Labyrint

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní
Česko, (2015–2018), 20 h 24 min (Minutáž: 57–60 min)

Režie:

Jiří Strach

Scénář:

Petr Hudský

Kamera:

Martin Šec

Série(3) / Epizody(21)

Nález těla krajského politika Karase, kterého vrah zabil v duchu středověkých mučících praktik a tělo pečlivě naaranžoval v podivné scéně, rozpoutá policejní honbu za sadistickým pachatelem. Ten staví vyšetřovacímu týmu do cesty složitou sérii vražd, které svojí krutou obřadností otřásají místním regionem i samotnými kriminalisty.
Kořeny složitého případu sahají až k vraždě mladé dívky ze Slovenska, která zemřela podobně záhadným způsobem jako Karas. Případu se tak ujímá tým s dvojicí zdánlivě nesourodých vyšetřovatelů. Jsou jimi kriminalista Michal Remeš (Jiří Langmajer), negativně ovlivněný ne příliš stabilním soukromým životem, a Tamara Berkyová (Zuzana Kanócz), policistka z Bratislavy trpící absencí schopnosti komunikovat se svým okolím bez předpojatosti a předsudků.
Na konci sérií vražd, loupeží a naaranžovaných nehod najdou policisté cestu na konec „labyrintu" a uvěří naději na dopadení pachatele. Důležitou pomocí je jim paradoxně také obraz Hieronyma Bosche Poslední soud, kterým se pachatel v provedení svých krutých činů nechává zjevně inspirovat. (Česká televize)

jarmil8

Zpočátku se dalo lecco opomíjet, ale vzhledem k posledním dílům už to nejde. Nevhodný výběr hudby (při Carmině Buraně během mizerně natočeného zásahu mi bylo už skutečně trapně; snad 3x opakovaný soudobý hit, který se do scén absolutně nehodil), nepřirozené dialogy (ani skvělí herci je nedokázali podat přirozeně - takhle prostě normální lidi nemluví) a ta klopotná snaha naroubovat příběh na Boschův obraz. Poslední díl je trapnost sama. Dřív jsem měl pocit, že Jiří Strach je alespoň dobrý řemeslník, ale on nezvládá ani to - např. Lagmajer hledá dceru v klubech (2x podobný záběr, jak kouká na taneční parket - tedy 1x je asi málo a 2x totéž už stačí, abychom pochopili hrdinovo trápení), z nějakých utajených důvodů neustále sledujeme scény jak někdo někam jde nebo jede, aniž by se během scény stalo něco zásadního apod. Naštěstí už opustil tzv. "americkou noc". Raději nic než tohle. ()

NeverEver

Jsem rada, ze mel konecne nekdo v CT potazmo v CR koule vytvorit serial, ktery byl poradna jizda! Napeti, pichlave dialogy plne ironie a nadsazky, vytecne herecke obsazeni, zajimavy dej a spoustu, spoustu mrtvol, co vic si muze divak milujici tak trochu hororove detektivky prat. Myslenky zlocince jsou pak docela slaby odvarek;-) Tleskam, smekam a zvedam palce na horu;-) Uz dlouho jsme se tak moc netesila na pondeli, jako poslednich 7 tydnu. Prosim neprestavejte ve snazeni a tocte takhle dal.....:-) 4****!!!! PS prosim priste nechte toho Majera prezit... je to uz podruhe, co nam umrel behem serialu... takze priste by to uz nebylo prekvapeni:-( ()

Mafii

Jsem docela ráda, že Strach přišel s něčím novým - alespoň na české televizní scéně. Je to takové seriálové Inferno po česku. Dobře herecky obsazeno, pěkně natočeno, ale když řeknu "nepřehledné a překombinované" je to slabé slovo. Na druhou stranu, to že jsem u toho vydržela od začátku do konce, mluví samo za sebe. Myslím, že pokud nakonec přijdou tvůrci s druhou sérií a trošku pročistí scénář, mohlo by se jednat o opravdu dobrou detektivku, takže jim budu držet palce. ()

