistíte si víc a jste příjemně překvapeni, kolik seriálových hvězd se tvůrcům podařilo sehnat. K tomu příběh odehrávající se během mimozemské invaze? Šup sem s tím! Nejdřív klady (a těch není moc). Holloway je už od Lost za velkýho sympaťáka a s přehledem dokáže utáhnout i tuhle nudnou prohru. Amanda Righetti je od Mentalisty ještě krásnější a Vás zajímá seriál pokaždé, když projde kolem a Vy vidíte její nohy. Sarah Callies tu naopak naštěstí není tak na zabití a pokud jo, tak tu zase tak moc není. A tímhle prostě seznam kladů Colony končí. Je to sci-fi bez sci-fi. Za celou dobu seriálu vidíme jednoho (!) mimozemšťana (v předposledním nebo posledním díle). Celé je to neskutečně utahané, těšíte se na sci-fi a občas máte pocit, že koukáte na Rodinná pouta. První série je vyloženě zlo, dvojka se trochu (ale ne moc) zvedne a i když trojka začne v nejlepší možné formě, honem rychle se zase vrátíme k tomu nudnému zlu, kterým nás seriál v první sezóně tak krmil. Naprosto chápu, že byl seriál ukončen bez většího závěru. Závěr nemá prakticky žádný. Všechno je otevřené, ale už se nikdy nic nedozvíme. Nutno dodat, že mě to mrzet nebude, sám se divím, že se mé průměrné hodnocení těch tří sérií vyhouplo na tři. Pocitově to je totiž naprosto čistá dvojka.Takže Wille, Kate a Alane, obvykle postavám seriálů děkuji za čas strávený s nimi, jenže tady to udělat fakt nejde. ()

Mufuck

Colony má zajímavý námět v podobě života v okupovaném Los Angeles, které je pod stálým dozorem ufounů odněkud z vesmíru. Ufounům, namísto pustošení a přímého vyhlazování úplně celé civilizace naráz, bohatě postačilo při příletu na Zemi obklopit ( zřejmě nejen ) město andělů desítky metrů vysokou zdí, rozdělit ho na bloky a pak do čela vlády a policie dosadit kolaboranty. Půlka města tím pádem stále bydlí v luxusních domech se zahradou, nosí kvádra s kravatou a jezdí nablejskanejma kárama. Ale tím se trochu hůře navozuje pocit nějaké okupace z vesmíru. Na druhou stranu, lidem spolupracujícím s novým řádem se přece musí dát nějaká motivace, a proč ne tedy v podobě hezkého a rádoby bezpečného života v krásném domě se zahradou. Mimozemšťané jsou ale bohužel zatím v nedohlednu, a jen se o nich mluví a mluví, a tak si první sezóna prozatím musela vystačit s několika jinými dějovými linkami. Tou hlavní je odboj lidí proti útlaku ze strany "vetřelců" . A ironií osudu se stane, že hlavní mužská postava, zvláštní agent Will Bowman, zjistí, že v odboji je i jeho žena Kate. A tak chtě nechtě bojuje proti "jejímu" odboji bok po boku s dalšími lidskými kolaboranty, kteří slouží v ozbrojených složkách pod vlajkou nové ufokolonie. Ale ne všichni tito policisté kolaborují, jen aby si ochránili vlastní zadek, měli větší příděl potravin a nebo snad v zájmu ideologií. Pár jich má i jiný důvod, jako v případě "ztraceného" Sawyera, který má touhu vrátit syna zpátky ke své rodině, tam, kam patří. Seriál ale zatím moc nesnese označení post-apokalyptický. Jediná zatím pořádně viditelná apokalypsa, kromě několika očouzenejch mrakodrapů v pozadí, je za celou tu dobu možná ta, že Sawyerovi zlobivý kluk od vedle přejel na kole pelargonie před barákem a poničil mu tím jinak perfektně střihnutý trávník. Ano, pár ulic nevypadá úplně vábně, ale ruku na srdce, nynější LA nabízí místy tento pohled už nyní, ufoun neufoun. Jiné je to ovšem za Zdí obklopující Kolonii, tam to vypadá, že jsou široko daleko všude neobydlené a zničené ruiny. Jinak právě samotná myšlenka kolonie a bloků je výborná. To samé i umístění továrny nebo rozdělení obyvatelstva do zón podle toho, jestli pracují nebo nepracují pro nový režim. Některé pasáže dokáží velmi dobře navodit atmosféru útlaku a bezmoci proti vládnoucí třídě kolaborantů, která má stále skoro všechny myslitelné výhody jako za starých časů, a okupace ji vlastně moc nepoznamenala. Ale ve strachu z těch nahoře musí žít stejně asi každý, i kolaboranta může prásknout přece ještě větší kolaborantí řiťolezec. Takže celkově shrnuto, minimálně jako pokoukání na zabití času při chmurném večeru Colony vystačí úplně v pohodě. Prostě dobrý a napínavý sci-fi seriál s prvky kriminálky, a pro fanoušky žánru povinnost ke shlédnutí. A ještě k tomu tu hraje Apollo Creed. Uvidíme co přinese druhá série ... Druhá série velmi dobrá, sice opět bez více viditelné účasti ufounů, ale i tak má gradující napětí. Úroveň seriálu neklesla, naopak. ()

