Scarlett Johansson alias Black Widow se po dekádě v Marvel Cinematic Universe konečně dočkala svého prvního sólového dobrodružství, které však bude úplně jiné, než jaké doposud poznala. Skupina velmi nebezpečných lidí odhalila její už téměř zapomenutou minulost, a proto se musí vydat na cestu napříč celým světem, zatímco je pronásledována Taskmasterem – neúprosným zabijákem, jehož jediný úkol je zničit Black Widow. (Falcon)

Šimpy

Tak Black Wi(n)dow, nebo chcete-li Černá vdova za mnou a co říci? Za mě asi nejslabší marvelovka. Asi dvě luxusní akční scény (Hned ta úvodní a pak záchrana Alexeie z ruského vězení - na imdb mu říkají gulag, no amíci prostě), zbytek už byl šíleně přepálený...ať už digitalizací (chvílema jsem myslel, že sleduju videohru - honička po městě, digi strimy apod.) nebo tím, že Natasha přežila, co by nedal ani Chuck Norris. Plus pousta patosu a chvilkama díry v logice....ze stran hrdinů i záporáků. Ale jako doplněk univerza to celkem funguje. Jo a David Harbour si svoji roli Red Guardiana festovně užívá - talpvej opak šerifa Hoppera :-D. 60 procent. ()

campix

Marvel universum stále bobtná a sériová výroba blockbusterů pokračuje. Sice lehce zpomalená covidem, ale stále chrlící několik filmů a seriálů každý rok. Tím trpí kvalita a jedná se tak spíše o spotřební zboží (čest výjimkám) a není tomu jinak ani u Black Widow. Ačkoliv je Natasha Romanoff jednou z nejvíce sympatických hrdinek marveláckého univerza, tak ani tato její labutí píseň není ničím zajimavá nebo vybočující z řady. Solidní řemeslo, zajímavá akce a sympatické herecké obsazení nemůže zachránit to, že děj točící se kolem ruské továrny na tajné agentky není nikterak zajímavý a většina postav je tak trošku vychtěných. Není to úplně ztracený čas, ale jedná se spíše o rutinní záležitost a vyplnění marveláckého kalendáře. ()

FrankSusta

Je dobře, že si MARVEL uvědomil, že jeho fanoušci za těch deset let přece jen zestárli o deset let, ale taky by si měl uvědomit, že za těch deset let mu pár fanoušků přibylo. A že jsou prostě malý. Zatímco minulé MARVELovky jsou víceméně rodinné filmy (s nadsázkou), tak toto hraje na drsnost několika scén (první hodiny, a poslední půl hodiny) a na MARVEL úchylnej vtipech (kterejm žádný děcko rozumět nemůže). Jediné, co mě tam skutečně bavilo byl Red Guard. To bylo takový hovado! Toho jsem si oblíbil!   a ještě jedna věc! Na to, že to bylo MARVEL, mě zklamali efekty. To umělý prase, co mělo už na pohled mrtvý oči a podivně se ohýbající klouby... to fakt ne. a ještě pád toho vrtulníku (asi víte co myslím)    jinak cením snahu, odvahu vydat se takovým směrem, a objevení zase nového stylu, jak přistupovat k MARVELu. ale bohužel mě to zklamalo  3,5/10 ()

SeanLSD

Rozmýšľal som, ako veľmi vadí, že som nevidel posledných cca 15 filmov marveláckej kinonovely a či sa mi na ČIERNU VDOVU vôbec chce pozerať. Nakoniec nevadilo. - ale aj tak je to jaksi rovnaké ako tie filmy, čo som videl pred x rokmi. A mám ktovieprečo podozrenie, že tých 15 vynechaných bude podobných... ()