black147

Po x letech letech konečně nějaký český, hraný seriál, u kterého jsem se těšil na další díl. Kombinace Langmajer, Majer, Kanócz a temné atmosféry-povedená volba. Ve srovnání s jinými českými seriály stejného žánru je to jiná úroveň. ()

camomilla

Chytlo me to a nepustilo a kdyz rikam ze nepustilo, myslim tim, ze jsem to cele sjela za jedno nedelni odpoledne-vecer. Skvela podivana, ktera si nezaslouzi hnidopisstvi, takze za me urcite nejvyssi meta za posledni dobu, co se v ceske produkci natocilo. Bravo. Skvele propletene, napinave, nevyzpytatelne. ()

countOlaf

Jednoznačně nejlepší současný český seriál! Je to sice totálně "obšlehnutý" švédsko-dánský Most, ale když to můžou udělat Američani i Francouzi, proč ne i Češi? Navíc se tady nejedná o otrocký přepis, ale snad jen o "volnou" inspiraci, jakou si třeba jiný švédský skvost Zločin hledal u Twin Peaks. Pozitivně hlavně hodnotím rozhodnutí tvůrcu "co obšlehnout" a "jak obšlehnout". Ikdyž mi jednotlivé střípky byly povědomé právě z Mostu, byly poskládány úplně jinak, což mně udržovalo v napětí po celou dobu. Všechny palce nahoru, doufám, že nás čekají další konkurence schopné české seriály, už se těším;) ()

Rollo_Tomasi

Nemůžu si pomoci, ale celý seriál mně přišel jako mix několika filmů seriálů. Kde začít? Nejvýrazněji mě utkvěly v hlavě různé symboly a jejich významy - to je jasná Šifra mistra Leonarda a postupné objevování mrtvol = švédsko - dánský seriál Most... Bohužel smíchat tyto seriály a filmy a převést je do českého prostředí jaksi nefunguje. Časté debilní dialogy a spousty klišé je jen bonus... ()

zekon

Hodně nadprůměrný český seriál ala Sedm, Sběratel kostí apod. Vzory jsou tam znát, to ostatně u všech Strachových sériíí, nicméně velmi dívatelné a konec vůbec nedopovídá tomu co divák čeká :) Pěkně si pohrál s příběhem a je to takřka nahraně 5*. Aspoň někdo tady umí natočit dívatelný seriál. Někteří herci teda slabší, někteří nedostali moc prostoru, ale to není zásadní.Série 2 Jako kopírovat příběhem Browna nevím jestli bylo OK, nicméně proč bychom nemohli mít potomky jako jiní že? :) Akorát mi není úplně jasné co z toho, šak mám knížete :-) Natočene skvěle, odehráno opět parádně a velmi dobře se na to dívá, akorát mi nepřipadl ten tah na branku tak dokonalý jako o 1. A proč tam hraje ten mistr Donutil furt nechápu :) ()

Ted.Stensen

Na českou produkci poslední doby docela kvalitní seriál. Prostředí vybrané vhodně, poměrně slušný scénář. Velká škoda posledního dílu, přišel mi neuvěřitelně zrychlený a příběh, který by se dal rozvinou na další 2 díly, smrsknul na jeden, proto 4* ()

ghoston

Len ta trůba jim tam chýba, len ta trůba! :-) Ne, vážně, smělý pokus a myslím, že na ČR také do nebývalé míry zdařilý pokus o zajímavou kriminálku. Jen ta režie je dost nevyrovnaná a ubírá to tomu koule. Scénárista klobouk dolu. Donutil zde mile překvapil, zde se ta jeho přinasranost fakt hodila. Jsem zvědav na 2. sérii. ()

shinlove

Já jsem opravdu nadšený! Takový skvělý seriál jsem vůbec nečekal a to ani když jsem zjistil, že jej točil Jiří Strach. Ale je to paráda a jsem rád, že i takové série u nás vznikají! 5* ()