Simo16

Pilot: Som zvedavý, čo to bude ďalej, pretože po prvej časti to má dobrý potenciál k zápletke a neskor k samotnému vyvrcholeniu. ()

ferouser

Lepší a lepší!! První sérii sem začínal na třech hvězdách, v polovině druhé sem zvyšoval na čtyři a v půlce třetí přihazuju i tu poslední. Jak to nevypadlo, seriál se neuvěřitelně rozjel. Jen tak dál! ()

Aywes

Příliš tlačené a směrované na teen publikum. Mohlo z toho být zajímavý scifko. Takhle je to jen průměr, který mě velmi záhy omrzel. Colony nezaujalo natolik, abych u něj dokázal zůstat. ()

Jirkason

Po dvou epizodách hodnotím velmi kladně. Druhý díl o poznání lepší jak pilot. Pokuď seriál bude dál vstoupat na kvalitě, tak jedině dobře. Story a zápletka se mi moc líbí, i když to může někomu připadat jako klišé. Ale mohu očekávat, že vyvrcholení bude velmi dobré, až výjde vše najevo, rozjeto na to má. Také jsem dost zvědavý na ty emzáky. ()

VideoTuti

Musím konstatovat, že druhá série začíná naprosto skvěle a pokud bude takto pokračovat bude o třídu kvalitnější než série prvá. ()

hesonic

Dívat se na seriál je jako prožívat nástup II. Světové resp. jakékoliv jiné velké války. Velice věrně popsaná lidská povaha, touha po moci, intriky, zrady, nedostatek inteligence a rozhledu u většiny lidí. Co se dělo za války, je zde přeneseno do aktuální doby. To co je vidět v seriálu, se teď děje v Číně ve vybraných oblastech na severu. Až Evropská Unie dovrší svůj rozklad, dojdou si Číňané se zbraní v ruce pro Evropany a evropské obyvatelstvo zažije to, co je v seriálu zobrazeno. Stejně tak, jako právě teď postupné vymírání původního obyvatelstva Kambodže - potichu, pod taktovkou mocné Číny, za peníze pro malou politickou elitu (vlastizrádců). (Kdo tam byl a zažil, tak pochopí, kdo tam nebyl, těžko mu vysvětlovat). Jak už pravil Terminátor II "máte to v sobě, samy sebe ničit". ()

pvlkohout

Seriál mi trochu připomněl kultovní "V" (2009) řízlý dokumentem o nacismu... Koncentráky, policejní stát, kolaboranti a hlavně emzáci co se prohlásili za bohy a mají vlastní církev a kostely. A hlavně nic není černobílé. Nakonec se i dozvíme proč se rozhodli okupovat zemi a ten důvod je i v celku logický (v jiných scifičkách jsou důvody okupace často vskutku d*mentní) První série je trochu slabší (pořád ale super) a od druhé série se to rozjede víc... Hlavní škoda je, že to skončilo otevřeně a další série se už nikdy nenatočí... ()

Avezac

Nový seriál který ne komukoliv bude vyhovovat. Spadnete přímo do děje postapokalyptického Los Angeles, které je pod nadvládou mimozemské civilizace a proti které se vytváří odboj. Mě seriál zaujal, můžete si vybrat stranu které budete přát aby uspěla. Musím si počkat na víc dílů, ale po 3 dílech bych Colony doporučil všem fanouškům post-apokalyptického světa. Zatím zde však chybělo větší představení celého světa.. Proč? Jak? K čemu? Tyto otázky si kladu stále a doufám že v budoucnu zjistím odpověďi. ()