NiWi

Konečně tu máme film, který by naprosto v pořádku zapadal kdyby mel premiéru před rokem jak bylo v plánu. Aktuálně však snímek těžko hledá místo mezi již rozjetými minisériemi,  a velkými filmy pro budoucnost MCU jako Eternals a třetí Spidey. I díky tomu může tato sólovka působit nejvíc zbytečně ze všech. Když však vezmu film jako takový, asi mě nijak neurazil,  ba naopak ukázal několik světlých momentů,  a byl jsem rád, že tu máme film s trochu dospělejšími tématy než je zvykem. Alespoň první polovina filmu byla tímto specifická a příjemná. Druhá polovina už byla převážně akční,  typická pro Marvel, ničím nevyčnívajíc ze zajetého stereotypu. Postavy byly poměrně fajn, od Scarlett již víme co čekat a tak doplnění jejího příběhu alespoň uzavírá její postavu. Yelena za mě skvělá,  Florance Pugh je talentovaná herečka na kterou se velmi dobře kouká a těším se na ní v dalších filmech, David Harbour jako komická vložka asi proč ne, i když z něj udělali tak trochu šaška a boxovací pytel. Akce je místy docela roztřesená, až moc kinetická a rychlá na sledování. Taskmaster bohužel jen nevyužitý pozér z něhož jsme to nejlepší viděli v trailerech. Overall je Black Widow snesitelnou jednohubkou, která však nemá na nic vliv, a tam ztrácí asi nejvíce.  Příjemné momenty se najdou, stejně tak jako zažitý stereotyp marvelovek. ()

Radiq

Hodně ženská marvelovka. Nejen, že všechny Black Widow jsou logicky ženy, ale žena to i režírovala. Paradoxně nejvíc mě ale bavila postava Red Guardiana (David Harbour), i když Jelena (Florence Pugh) a Natasha (Scarlett Johansson) v přitažlivosti jasně vyhrály. No, celé je to strašně přehnané, ale dá se s tím žít, protože už jsme viděli i přehnanější. Kupodivu z toho osobně moc feminismu necítím, protože jsem to raději nechtěl cítit, aby mi to nezkazilo film. Tak trochu to ale zapadá mezi ostatní, a to jak tím, že to zapadá dějově, tak tím, že to zapadá do MCU průměru. ()

CatcherBlock

Konečně Marvel Zpět se Srdcem a pravým Hrdinstvím, tak, jako tomu bylo u První Fáze a tak, jak to má bejt. Takhle Marvelu zase rozumím a takhle jsem si ho zamiloval. Tohle je zase ono..... Dvojka Johansson- Pugh funguje dokonale, společně s další perfektně vybranou dvojicí Weisz- Harbour dávají dohromady fakt vynikající Čtyřku, kde chemie mezi nima vládne a hrozně baví, dokonce i emoce mezi nima jsou uvěřitelný a dokázali mě Totálně dostat. Je to výborný špionážní film s naprosto ohromující akcí a dechberoucími efekty, dlouho mě něco takhle nebavilo.  Navíc díky skvělým hercům tady funguje i příběh a díky tomu je snímek povýšený zase o level výš oproti dalším.... Olga Kurylenko překvapení.... Vzalo mě to 90% ()

Sabrewulf

O čem to sakra bylo? Pokud chtěl Marvel potvrdit to, co už všichni dávno víme a tedy, že nejnudnější Avenger nemá na to, utáhnout celý film, tak se mu to povedlo na výbornou. Strašně nezajímavý děj, hodný tak do jednoho dílu nějakého seriálu, úplně vynechaný zrod Black Widow - prostě vidíme děcko a pak skok "o 21 let později" jako vycvičená agentka, tak jaký to potom celé mělo vůbec smysl? Feminazi stále jede, ve filmu jsou všehovšudy tři chlapi ve výraznějších rolích a všichni tři jsou - jak jinak - idioti, zbytek je babinec. Holčičkám jsem nevěřil jedinou ránu, protože akce je buď degensky digitální, nebo je každý úder na jeden a více střihů, takže i když by holky měly poctivě nacvičenou celou sérii úderů (čemuž moc nevěřím), tak střih to zabil. Přítomnost postavy Red Guardian jsem vůbec nepochopil, nic nepředvedl. Rachel Weisz mi tu byla fyzicky odporná, měla nějakou divně napuchlou hlavu. Napuchlou hlavu měla i ta ségra Black Widov, ale ta byla celkově nějaká tlustá. A hrozně moc nesympatická. Jestli to má být nástupkyně BW, pak potěš koště. Narážky na pozérské doskoky byly tak okecávané a doslovné, až to zcela ztratilo vtip. Strašně zbytečný film. A mimochodem, už jsem totálně alergický na to, když jsou ve filmu postavy určité národnosti (v tomto případě Rusové) a i když stále ovládají svoji mateřštinu, přesto spolu mezi sebou mluví anglicky (hned se mi vybaví třeba CHan a Sanada v Křižovatce smrti 3). A samozřejmě ve snaze zavděčit se divákům stejné národnosti (případně běžnému průměrně gramotnému Amíkovi připomenout, že tyhle postavy jsou TÉTO národnosti), postavy mezi angličtinou prohodí celé věty v ruštině, což je ještě horší. Nedovedu si představit, že bych bydlel se svými českými kamarády v Americe a mluvili jsme mezi sebou anglicky a vždycky semtam nějakou větu česky. Retardace level max. ()

