Malý Sheldon

• USA Young Sheldon (více)
USA, (2017–2024), 46 h 30 min (Minutáž: 18–60 min)

Iain Armitage, Zoe Perry, Lance Barber, Raegan Revord, Doc Farrow, Montana Jordan, Danielle Pinnock, Rex Linn, Valerie Mahaffey, Brian Stepanek, Melissa Tang (více)

Série(7) / Epizody(141)

Pro devítiletého Sheldona Coopera není snadné vyrůstat ve východním Texasu. Být největším géniem své generace, který vyniká v pokročilé matematice i vědě, totiž není vždycky výhodou, zvláště pak v zemi, kde mají svrchovanou pozici náboženství a fotbal. A zatímco se zranitelný, nadaný a poněkud naivní Sheldon vyrovnává se světem, jeho úplně obyčejná rodina musí najít způsob, jak se vyrovnat s ním. Jeho otec George se ze všech sil snaží uspět jako středoškolský fotbalový trenér i jako otec chlapce, kterému nerozumí. Sheldonova matka Mary zuřivě brání a opatruje svého syna ve městě, kam prostě nezapadá. Sheldonův starší bratr Georgie sice dělá na střední škole co může, ale je těžké být za frajera, když chodíte do stejné třídy se svým devítiletým bratrem. A nakonec je zde taky Sheldonova sestra, jeho dvojče Missy, jež někdy těžce nese, že se jejímu bratrovi dostává tolik pozornosti, ale zároveň je to jediný člověk, který může Sheldonovi spolehlivě říci pravdu. Během deseti let vysílání seriálu Teorie velkého třesku diváci poznali ikonického, výstředního a neobyčejného Sheldona Coopera. Tento komediální seriál nám skýtá příležitost nahlédnout do jeho dětství, kdy se vydává na svou nevinnou, ošemetnou a slibnou cestu k přerodu v muže, jímž se stane. (HBO Europe)

Recenze uživatele Sany33 k tomuto seriálu (78)

Politická kampaň a švindlování při stolní hře (2019) (S02E19)

Príbeh: Sheldon sa rozhodne stať predsedom školy iba aby mohol byť v rozhodovacom procese o tom, kam pôjdu financie. Šport vyhrával na úkor vedy a to je pevne rozhodnutý zmeniť. V ceste mu ale stojí silná protikandidátka. Prevedenie: Sheldon je prvý raz nútený porušiť svoje princípy v záujme vyššieho dobra - teda toho svojho. 71% ()

Nabídka k sňatku a kříž z dřívek od nanuků (2019) (S02E20)

Príbeh: Matka pozve Georgieho lásku k nim nachvíľu bývať a to z neho urobí nového, galantného človeka. Vzťah babky a profesora prechádza krízou pri ich prvom výročí. Prevedenie: Paradoxom tohto seriálu je, že najzábavnejšie a najpútavejšie časti sú tie, kde Sheldon hrá iba druhé husle. Aj napriek tomu, že je zaujímavý tak ma viac bavia osudy členov jeho rodiny. 91% ()

Zlomené srdce a krokomonstrum (2019) (S02E21)

Príbeh: Pastor má manželské problémy a Marry sa mu s nimi snaží pomôcť. Sheldon je celý deň na fare a precitne v ňom pocit pomoci pomocou darcovského príspevku. Prevedenie: Ak ste sa pozreli na pastorovu ženu asi vám bolo okamžite jasné, že asi potrebovala iba víza. Diel ma bohužiaľ ničím nijako extra neohúril a nebolo v ňom ani nič vtipné či poučné. 55% ()

Švédské vědecké cosi a rovnice s toastem (2019) (S02E22)

Príbeh: Sheldon pozýva celú školu na počúvanie odovzdávania Nobelových cien. Problém je že je to o 5 ráno a jedná sa o vedu. Z účasti zostáva sklamaný. Nie však viac ako profesor Stargist, ktorý dostáva pocit nedocenenia. Georigie s otcom súperia o televíziu. Prevedenie: Vtipné aj poučné s krásnym Easter eggom na konci. 92% ()

Potrhlí intoušové a texaská sněžítka (2019) (S03E01)

Prevedenie: Profesor Sturgis podľahol nervovému kolapsu a tak Marry nadobúda pocit, že podoba jej syna s profesorom môže mať neblahý vplyv na jeho mentálne zdravie v budúcnosti. Prevedenie: Ja som si až v tejto časti uvedomil, že Zoe Perry je neskutočne sexi žena. Tu hrá síce otravnú panbožkársku nánu ale ak si to odmyslíme ide o krásnu ženu. 80% ()