Googooplexer

Nuda mi pri tom doslova odkapáva z nosa. Džoš by ju mohol na zemi utierať tou metlou, čo má na hlave, pretože to je asi jediná zábava v celom tomto projekte. Pôsobí to ako pondelková inscenácia, všetko je v tej okupovanej kolónii čisťunké, ešte aj smetné koše. Napätie vnímam len vo chvíľach, keď rozmýšľam, proti čomu vlastne odboj "bojuje" a s čím obyvatelia nie sú spokojní. Však je to skoro ako teraz, ľudia majú čo žrať, vidieť, že ani oblečenie, šampóny, gely a stajlisti im nechýbajú. Sem tam niekomu chýba inzulín, ale povedzme si: ak v súčasnosti nemáte v USA peniaze alebo kvalitné (drahé) poistenie, tak môžete tiež už len založiť odboj, lebo nič iné vám nepomôže. Niektoré časti sú úplne dejovo prázdne, točí sa potom 40 minút všetko okolo nejakého 15 sekundového dialógu alebo akcie, o ktorých si na konci časti uvedomíte, že to bolo pravdebodobne dnešné jadro príbehu. Vraj je ohlásená druhá sezóna, v preklade to znamená asi toto: nečakajte nejakú konklúziu v sezóne jedna, pozerajte dvojku ak ste blbci a ak dožijete. ()

005

První 4 díly jsou pro mě příjemným překvapením. Děj ubíhá slušným tempem a postavy jsou slušně rozehrány. Zatím 80%. 1 série se povedla a pokračování nás jistě nemine. ()

kiva

Po první řadě. Co je lepší - snažit se o záchranu rodiny teď, aby aspoň nějakým způsobem přežila, nebo se snažit věci změnit a myslet spíš na budoucnost i za cenu, že riskuju /nevalnou/ současnost.Těžké dilema. V obou případech můžeme jen zřídkakdy něco získat a velice často mnoho ztratit, prohrát právě to, co se snažíme zachránit. Okupace, kolaborace, odboj, zinscenované procesy, "pracovní" tábory, tajnosti v rodinách, neprůchodné hranice, atentáty a následné represe... No, tohle všechno máme i v našich dějinách a nepotřebujeme k tomu ani mimozemské entity, v tomto směru si lidská rasa vždy vystačila sama. ()

xray0045

Zajimavy i kdyz rozhodne ne originalni namet s obsazenim sveta mimozemstany a jejich nadvladou nad lidmi, kteri se stavaji otroky s urcitou mirou volnosti. Neustaly dohled a moznost transportu pri neuposlechnuti pravidel, evokuji totalitni rezim nebo dobu protektoriatu. Pribeh je vyostren hlavnimi hrdiny kteri stoji na rozdilnych stranach a pritom jsou milujici rodina. Bohuzel aby bylo mozno udelat serial vetsim mnozstvim dilu, je potreba vyplnovat vatou a te je docela dost. Chvili je to scifi chvili vztahovka. Akce moc neni, otazek naopak docela dost a tvurci se jejich resenim ani moc nezabyvaji. Obcas utrpi logika. Nicmene jako celek to docela drzi pohromade. V dobe 3.serie kdy to dostane obrat a zajimavy raz s velkym potencialem se ale dozvime ze serial nebude pokracovat. Tudiz pokud mate radi uzavrene veci tak tady narazite, jedna se o dalsi serial ktery je vlastne ztratou casu. ()

JamesXY

Zajímavý námět, velký potenciál, který ale zdaleka nebyl využit. Děj se málo posouvá dopředu, na otázky se málo odpovídá a hrozně moc se plká. Nakonec proto byl asi seriál zrušen a skončil obřím cliffhangerem a spoustou nezodpovězených otázek. Přitom stačilo trochu přidat na tempu... ()

Shraddha

Je hrozně moc vidět, jak Američani absolutně nemají zkoušenost s jakoukoliv totalitou. Jejich představa o "policejním státu" vypadá dobře možná vizuálně, ale stačí pár hlubších pohledů, pár logických nesmyslů a začíná se to hroutit. Nicméně stále to je lepší, než většina seriálů či filmů podobného typu. ()