Rex

(seriál)
Akční / Krimi
Slovensko, 2017, 11 h 36 min (Minutáž: 45–72 min)

Zuzana Dzurindová, Anna Fifíková, Peter Hájek (původní scénář), Peter Moser (původní scénář), Peter Nagy

Martin Rau

Juraj Bača, Lukáš Latinák, Gregor Hološka, Vladimír Jedľovský, Pavol Višňovský, Anna Javorková, Andrea Sabová, Vlado Černý, Ján Jackuliak, (více)

Epizody(13)

Ak sa opýtate na najobľúbenejšieho televízneho psíka, zaručene dostanete odpoveď - Rex. Nemecký ovčiak s neomylným inštinktom a fenomenálnou inteligenciou si získal priazeň miliónov divákov vďaka legendárnemu rakúsko-nemeckému seriálu Komisár Rex. Obrovské úspechy žal aj na obrazovkách televízie Markíza a teraz konečne prichádza v jedinečnom slovenskom spracovaní! Richard Moser (Tobias Moretti), Alex Brandtner (Gedeon Burkhard) a Marc Hoffmann (Alexander Pschill) sú traja viedenskí policajní komisári, ktorým parťáka robil práve tento sympatický vlčiak a veľký milovník salámových žemlí. Ich slovenským kolegom sa stane policajný kapitán Richard Majer v podaní talentovaného mladého herca Juraja Baču, ktorého si diváci obľúbili v rodinnom seriáli Búrlivé víno. Zaujímavosťou je, že Rexa stvárňujú na striedačku hneď traja psí herci pôvodom z Poľska - Odin, Rex a Joši.
Slovenská adaptácia Komisára Rexa vzniká na základe pôvodných rakúskych scenárov, dej však bude zasadený do prostredia Bratislavy. Zárukou kvalitného spracovania je oceňovaný režisér Peter Bebjak a celý tím produkčnej spoločnosti D.N.A. Production, ktorá pre Markízu v minulosti vyrábala aj kritikmi pozitívne hodnotený kriminálny seriál Mesto tieňov. Rex je bojovník proti zločinu na plný úväzok, pracujúci na ťažkých a nebezpečných prípadoch, epizódu po epizóde. Na svoj obraz si ho pretvorili napríklad aj v Taliansku, Rusku alebo Poľsku, kde sa od roku 2012 s pretrvávajúcim úspechom vysiela ako Komisár Alex. (TV Markíza)

mira007

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Slovenská verze Komisaře Rexe s Jurajem Bačou - je to sice levnější než originál, prostší a kopírující, ale není to tak špatné jak jsem čekal. Sympatická oddechovka, která neurazí. ()

tron

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Slovenská mutácia rakúsko-nemecko-talianskeho kriminálneho seriálu o megašikovnom vlčiakovi? Wtf? Avšak po spamätaní sa z tohto wtf si uvedomíte, že to prekvapivo nie je zlé. Juraj Bača je nečakane znesiteľný (s Latinákom je to však už podstatne horšie), slovenské reálie tomu tiež dosť dali, práca so psami solídna (vlčiak je moje najobľúbenejšie plemeno), je tam humor i vážnosť (čo sa však občas trocha bije, na jednej strane ako keby orientácia na "rodinného" diváka, na strane druhej dosť brutálne vraždy). Scenáre každopádne hlboký (pod?)priemer, občas to má technické mizérie (dosť drasticky sa meniace počasie behom jednej scény), finálne rozuzlenia slabé a akčné scény hrôza hrôzostrašná. S prižmúrenými očami 60%. Niektoré epizódy lepšie, niektoré slabšie, ale to je v seriáloch normálne. ()

borec999

Som fanúšikom pôvodného Komisára Rexa a nerozumiem, aký má zmysel pretáčať jeho 1. sériu, ktorá je natočená vynikajúco a úprimne lepšia byť asi ani nemôže. Keby sme si spravili vlastné zápletky, okej. Ale takto, keď scény idú v rovnakom slede, postavy hovoria takmer totožné repliky a ide o kopírovanie štýlom ctrl c ctrl v nechápem pointu a vraha som mal v každej epizóde vďaka znalostiam originálu odhaleného po jednej minúte. Po technickej stránke nejde o žiadny brak(holt Bebjak za kamerou) ,niektorí herci nie sú najhorší (škoda len že Juraj Bača nesiaha Morrettimu ani po členky a charizmy má asi toľko, koľko Béla Bugár chrbtovej kosti) no to je všetko čo sa dá chváliť. Síce stokrát radšej takéhoto otrocky skopírovaného Rexa ako iné naše skvosty, ale celkovo je na mieste baviť sa o zbytočnosti. 30% ()

klúčik

Jedna veľká katastrofa.. Neviem prečo sa natáčalo niečo, čo už bolo natočené inde a omnoho kvalitnejšie . Ach TV Narkóza... Hodnotím 40%. ()

• Při natáčení se psů mohli dotýkat pouze trenérky a herci, kteří s nimi hráli. Důvodem bylo, aby jiné osoby psy nerozptylovali, což by zkomplikovalo natáčení. (patrik1177)
  • Televízia Markíza v prípade slovenskej verzie Rexa adaptovala originálne rakúske scenáre, ktoré prispôsobila súčasnej dobe a zasadila ich do prostredia Bratislavy. Slovenské postavy tak vychádzajú z už dobre známych postáv pôvodného krimiseriálu. (filip289)
  • Tvůrci vybrali Juraje Baču do hlavní role kromě jiného taky kvůli jeho pozitivnímu vztahu ke zvířatům. (patrik1177)