Půlnoční linka (TV seriál)

Midnight Caller

USA, 1988, 61x60 min

Gary Cole, Mykelti Williamson, Peter Boyle, Edward Ivory, Greg Proops, Robert Clohessy, Faran Tahir, Jenny Wright, Derick Alexander, Ernie Lively, Lisa Eilbacher, Kim Johnston Ulrich, Amy Yasbeck, Michael McFall, Dihlon McManne, Michael Zinberg, Vincent Duvall, Mary Jo Deschanel, Jack McGee, Wendy Kilbourne, Terri Garber, Robert Klein, Jim Beaver, Leslie Jordan, Audrey Landers, Megan Dodds, Sascha Radetsky, Priscilla Alden, Michele Maika, Terence Knox, Reni Santoni, Blake Clark, Albert Hall, Christopher Romero, John Beck, Scott Valentine, Ed Marinaro, Constance Towers, Steven Keats, Jesse Borrego, Pato Hoffmann, Sydney Walsh, Richard Romanus, Dennis Dun, Patricia Charbonneau, Charles Cioffi, Angelo Pagan, Howard Duff, James Gammon, Crystal Carson, Jared Rushton, Joyce Hyser, Jerry Hardin, Levon Helm, Patti D'Arbanville, Ron Carey, Tim Thomerson, Karen Kopins, Gary Frank, J.A. Preston, Colleen Coffey, Jeffrey Lynn, Michael Nicolosi, Mindy Seeger, Linda Kelsey, Karen Austin, Eddie Velez, Charles Frank, Randee Heller, David Booth, Bonnie Steiger, Pamela Roylance, Calvin Levels, Scott Lawrence, Christopher Lawford, Jim Haynie, William Schallert, James Greco, Gregory Sierra, Richard Herd, Richard Cox, Allison Parisi, Bonnie Bartlett, George Murdock, Ed O'Neill, Michael Medeiros, Jon Van Ness, Chris Lemmon, Ira Levin, Judie Aronson, Christopher Allport, Victor Campos, Alex Rocco, Peter Michael Goetz, Júdži Okumoto, Ken Narasaki, Richard Devon, Dennis Lipscomb, Heather Fairfield, G. Gordon Liddy, Brian Degan Scott, Celia Shuman, Don Lake, Robert Parnell, Jack Bannon, Julia Montgomery, Franc Ross, Peter Anthony Jacobs, Christopher Bradley, Michael D. Jones, Robin Frates, Scott Vance, John Finnegan, Joe Bellan, Teddy Wilson, Sam Scarber, Donna Mitchell, Esther Scott, Walter Brown, John Balma, Valerie Curtin, Charles Hoyes, Neill Barry, Mitchell Laurance, Jessica Myerson, Leigh French, Janet MacLachlan, Darrell Fetty, Sydney Walker, Martin Balsam

Seriál, který jsem přímo hltala : Jack Killian, ex-policajt, který sedí po nocích v rádiu a brebentí s posluchači o životě a občas taky něco hasí.(30.10.2004)

Vynikající seriál z nočního Los Angeles, který u nás v roce 1996 pod názvem PŮLNOČNÍ LINKA vysílala televize Premiéra, reprízovala TV Prima o čtyři roky později. Je o bývalém policistovi (Gary Cole), který se po odchodu ze služby, kde omylem zastřelil svého parťáka, stává „Nočním vlkem“ na jenom soukromém rádiu. Jeho krásnou šéfku hraje Wendy Kilbourne. Na komeční televizi velice povedený český dabing - hlavní role Simona Postlerová a Libor Hruška.(5.10.2007)

Když pominu, že sympatický hlavní hrdina Jack Killian byl taková americká dospělácká verze Mirka Dušína, šlo o příjemný, dobře koukatelný seriál (byť v pozdějších fázích malinko stereotypní). Bývalý policista dělá po nocích moderátora v rádiu, plká se svými posluchači a naskytne se tak k různým lidským osudům i zločinům. Proč se pořád dokola reprízují v českých televizích ty samé seriály nebo natáčejí nové srajdy, když jsou k dispozici takové neokoukané příjemnůstky? 80%(27.11.2008)