ondraondra

První polovinu filmu jsem si užíval. Hodně mi to připomínalo Mission Impossible (skákání na letadlo, běhání po střeše, honička na motorkách), ale potom se něco zvrtlo, akce se dočista vytratila a já se začal trochu nudit. Taky je škoda, že Taskmaster byl hodně nevyužitý a zapomenutelný, stejně jako spousta MCU záporáků. Naštěstí je tu Red Guardian, který si mě získal a celý film táhnul na svých bedrech. Ostatní postavy jsou fajn, ale že by mi nějak přirostly k srdci se taky říct nedá. Je to prostě fajn Marvelovka, která pro mě ničím nevyniká, takže ji asi nepotřebuju vidět znova. Chtělo by to víc té akce. Trochu mě mrzí, že jsem si po tak dlouhé době bez kina nezašel na něco lepšího. 5/10. ()

Script

Tak odkládání premiéry, kvůli koroně už skončilo a Black Widow nám ukázala, jak její akční scény najednou nefungují. Na rozdíl od předchozích marvelovských akčňáků, zde její akce přepískla jisté hranice, až to nabralo trapnosti. Co mě iritovalo na filmu byli děsné zpomalovačky, kterých tam sice nebylo tolik, ale i tak to kazilo atmosféru filmu. Od začátku jsem věděl, že Taskmaster bude žena. Už od loňských trailerů mi něco napovídalo, že to tak bude. Neříkám, že to bylo úplně pitomý. Já se prostě do toho filmu nevžil, kvůli blbě propracovanému příběhu a přehnaně moc vizuálních efektů. A to jsem ujetý na agentské filmy. Každopádně si udělejte názor na tento film sami a nedělejte si názor na film dle mého komentáře. Každý člověk vidí filmy úplně jinýma očima a třeba se vám ten film bude líbit. ()

UhLee

(6/10). 7. Z nejočekávanějších filmů roku 2021. Black Widow nám otevřela novou fázi Marvelu, která posune celý vesmír zase o kus dál. Její předchůdci, kteří otevírali jednotlivé fáze si v mých očích vedli o poznání lépe (Iron Man, Captain America: Civil War). Tyto filmy byly hity a krásně nalákaly diváky na další fázi. U Black Widow si úplně nemyslím, že by měla být otvírákem celé fáze. Bezesporu si Nataša zaslouží svůj sólový film. Před premiérou se tvůrci nechali slyšet, že Black Widow bude další Winter Soldier. Po shlédnutí se musím pousmát, jak byli bláhoví. Čekal jsem kontaktní akci, která bude prokládána honičkami na motorkách. Dostal jsem přepálenou akci, která mohla být sestříhána mnohem lépe a mohla být daleko skromnější. Co se mi však líbilo, tak byli Alexej a Yelena. Oba přinesli do filmu svěží vítr, který tak trochu zachránil celý snímek. Také se mi líbil úvodní prolog, který nás krásně naladil na celkovou atmosféru snímku, kdy hudba byla zvolena opravdu parádně. Celkově je Black Widow dalším z mnoha snímků, kde byl promrhán další zajímavý záporák, který nemohl pořádně předvést svoje schopnosti. Black Widow byl také filmem, kdy jste věděli, že to Nataša zvládne, že to celé přežije a taky, že film měl přijít daleko dříve. Ale to se snímku vzhledem k pandemii nedá vyčítat. ()

