Odstřelovač

USA, (2016–2018), 21 h 39 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvůrci:

John Hlavin

Předloha:

Stephen Hunter (kniha)

Hudba:

Bobby Krlic

Cynthia Addai-Robinson, Ryan Phillippe, Omar Epps, Bayardo De Murguia, Tembi Locke, David Marciano, Roman Mitichyan, Tom Sizemore, Shantel VanSanten (více)

Série(3) / Epizody(31)

Bob Lee Swagger (Ryan Phillippe) je elitní odstřelovač Námořní pěchoty ve výslužbě. Do akce se znovu vrací, když ho jeho bývalý nadřízený, kapitán Isaac Johnson (Omar Epps), požádá o pomoc. Johnson teď pracuje pro Tajnou službu a má na starost zajistit bezpečnost během setkání amerického a ukrajinského prezidenta v Seattlu. Chce, aby Swagger zkontroloval všechna potenciálně nebezpečná místa, ze kterých by mohl odstřelovač spáchat atentát. Swagger souhlasí, ale v kritický okamžik nedokáže zabránit tomu, aby někdo na prezidenty skutečně nevystřelil. Okamžitě se stává nejen hlavním podezřelým, ale i obětí spiknutí. Zjišťuje, že Johnson chce z něho udělat obětního beránka, a nezbývá mu nic jiného než se dát na útěk. Podaří se mu zůstat vždy o krok vepředu před pronásledovateli z Tajné služby a FBI? Musí! Swagger má jedinou šanci. Aby se mohl znovu vrátit k manželce a dospívající dceři, musí odhalit zákeřné spiknutí a dopadnout skutečné zrádce. (TV Prima)

Recenze uživatele kenkaku k tomuto seriálu (33)

Stezka spravedlnosti (2018) (S03E01)

Naprosto nechápu, proč nejde o devátou epizodu předchozí řady. Vše navazuje zcela plynule a události z minulé řady nejsou uzavřeny. ()

Jatka (2018) (S03E02)

Konečně se někam dostáváme. Tuto epizodu považuji za závěr předchozí řady (sice nechápu proč se tam připomíná za "střelba u ucha" když se v této věci nic neděje, ale popojedem). Jako správný závěr řady (opravdu berte, že se díváte na S02E10) uzavírá co bylo v předchozích devíti epizodách a otevírá novou kapitolu - Bobyho otce. A pokud měl někdo ještě pochybnosti, na konci je jasné, kam se bude další řada (která začíná příští epizodou ;)) ubírat. ()

Za hříchy otce (2018) (S03E03)

strojově sterilní epizoda. Tedy nenadchne ani neurazí. Trochu mě začíná vadit to skákání mezi dvěma dějovými linkami (nevím proč, ale ta okolo "agentky" mě vůbec nezajímá a nepřijde mi důležitá). Chvilku Vietnam, chvilku Bob, chvilku Nadine... Tato řada je o Bobyho otci = měla by se držet jen přímo jeho. ()

Sloužit je důležité (2018) (S03E04)

Vycpávková epizoda, kde se opět vracíme ke zlozvyku "koukáme skrz něco". Abych sledoval DESET střihů a každý byl o kameře za něčím (polovina záběru překrývá nějaká překážka) nebo se díváme skrz okno, dveře, plot... Neskutečně otravné a matoucí. Navíc ta debilní scéna na autobusovém stanovišti... pokud by si jí odpustili, prakticky polovina epizody se nemusela stát... každopádně začínám chápat proč seriál producenti zařízli. ()

Do zbraně (2018) (S03E05)

Epizoda ani ne tak skvělá, jako překvapivě málo debilní. Asi jediný moment k pobavení bylo vyřešení situace s "blbečkem že střelnice". Trapnější to už být nemohlo. Debilní kameru (čumíme bezdůvodně z křoví) jsem zaregistroval jen jednou, takže Ok. ()

Přes čáru (2018) (S03E06)

Když už se konečně děje sjednotili (neskáčeme mezi postavami protože jsou pohromadě) se musela vytvořit uměle další. Nechápu proč, stejně se tam jen kecá... Také jsme moc nepochopil to "vzdávám se"... neměla náhodou kartu zaměstnance?V očích policie tam byla zcela legitimně. Každopádně z třetí řady snad nejzajímavější díl. ()