Úklidový kumbál a satanské monopoly (2019) (S03E02)

Príbeh: Sheldon sa v neprítomnosti profesora Sturdisa snaží vzdelávať sám ale vymeškáva vyučovanie. Rodičia sa preto rozhodnú pre alternatívneho profesora, ktorý má ale zálusk na jeho babku. Georg sa snaží byť romantický k Marry, ktorá ho ale hneď prekukne. Prevedenie: Dobré hlášky a celá časť oplýva dosť silným humorom. Do toho to rodičovské precitnutie, že za všetko zlé v ich živote môžu deti ale nakoniec dobre že ich majú. 90% ()

Podnikatelista a naplácaný zadek (2019) (S03E03)

Príbeh: Georgie opäť raz presadí svojho obchodného ducha, tento raz predáva cukrovinky a rozhodne sa kúpiť Veronike drahý darček. Sheldon nechápe súvislosti medzi tým, že ho babka nechce zobrať na prednášku nového profesora. Prevedenie: Veronika sa už pomaly chytá a Sheldon je dosť mimo a v jeho podaní ide viac o drámu ako o komédiu. 78% ()

Hobitci, fyzišky a švihnutí míčkem (2019) (S03E04)

Príbeh: Sheldona nútia nemyslieť toľko na vedu a tak sa ponorí do vôd fantastiky a čo je na túto vec lepšie ako "Pán prsteňov". Missy zatiaľ trávi čas s otcom, ktorému Marry závidí jej záujem. Prevedenie: Nakoľko mám Tolkiena veľmi rád tak mi táto satira veľmi nesadla. Vzťah otca s dcérou je zobrazený pekne. 80% ()

Ananas a útěcha na mužské hrudi (2019) (S03E05)

Príbeh: Doktor Sturgis sa vracia z psychiatrickej liečebne a rozhodne sa viac neubližovať Conie a tak sa s ňou rozíde. Aby toho nebolo málo rovno jej dohodí aj nového nápadníka v podobe Airu z obchodu z nábytkom. Rodina rieši túto situáciu po svojom. Prevedenie: Niekedy neviem či mám nad podobnými časťami plakať alebo sa na nich mám smiať. Zatiaľ volím nezaujatý postoj. 72% ()

Parazol a setsakra trefa (2019) (S03E06)

Príbeh: Missy sa chce dostať do basebalového teamu ale otca, tréner odpálkuje s rozhodnutím, že dievčatá neberie. Musí to teda riešiť babička, ktorá si na trénerovi vybije zlosť za nefungujúci vzťah s profesorom Sturgisom. Príbeh: Babička sa postarala o všetku zábavu. Missy ide vytrieť zrak chalanom a tak sa v budúcnosti môžeme tešiť na silne emancipovanú časť so silnou ženskou hrdinkou. 80% ()

Orangutan bornejský a kultura, která podporuje plivání (2019) (S03E07)

Príbeh: Missy baví basebal ale je dievčat a tak je terčom výsmechu od dievčat v škole a naopak od chlapcov na ihrisku. Všetkým zavrie ústa svojou agresívnou reakciou. Sheldon podľahol čaru diskusií na internete. Babkin nový priateľ a George sa lepšie spoznávajú. Prevedenie: Opäť dobrý diel bavil som sa na oboch dejových linkách a o to mi prevažne ide. Sheldonov testosterón? 90% ()

Hřích chamtivosti a chimichanga u Chi-Chi (2019) (S03E08)

Príbeh: Sheldona chcú na univerzitu a stredná škola si ho kvôli jeho prospechu musí za každú cenu udržať. Otvárajú sa tak dvere nových možnosti pre Georga s čím ale nie je celkom v pohode matka. Mladý Georgie preukazuje svoj obchodný talent a začína zarábať peniaze. Celý dom je pod vplyvom hriechu chamtivosti, ktorý sa Marry rozhodne vymietať. Prevedenie: Bavil som sa ako Sheldon dostáva benefity a vlastne nerozumie ničomu, čo sa okolo neho deje. Georgie na to, že je vychovávaný kresťanskou matkou len tak buchne dverami a odíde? To asi ťažko... 90% ()

Pozvánka na narozeniny, fotbalové hrozny a kur domácí (2019) (S03E09)