Motinski

Toto ani nemuselo vzniknúť. Začiatok netradične pri zemi, viac osobný ajkeď cítiť inšpiráciu lepšími marvel kúskami. (napr. druhým Kapitánom) Pomaly ale isto prišlo časom prehupnutie do zabehnutých vôd a opäť sme dostali pár dobrých akčných scén, pár extrémne zlých, postavy ktoré potenciál mali, no bol nevyužitý (Yelena) a aj tie ktoré boli na smiech a nemali tu čo robiť (Red Guardian). Príbehovo úplný priemer a na konci zase CGI festival s prehnanými scénami, ktoré by viac svedčali inému Avengerovi a nie Black Widow. Predsa len napriek zručnostiam ide stále o obyčajného človeka z mäsa a kostí. Sklamanie aké som dlhšie v tejte sérii nezažil, naposledy si pamätám podobne pocity pri Strážcoch. ()

filmmovier

Fakt nejslabší marvelovka za hodně dlouhou dobu (asi od Temného světa, ale ten je furt horší). To, že Natashin sólo film, přišel o deset let později, než by bylo záhodno, je sice pravda, ale nevadí, protože tenhle epilog za celým jejím příběhem je vlastně fajn. Scarlett je tradičně vynikající, naprosto boží je taky Florence a nezklamou ani Rachel Weisz a David Harbour v pořádně stylové akci. Je to zábavné, akční stránka je taky povedená, jen ten příběh vlastně funguje jen v první polovině, v té druhé se to trochu zboří a dojem napraví, až finále, které sice není bůhvíjak úžasné, ale fajn. Filmy jako by si se vstupem do nové fáze dali oddechový čas. Škoda, tohle mohlo být mnohem lepší, zvlášť, když je to naposled, co vidíme Scarlett. 75%. ()

LUKICKK

Jakožto akčňák, hodně dobrý, jakožto návrat do kin od Marvelu nic moc, ale i tak se těším na další filmy. Bylo tam pár věcí, které nedávaly smysl, ale pokud u akčních filmů vypínáte mozek jako já, tak vám to vadit nebude. Po Endgamu co se týče MCU u mně zatím vedou seriály. ()

BROKEN_

KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY K FILMU :Ze začátku to má skvělý náběh. Strašně se mi líbili úvodní titulky. Vypadalo to na pěkně uzemněnou špionážní Marvelovku, která bude připomínat Winter Soldiera. Bohužel trailery nám slibovali plno CGI efektů, kde bylo jasné, že dojde i na to digi finále. A ano přátelé ve druhé polovině se přepne na klasickou šablonu Marvelu, začne to být víc digi než by mělo a humor, který zabijí vážné situace... někdy je to sice vtipné, ale nesedělo to do tohohle filmu. Jenže ono by to nevadilo, kdyby to fungovalo daleko lépe. Scénář je bohužel velice slabý, předvídatelný, není tam nic. Největším plusem je herecká čtveřice - Scarlett Johansson, Florence Pugh, Rachel Weisz a hlavně David Harbour, který si roli očividně pěkně užil. Samotná akce není nějak zapamatovatelná, někdy je tam blbý střih či kamera. Záporák Taskmaster byl největším zklamáním. Je nám ukázaný, že dovede napodobovat styl boje protivníka. Jediný co od něho vidíme je styl Kapitána Ameriky a Hawkeye plus samotné Black Widow ( jestli tam bylo ještě něco tak jsem si nevšimnul ). V jeden záběr vytasí drápy ve stylu Black Panthera, ale v dalším střihu, už je nemá a používá jiný styl. Škoda tady se mohli vyřádit a dát nám pořádný akční scény s ním. Nejvíce zamrzí, že všechny akční scény s Taskmasterem byli odhaleny již v traileru a ve filmu není nic navíc. Samotné odhalení, kdo je pod maskou nebylo žádné překvapení, bylo to očividné. Plus digi finále s asi minutovým soubojem Black Widow a Taskmasterem ( počítám to od chvíle co dopadli na zem ) se přiznám, už mě ten film vůbec nezajímal a bylo mi to ukradený. Taky musím zmínit, že mě fakt párkrát vytáčelo, co všechno Natasha přežije a bez zranění jde dál. Například když spadne z několikátého patra a během toho se párkrát praští o věci ( fakt nevím co to je ), tak i tak bez problému dopadne na nohy a jde dál.... přiznám se, že jsem se začal smát nahlas, jako když sleduju nejnovější díly Rychle a zběsile. A nebo se autem vybourá, to auto se několikrát převrátí spadne dokonce i na druhé auto, plus sjede ze schodů do metra a i tak Natasha vyleze a jde dál.... holy fuck :-D ( věřte mi, že v té scéně to vypadá hůř než to tady popisuju ). Ve finále se jedná o jednu z nejslabších Marvelovek a je to škoda. Z tohohle mohla být kvalitní akční špionážní jízda, až na to, že bez CGI. P.S. Post-credit scénu považuji za blbost. Páč jak můžou vědět co se dělo v Endgame?! Když mi to někdo vysvětlí v dalším filmu/seriálu tak jim odpustím, ale prozatím to považuji za velkou debilitu. 5,5/10 ()

