Rex (TV seriál)

Akční / Krimi

Slovensko, 2017, 11 h 36 min (Minutáž: 13x60 min)

Zuzana Dzurindová, Peter Nagy, Anna Fifíková, Peter Hájek (původní scénář), Peter Moser (původní scénář)

Martin Rau

Juraj Bača, Lukáš Latinák, Gregor Hološka, Vladimír Jedľovský, Pavol Višňovský, Anna Javorková, Andrea Sabová, Vlado Černý, Ján Jackuliak, František Kovár, Ján Greššo, Ladislav Konrád, Martin Horňák, Dominik Gajdoš, Jozef Jurčišin-Kukľa, Juraj Ďurdiak, Daniel Ratimorský, Vladimír Zboroň, Dominika Richterová, Ivan Béla Vojtek, Marek Geišberg, Patrik Minár, Milan Mikulčík, Anna Nováková, Richard Klvač, Anton Šulík ml., Pavel Vrabec, Lívia Bielovič, Tomáš Turek, Katarína Andrejcová, Alena Ďuránová, Attila Mokoš, Roman Poláčik, Ivo Gogál, Pavol Topoľský, Martin Maťas, Tomáš Stopa, Martin Meľo, Mário Zeumer, Zuzana Haasová, Peter Oszlík, Ondřej Daniš, Maja Velšicová, Jozef Vajda, Zuzana Skopálová, Richard Autner, Oľga Šalagová, Pavol Šajmovič, Gabriela Dolná, Alan Weissabel, Diana Fabiánová, Lucia Hurajová, Kamil Kollárik, Matúš Krátky, Ondrej Kovaľ, Peter Havasi, Štefan Richtárech, Michaela Mikulášová-Čobejová, Peter Trník, Adam Jančina, Igor Krempaský, Martin Macko, Michal Nikodém, Ági Gubíková, Juraj Hrčka, Juraj Rašla, Šimon Ferstl, Emanuel Hason, Petra Millerová, Ladislav Kočan, Dominik Budinský, Róbert Knotek, Anna Olšová, Dušan Fridrik, Marta Maťová, Marcel Ochránek, Tibor Vokoun, Jana Wágnerová, Jozef Šimonovič ml., Vladimír Kittler, Libuša Trutzová-Balková, Simon Kopunec, Michal Paulovský, Kristína Kanátová, Shanti Maglione, Lukáš Dóza, Richard Blumenfeld, Eva Dočolomanská, Stanislava Kašperová, Ella Bednáriková, Daniela Chovanová, Michaela Majerníková, Jakub Kuka, Ľuboš Radošovský, Danica Matušová, Anton Živčic, Tibor Halada, Ottó Culka, Roman Čisár, Katarína Macková, David Feglszinger, Daniel Marko, Vojtech Paumer, Vladimír Čema, Maroš Solčanský, Jozef Antálek, Filip Štrba, Andrea Halászová, Jasmína Legelová, Miroslav Perinaj, Peter Osvald, Nicole Jánošová, Tereza Heftyová, Jaroslav Dóczy, Katarína Čellárová, Sabina Masáriková, Kristína Svarinská, Stanislav Staško, Juraj Loj, Martin Šalacha, Lucia Nagyová, Tomáš Kramár, Zuzana Mračková, Miroslav Čmeľ, Michal Ďuriš st.
  • Kanibal39

Nerozumiem, ako môže mať táto naprosto neinvenčná a neskrývaná kópia rakúskej klasiky vyššie hodnotenie. Bača je podľa mňa naprosto necharizmatická postava a nevidím dôvod byť zhovievavý k niečomu, čo len do bodky kopíruje svoju predlohu, no je to nudnejšie a nevtipné.(3.2.2018)

• Arkanoid

Návod ako zakonzervovať istú časť histórie (aspoň televíznej) a omieľať ju dookola. Zjavne to Slováci chcú.(1.2.2018)

Je to viac o tom Jurajovi Bačovi, než o tom psovi, ale aj tak ma to bavilo. Áno, našli sa aj slabšie epizódy, ale nič až tak tragické to nebolo.(24.1.2018)

Slovenská mutácia rakúsko-nemecko-talianskeho kriminálneho seriálu o megašikovnom vlčiakovi? Wtf? Avšak po spamätaní sa z tohto wtf si uvedomíte, že to prekvapivo nie je zlé. Juraj Bača je nečakane znesiteľný (s Latinákom je to však už podstatne horšie), slovenské reálie tomu tiež dosť dali, práca so psami solídna (vlčiak je moje najobľúbenejšie plemeno), je tam humor i vážnosť (čo sa však občas trocha bije, na jednej strane ako keby orientácia na "rodinného" diváka, na strane druhej dosť brutálne vraždy). Scenáre každopádne hlboký (pod?)priemer, občas to má technické mizérie (dosť drasticky sa meniace počasie behom jednej scény), finálne rozuzlenia slabé a akčné scény hrôza hrôzostrašná. S prižmúrenými očami 60%. Niektoré epizódy lepšie, niektoré slabšie, ale to je v seriáloch normálne.(21.5.2018)

• - V úlohe policajných psov sa predstavili tri nemecké ovčiaky z Poľska- Odin, Rex a Joši. Tie dovtedy v televíznych projektoch neúčinkovali, no prešli si špeciálnym cvičením. (filip289)

• - Tvůrci vybrali Juraje Baču do hlavní role kromě jiného taky kvůli jeho pozitivnímu vztahu ke zvířatům. (patrik1177)

• - Niektoré obrazy tejto epizódy sa nakrúcali v kaštieli vo Veľkých Levároch. Nakrúcalo sa tu päť dní a z toho tri obrazy boli nakrúcané cez noc. Kaštieľ je v zlom stave a každý člen zo štábu musel byť oboznámený o bezpečnosti pri práci. (patrik1177)