Príbeh: Po tom ako Missy dostane pozvánku na susedskú oslavu a Sheldon nie, rozhodne sa Marry vziať spravodlivosť do vlastných rúk. George a Dr. Sturgis utužujú svoje priateľstvo pri futbale. Prevedenie: Mravné ponaučenie plynie so susedského príbehu a teda ten druhý mal byť viac vtipný ale nedostavilo sa to. Asi mi prekáža postav profesora Sturgisa. 70% ()

Polévka mládeže a klubíčko lží (2019) (S03E10)

Príbeh: Shedlon predstiera chorobu aby sa vyhol plaveckej skúške. Nakoniec sa rozhodne mame povedať pravdu ale pred tým nakazí celé mesto chrípkou. Dr. Sturgis sa rozhodne špehovať Connienho nového nápadníka a je pri tom dosť neobratný. Prevedenie: Je to definitívne istí postava Profesora mi lezie na nervy a nebyť jeho stupídnej dejovej linky asi by som siahol aj po lepšom hodnotení. 65% ()

Živá drůbež, mrtvá drůbež a svátost manželská (2020) (S03E11)

Príbeh: Marry sa musí postarať pastorovi o svadbu a tak je Goerge sám na celú rodinu. Georgie má sexi dievča v izbe. Sheldon chce zabiť sliepku a Missy splachuje kuracie stehienka do záchoda. Prevedenie: Ponečne časť kde sa niečo deje a kde sú vtipné všetky dejové linky. Marry ten jej veľkooký afekt moc nežeriem ale aj napriek tomu sa v tejto časti stalo viac ako dosť a prekvapivo to pôsobilo zábavne. 90% ()

Tělový lesk a batoh přežití (2020) (S03E12)

Príbeh: Shedlon má byť príkladom pre Page, ktorá prechádza ťažkým obdobím rozvodov svojich rodičov. Ten prvý raz použije svoj povestný "Teplý nápoj". Georigie štve svojho otca s vyplácaním domácich porác a tým, že všetko rieši cez peniaze. Prevedenie: Ak by tam nebola Gorigieho dejová linka, zrejme by som hodnotil ešte kritickejšie. Takto sa to dostalo aspoň na priemer. 57% ()

Smlouvy, pravidla a ždibec prasečího mozečku (2020) (S03E13)

Príbeh: Sheldon a Missy sa nevedia dohodnúť čo budú robiť a tak vymyslia súťaž, ktorá rozhodne. Chlapy sa rozhodnú ísť táboriť a do ich plánov sa pripletie profesor Sturgis. Prevedenie: Tá geriatrická dejová linka je už trápna. Sturgis už stratil svoje čaro a mali by ho už scenáristi vynechať. 55% ()

Smůla, křížek a štěrk u krajnice (2020) (S03E14)

Príbeh: Missy sa prestane dariť v bastebale a tak sa obráti pre pomoc na boha. Podľa Marry to ale robí z vypočítavosti a to je zlé. Georgie a Sheldon rozbiehajú buzines plán s platinou. Prevdenie: Na rozdiel od predchádzajúcich častí ma tu, bavili obe dejové linky. Možno by nebolo na škodu viac sa venovať hlavnej postave a menej vedľajším. 90% ()

Přítelova bývalka a podrbání pro štěstí (2020) (S03E15)

Príbeh: Connie sa náhodou stretne s bývalou manželkou svojho nového priateľa. Aby toho nebolo málo, v bare sa k nim pridá aj dr. Sturgis. Georgie a Missy riešia vzťahové problémy v obchodnom centre. Shedon musí pracovať na skupinovom projekte so staršími spolužiakmi. Prevedenie: Tu bola geriatrická interakcia nenútená a celkom milá. Nemal som ja, ako divák pocit trápnosti. Shedon exceluje. Georgie je veľký brat. 78% ()

Pasadena (2020) (S03E16)

Príbeh: Sheldon sa túži stretnúť s Hawkingom a je pre to ochotný urobiť všetko. Dr. Stugis mu dá páku na rodičov a tak sa dostáva do Pasadeny na Caltech. Medi tým Georgie bojuje s mamou o zdieľanie vzťahu s dievčaťom zo školy. Prevedenie: Tieto sentimentálne časti, ktoré odkazujú na TBBT sú nijakým spôsobom najlepšie. 90% ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

31.12.2017

Favreau a mladý Sheldon

Favreau a mladý Sheldon

16.03.2017

Přátelé měli spin-off s Joeym, Teorie velkého třesku nám nabídne Sheldona. Rozdíl je akorát v tom, že tentokrát dostaneme prequel, v němž bude populárnímu hrdinovi 9 let. Ano, řeč je o dlouho… (více)