KraLuban

Vlastně nuda, nakonec, český Robert Langdon se nekoná. Mnoho rozehraných linií a slibná hra s koncem světa je nakonec SPOILER ALERT úplně obyčejná, nudná pomsta blbců. Co v prvních dílech úplně tahalo za uši (spisovná brněnská čeština při rozhovorech na ulici) se postupně změnilo v kanálovou češtinu, kdy každé třetí slovo je do p.ele a ku.va - jasně, všichni tak mluvím, ale asi to nezměníme cca v jednom týdnu, který postavy řeší. Slušná ústřední Langmajer a Majer (hle, nečekaná hříčka:)), Kanocz je úplná blbka a není zřejmé, co na ní Jirka Langmajerů jako postava vidí. Dostal mě Strach ve finální scéně (sešel nám, chlapec, od Lotrandů)...trapné a zbytečné, pokud to měla být Tarantinovina. Nebyla to úplná blbost, ale je na zvážení, jestli máte tolik času. 50%. ()

Axxym

Jedna hvězdička za snahu a druhá za lokaci v Brně. Jinak padá atmosféra, chybí napětí, dialogy jsou debilní a postavy se chovají divně, protivně. Kamera je kapitola sama pro sebe - chápu, že to je asi záměr a "moderní pojetí" - ale neustálé drobné pohyby, přiznané doostřování, atd, to mi prostě nejede. Oproti geniální Pustině je tohle druhá liga, bohužel :( ()

TadashiCZ

Obě série nakonec dopadly mnohem lépe než jsem čekal. Je škoda, že obě série byly tak nějak zfouknuty v poslední epizodě a nic. Ale jinak v českých luzích a hájích jeden z nejlepších krimi thrillerů v televizi. Problém vidím max ve vysílání po týdnech, protože za týden má člověk s takhle složitým dějem občas problém. Zároveň když na to kouká najednou, působí to pomale v první polovině až dvou třetinách. Osobně nevím, jak si s tím poradit, chápu, že to je točené primárně pro televizi, která si zase nemůže dovolit vysílat seriál častěji. Co mě mrzí ale asi nejvíc, je, jak se první a druhá série odstřihla. Kam zmizel Kotek? Kam zmizela Langmajerova dcera v průběhu celé série? ()

Kytiii1

Hele, nejsem filmovej ani seriálovej kritik... nechci zabřednout do klišoidních srágor ani budovat rádoby vzdělanej pamflet s ychtilníma slovama... ALE - tohle mě fakt bavilo. Mnohdy jsem skoro zapomínala dýchat. A když jsem se normálně na.rala, že se mi ještě nestačil stáhnout další díl, zatímco ten předchozí skončil - došlo mi to! Tohle tady dlouho nebylo (u nás v malým českým rybníčku snad ještě nikdy - ba ne - vyjma Až po uši a Pustiny). Takže za mě plnejch pět... tohle je moje kafe! ()

Kivis

Labyrint mě prakticky po celou dobu bavil, takže nelze hodnoti níže. Zápletka, herci, rozuzlení - vše na vysoké úrovni. Trochu nadbytečná mi připadala linka vztahu mezi hlavními dvěma postavami. Ta byla tak tuctová, že by ji dokázal napsat každý divák sledující Ulici nebo Růžovku. Ale budiž. Asi to bez toho nejde. Málokdy zná člověk místa natáčení. Tady se mi to poštěstilo, takže jsem zároveň zaregistroval pár zeměpisně nesmyslných záběrů a nesrovnalostí, ale to je detail. Labyrint jsem dostal darem na DVD a dlouho jsem neměl chuť a cítil podvědomou skepsi ke zkouknutí. Zbytečně. Vážně to bylo dobrý. ()

katapultova

Kdyby to nebyl Strach a kdybych pořád nečekala, že se to zlepší, ani jsem to nedokoukala. Za mě ne moc dobrá detektivka se spoustou mrtvých, násilí, spoustou postav, v nichž jsem se už ztrácela, a několika magorama. Příliš dlouhé. Tajemno tam není vlastně žádné. Moc jsem se těšila a doufala, že to bude něco jako Ďáblova lest, nebo aspoň Ztracená brána, ale smolík, prostě Vašíčkův scénář se svým humorem a nakonec i nadějí tomu tentokrát chyběl. Možná bych taky ubrala něco ze soukromého života některých aktérů, z hlediska příběhu to bylo vlastně zbytečné. ()