Jack Ryan

• USA Jack Ryan (více)
USA, (2018–2023), 25 h 20 min (Minutáž: 40–65 min)

Hudba:

Ramin Djawadi

John Krasinski, Wendell Pierce, Michael Kelly, Abbie Cornish, Betty Gabriel, John Hoogenakker, Ali Suliman, Nina Hoss, Dina Shihabi, Jordi Mollà, James Cosmo (více)

Série(4) / Epizody(30)

Recenze uživatele johnsnow k tomuto seriálu (24)

Season 1 (2018) (S01)

Perfektná 1. séria, síce tá najlepšia akčná scéna sa odohrá hneď v prvom diely ale i tak seriál kvalitne plynie a dáva dosť priestoru i zápornej strane Sulejmana aby sme ho nebrali len ako fanatika ktorému hrabe na mozog. Ja som spokojný a hor sa na druhú sériu. ()

Pilot (2018) (S01E01)

Viac než fajn  rozbeh, ono už úvodný nálet stíhačiek vyzerá fajnovo a Krasinksi ako ryan je fajn, i keď mne sa viac páčil s Bajúsami v jeho scifi hororovke. Celkom poteší aj černošský šéf, s ktorým si nerozumejú ale tak uvidíme, možno nakoniec budú popíjať pivečko u futbalu.  A myslím, že Abbie Cornish bude tá s ktorou bude prášiť. Čo a týka príbehu je fajn začatý, predstaví sa nám záporák, a akčná scéna vyzerá teda naozaj fajne. zatiaľ spokojnosť a fakt dobrý rozbeh. ()

Francouzská spojka (2018) (S01E02)

Opäť parádna časť ktorá posunie príbeh, zistíme, že náš enemák má šumne zariadený prenos kešu, že jeho týpci sú nadržanci a v závere krátku ale slušnú a krvavú prestrelku. ()

Černá 22 (2018) (S01E03)

Páni moji to je teda zaujímavé. Síce linka ryanovho pátrania sa výrazne nepohla, ale pasáž s útekom bossovej starej ktorá sa pekne prepojí so zdanlivo nesúvisiacou linkou obsluhovateľa dronu, no to teda bolo niečo. ()

Vlk (2018) (S01E04)

najprv síce pomalšie tempo ale výdrbo bosa s tým akože bossom fajný, akčná scéna dobrá a a má aj pár úmrtí, vtipné rande Ryana a tej doktorky a zistíme v závere aj to prečo v druhom diely zabili toho kňaza. ()

End of Honor (2018) (S01E05)

Fajnová epizóda, síce neakčná ale hutná. Páči sa mi pasáž slečny v Turecku, rozhovor Jacka a toho teráka cez tú hru, jaké na seba idú dodrbky, len to mohlo byť dlhšie. Chválim aj flashbacky do minulosti nášho Sulejmana, a zistíme, že nebol vždy taký "zmrd", což chválim, lebo ho mohli vykresliť ako fanatika od narodenia (respektíve tej udalosti v 1. diely). No a ešte ma prekvapilo, že náš obsluhovateľ dronu, nebol jednorázový ale opäť dostane priestor a prekvapí aj pasáž kde ten Selujmanov vymrdanec ukáže, že je Terminátor. ()

Zdroje a metody (2018) (S01E06)

Opäť výrazne pomalá epizóda ale zasek hutná, neviem jak to tvorcovia robia ale boháča darí sa im baviť ma. Dokonca príjemne prekvapilo, že obsluhovateľ dronu zašiel kúpiť vajcia od týpečka ktorému kilol synátora, pôsobilo by to vtipne ale bolo to dosť dobre a smutne podané. No a v závere náš terminátor doterminátoroval. Hej a ešte hovnový kúpeľ bol funny. ()

Chlapec (2018) (S01E07)

Zasek neakčná ale hutná epizóda. sulejman parádne vyjebal so systémom a síce to, že mohol urobiť tú vec, čo sa aj potvrdila,  som odtušil správne, nič to nemení na tom, že je to dobrý plánovateľ. Uvidíme jak to nakoniec poriešia naši CIA hošani, a predpokladám, že ešte jedna akčná scéna dôjde. ()

Inshallah (2018) (S01E08)

Máme tu finále ktoré síce nie je zlé ale nie je nejak extra akčné (čo ale nevadí),a však je asi najmenej napínavé z celej série, a to je na finále dosť zlá vizitka, napriek tomu dávam 5* a uvidíme čo ďalej. ()

Season 2 (2019) (S02)

O niečo slabší part ako prvá séria ale stále fajn podarené a jediným fakt veľkým mínusom bol záporák, akože zlý nebol ale proste na Sulejmana nemal ani omylom. ()

Náklad (2019) (S02E01)

