Nemocnice na kraji města po dvaceti letech

• angličtina Hospital at the End of the City Twenty Years On
Česko, 2003, 12 h 27 min (Minutáž: 57–58 min)

Režie:

Hynek Bočan

Scénář:

Petr Zikmund

Kamera:

Ivan Šlapeta

Josef Abrhám, Ladislav Frej st., Josef Vinklář, Jana Štěpánková, Eliška Balzerová, Iva Janžurová, Josef Dvořák, Daniela Kolářová, Ladislav Chudík (více)

Epizody(13)

V novém pokračování se znovu shledáme prakticky se všemi hlavními postavami Dietlovy nemocniční ságy. Pochopitelně – primář Sova (Ladislav Chudík) už není ve svém pokročilém věku středem dění. Na jeho místě však stále pevně stojí primář Arnošt Blažej (Josef Abrhám). I jemu už táhne na šedesátku a to je důvod, aby se za sebou ohlédl, aby bilancoval svůj život. Jenže Blažej rozhodně ještě nekončí a nachází v sobě stále dost sil, aby znovu zvedl prapor – nejednou i za ty druhé. (Česká televize)

Hicks

První díl " nové " Nemocnice mě rozhodně nenadchnul. Původní Nemocnici nepovažuji za nějaké veledílo, ale byl to seriál, na který se dalo dívat ( už jen díky dr. Štrosmajerovi ). První díl nové série na mě působil příliš studeným studiovým dojmem, nepřirozené dialogy hlavních postav, " skutečně reálná okresní nemocnice " a nakonec mě dorazilo to Happy birthday dear Mirek. Ale nezatracuji, uvidíme co přinesou díly příští. Hodnocení dne 11.11.03: No, tak dnes už vím, že díly příští nepřinesly žádný kvalitativní posun, dvě hvězdy jsou tak akorát. Ano, Janžurová aspoň něco hraje, bohužel scénárista udělal ze sestry Pěnkavové úplného trotla. Nejdříve ji ukáže jako bojovnici proti rasismu, aby ji nechal za deset minut vyrazit cikánku z baráku. Ostatní figury jsou taky poněkud přepjaté, zralé tak na psychiatra. Suveréna Blažeje rozhází článek v místním plátku tak, že nemůže spávat a křičí ze spaní, to prostě Zikmundovi nežeru. Nebo rozehraje zápletku Blažejovy ruky, aby ji pak dva díly vůbec nezmínil a Blažej si mezitím vesele hraje tenis. Zkrátka postavy působí nevěrohodným dojmem a chybí jim charisma Fastové, Sovy nebo Štrosmajera. Perlou posledního dílu pro mě byla scéna u kartářky a "Hi" MUDr. Hrachovcové. ()

Pasternak

Zhlédl jsem trpělivě celý seriál a jsem dojat. Dojat českou šikovností. Neboť použít 70 miliónů na výrobu seriálu tohoto typu, když ČT peníze stále více a více schází, a pak se chlubit "úžasnou sledovaností", je prostě drzost. Nejen že pan Zikmund musel vzkřísit socialistické lékaře, ale navíc hned přeživšího Blažeje a soudruha Pekaře očistil od jejich minulosti. Pak už to jde rychle...rasismus, tunelování, privatizace, nevěra...atd. Je to nedobrý dort od pejska a kočičky. Ina stále mlčí a tím nám vlastně říká, že neumí hrát ( také není herečka ), Bety má depresi, Gregory je sterilní, Králová žádá Pekaže, aby řekl, že "je otcem mého dítěte". Zamíchejte k tomu Klobouka, který má být něco asi jako Oldřich Kaiser před dvaceti lety. Trapné. Kaiser odmítl natáčení a já jsem rád, že se tak našel alespoň jeden z té party, který už konečně chce nechat být nemocnici nemocnicí, Dietla Dietlem a věnovat se něčemu novému, lepšímu. Jo a bylo mi smutno, když vidím výbornou českou herečku Zuzanu Bydžovskou brát štěky v takových slátaninách. Nechme toho, nechme odplout nemocnici v Boru po té krásné řece z úvodu každého dílu....ne nedá mi to...musím ještě napsat, proč Josef Abrhám a Jaromír Hanzlík, kteří už vlastně nehrají se takto vrací, proč takhle? Ale Jaškow, Hrzánová, Kolářová to nehrají špatně. Jen se nechci dočkat až bude Novosad v důchodu v dalším pokračování. A to víte skalní fanoušci, že byl Míra Machovec už doktorem v téhle nemocnici před dvaceti lety? :-) ()

Katie

Dvacet let je tu poznat - jiný režisér, jiný scénárista...a najednou je nemocnice uplně něco jiného než bývala.... ()

Freak odpad!