Nejvyšší soud (2018) (S03E07)

tohle zase byla perla... totální debilita v sanatoriu (včetně okopírovaného nápadu se zbraní z In the line of fire. Naprosto zbytečná vata která nevede nikam prakticky v každé scéně. Jak byla minulá epizoda nejlepší z této série, tak tohle je bezkonkurenčně nejhorší. Přeskočit ji a o nic nepřijdete. ()

Cestou odvahy (2018) (S03E08)

Děj se sice pohnul (díky tomu zůstalo hodnocení na průměru), ale je vidět, že scénáristům už dochází fantazie. Spousta toho co se děje je buď zbytečná nebo nedotažená. Nalezení důkazů je taky celkem na vodě (takové malé "kde se vzala, tu se vzala"). A scéna ve skladišti důkazů? Jedna idiocie za druhou... ()

Bratrstvo (2018) (S03E09)

Ukázková epizoda postavená na jedné debilitě za druhou... Bob lítá po Texasu a mlátí lidi přitom má všechny trumfy v ruce. Voják jeho kvalit by se neměl chovat jato tupé pako, ale přemýšlet. Jeho žena - ještě před pár epizodami klíčová postava v boji se zlem - teď jen sedí na zadku doma a nedělá nic. Pipka s divným nosem (všimli jste si jak má nepřirozeně vykrojené nosní dírky do trojúhelníku?) si dělá co chce a všichni ji nechají... sice je jí "nevěří", ale proč ji nenechat bez dozoru. Nacpat tolik kokotin do jedné epizody opravdu chtělo odvahu. ()

Odpovědi (2018) (S03E10)

Jedna z nejdynamičtějších epizod. Pořád se něco děje a "dějí se věci". Bohužel se nevyhneme oblíbeným hovadinám (prostě scénáristé se nezapřou). Z "té s divným nosem" se nakonec vyklubala úplně jiná postava (LOL scénář). O co že jde Isacovi? Nehledá náhodou vraha své ženy? Asi zapomněl... (LOL scénář). Bob je stále regulární debil (KAŽDÝ kdo má výcvik se zbraní ví, že když dostanete do ruky zbraň jako první se přesvědčíme jestli je nabitá nebo ne). "Bob the idiot" ne (LOL scénář). A co myslíte že se stane, když už se mu dostane do ruky vrchní Atlas? Co myslíte, že se stane když zjistí kdo zabil jeho otce? NIC. Nulová reakce... Scénář se totálně ztratil v zápletkách. Motivace postav jsou zcela mimo. ()

Rodina v ohrožení (2018) (S03E11)

Naprosto cokoliv co se stane není dílem nějakého chytrého plánu, ale kombinací hlouposti kterou předvádí "Bob the indiot" a náhody. Pozitivem je, že klíčové postavy postupně odpadávají, takže se s didaktickou sterilní precizností postavy za epizodu blížíme ke konci. Je znát že seriál dostal stopku a cílem bylo to nějak "rozumně" ukončit, ale zároveň je potřeba udržet pozornost, proto nám jsou servírovány i zbytečné kličky (Bobíka nám zatkli... no tragedie) ()

Anděl strážný (2018) (S03E12)

7 minut děje... SEDM! Tak dlouho trvalo, než byl Bob propuštěn (co jsem psal posledně o trapárně se zatčením?). Každopádně asi největší "LOL moment" přišel o něco později. Jako opravdu scéna z oválné pracovny??? každopádně naprosto fenomenální byla Bobova manželka. Její řeč v hotelovém pokoji přesně vystihla pointu logiky celé epizody. Když si potom uvědomíte, že cokoliv naši klaďasové udělají, nemá zcela žádný vliv na plán Atlasu, je jasné, že se opět díváme na "vycpávku". ()

Konečná (2018) (S03E13)

Uznávám, že víc z toho ta banda packalů (scénáristů) dostat nemohla. Jakmile bylo prakticky v 15 minutě vyřešeno, muselo být jasné, co bude následovat a vyždímalo se z toho maximum. Dokonce i ten háček na případnou další sérii / spin-off se tam vešel. Důstojné zakončení seriálu, řekl bych. ()