Kurňa dobrý začiatok. tentokrát sa dostávame do Venezuely a hoci spočiatku Greer a  jack sú oddelený, tak pomaly sa spoja. Naozaj zaujímavá postava zabijak ktorý hral nikoho v Game of Thrones a prepad konvoja síce vyzerá brutus dobre, tak pasáž v dome policajného šéfa ho rozhodne prebije. Zatiaľ spokojnosť. ()

Tertia Optio (2019) (S02E02)

Epizoda síce pomalá ale prinesie pár prekvapení, jeden fajn 1 by 1 súboj, s naozaj drsným zakončením, jeden príjemný zvrat a poteší aj na malom priestore Arnold "Imhotep" Vosloo. ()

Orinoco (2019) (S02E03)

No opäť fajn epizóda kde dostane viac priestoru prezidentova konkurentka a očividne je obľúbená takže asi pôjde pod drn, alebo čo s ňou Reyes urobí. Výlet do džungle s týmom fajn, poteší aj slušná rprestrelka, opäť tu máme na chvíľku aj Imhotepa ktorý príde o kus tela. A v závere sa náš černoch prizná, že jeho serdieško už nemaká jak má. ()

Oblečen na zabíjení (2019) (S02E04)

Nadpriemerná epizóda kde sa síce okrem super záverečnej naháňačky na strechách a pasáže kde Reyes navštívi svoju konkurentku, neudeje nič extra zaujímavé, ale dozvieme sa aspoň pár info ohľadom toho, čo el presidente zamýšľa. ()

Modré zlato (2019) (S02E05)

Výrazne kecavá epizóda, avšak pasáže v Londýne sú fajn, náš Greer pomáha Glórii a mám taký pocit, že si to rozdajú. No a pasáže Ubera v džungli nasvedčujú, že zrejme dôjde na kucapacu. Záver, neviem či by som ho zaradil do prekvapivých alebo odfláknutých, ale vyvolá jednu otázku, a to či el presidente je tá najväčšia kurva alebo v pozadí ešte niekto ťahá za nitky. ()

Persona non grata (2019) (S02E06)

Dobre napínavá epizóda ktorá pár hráčov pošle voňať fialky a dodá nám aj fajnú akciu a parádny zvrat na konci. Hold Greer asi dostane po kokote. ()

Dios y Federación (2019) (S02E07)

Akože dávam 4* ale asi najslabší part druhej série, síce poteší návrat Imhotepa, ale prvé prekvapenie nie je prekvapením, lebo to sa tak nejak dalo predvídať a to druhé, teda smrť jednej postavy bola iba otázka času. ()

Tyran (2019) (S02E08)

záverečný parádny akčný i dojemný finish. Síce je pravda, že občas venezuelský vojaci nabiehali do dráh guľkám jak svine idúce na porážku, ale inak pohoda a v závere aj jedno prekvapivé zistenie. ()

Sokol (2022) (S03E01)

3. séria je tu a začína nám pekne akčne, v podstate prvá polka je viac menej kecacia a politická a v druhej sa dočkáme pár slušných akčných scén i jednej autonaháňačky. Plus poteší aj postava Terezy Srbovej ktorá si zahrala ruskú agentku v Strike Back  akurát tu je očividne na zápornej strane, tak snáď ju Jack kvalitne odjebe. ()

Kostlivci ve skříni (2022) (S03E02)

Epizóda ktorá síce oproti predchádzajúcej neprinesie okrem krátkej pešej naháňačky nič akčné, tak ukáže pár zvratov a trebárs ma celkom prekvapilo, že kto je informátor.  Na druhú stranu flashback do konca 60-tych rokov to trochu naznačoval. A poteší návrat jak tureckého pašeráka, tak toho holohlavca. ()

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (více)

Poslední řada Jacka Ryana dorazí už v létě

Poslední řada Jacka Ryana dorazí už v létě

10.05.2023

Amazon oznámil, že čtvrtá a zároveň poslední řada seriálu Jack Ryan dorazí na obrazovky oficiálně už 30. června. V rámci projektu se jedná o nejkratší mezeru mezi jednotlivými sériemi – mezi první a… (více)

Filmový Rainbow Six je na cestě

Filmový Rainbow Six je na cestě

17.01.2023

Studio Paramount čerstvě oznámilo novou adaptaci Toma Clancyho. Tentokrát se bude jednat o román Rainbow Six, jenž bude navazovat na snímek Tom Clancy: Bez výčitek a tudíž se v něm vrátí i Michael B.… (více)

Pokračování Planety opic má název i obsazení

Pokračování Planety opic má název i obsazení

29.09.2022

Pokračování Planety opic ponese oficiální název Kingdom of the Planet of the Apes, tedy Království Planety opic, přičemž studio 20th Century oznámilo, že začátek natáčení vypukne už za měsíc. V… (více)