Na tomto pokračování slavného seriálu je nepřesvědčivé úplně všechno... od scénáře až po herecké výkony. Jako parodie je to dobré, ale jako parodie to zřejmě natáčeno nebylo. Tvůrcům šlo zřejmě pouze o výdělek. ()

Cycake

Něco se prostě nepovede a v tomto případě se to dalo čekat. Na druhou stranu jsem neviděla všechny díly, tak třeba mi něco z toho lepšího ušlo. ()

Snakefinger odpad!

"Všichni jsme tak nějak unavení" říka na začátku seriálu doktor Blažej své bývalé ženě. Nejvíce unavený se ovšem zdá pan Bočan, který zjevně inspirován Burlaky na Volze po bezedných nocích vedle krve a slz vypotil tuhle naprosto nepoživatelnou ubohost. Utahaní a unavení herci se noří do stupidních dialogů jako galoše do jílu. Usínajícího díváka z letargie vytrhne dramatická hudba jako kdyby snad do Boru přijíždělo celé popravčí komando z Palerma, ale kdeže. To jenom Kárl Sova z Mnichova (mimochodem sice velkým autem ale s blbou poznávací značkou) nás přijel poučit jak je všechno nesmírně složité. Co je vlastně složité jsme se za celou dobu seriálu nedozvěděli. Několik rozpracovaných přiběhů na jejichž dokoneční nezbyla autorovi špetka fantazie se tak nějak vytrácí a divácká trpělivost též. Naopak při záběrech z operačního sálu pan Bočan umělou krví opravdu nešetřil a chudáky herce nechal pomazat od hlavy až k patě. Jeho deviaci ke krvi si osobně vysvětluji, že ve skutečnosti je převlečený zombie nebo werevolf Česká televize by navíc měla platit bolestné svým divákům za tyto masochistické orgie (tím myslím celý seriál) a pan Bočan by měl být odsouzen na doživotí mimo kameru. Dle slov pana Strossmayera ze starého dílu: "Přes hubu a vyhodit!" PS: Sterilní, tedy impotentní tady určitě není jenom cévní chirurg Řehoř. ()

lepinla792 odpad!

Neskutečně slabé dialogy, neuvěřitelný dějový guláš a nerealisticky vykreslená snaha o nahlížení na společenské problémy, kdy se postavy projevují od absolutních klaďasů až po úplné pitomce a to v rychlém sledu. S původním seriálem jsou společní jen postavy a někteří herci. Obsah ani charakter postav nikoliv, i kdybych chtěl vzít v potaz, že se v životě během 20 - ti let hodně změní. Po několika dílech jsem přestal sledovat a nechci se k tomu vracet. ()

Marwiner odpad!

Zatímco původnímu seriálu divák věří, že všechno co se odehrává na obrazovce je, nebo může být skutečné; tohle byla jen podprůměrná telenovela z které vymyšlenost trčí na všechny strany. Pozoruhodný je jedině nedostatek soudnosti, který utrpělo tolik lidí podílejících se na realizaci tohoto "veledíla". ()

SkeeveTulp odpad!

Špatný, špatný, špatný. Scénářem počínaje, technickým zpracováním konče. Za technickou stránku - přeskakující zvuk, kamera, střih... - bych ty lidi okamžitě propustil. Scenář je horší než Tak jde čas. Tohle je dobré akorát tak pro bydlenky s půlkou mozku. Nechápu, jak někdo, kdo natočil jednu z nejlepších českých pohádek - S čerty nejsou žerty - může stvořit takovouhle hrůzu. Nechápu, jak i tak dobří herci, jako je Janžurová, můžou udělat něco tak strašného. ()

migl

Keby táto blbosť radšej vôbec nikdy nevznikla,tvorcom by som za "odmenu" nasral do rúk a nepustil aspoň mesiac k vode... ()

iveta234

Doba se mění, roky přiskakují, věda a technika se řítí neuvěřitelnou rychlostí. To vše se určitě musí odrazit v každém pokračování nějakého snímku. První díly jsou sice většinou vždy nejlepší, ale ani tato řada není nekoukatelná...Myslím, takový lepší průměr :-) ()

Bohdy67

Vydržel jsem dva díly, více se vážně nedalo... s úcty k dobrému hereckému obsazení nedávám odpad,ale musel sem se hodně přemáhat. 11% ()

friden

Pokračování úspěšného seriálu zdaleka nedosahuje kvalit svého předchůdce,ale určitě nepatří do černých pater. Taková hrůza to zase nebyla. Myslím, že by si zasloužil dostat se výše od všech těch Ordinací a podobných zvěrstvech. ()