DaUr

Zbytečný film? Možná. Zábavný film? Určitě. - Řemeslně perfektně zvládnuté doplnění skládačky, která sice už byla složena, ale její tvůrci si na rozdíl od své konkurence mohou podobná intermezza dovolit. - Marvelovský modus operandi, kdy se ve finále střetne hlavní hrdina se zápornou postavou disponující stejnými schopnostmi, je tu doveden do úsměvné dokonalosti, ať už v podobě Černých vdov, nebo v doslovné podobě Taskmastera. - 80 % ()

Johnny.ARN

Já vám neviem, ale toto mi prišlo ako vykrádačka bondoviek a posledných FaF s tými kecami o rodine. Bondoviek preto, lebo sneh, odtrhnuté dvere na aute, záporák pôsobiaci v tieni, lokácie a plno ďalších detailov. Dokonca ani samotná Scarletka mi v tomto filme nespravila trenkový pohyb. Ako postava, no je to predsa len človek a piekli z toho, čo mali. Tak to aj dopadlo. Súboje fajn, dynamická kamera, ale opäť a zase raz úplne prepálený záver, lebo všetko na konci treba zničiť, veľa takých tých pomôcok a barličiek, ktoré sa objavia presne vtedy, keď to potrebuje a hlavne, čím som starší, tým ma viac unavujú diery v scenári a nelogickosti. Ako akčňák a oddychovka fajn, ako marvelovka poslabšie. Slabé 3 z 5 ( CinemaCity Polus) ()

Lachtaan

Po dvou letech se pustota kin po pořádných blockbusterech konečně může alespoň něčím vyplnit, očekávané doznění příběhu jednoho z klasických Avengerů, který ještě nedostal osamocené slovo, je tady a zarytí fanoušci Marvelu mohou jásat. Já se sice celým MCU dost přehltil a čekám na slibovanou změnu v podobě kupříkladu Eternals, jsem ale z těch, co si ohromně užili špionážně laděného Capa 2 a přesně v jeho šlépějích jde filmová Černá vdova. Natasha se s náma rozloučila důstojně a s její nástupkyní čekám co nejdřív řádné pokračování. Florence Pugh je totiž asi nejlepší omladinou celého univerza. [viděno v Cinestar Plzeň 23.7.2021] ()

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

12.09.2023

Ředitelé největších hollywoodských studií jako Disney mívají spíš status seriózních, velice inteligentních a logikou byznysu vedených lidí. Nový report televize CNBC ale tento pohled v případě Boba… (více)

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (více)

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

01.05.2022

Naděje na čínskou premiéru Doctora Strange v mnohovesmíru šílenství jsou zřejmě mrtvé, tamější autority totiž po kontrole filmu došly k názoru, že snímek neodpovídá té správné socialistické vizi… (více)